Bielo-sivy povlak na vode a stenach



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Bielo-sivy povlak na vode a stenach

Odoslaťod tom3f » 09 Júl 2012 17:50 pm

IMG_2385.JPG
Povlak na haladine (najlepsie to vidno okolo odrazu neonky)
Vsetkych zdravím, som tu na fore nový, nedávno som si zriadil akvarium, diversa set 50L. Na dno som dal stare dno, na to som dal piesok. V akva je par raslin a kedze je to uplne nove akva ktore este nie je zabehnute mam tam len 3 neonky co by vraj nemal byt pri tejto velkosti akva problem.

Je to cca 2 tyzdne co je akvarium napustene. Zacal sa mi tvorit na hladine biely povlak ktory je priesvitny no pod zasvietenym svetlom ho vidno. Ked cez neho prejdem rukov tak sa potrha a vidno ako plavaju jednotlive casti samostatne. Na fotke to nie je moc vidno vyzera to skor ako odraz ale tie tmavsie miesta su cista voda a tie svetlejsie ten povlak. Na fore som nasiel rozne info ze by to mohla byt plesen, alebo riasy a kedze nemam skusenosti a neviem to identifikovat tak som radcej napisal tuto temu a prikladam obrazky. Na stenach sa tiez usadzaju take chumaciky podobnej substancie a tiez aj na listoch rastlin. Bolo to aj na prisavkach od ohrievaca, tie som vycistil a nechal 24hodin v octe so solou, to snad zabije vsetko co na tom mohlo byt.

Vcera som poutieral listy, z hladiny som to tiez pozbieral a trochu som aj precistil dno. Dnes sa to objavilo znova. Do vody som este vcera pridal jednu kavovu lyzicku soli. Docital som sa niekde ze by to malo zastavit. No zjavne nie. Dnes som zase vsetko co slo odstranil. No nerad by som takto rybkam kazdy den menil zo 5 litrov vody.

Prosim o radu ako sa toho zbavit pripadne ako to najefektivnejsie odstranovat z hladiny a stien bez toho aby som menil vela vody ak to nie je potrebne.

PS. filter mal prietok okolo 380L/h ale mal som dojem ze to moc tocilo vodu a rybkam sa to zjavne tiez nepacilo tak som ho priskrtil asi na polovicu.

Za vsetky rady dakujem.
Prílohy
IMG_2387.JPG
Chumaciky na stenach
IMG_2386.JPG
To iste na raslinach
tom3f
 
Príspevky: 8
Založený: 30 Jún 2012 11:35 am

Reklama

Re: Bielo-sivy povlak na vode a stenach

Odoslaťod tom3f » 09 Júl 2012 17:52 pm

Este pre istotu vlozim obrazok celeho akvaria aby ste mali predstavu ako to je rozlozene.
Prílohy
IMG_2370.JPG
tom3f
 
Príspevky: 8
Založený: 30 Jún 2012 11:35 am

Re: Bielo-sivy povlak na vode a stenach

Odoslaťod dedojozef » 09 Júl 2012 19:26 pm

Dva týždne je málo na riešenie povlaku a chumáčikov. Pozbieraj to sieťkou a čakaj ďalej. Odkaliť, vymeniť asi 50% vody a sleduj odkiaľ to ide. Čo iné sa dá radiť? :)
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Bielo-sivy povlak na vode a stenach

Odoslaťod tom3f » 09 Júl 2012 22:31 pm

Ok, dakujem za info, viem ze je to este kratka doba co je to akva zalozene. Radcej som sa opytal hned na zaciatku ako pockat nech sa mi tam rozvinie dake svinstvo ktoreho sa potom nebudem moct zbavit.
tom3f
 
Príspevky: 8
Založený: 30 Jún 2012 11:35 am

Re: Bielo-sivy povlak na vode a stenach

Odoslaťod Milan666 » 10 Júl 2012 12:04 pm

Nezabehnuté a tri neónky??!! To akože ideš ich testovať?
emulzia-na-hladine-t1477.html
mastny-povlak-na-hladine-t3223.html
biogenne-odvapnenie-t878.html
a hľadať
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Bielo-sivy povlak na vode a stenach

Odoslaťod tom3f » 10 Júl 2012 16:15 pm

Dakujem za odkazy, vyzera to teda ze to bude slepa hladina alebo teda nieco take :) Zatial sa s tym asi teda nebudem moc zaoberat. Mozno dvihnem filter aby trochu ceril hladinu a uvidim ako sa to vyvinie.

