ATYPICKÉ AKVÁRIÁ



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod sappa » 26 Jún 2012 13:50 pm

no k by bol ten kabel hrubsi tak rozobrat kus podlahy urobit karbobruskou ryhu v podlahe aby sa tam ten kabel skoval a nech ti tam niekto strieka vodu inak bude prach aj u susedov :) no rohove filtre su fajn len aby to zase nebolo vyzorovo skarede a aby mali dostatocny vykon na velkost akva kedze rohove filtre niesu nejak extremne vykonne zalezi ake velke bude to akvarium

daj im tam aj zopar mavych zakuti lebo cisto biele nebude podla mna pekne a ani pre rybky prijemne
ked budu mat s kazdej strany rusenie tak budu potrebovat vela miest na skovavanie a na to su tmavsie ukryty na nezaplatenie :)
sappa
 
Príspevky: 386
Obrázky: 5
Založený: 04 Máj 2012 23:10 pm
Bydlisko: Trnava

Reklama

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod robo79 » 26 Jún 2012 13:51 pm

Vlado21 napísal:
robo79 napísal:Jedine mi este vychadza akva medzi kuchynu a obyvacku namiesto baroveho pultu aj to je jedna z moznosti, ktoru by som chcel do noveho domu ak by samozrejme stolik nevysiel.

toto riesenie sa mi ovela viac pozdava... do neho by som isiel! :pivo:


Dik za nazor.
robo79
 
Príspevky: 152
Obrázky: 24
Založený: 02 Dec 2010 11:34 am
Bydlisko: Kysucke Nove Mesto

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod robo79 » 26 Jún 2012 13:52 pm

Inac dakujem vsetkym za ich nazory, pri zariadovani akvaria budem s nimi pocitat, aj ti co napisal, ale aj ti co este napisu.
robo79
 
Príspevky: 152
Obrázky: 24
Založený: 02 Dec 2010 11:34 am
Bydlisko: Kysucke Nove Mesto

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod robo79 » 26 Jún 2012 13:54 pm

sappa napísal:no k by bol ten kabel hrubsi tak rozobrat kus podlahy urobit karbobruskou ryhu v podlahe aby sa tam ten kabel skoval a nech ti tam niekto strieka vodu inak bude prach aj u susedov :) no rohove filtre su fajn len aby to zase nebolo vyzorovo skarede a aby mali dostatocny vykon na velkost akva kedze rohove filtre niesu nejak extremne vykonne zalezi ake velke bude to akvarium

daj im tam aj zopar mavych zakuti lebo cisto biele nebude podla mna pekne a ani pre rybky prijemne
ked budu mat s kazdej strany rusenie tak budu potrebovat vela miest na skovavanie a na to su tmavsie ukryty na nezaplatenie :)


No da sa zohnat aj plochy kabel, kde netreba rezat karbobruskou, kde 0.5 -1cm postaci na schovanie pod plavajucu. A plavajucu este nemam nahodenu, takze by som ho daval pocas pokladky plavajucej.
Jasne urcite cele biele by nebolo, ako hovorim mam kopu skal z Chorvatska, kde je kopa dier a tak sa daju vybudovat prirpdzene jaskynky a skryse.
robo79
 
Príspevky: 152
Obrázky: 24
Založený: 02 Dec 2010 11:34 am
Bydlisko: Kysucke Nove Mesto

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod Luker13 » 26 Jún 2012 14:04 pm

tie skaly z chorvatska budu pravdepodobne nevhodne pre vysoky obsah vapnika
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod triscene » 26 Jún 2012 14:37 pm

asi tak nejak..podobne som si doniesol minule leto sutre z Chorvatska a pak na moje prekvapenie po poliati octom sumeli takze som ich vysupol na skalku pred barakom. tie sa ti budu asi hodit jedine ak by si chcel cichlidy co maju radi tvrdu vodu.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod Giftzahn » 26 Jún 2012 16:04 pm

robo79 napísal:Jedine mi este vychadza akva medzi kuchynu a obyvacku namiesto baroveho pultu aj to je jedna z moznosti, ktoru by som chcel do noveho domu ak by samozrejme stolik nevysiel.


