Axolotl - prosím o radu



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Axolotl - prosím o radu

Odoslaťod dandy.sabo » 03 Nov 2011 15:48 pm

CAwte. Mam uz dlho axolotla ale teraz uz asi 3 tyzdne sa zmenil . Brutalne schutol , tie fuzy co ma pri ziabrach mu uplne zmyzli. A nezere skoro nic. Mam ho teraz v 40l akvarku na preliecenie. Je to choroba ? Predtym som ho mas v akvarku s rybami . Dakujem za odpovede
dandy.sabo
 
Príspevky: 34
Založený: 07 Okt 2011 18:26 pm

Reklama

Re: Axolotl - prosím o radu

Odoslaťod miku » 03 Nov 2011 15:55 pm

axolotl by nemal byť spolu s rybami - môžu mu robiť zle a okusovať mu parôžky.
miku
 
Príspevky: 47
Obrázky: 1
Založený: 08 Dec 2010 11:07 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Axolotl - prosím o radu

Odoslaťod dandy.sabo » 03 Nov 2011 16:31 pm

a teraz ho mam ako dostat do pvovodneho stavu aby sa uzdravil ?
dandy.sabo
 
Príspevky: 34
Založený: 07 Okt 2011 18:26 pm

Re: Axolotl - prosím o radu

Odoslaťod miku » 03 Nov 2011 16:40 pm

ak mu ich pookusovali ryby tak ho daj do akvarka kde bude sám a oni mu časom zase dorastú. Prípadne sa ešte spýtaj na nasledovných fórach či nejde náhodou o nejakú chorobu. V každom prípade ho nechovaj spolu s rybami.

http://web.spinet.cz/axolotl/

http://www.caudata.org/forum/
miku
 
Príspevky: 47
Obrázky: 1
Založený: 08 Dec 2010 11:07 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Axolotl - prosím o radu

Odoslaťod dandy.sabo » 03 Nov 2011 20:50 pm

diki
dandy.sabo
 
Príspevky: 34
Založený: 07 Okt 2011 18:26 pm

Re: Axolotl - prosím o radu

Odoslaťod missLady » 22 Mar 2012 15:53 pm

Zožral by rybky ako prísavníky , parmičky?
Ďakujem
Obrázok používateľa
missLady
 
Príspevky: 91
Obrázky: 4
Založený: 26 Aug 2010 18:42 pm

Re: Axolotl - prosím o radu

Odoslaťod štefan » 22 Mar 2012 17:26 pm

Prísavníky pre ich dosť obrnené telo nie, ale mohol by sa o to mlok pokúsiť. Skôr mrenky (neviem o aké druhy sa v tvojom prípade jedná) či iné nie práve pohyblivejšie druhy rybiek, či tie čo zvyknú spať pri dne. Len prísavníka by som v susedstve Ambystoma mexicanum nechoval. Jedna skúsenosť mi už stačila - do rána mi dospelý samec Ancistrus sp. pozabíjal kompletné osadenstvo adultných Ambystom... :(
štefan
Obrázok používateľa
štefan
 
Príspevky: 204
Obrázky: 24
Založený: 10 Sep 2005 09:39 am

Re: Axolotl - prosím o radu

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 22 Mar 2012 18:31 pm

daj foto budeme lepsie vediet , axolot ako ho poznas s tymi ziabrami von je prechodne stádium vyvojatohto mloka. on ma original vzerat ako kazdy iny mlok bez tych von vykukanych ziabier. No treba si ho ocihat v nejakej literature!
HASEMANIA_NANA
 

Re: Axolotl - prosím o radu

Odoslaťod štefan » 22 Mar 2012 18:50 pm

Larva Ambystoma mexicanum skutočne má žiabre, ktoré pri prechode na suchozemský život sa strácajú. Podľa všetkého v tomto prípade skutočne ide o larvu, ktorá ešte neprešla metamorfózou, nie o suchozemskú formu.
štefan
Obrázok používateľa
štefan
 
