Wood fortress - 30L



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Wood fortress - 30L

Odoslaťod Tititos » 27 Jún 2012 12:21 pm

Wood Fortress

Zdravim rozhodol som sa zaloziť si miničko, povodny zamer bolo vytvorit nieco v style ADA, ale od tejto idilky som upustil, dominantou je mohutny koren, aj trosku predimenzovany, no jedna sa o akva primarne urcene do buducna pre krevetky, preto som zvoli taky.
Po asi troch mesiacoch chystania a studovania, tu na fore aj inde, za pomoci rad inych uzivatelov, ale predovsetkym od uzivatela CHNURO, ktoremu chcem podakovat za vsetky doterajsie rady, napady a pripomienky, budem zaciatkom jula zakladat tuto nadrz.
Skor nez tak urobim chcem sa s vami na zaciatok podelit o moje vybavenie a plany.

Rozmery: 30x30x35 (dšv) - 31,5L, nadrz DIY...
Dno: Substral osmocote ako zdroj makroprvkov cca 25g, JBL aquabasis+ 1-2cm,kremicity cierny piesok + jbl sansibar black 4-5cm
Dekoracia: Driftwood + par nazbieranych kamenov(nie vapencove :))
FIltracia: povodne mal byt EHEIM 2041, zial som nakoniec kupil HAGEN aquaclear 30
Osvetlenie: Blau mini PL light 18W
Hnojenie: na zaklade velmi dobrych vysledkov a odporucani tu na fore bude TPN, a potom sa uvidi :)
CO2: povodne mal byt burciak, ale na podnet prispevkov tu na fore som od toho upustil cize bude tibi, ked zozeniem. Zatial aspon to EC, aj ked to nieje uplna nahrada za CO2
Flora: anubias var. nana, jawa moss,eleocharis pussila/parvula, nieco plavajuce na papkanie prebytocneho dusika (pistia, alebo limnobium, uvidim co zozeniem) mozno HM, na HC sa necitim ...ine uvidim podla hardscape, do konca tyzdna dam vediet presne. V nedelu na burze kupim floru a pustim sa do zakladania.
Fauna: ma cas :)
Ohrev: ziadny, v jeseni asi dokupim...
Okrem toho mam kupene aj testy na vodu, tak po zalozeni postnem :)
Daky extra aquascape nebude, kvoli velkemu korenu :D ale posnazim sa cosi vykuzlit.
Temu som zalozil skor, ze ak by ste mali dake rady ci pripomienky este, skor nez zalozim akva, aby som predisiel pripadnym chybam.
KAZDU RADU CI PRIPOMIENKU RAD PRIJMEM A AK TO BUDE V MOJICH SILACH RAD JU ZREALIZUJEM
Drzte palce :)
K tomu par foto, aby ste nepovedali :D
Technika
Obrázok
Akva so svetlom
Obrázok
Koren, takto bude(predny pohlad)
Obrázok
Pravy pohlad
Obrázok
predny pohlad, hadam bude ten koren raj pre krevetky :D, okrem toho som zvazoval dat ciernu foliu na pozadie ale ako tak pozeram ta zelena stena vyzera tiez vcelku dobre co vy na to?
Obrázok
Obrázok používateľa
Tititos
 
Príspevky: 163
Obrázky: 1
Založený: 04 Máj 2012 11:31 am
Bydlisko: Žilina

Reklama

Re: Wood fortress - 30L

Odoslaťod Sunkafit » 27 Jún 2012 12:44 pm

poprivezovať anubiasy a machy na koren a bude parádny držim palce
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Wood fortress - 30L

Odoslaťod fazyl » 27 Jún 2012 12:57 pm

ten koren je mega! aj velky koren alebo kamen v malom akva moze vyzerat super napr ako tu tesim sa ako to vyskladas.
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Wood fortress - 30L

