krakenader 50l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

krakenader 50l

Odoslaťod krakenader » 18 Jún 2012 15:57 pm

Ahojte.
Vopred hovorím, že som funkciu Search použil. Rastliny pribudnú o týžden. Sú tam len dve či tri také ale asi ich neni vidno
Prikladám pre istotu aj fotku. Ked tam cez prázdniny pribudnú ryby nebude im vadiť, že je to asi prekysličené?
Znížil som výkon "bublifuku" a okolo neho sú stále také tie bubliny. Dosť by ma zaujímalo, a či azda nesposobí
úhyn rýb. Dakujem
krakenader
 
Príspevky: 110
Obrázky: 12
Založený: 17 Jún 2012 07:32 am

Reklama

Re: Prekyslicenie

Odoslaťod Giftzahn » 18 Jún 2012 16:17 pm

njn, ten umelohmotny hrad je proste hotovy des ... a sorry do toho koncentraku ktory si vybudoval v akva by som nic zive rozhodne nedaval ... :cry:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prekyslicenie

Odoslaťod krakenader » 18 Jún 2012 16:29 pm

Neviem či je to koncentrák pretože má 50litrov a nie je to umelohmotny hrad. Je to keramicky, ktory je rovno do akvaria a stal ma 800SK
krakenader
 
Príspevky: 110
Obrázky: 12
Založený: 17 Jún 2012 07:32 am

Re: Prekyslicenie

Odoslaťod Vlado21 » 18 Jún 2012 16:33 pm

to sa milanovi bude urcite pacit. :mrgreen:

krakenader, funkciu Search si pouzil (teda ak si ju pouzil) pred zakladanim akva nedostatocne... :(
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prekyslicenie

Odoslaťod martin_s » 18 Jún 2012 16:35 pm

Ako by si v tomto chcel dosiahnut aby to bolo skutocne prekyslicene?
rybam bude skor vadit to nevhodne prostredie, nez to ze mas na filtri pustene pridavne vzduchovanie (nasavanie vzduchu)...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Prekyslicenie

Odoslaťod mystka » 18 Jún 2012 16:58 pm

Ahoj. S rybickami urcite pockaj aspon mesiac. Nasad co najviac rastlin vhodnych do tvojich podmienok (velkost akvaria a hlavne ovetlenie). Nie je vidno, ze by si tam nejake mal, ale rastlinky maju svoje naroky na svetlo a obycajne denne im je nepostacujuce. Taky zaklad je cca 0,5 Wattu na 1 l vody. To by mali rastlinky nie extra narocne na svetlo v pohode zvladnut. Nechaj potom akvarium cca mesiac bez ryb, s nonstop pustenym filtrom, zapnutym osvetlenim (ja svietim 12 hod. - ale ved to si nastudujes sam) a az potom vypusti rybky. Skus pohladat temu ohladom zabehu akvaria a dusiku v akvariu. Na filtri mozes vzduchovanie uplne vypnut, pretoze bude postacovat kyslik, ktory vyrobia rastliny a pohyb hladiny.

PS: Sam zistis, ze akvarium bude ovela krajsie bez umelych rastlin a keramickeho hradu :) .. aj ked ja mam v akvariu keramicku jaskynu, ale nie je vidno, je za rastlinami.
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prekyslicenie

Odoslaťod Milan666 » 18 Jún 2012 17:10 pm

krakenader, a kde si vyhľadával? nože... posúň sem
Tak pekne poporiadku:
prekysličené to nieje, tie bublinky už asi v tomto čase tam nemáš, stáva sa to pri napustení čerstvej vody
Dolej vodu do akvária, hadičku z vrchu filtra daj preč, je to zbytočnosť. Namiesto toho daj do akva živé rastlinky a to čo najviac.
Tie gýče ako hrady, či zámky podaruj modelárovi vláčikov nech si spraví krajinku okolo "štreky". Žiaľ stal si sa obeťou komercie, ktorá má najradšej peniaze a nie serióznu akvaristiku. Tie umelé rastlinky rovnako daj preč, fúúj! Jedine že by si chcel mať aj umelé rybky.
Či vari nechceš mať doma kúsok živej prírody? Akvárium je niečo ako výňatok z riečného, jazerného dna a nie zaplavené dediny z Liptovskej Mary? Aj tam nechali kostol na brehu a nezaplavili ho ako hrad či čo to tam máš
Ak to naozaj myslíš vážne, tak počúvni rady, ktoré ti tu každý rád dá a potom sa niekde určite dopracujeme, je to na tebe ako sa táto téma bude vyvýjať
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Prekyslicenie

