CO2 set od Rataja



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod Zdenko Matejcek » 27 Aug 2004 11:18 am

Skutocne musim uznat ,ze ste odbornik ,no vela veci vasej pozornosti uniklo a to....
scitam sumu zzz 1300Flasa+40Sk napln+500ihl.ven.+hadicka sa skutocne dostanete na cenu 2000Sk, no moja ponuka obsahuje este reaktor cca 1340Sk+ elektro ven.1000Sk+adapter300Sk+redukcny ventil 800Sk, bez ktoreho naozaj potrebujete vela, vela dobrodruznej povahy +..............................A kedze mate pan zzz vela skusenosti s tymto druhom aplikovania CO2, rad posudim vasu konstrukciu.Na informaciu s teplotou pouzitia tlakovej flase je to tak, ze ona vydrzi aj vyssiu teplotu, ved je to hasiaci pristroj, no udaj 30 stupnov udava vyrobca podla normy ako doporucenie pre skladovanie. Ak ste si pozorne precitali popis k flasi, tak nie je vyradena, lebo presla pravidelnou tlak. sk. .Pripadneho vybuchu sa nemusite bat, lebo kazda tlak. nadoba ma poistny ven. cez ktory prebytocny plyn unikne a tlak pri ktorom k tomu dojde je 150bar. Mate pravdu, ze na flasi je vyrazene 200bar, ale to je destrukcna skuska, ktoru flasa musi vydrzat bez poskodenia. No a na zaver P.S. ja nie som Pan Rataj, a preto rad poradim a aj s cenou sa da hybat !!!! Ak ma chcete stretnut, tak budem tuto sobotu v Ostrave.
Na frazu autorskych prav len tolko, ze sa jedna o spravnost zapojenia a pouzitia toho, co ponukam.
Zdenko Matejcek
 
Príspevky: 16
Obrázky: 14
Založený: 30 Jún 2004 13:18 pm
Bydlisko: Martin

Reklama

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod marlo » 27 Aug 2004 11:58 am

Zdenko Matejcek napísal:...........


Nebolo mi mozne zverejnit tu foto celeho setu.. ?

Mozno by to urychlilo a presvedcilo viacerych o tom co ponukate..

Ď.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod majko » 27 Aug 2004 12:14 pm

Tu na fore si zvykneme tykat bez ohladu na vek, tak si Ti teda dovolim tykat. Ak by bol s tym problem staci napisat ja sa bez problemov prisposobim.
Trochu ma tato odpoved zmiatla lebo vyzera ako adresovana jednej osobe, ale reaguje na dve. Dovolim si viest debatu o tom co som pisal ja. Nevedel som, ze autorm si Ty Zdenko (vyzeralo to ako citacia niekoho ineho), preto som pisal o "autorovi".


Zdenko Matejcek napísal:30 stupnov udava vyrobca podla normy ako doporucenie pre skladovanie.


No
POZOR NESKLADOVAŤ NAD 30 C !!!!!!!!
znie dost nebezpecne :-). To vo mne ako potencialnom zakaznikovi nevzbudzuje doveru. Ale samozrejme doporucena a maximalna teplota su dve rozne veci. Aka je teda max. teplota? Alebo inak, predpokladam,ze na slovensku by teplota v byte nemala prekrocit 40-45 stupnov. Vies zarucit, ze sa nic nestane?
Pripadneho vybuchu sa nemusite bat, lebo kazda tlak. nadoba ma poistny ven. cez ktory prebytocny plyn unikne a tlak pri ktorom k tomu dojde je 150bar.

Vybuchu nie. Nebezpecie je vsak v tom, ze unikajuci CO2 zmrazi vsetko na okoli (snehovy hasiaci pristroj). Druhe nebezpecie je v tom, ze CO2 je tazsie ako vzduch, takze sa udrziava pri zemi. Takze zavisi samozrejme od obsahu flase, ale hrozi riziko dychacich problemov.
Na frazu autorskych prav len tolko, ze sa jedna o spravnost zapojenia a pouzitia toho, co ponukam.

Pravdu povediac tomuto nerozumiem.
vlastnícke práva na technické riešenie
pre mna znamena, ze nesmiem postavit, pripadne predavat to iste.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod Ig » 27 Aug 2004 12:39 pm

to Zdenko: Sledujem tuto temu trochu intenzivnejsie, ale uz v tom zacina byt hokej. Vyssie uvedeny cennik je podla mna dost neprehladny (je to aj tym, ze takto na fore sa asi tazko robi tabulka), takze by som si to rad upresnil.