Odoslaťod Tititos » 27 Jún 2012 12:57 pm

:arrow: presne to mam v plane :) mozno dake microsorum k tomu, uvidim co zozeniem, len neviem co by som dal za koren este, chce to nieco vysoke...tiez rozmyslam co dat dopredu na travnicek asi HM alebo eleocharis, neviem chcelo by to nieco nizučke.
:arrow: No tak ten odkaz je paradny :D krasne to ma, tak ja chcem aby to akva nevizeralo prazdno, a nech je co najvecsia plocha pre krevetky, uvidime teda :)
Obrázok používateľa
Tititos
 
Príspevky: 163
Obrázky: 1
Založený: 04 Máj 2012 11:31 am
Bydlisko: Žilina

Re: Wood fortress - 30L

Odoslaťod Sunkafit » 27 Jún 2012 13:25 pm

Ja by som dozadu nedal nič....na koren anubiasy machy pod niekde do rožku Pogo Helferi a uplne dopredu Hydrocotyle dissecta
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Wood fortress - 30L

Odoslaťod Tititos » 27 Jún 2012 13:56 pm

Hydrocotyle je krasna rastlinka, ale neni vhodna na travnicek a je dost narocna na pestovanie co2, osvetlenie...ja nemam skoro ziadne skusenosti s rastlinkami, preto si myslim ze je pre mna ako zaciatocnika nevhodna, navyse sa horsie zhana a je aj drahsia.
Obrázok používateľa
Tititos
 
Príspevky: 163
Obrázky: 1
Založený: 04 Máj 2012 11:31 am
Bydlisko: Žilina

Re: Wood fortress - 30L

Odoslaťod radusho » 27 Jún 2012 14:00 pm

Hydrocotyle dissecta by som vymenil za Hydrocotyle sp japan. Shovavat ten koren pod machy a anubias by bola skoda dozadu by som dal rotalu alebo nieco podobne
Obrázok používateľa
radusho
 
Príspevky: 476
Obrázky: 14
Založený: 19 Okt 2010 16:06 pm
Bydlisko: TT

Re: Wood fortress - 30L

Odoslaťod Sunkafit » 27 Jún 2012 14:06 pm

a rotala potom zatieni všetko ak ju nechceš strihat kazdy tyzden nedavaj ju tam pre boha
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Wood fortress - 30L

Odoslaťod Giftzahn » 27 Jún 2012 15:09 pm

Tititos napísal:Hydrocotyle je krasna rastlinka, ale neni vhodna na travnicek a je dost narocna na pestovanie co2, osvetlenie...ja nemam skoro ziadne skusenosti s rastlinkami, preto si myslim ze je pre mna ako zaciatocnika nevhodna, navyse sa horsie zhana a je aj drahsia.


njn, Hydrocotyle je "hnusna burina" .... o nu onavy mat nemusis a aj travnicek s nej urobis ... ono, Co2 + hnojenie je samozrejmostou ak chces rastlinne akva .... zozenies ju polahky napr. u rataja .... ak by si chcel s nej kobercek hladaj u Rataja Hydrocotyle sp.japan .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Wood fortress - 30L

Odoslaťod dedojozef » 27 Jún 2012 19:55 pm

Páči sa mi tá zelená stena. Pravý pohľad sa mi zdá zaujímavejší. Držím palce.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Wood fortress - 30L

Odoslaťod Tititos » 27 Jún 2012 20:24 pm

mam este par otazok:
1. kryt na akva? ano ci nie?
2. FIlter Aquaclear 30 - mam tam dat vsetky tri filtracne media? pena a keramicke telesa su jasne ale neviem ci tam dat carbon, nebude absorbovat aj ziviny?
3. davat sietku medzi vyzivovy substrat a vrchny substrat? na fore pisu aj pre aj proti tak neviem co mi doporucite :)
4. dnes mi nastava dilema, akva chcem zalozit 1.7 alebo 2.7. potom 4.7 do 8.7. musim odcestovat a akva ostane doma same, nestane sa nic? nebude mat kto pridavat EC, svetlo bude na casovac...(5h denne) zalozit ci pockat na prichod?
5. ako na upevnovanie flory na koren? ja som rozmyslal nad silonom
Vďaka :)
Obrázok používateľa
Tititos
 