Odoslaťod krakenader » 18 Jún 2012 17:24 pm

V poriadku. Pokúsim sa. Tie bublinky sú tam furt. Dám preč tie hovadiny ale ten hrad si tam nechám. Bol tam 5 rokov a býval v nom prísavník. Predsa dočítal som sa, že potrebuje nejakú jaskynku alebo niečo také. Tak tam má to. Nasadím rastlinky a zbytočnosti dám preč ok. Čítal som, že rastliny rastú aj v kamienkoch. V searchi sú samé latinské názvy. Nevie niekto slovenské?

edit: ked som čítal, že vravíš o tom modelárstve aj ja som modelár. ale plastový. A navyše nerobím v takej malej mierke :twisted:
krakenader
 
Príspevky: 110
Obrázky: 12
Založený: 17 Jún 2012 07:32 am

Re: Prekyslicenie

Odoslaťod Milan666 » 18 Jún 2012 17:50 pm

No tým si už časť prispievateľov stratil, namiesto hradu sa dá kokosový orech, klasický mini črepník z pálenej hliny a pod.
Rastliny:
http://rybicky.net/atlasrostlin/cesky/
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Prekyslicenie

Odoslaťod krakenader » 18 Jún 2012 18:13 pm

krakenader
 
Príspevky: 110
Obrázky: 12
Založený: 17 Jún 2012 07:32 am

Re: Prekyslicenie

Odoslaťod Milan666 » 18 Jún 2012 20:18 pm

No a k tomu menej náročné rastlinky a aj vyžadujúce menej svetla:
Microssorium pteropus-hnedovka krídlatá
anubias, či anubias vs nana-anubias, tieto sa nesadia, priviažeš ich rybarským vlascom o kameň či drevo
Na sadenie je vďačná rastlinka criptocoryna
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Prekyslicenie

Odoslaťod martin_s » 18 Jún 2012 20:27 pm

Tych rastlin potrebujes viac ako len jednu egeriu a jednu ludvigiu. Navyse v tom hrubom substrate ako mas sa budu zle uchytavat a ludvigia ti bez umeleho osvetlenia moc nepojde... Je potrebne si precitat aj popis pri rastlinach...

krakenader napísal:V searchi sú samé latinské názvy. Nevie niekto slovenské?
Okrem toho ze sa slovenske nazvy akvarijnych rastlin pouzivaju len zriedka (este som nevidel v akvaristike napisane na stitkoch nazvy ako "Vodomor") nie je problem si vyhladat co je to za rastlinu aj podla latinskeho nazvu...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Prekyslicenie

Odoslaťod Glitter » 18 Jún 2012 20:29 pm

mystka napísal:Ahoj. S rybickami urcite pockaj aspon mesiac. Nasad co najviac rastlin vhodnych do tvojich podmienok (velkost akvaria a hlavne ovetlenie). Nie je vidno, ze by si tam nejake mal, ale rastlinky maju svoje naroky na svetlo a obycajne denne im je nepostacujuce. Taky zaklad je cca 0,5 Wattu na 1 l vody. To by mali rastlinky nie extra narocne na svetlo v pohode zvladnut. Nechaj potom akvarium cca mesiac bez ryb, s nonstop pustenym filtrom, zapnutym osvetlenim (ja svietim 12 hod. - ale ved to si nastudujes sam) a az potom vypusti rybky. Skus pohladat temu ohladom zabehu akvaria a dusiku v akvariu. Na filtri mozes vzduchovanie uplne vypnut, pretoze bude postacovat kyslik, ktory vyrobia rastliny a pohyb hladiny.

PS: Sam zistis, ze akvarium bude ovela krajsie bez umelych rastlin a keramickeho hradu :) .. aj ked ja mam v akvariu keramicku jaskynu, ale nie je vidno, je za rastlinami.


AMEN.. tohto sa drž a niekam sa dopracuješ ;-) Milanove rady bez ako skutočnosť, radí Ti dobre.
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Prekyslicenie

Odoslaťod Vlado21 » 19 Jún 2012 07:30 am

krakenader napísal:Čítal som, že rastliny rastú aj v kamienkoch.

medzi kamienkami (korene) a na kamienkoch (rhizom, listy), napr.
http://rybicky.net/atlasrostlin/anubias ... i_var_nana

inac, z toho strku by som doporucil min. tretinu odobrat a vyspadovat dno. Vpredu ti uplne postaci polovicna vrstva, aj menej. Vzadu moze byt povodna. Ziskas tak lepsi priestorovy efekt a obyvatelom poskytnes viac zivotneho priestoru v malom akva...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prekyslicenie