njn, pekny nakres ... ono, televizor by som zavesil na stenu ... plus pod 55" "televizor" by som nesiel .... urcite by som pridal nejaku tu skrinku na stenu do kuchyne ... ono, ver mi tych nikdy nie je dost .... mikrovlnku by som dal inam ... tam kde ju mas ty by som teda "lozit" nechcel ... ok ... to by sme mali ... sorry, minuly rok som dostaval dom tak mi to nedalo ... :P :mrgreen: :lol:

a teraz k akva ... hmm, ja som staval dom s tym ze budem mat "akva room" teda cielene 1 izbu len na moje "akva chutky" ... cize si si ity ze lepsie miesto pre svoje akva nenajdes ?
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod triscene » 26 Jún 2012 16:42 pm

gift..dobry postreh...takto si to akvarium moc neuzije..nema tam blizko nejake miesto na sedenie takze len okolo neho bude chodit a zdialky pozerat nanho..istotne ta tvoja akvaroom je miesto kde sa clovek vyvali a relaxuje ako si rybky plavaju :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod Vlado21 » 26 Jún 2012 20:57 pm

triscene, v tom by som problem nevidel. Robo uz na zaciatku pisal, ze mu ide primarne o "dizajn a o prijemny pocit hosti, ktori pridu". Nechce si akvarium asi az tak moc "uzivat" ako si ho uzivaju poniektori z nas. :wink: Nemusi mat teda pri nom pohovku na vyvalenie sa, stacila by IMHO aj obycajna fit-lopta alebo 2 barove stolicky, keby si niekto z hosti alebo robo predsa len chcel ku akva prisadnut a poobzerat si ho detailnejsie. Moja skusenost je, ze 90% hosti nema zaujem o blizsie spoznavanie akva, ale radi na neho pozeraju zdialky "medzi recou". Mozno keby v nom plavalo nieco atraktivnejsie (huf diskusov, skalarov, "Nemo" v koralovom utese...), isli by si ho obzriet aj zblizka. Otazne je, ci robo planuje hned nieco take... :roll:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod sappa » 26 Jún 2012 21:07 pm

on chce imidzovku kedze uz akvariovu stenu ma na pozeranie preto vybera co vybera
sappa
 
Príspevky: 386
Obrázky: 5
Založený: 04 Máj 2012 23:10 pm
Bydlisko: Trnava

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod robo79 » 26 Jún 2012 22:29 pm

Luker13 napísal:tie skaly z chorvatska budu pravdepodobne nevhodne pre vysoky obsah vapnika

Ono by mozno boli nevhodne pre vacsinu sladkovodnych ryb, ale pre africke cichlidy by to myslim nevadilo, kedze viem, ze africke maju biotop v tvrdej vode a vapnik a horcik zvysuju tvrdost vody. Urcite by som tie skaly nedaval pre skalare, ci neonky, kedze by ich to mozno aj zabilo, ale dik za postreh.
robo79
 
Príspevky: 152
Obrázky: 24
Založený: 02 Dec 2010 11:34 am
Bydlisko: Kysucke Nove Mesto

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod robo79 » 26 Jún 2012 22:31 pm

triscene napísal:asi tak nejak..podobne som si doniesol minule leto sutre z Chorvatska a pak na moje prekvapenie po poliati octom sumeli takze som ich vysupol na skalku pred barakom. tie sa ti budu asi hodit jedine ak by si chcel cichlidy co maju radi tvrdu vodu.

...ano daval by som tak urcite afriku.
robo79
 
Príspevky: 152
Obrázky: 24
Založený: 02 Dec 2010 11:34 am
Bydlisko: Kysucke Nove Mesto

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod robo79 » 26 Jún 2012 22:39 pm

Giftzahn napísal:
robo79 napísal:Jedine mi este vychadza akva medzi kuchynu a obyvacku namiesto baroveho pultu aj to je jedna z moznosti, ktoru by som chcel do noveho domu ak by samozrejme stolik nevysiel.


njn, pekny nakres ... ono, televizor by som zavesil na stenu ... plus pod 55" "televizor" by som nesiel .... urcite by som pridal nejaku tu skrinku na stenu do kuchyne ... ono, ver mi tych nikdy nie je dost .... mikrovlnku by som dal inam ... tam kde ju mas ty by som teda "lozit" nechcel ... ok ... to by sme mali ... sorry, minuly rok som dostaval dom tak mi to nedalo ... :P :mrgreen: :lol:

a teraz k akva ... hmm, ja som staval dom s tym ze budem mat "akva room" teda cielene 1 izbu len na moje "akva chutky" ... cize si si ity ze lepsie miesto pre svoje akva nenajdes ?


dik za info ohladom rozmiestnenia nabytku. :D
ano na inom mieste som pisal ze mam akvariove steny, a dokonca mam nato nie druhu izbu, ale druhy stary dom :D ktory si prerabam, ktory mi bolo luto zburat, kedze bol na pozemku, ktory sme si kupili pre ucel noveho domu.
robo79
 
Príspevky: 152
Obrázky: 24
Založený: 02 Dec 2010 11:34 am
Bydlisko: Kysucke Nove Mesto

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod Giftzahn » 27 Jún 2012 05:48 am

njn, 1 izba na akva-room je fajn ... ale cely stary dom je priam genialna vecika ...cize akva-room na druhu je proste akva-dom :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.