Rataj ponuka set s 0,5kg flasou + dva budiky za 5333,-SK (akvashop.sk - HERI) a Ty ponukas set s 1,5kg flasou + jeden budik a navyse s elektromagnetickym ventilom za 5601,SK co je po 25% zlave za cely komplet. Je to spravne??? (chcelo by to nejake porovnanie, pretoze toto je tema CO2 od Rataja :wink: )

Ake je to s tou 1.5kg flasou velke/vysoke? (samozrejme plus budiky)
Ide o to, keby som to chcel dat do skrynky s 60cm vnutorny rozmer na vysku, zmesti sa to??? Pripadne da sa urobit aj zostava s mensou flasou??? Aka bude cena???

Otazka do fora: Ma z praktickeho hladiska vyznam merat obidva tlaky (vo vlasi aj za redukcnym ventilom) alebo staci iba ten vo flasi???
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod majko » 27 Aug 2004 12:55 pm

Ig napísal:Otazka do fora: Ma z praktickeho hladiska vyznam merat obidva tlaky (vo vlasi aj za redukcnym ventilom) alebo staci iba ten vo flasi???

Moj nazor je, ze nema. Mna zaujima zostatok vo flasi. Kolko ide CO2 do akvarka sledujem na reaktore ako pocet "bubliniek/min".
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod Ig » 27 Aug 2004 13:29 pm

majko napísal:
Ig napísal:Otazka do fora: Ma z praktickeho hladiska vyznam merat obidva tlaky (vo vlasi aj za redukcnym ventilom) alebo staci iba ten vo flasi???

Moj nazor je, ze nema. Mna zaujima zostatok vo flasi. Kolko ide CO2 do akvarka sledujem na reaktore ako pocet "bubliniek/min".

Este jedna otazka. Ked mam elektromagneticky ventil, ten je tiez stavany na urcity tlak (myslim, ze niekde som cital 2 atmosfery). Memozem to s redukovanym tlakom prehnat, ked nema druhy budik?
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod majko » 27 Aug 2004 13:37 pm

Ig napísal:Este jedna otazka. Ked mam elektromagneticky ventil, ten je tiez stavany na urcity tlak (myslim, ze niekde som cital 2 atmosfery). Memozem to s redukovanym tlakom prehnat, ked nema druhy budik?

Za predpokladu, ze max. vystupny tlak redukcneho ventilu je vacsi ako max povoleny tlak elmg. ventilu ano. Priznam sa u mna to tak je Redukcny ventil ma max tlak 4bar a elmg ventil myslim 3bary. Ale s rozumnou manipulaciou sa nema co stat, lebo redukcny ventil nastavis raz npr. na 1/3 -1/2.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod Zdenko Matejcek » 27 Aug 2004 13:41 pm

Ospravedlnujem sa za zmetok v cenniku, lebo bol skopirovany priamo z excelu.Ak mi poslete svoj E-mail vo forme SMS na moj mob., tak vam poslem foto celkoveho riesenia aj komponentov. Z mojej 3 rocnej praxe aplikovania CO2 do vody je sposob, ktory ponukam podla mojho nazoru najlepsi. Naozaj som skusil od kvasnic po sifonove bombicky vsetko a toto, co ponukam je uz profi riesenie. Na adresu pouzivania hasiaceho pristroja ako zasobnika mozem povedat len tolko, ze je to optimum pomeru objemu, ceny a sposobu plnenia /jednoducho v hasickej zbrojnici alebo u predajcov hasiacej techniky/.Cena 5600 cca je za externy reaktor, flasu 1.5kg, reduk.ven. dvoj bud.,ihlovy ven.,trubicky,elektro.ven.,spatny ven., spot.material /spojky, konektory, reduktor/ ,adapter 24V+PMDD.Cena, ktora je uvedena, je len do vypredania zasob, ktore mam. Moje riesenie uz uspesne pouziva viac akvaristov v Martine. Rad poradim aj cez telefon, ak mi poslete cislo. Principialna schema je aj na akve vo foto albume, no neviem, ci sa to da pozriet.
Zdenko Matejcek
 
Príspevky: 16
Obrázky: 14
Založený: 30 Jún 2004 13:18 pm
Bydlisko: Martin

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod Ig » 27 Aug 2004 14:12 pm

majko napísal:Za predpokladu, ze max. vystupny tlak redukcneho ventilu je vacsi ako max povoleny tlak elmg. ventilu ano. Priznam sa u mna to tak je Redukcny ventil ma max tlak 4bar a elmg ventil myslim 3bary. Ale s rozumnou manipulaciou sa nema co stat, lebo redukcny ventil nastavis raz npr. na 1/3 -1/2.