Odoslaťod Giftzahn » 19 Jún 2012 07:56 am

njn, vo svojej postat je jedno ci je hrad keramicky, plastovy alebo z inedo "draheho" kovu ...:lol: ...do akva nepatri ... taktiez ako musle, potapaci, vrak lode, piratska truhla a ine chobotiny ... je fajn ze si pochopil vyznam dostatocneho mnozsva substratu ... samozrejme ze ho nepotrebujes take mnozstvo ake ho mas v akva .... plus zabudol si na nejake proporcie ..cize do tvojho maleho akva si zbytocne narval prilis "hruby" strk .... pozri si tu na akve temu k substratom .... istotn nieco proporcne a vhodne do svojho akva najdes ...

njn, "dva kusy" rastlin je kapanek malo ... mal by si pokryt minimalne 80% dna akva rastlinkami ... vyberat v tvojom pripade kludne nenarocne a to vo vacsom mnozstve ....samozrejme ze bez osvetlenia sa nikam nedostanes ... cize budes isto potrebovat nejake to svetlo ... opak tu na akve pozri temu k osvetleniu ...

a samozrejme ze je to koncentrak a nie akva .... a sorry nehnevaj sa ale normalny clovek netrpiaci ziadnou poruchou nieco take ako si napachal s tvojim akva ty spravit proste nedokaze ... :cry:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prekyslicenie

Odoslaťod krakenader » 19 Jún 2012 14:56 pm

osvetlenie neni problem. mam jednu lampu, ktoru tam dam . 9W ma dlhu ruku a vyzera priamo na to ako keby. :D
krakenader
 
Príspevky: 110
Obrázky: 12
Založený: 17 Jún 2012 07:32 am

Re: Prekyslicenie

Odoslaťod mystka » 19 Jún 2012 15:09 pm

9 W na 50 l akvárium? To je dosť slabé osvetlenie.
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prekyslicenie

Odoslaťod astro » 19 Jún 2012 15:11 pm

mystka ale veď má "dlhu ruku", to bude presne na to ako keby... :mrgreen:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Prekyslicenie

Odoslaťod Giftzahn » 19 Jún 2012 15:17 pm

hmm....sak presne to astro ... ako keby ... :cry: ... este chvilku a budem aj ja prekysliceny ... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prekyslicenie

Odoslaťod krakenader » 19 Jún 2012 15:20 pm

Kks a čo tam mám dať 27W drahú lampu, ktorá je na modely? A navyše tá nemá takú dlhú ruku. Táto vyzerá celkom dobre. Šak dám foto. Tie úpravy čo ste mi poradili sa uskutočnia v nedelu,lebo dovtedy nemám čas...
krakenader
 
Príspevky: 110
Obrázky: 12
Založený: 17 Jún 2012 07:32 am

Re: Prekyslicenie

Odoslaťod astro » 19 Jún 2012 15:25 pm

tak nevysedávaj pri počítači a pusť sa do toho namiesto maľovania červených čiarok a krížikov. a áno, 27W drahá lampa, ktorá je na modely (aké by ma zaujímalo) by bola určite vhodnejšia a aj ty by si bol následnej spokojnejší s výsledkom
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Prekyslicenie

Odoslaťod krakenader » 19 Jún 2012 15:27 pm

Modely: plastikové...
Pustiť sa do toho? teraz? Ked zajtra píšeme z matiky a štvrtok ma vyvolá z neminy. Piatok dokončujem úpravy na modeloch, sobota ALL KITS MODEL SHOW Banská Bystrica. Aj ked máš pravdu. Škola cely den nezabere. Možno hodinu
krakenader
 
Príspevky: 110
Obrázky: 12
Založený: 17 Jún 2012 07:32 am

Re: Prekyslicenie

Odoslaťod krakenader » 19 Jún 2012 21:07 pm

A ešte jedna otázka. Asi kúpim cez tie prázdniny ked už budú rastliny vyrastené mladé rybky. Ked sú mladé možem ich nechať spolu?
Ved sa nemožu požrať nie? Aj ked neonky nemožem kúpiť mladé takže iba gupky.

Može byť takáto kombinácia aby sa nepožrali?
Neonky 6ks
Gupky 3ks
krakenader
 
Príspevky: 110
Obrázky: 12
Založený: 17 Jún 2012 07:32 am

Re: Prekyslicenie

Odoslaťod martin_s » 20 Jún 2012 09:24 am

Zda sa mi to alebo sa tato tema meni od "prekyslicenia" k zmesi toho co je vo fore uz nespocetne krat popisane?
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.