Príspevky: 204
Obrázky: 24
Založený: 10 Sep 2005 09:39 am

Re: Axolotl - prosím o radu

Odoslaťod missLady » 24 Mar 2012 18:34 pm

Ja som iba rozmýšľala že si do spoločenského akvária pridám tohto mloka. Rybky mám mrenky dúhové, mrenky machové, prísavníci a ešte sumčekov sklovitých.. veľa rastlín.. :o Je pravda že aj keby Axolotl bol kľudný, tak by mu zas ryby ožierali žiabre? Vyzerá to tak že na celého mloka môžem zabudnúť. :( :oops: A ešte sa chcem spýtať či neexistuje aj iný mlok čo by bol "bezproblémový".
missLady
Obrázok používateľa
missLady
 
Príspevky: 91
Obrázky: 4
Založený: 26 Aug 2010 18:42 pm

Re: Axolotl - prosím o radu

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 24 Mar 2012 22:50 pm

určite áno :-) su mloky take v pohodke, no su to obojzivelniky, musis im zabezpecit aby sa bezproblemovo dostali nah hladinu celym svojim telom.. t.z. nejky konar koren aby sa vytrepali von ked ich to uz vo vode nebude bavit. A treba len ustraziť aby sa ti vzdy najedol(mrazene sa mi najviac osvecilo a teda aj dostupnostou),ryby su pazrave a velakrat nenechaju plachemu mlokovi ani za mak .-( tak aby neuhynul od hladu. No nazov toho mloka som uz zabudol, mali sme ho pred dvoma rokmi na predajni, taky maly čierny s oranzovými flakmi na bruchu.ale to vygooglis. :-)
HASEMANIA_NANA
 

Re: Axolotl - prosím o radu

Odoslaťod kargen » 25 Mar 2012 11:15 am

missLady napísal:Ja som iba rozmýšľala že si do spoločenského akvária pridám tohto mloka. Rybky mám mrenky dúhové, mrenky machové, prísavníci a ešte sumčekov sklovitých.. veľa rastlín.. :o Je pravda že aj keby Axolotl bol kľudný, tak by mu zas ryby ožierali žiabre? Vyzerá to tak že na celého mloka môžem zabudnúť. :( :oops: A ešte sa chcem spýtať či neexistuje aj iný mlok čo by bol "bezproblémový".
missLady
ak chces mat v akvariu mloka ktoremu nebudu rybky obhryzat ziabre - a ten mlok nepotrebuje suš,ani vyliezat nad vodu,,zozen si rebrovnika waltlovho ,maju ho dost casto v akvaristikach,,stoji okolo 4 eur,, staci ho krmit patentkami,, a je uplne nenarocny. :roll:
kargen
 
Príspevky: 273
Obrázky: 44
Založený: 13 Nov 2009 09:59 am
Bydlisko: Partizanske

Re: Axolotl - prosím o radu

Odoslaťod missLady » 25 Mar 2012 17:10 pm

Ďakujem za rady a odpovede. Zrejme skúsim toho rebrovnika waltlovho. :)
missLady
Obrázok používateľa
missLady
 
Príspevky: 91
Obrázky: 4
Založený: 26 Aug 2010 18:42 pm

Re: Axolotl - prosím o radu

Odoslaťod Izzi » 30 Mar 2012 14:26 pm

Prosím o radu. Mám Axolotla už vyše roka, bol kŕmený pravidelne, darilo sa mu. a posledný mesiac je ako keby nafúknutý. je stále na hladine, skoro vôbec neklesne na dno. a pred dvoma dňami som ho našla na polku hore bruškom , dala som mu ako keby masáž po bruchu, som ho hladkala a schopil sa trošku, niečo z neho vyšlo cez papulku(bublinky a nejaka slizka hmota) ale stale vyzerá biedne...nechcem aby mi umrel ale neviem čo mám robiť. jesť mi už nechce. v akvárku je sám. konečník má ako keby zakrvavený a niečo mu odtiaľ stále lezie( slizká hmota) neviem čo to je a neviem čo mám s ním robiť prosím pomôžte mi. Ďakujem
Izzi
 
Príspevky: 4
Založený: 30 Mar 2012 13:46 pm

Re: Axolotl - prosím o radu

Odoslaťod kargen » 30 Mar 2012 16:14 pm

izzy napis cim si ho krmil,, mozno je prezraty,,,alebo bolo krmivo pokazene,, ja by som ho nechal v nejakej cistej vode v klude v akvariu,, neviem ako inak by sa mu dalo pomoct,, bez jedla kym sa z toho dostane,
kargen
 