Uz rozumiem. Cize kazdry redukcny ventil ma nejaky max. vystupny tlak (to bolo to co som nevede, som myslel ze je to az do uplneho otvorenia na tlak vo flasi). Potom optimum je zohnat taky redukcny ventil, ktory bude mat max. rovnaky vystupny tlak ako je vstupny tlak elektromagnetickeho ventilu (pripadne ako si povedal, zafixovat nejaku bezpecnu polohu ventilu). To by bolo z hladiska bezpecnosti, pretoze ihlovym ventilom potom nastavujem aj tak vysledny vystupny tlak do reaktora, ktory je povedzme vyrazne nizsi.
Jestli se nemilim :o
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod majko » 27 Aug 2004 14:55 pm

Ig napísal:Uz rozumiem. Cize kazdry redukcny ventil ma nejaky max. vystupny tlak (to bolo to co som nevede, som myslel ze je to az do uplneho otvorenia na tlak vo flasi). Potom optimum je zohnat taky redukcny ventil, ktory bude mat max. rovnaky vystupny tlak ako je vstupny tlak elektromagnetickeho ventilu (pripadne ako si povedal, zafixovat nejaku bezpecnu polohu ventilu). To by bolo z hladiska bezpecnosti, pretoze ihlovym ventilom potom nastavujem aj tak vysledny vystupny tlak do reaktora, ktory je povedzme vyrazne nizsi.
Jestli se nemilim :o

Nemylis :-)
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod zzz » 27 Aug 2004 19:47 pm

Zdenko Matejcek - to ze ty si si spravil zivnost na vyrobu co2 setu je pekne, ale nic to nemeni na tom, ze to co som napisal je pravda ;)
takze este raz na bezpecne pustanie CO2 do akva staci flasa - s jednym tlakovym uzatvaracim ventilom a jednim budikom ktory ti ukazuje vnutorny tlak vo flaske viacej vediet nepotrebujes ... potom na jemnejsie doregulovanie regulacny ventil - bud ihlovy mechanicky alebo elektormagneticky ventil to zavisi od konfortu a vyrobcu ventilov sa vyraba more staci sa informovat a ceny su celkom prijatelne ... toto cele stoji cca 2000,- Sk slusny reaktor sa da kupit za cca 650Sk tot vsjo. Ked chce niekto platit za "komfort" ventilu s dvoma hodinami, spatny ventil. a pod nech plati. Ked si to niekto nevie zlozit lebo tomu nerozumie nech si to od teba kupi ... alebo nech kvasi - ja len, ze nevidim dovod prehlasit moje riesenie za zle, a tvoje za lepsie lepsie len preto, ze sa na tom tvojom da zarobit ;)
Obrázok používateľa
zzz
 
Príspevky: 68
Obrázky: 13
Založený: 27 Júl 2004 23:25 pm

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod pernik » 27 Aug 2004 22:31 pm

Naprosto souhlasim s zzz. Ja dokonce nemam ani ten redukcni ventil. Mam pouze bombu a na ni nasazeny jedhlovy ventil. Cele mne to stalo 500Kc. Ta cena je prave za jehlovy ventil. Mam bombu 1.5Kg, kterou mel otec v garazi - zdarma. A redukce ventil bomby x jehlovy byl za flasku :-)

Bomba od Rataje je hrozne mala. 0,5Kg je o nicem. Dneska bych si porizoval tak aspon 3kg mombu.
pernik
 
Príspevky: 145
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2004 22:39 pm

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod Kulgan » 28 Aug 2004 17:03 pm

zzz napísal

s jednym tlakovym uzatvaracim ventilom a jednim budikom ktory ti ukazuje vnutorny tlak vo flaske viacej vediet nepotrebujes ...


to je sice pravda, ale kedže je CO2 vo fľaši v tekutom stave (teda aspoň pokiaľ viem), pokles tlaku znamena, že fľaša je vlastne prazdna. Pokiaľ je vo fľaši aspoň trocha tekutého CO2, je tlak relativne konštantný. Realny obsah je možne zistiť iba vážením.

zzz napísal

potom na jemnejsie doregulovanie regulacny ventil - bud ihlovy mechanicky alebo elektormagneticky ventil


tak toto už je žiaľ čiastočná dezinformácia. Elektromagnetický ventil nemôže slúžiť na jemnejšie doregulovanie, keďže má iba On/Off režim. V kombinácii so spínacími hodinami slúži na určenie časového obdobia, počas ktorého má byť CO2 aplikované.