Príspevky: 163
Obrázky: 1
Založený: 04 Máj 2012 11:31 am
Bydlisko: Žilina

Re: Wood fortress - 30L

Odoslaťod Giftzahn » 29 Jún 2012 10:34 am

1. je to na tebe ... ma to svoje vyhody aj nevyhody .... vyskusaj a po case budes vediet ci ho tam chces alebo nie
2. daj vsetko ... aktivne uhlie = carbon ak sa rozhodnes tak po tyzdni ho mozes vybrat von a vyhodit
3. opat ma to svoje pre aj proti ... ja sietku pouzivam ... vyskusaj a zistis ci je to pre teba vhodne riesenie
4. tym padom je to jasne zaloz 9.7 .... nikam sa ponahlat nemusis ....
5. so silonom to bude rozhodne sranda ... lepsie bude napr. na machy pouzit zelenu nit, na anubiasy potrebujes nieco robustnejsie ako nit cize ak nemas nejaky vhodny kablik tak pouzi ten silon .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Wood fortress - 30L

Odoslaťod Tititos » 29 Jún 2012 10:40 am

len problem je ten ze rastliny chcem kupit na burze tuto nedelu, inak by som musel cakat na dalsi mesiac a to uz nechcem :(, jedine ich dat zatial len tak do vody, podobne ako daval chnuro pri jeho akva UNDER THE STUMP...
Obrázok používateľa
Tititos
 
Príspevky: 163
Obrázky: 1
Založený: 04 Máj 2012 11:31 am
Bydlisko: Žilina

Re: Wood fortress - 30L

Odoslaťod chnuro » 29 Jún 2012 17:55 pm

to, ze som mal rastliny tyzden mimi nadrze kym som ju zariadilo sa podpisalo na rastlinach. Ja som sa o tom aj zmienil. Microsoria mali derave listy a v eleocharise sinica. Zalozil som to na poslednu chvilu. neviem, ako by tie rastliny dopadli, keby to bolo moje prve akvarium. Dost im trvalo sa potom rozbehnut
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Wood fortress - 30L

Odoslaťod Tititos » 13 Júl 2012 10:50 am

Po dlhsej dobe sa ozyvam, prosim vas o radu :)
Povodne som chcel na travnicek Marsileu hirsuta, zial mi ju rataj neposlal, akrem nej mam hydrocotyle japan, rastlinku vysoku asi 20cm, chcel som sa opytať ako ju zasadit. Pride mi taka popinava mam ju nechat celu a miestami zatazit na dne? alebo ju poodriezat a zasadit odrezky zvlast?
Obrázok
Obrázok používateľa
Tititos
 
Príspevky: 163
Obrázky: 1
Založený: 04 Máj 2012 11:31 am
Bydlisko: Žilina

Re: Wood fortress - 30L

Odoslaťod Tititos » 13 Júl 2012 12:25 pm

uz som to nastudoval :), dnes idem zakladat akva...uvidime co z toho bude.
Obrázok používateľa
Tititos
 
Príspevky: 163
Obrázky: 1
Založený: 04 Máj 2012 11:31 am
Bydlisko: Žilina

Re: Wood fortress - 30L

Odoslaťod Giftzahn » 13 Júl 2012 15:40 pm

njn, inak to co je na obrazku sa na hydrocotyle sp. japan vobec nepodoba .... skor tipujem ze ti ten Rataj poslal hydrocotyle leucocephala ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Wood fortress - 30L

Odoslaťod Kajko88 » 13 Júl 2012 16:24 pm

Mne to neda...myslite ze 18W bude stacit? :D
Obrázok používateľa
Kajko88
 
Príspevky: 90
Obrázky: 0
Založený: 02 Sep 2010 21:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Wood fortress - 30L