No a neonky tam mam aj s dovodu ze som bol nedockavy a chcel som aby tam nieco plavalo. A docital som sa niekde ze v nezabehnutom akvariu nesmie byt plna osadka ale ze par malych rybiciek nesposobi ziadne problem akvariu ani rybkam. Aj predavac v obchode mi povedal ze po 24 hodinach mozem dat kludne par rybiciek. Ale ze plnu osadku az tak o mesiac. Neskor by som chcel zlozenie asi 10 - 20 neoniek a par cervenych krevetiek na dne. Ale s tym urcite este vydrzim minimalne dalsie 2 tyzdne.
tom3f
 
Príspevky: 8
Založený: 30 Jún 2012 11:35 am

Re: Bielo-sivy povlak na vode a stenach

Odoslaťod triscene » 10 Júl 2012 17:06 pm

prepac ale asi si sa zrazil s konom...10-20 neoniek v 50 litrovke a to este ked odpocitas strk a dekoraciu tak je este menej?
ocividne pan predavac vie o akvariu asi ako ja o kvantovej fyzike....zabeh mesiac a potom ryby a ziadne testovacie 'lajky', hoci mozu prezit ale isto im to nie je prijemne ked tam este nie je rovnovaha ako v zabehnutom akvariu.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Bielo-sivy povlak na vode a stenach

Odoslaťod Milan666 » 10 Júl 2012 17:53 pm

triscene napísal:prepac ale asi si sa zrazil s konom...10-20 neoniek v 50 litrovke a to este ked odpocitas strk a dekoraciu tak je este menej?
ocividne pan predavac vie o akvariu asi ako ja o kvantovej fyzike....zabeh mesiac a potom ryby a ziadne testovacie 'lajky', hoci mozu prezit ale isto im to nie je prijemne ked tam este nie je rovnovaha ako v zabehnutom akvariu.

Výborne napísané! Pridávam sa :pivo:
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Bielo-sivy povlak na vode a stenach

Odoslaťod tom3f » 10 Júl 2012 23:23 pm

Tak aky pocet tetier bude rozumny? Predavac ziavne dobre neporadi a informacia ci som sa zrazil s konom mi az na vyjadrenie nesuhlasu moc uzitocna nepride.Tak poprosim aj dake konkretnejsie cisla. 3-4 cervene krevetky + xx neoniek? Jedna stranka o rybach navyse indormuje ze tetier ma byt aspon 10 a ze maju mat 40 a viac litrov. Ked budem na pc mozno najdem este link.
tom3f
 
Príspevky: 8
Založený: 30 Jún 2012 11:35 am

Re: Bielo-sivy povlak na vode a stenach

Odoslaťod Milan666 » 11 Júl 2012 13:41 pm

No ty musíš pochpiť, že húfovité rybky sa cítia veľmi dobre keď ich je čo najviac. No ale na druhej strane si musíš ustrážiť vhodnosť nádrže.
Ja stále odporúčam endlérky a borarasky
napr.
https://www.google.sk/search?q=boraras& ... 80&bih=887
https://www.google.sk/search?q=microras ... 80&bih=887
https://www.google.sk/search?q=poecilia ... 80&bih=887
https://www.google.sk/search?q=corydora ... 80&bih=887
https://www.google.sk/search?q=corydora ... 80&bih=887
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Bielo-sivy povlak na vode a stenach

Odoslaťod tom3f » 11 Júl 2012 19:43 pm

Milan666 dakujem za typ. A myslis ze tie neonky su pre tuto nadrz nevhodne ? Napriklad keby ich tam bolo teda len 10 kusov alebo este menej? Alebo to je pre ne maly pocet a zaroven aj mala nadrz ?? neonky sa mi strasne pacia a najradcej by som choval len tie. + par krevetiek na dne. Len nechcem aby sa tie rybky u mna trapili takze to rozhodne nechcem s poctom prehnat. Tych 10-20 som povedal len ako hruby odhad ktory som dostal od par ludi. Ale urcite pred osadenim plnym poctom ryb si necham radcej poradit ako ich tam trapit.
tom3f
 
Príspevky: 8
Založený: 30 Jún 2012 11:35 am

Re: Bielo-sivy povlak na vode a stenach

Odoslaťod Milan666 » 12 Júl 2012 14:42 pm

Potom ešte pozri kardinálky vietnamské
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Bielo-sivy povlak na vode a stenach

Odoslaťod tom3f » 14 Júl 2012 18:14 pm

Tak rozmýšlam z tohoto výberu ak nemôžu byť neonky asi kardinálky vietnamské 6 ks a k tomu razbora skvrnoocasa tiez asi 6 ks.
A tie 3-4 krevetky cervene by na dne asi nemali robyt problem. Je to vysoky pocet rybiek ? Alebo tieto mozu byt v takomto pocte ? Na rybicky.net som nasiel ze oba druhy musia byt aspon 6ks a jednym staci akva 30L druhym akva 50L. Nechcem aby to bolo preplnene zas.

Alebo len tie kardinalky vietnamske tak 10 - 12ks + 4 krevetky.
tom3f
 
Príspevky: 8
Založený: 30 Jún 2012 11:35 am

Re: Bielo-sivy povlak na vode a stenach

Odoslaťod Milan666 » 14 Júl 2012 20:29 pm

Ideš na to dobre, chválim, jedno i druhé, je to na tebe
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.