Príspevky: 273
Obrázky: 44
Založený: 13 Nov 2009 09:59 am
Bydlisko: Partizanske

Re: Axolotl - prosím o radu

Odoslaťod Izzi » 30 Mar 2012 16:28 pm

Krmila som ho so zivymi rybami len...dala som ho do cistej vody...len neviem ci moze mat cistu vodu z vodovodu....ja mu ju vzdy necham den odstat...ta mazas brucha mu vzdy pomoze a klesne na dno....ale stale mu trci nieco z konecnika a neviem co to moze byt
Izzi
 
Príspevky: 4
Založený: 30 Mar 2012 13:46 pm

Re: Axolotl - prosím o radu

Odoslaťod martin_s » 30 Mar 2012 16:32 pm

Skus to odfotit
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Axolotl - prosím o radu

Odoslaťod Izzi » 30 Mar 2012 16:53 pm

IMG20120330_002.jpg


mam ho teraz v inej nadobe na precistenie ale aby bol videt tak tu je v poloprazdnom akvarku...
Izzi
 
Príspevky: 4
Založený: 30 Mar 2012 13:46 pm

Re: Axolotl - prosím o radu

Odoslaťod Mo_onika » 15 Júl 2012 15:56 pm

kde sa da zohnat axolotl ? ... okolie nitry ? nikde som ho nevidela a uz ho chvilu zhanam
Mo_onika
 
Príspevky: 1
Založený: 10 Jún 2012 14:24 pm

Axolotl - prosím o radu

Odoslaťod spid3r » 15 Júl 2012 15:58 pm

Skor by som skusal na nejakej tera burze.

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: Axolotl - prosím o radu

Odoslaťod štefan » 15 Júl 2012 17:21 pm

Mo_onika napísal:kde sa da zohnat axolotl ? ... okolie nitry ? nikde som ho nevidela a uz ho chvilu zhanam


Levice - SUPER ZOO (pri Tescu a Hypernove) máme v ponuke Ambystoma mexicanum albino i základné, spolu s ďalšími druhmi obojživelníkov :wink: .
Obrázok používateľa
štefan
 
Príspevky: 204
Obrázky: 24
Založený: 10 Sep 2005 09:39 am

Re: Axolotl - prosím o radu

Odoslaťod sajuli » 17 Jan 2013 15:30 pm

Izzi napísal:Krmila som ho so zivymi rybami len...dala som ho do cistej vody...len neviem ci moze mat cistu vodu z vodovodu....ja mu ju vzdy necham den odstat...ta mazas brucha mu vzdy pomoze a klesne na dno....ale stale mu trci nieco z konecnika a neviem co to moze byt


to je kloaka nie nahodou?
sajuli
 
Príspevky: 1
Založený: 17 Jan 2013 15:04 pm

Re: Axolotl - prosím o radu

Odoslaťod 3suyz3 » 16 Apr 2014 15:00 pm

Zdravim vas... prosim o radu resp. o pomoc. Mam maleho axika mloka axolota. zožral kamienky 3 ks dost velke :( nechapem to :( co mam robit? ako mu mozem pomoct? nehybe sa uz par hodin lezi a kamienkoch. Asi som to posrala davala som mu rano červa a až po zožrati som si všimla kamienky v bruchu :(. Zvladne to ?
3suyz3
 
Príspevky: 1
Založený: 16 Apr 2014 10:55 am

Re: Axolotl - prosím o radu

Odoslaťod zano » 05 Máj 2014 13:17 pm

na poslednom akvatera som si kupil mach. Ovsem v kelimku, bez vody... doma putoval do karantenky ( kedze som este miesto nemal pripravene). Po tyzdni sa objavila mala rybka, ja ze gupka, kedze som liecil tam jednu, len na moje cudovanie rybka sa pricapila na sklo. Po skumani miniakva som nasiel 3 male 4mm cuda. Teraz to uz je jasne co to za rybu:
SAM_7442.JPG
Obrázok používateľa
zano
 
Príspevky: 118
Obrázky: 7
Založený: 15 Júl 2013 13:39 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.