Odoslaťod Tititos » 13 Júl 2012 18:29 pm

no po pravde sa to ani mne nezda je to strasne velke jak datelina :/ sice to malo menovku Japan... vyzera to dost zle v tom mini asi to tam nebude...
Obrázok používateľa
Tititos
 
Príspevky: 163
Obrázky: 1
Založený: 04 Máj 2012 11:31 am
Bydlisko: Žilina

Odoslaťod Tititos » 13 Júl 2012 19:09 pm

Akva zalozene 13.7. 2012(snad mi piatok 13. neprinesie smolu)
Problemy: :idea: JBL sansibar black - strasne kalny substrat, obsahuje miniaturny prach ktory nehorazne kali vodu a robi sivu usadeninu na dne. Substrat je predcisteny a na odporucanie na obale ze ho staci len preplachnut vodou, zjavne nestacilo. Hold boh zehnaj amazonii :/
:idea: Sadenie :D treba na to trpezlivost, hold blbe dno. Okrem toho mi mily rataj neposlal vsetky objednane rastlinky, teda marsileu hirsuta a k tomu je podozrenie ze hydrocotyle sp. japan nieje sp. japan.
Flora: Takze na koreni: Jawa moss, Anubias barteri nana a petite. Za korenom v pozadi je ELeocharis acircularis na lavo pred korenom je lilaelopsis brasiliensis ohraniceny kamenom na ktorom je riccia, pred korenom je HM a zatial na lavo v popredi je udajne "hydrocotyle sp. japan" ale vsetci urcite date za pravdu ze to je iny druh.
Na hladine je Salvinia natans a myslim ze utricularia, ktoru mi dal brat.
Posnazim sa zohnat marsileu este.
:arrow: Denne budem pridavat 1ml EC, neviem ci nezvysim. CO2 z TIBI.
NAmerane hodnoty testu 6in1 niesu bohvie co :(
NO3-10mg/l
NO2 - 0mg/l
GH - vyskocilo vsetko fialove cize viac ako 21°d, mame strasne tvrdu vodu
KH - cca 15°d
pH - 8
CL - cca 0,5mg/l
Dno substral somocote cca 30g + jbl aquabasis + cca 2-3cm
Obrázok
Spomynany sansibar(4-6cm) takto zakalil vodu :(
Obrázok
Príprava korena
Obrázok
koren v akva :)
Obrázok
Dosadenie zbytku a super kal...
Obrázok
presadil som Hydrocotyle, urcite tam neostane no a kal...
Obrázok
Dalsie foto bude po vycisteni vody.
Obrázok používateľa
Tititos
 
Príspevky: 163
Obrázky: 1
Založený: 04 Máj 2012 11:31 am
Bydlisko: Žilina

Re: Wood fortress - 30L

Odoslaťod chnuro » 14 Júl 2012 08:45 am

Ta hydrocotyle mi tam vobec nepasuje. Mal som kedysi "japan" a z tyhto foto to vyzera ako ona. Nemusis mat obavu. Inak to vobec nie je zle.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Wood fortress - 30L

Odoslaťod Tititos » 14 Júl 2012 10:04 am

No ani mne tam nepasuje, neostane tam, mozno ju presadim za koren dozadu, myslel som ze bude mensia.
Obrázok používateľa
Tititos
 
Príspevky: 163
Obrázky: 1
Založený: 04 Máj 2012 11:31 am
Bydlisko: Žilina

Re: Wood fortress - 30L

Odoslaťod Tititos » 14 Júl 2012 13:50 pm

kal je preč
Obrázok
Dufam ze dnes sa TIBI uz rozbehnu.
Obrázok používateľa
Tititos
 
Príspevky: 163
Obrázky: 1
Založený: 04 Máj 2012 11:31 am
Bydlisko: Žilina

Re: Wood fortress - 30L

Odoslaťod Milan666 » 14 Júl 2012 15:16 pm

Hydrocotyle pri slabšom osvetlení doslova šape k hladine a potom ju celú zatieni, takže to bude ešte horšie
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.