On ten "komfort" je tam aj kôli bezpečnosti, keďže napr. elektromagnetický ventil je stavaný najčastejšie na tlak 8 barov a tlak plne otvorenej fľaše je niekde medzi 57-70 barmi (aj v závislosti od okolitej teploty).
Obrázok používateľa
Kulgan
 
Príspevky: 101
Obrázky: 10
Založený: 19 Júl 2004 15:33 pm
Bydlisko: Senec

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod majko » 30 Aug 2004 07:04 am

zzz napísal:potom na jemnejsie doregulovanie regulacny ventil - bud ihlovy mechanicky alebo elektormagneticky ventil to zavisi od konfortu

Ako napisal jacik toto je dezinformacia. Elektro ventil ihlovy ventil nenahradi. Elektro ventil sa moze len zapnut, alebo vypnut, neda sa nim plynule regulovat tlak (nie takym za x tisic Sk).

zzz napísal: slusny reaktor sa da kupit za cca 650Sk tot vsjo.

Ten sa da aj lacnejsie vyrobit doma....
zzz napísal:...spatny ventil...

Ja spatny ventil povazujem za pomerne dolezity. Ak totiz dojde CO2 vo flasi, lahko sa moze stat ze voda natecie do ventilov pripadne az do flase.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod Zdenko Matejcek » 30 Aug 2004 12:42 pm

Mozete poslat realne foto na forum riesenia flasa, uzatvaraci ventil a ihlovy ven. , lebo tuto variantu si nedokazem predstavit. Podla mojich vedomosti, a tych mam v tomto obore vela, sa neda zohnat nikde na svete ihlovy ven. na tlak 69Atm. Elektroventil nepotrebujete, ak v buducnosti pocitate so stratou ryb a v pripade odcestovania je vam jedno, ci davate CO2. Na cenu za komplet mozem povedat asi tolko, ze zaujemca cez vikend bol spokojny a kupil.
Zdenko Matejcek
 
Príspevky: 16
Obrázky: 14
Založený: 30 Jún 2004 13:18 pm
Bydlisko: Martin

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod majko » 30 Aug 2004 15:10 pm

Zdenko Matejcek napísal:Elektroventil nepotrebujete, ak v buducnosti pocitate so stratou ryb a v pripade odcestovania je vam jedno, ci davate CO2.

Toto zavisi od strasne vela faktorov a take zle to zase nebude. Pri rozumnom davkovani nehrozi riziko ani pocas noci. Pripadne sa da v noci intezivnejsie prevzdusnovat. To ale neznamena ze riesenie s ventilom nie je pohodlnejsie, sam ho pouzivam.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod johhhny » 09 Sep 2004 00:04 am

...ja len tak na okraj...

..pre vsetkych, ktori maju v plane urobit si vlastny CO2 system, tak vrelo doporucujem fy HASTEX, Stara Vajnorska 137, BA, maju tam akciu na tlakove flase (1,5l) za 909,-Sk (normalna cena 1490,- :!: ). Napln tam robia na pockanie, konkretne na tento typ flase stoji 45,-Sk.
Tak vela zdaru.... :D
Obrázok používateľa
johhhny
 
Príspevky: 250
Obrázky: 18
Založený: 07 Nov 2003 00:18 am
Bydlisko: Myjava, prechodne BA

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod Roby » 09 Sep 2004 07:51 am

Pred 3 dňami mi tam naplnili takú fľašu za 40Sk... :wink:
Obrázok používateľa
Roby
 
Príspevky: 73
Obrázky: 6
Založený: 27 Sep 2003 21:08 pm
Bydlisko: BA

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod johhhny » 11 Sep 2004 10:55 am

Tak si usetril na 0,8 kopceka zmrzliny.
Obrázok používateľa
johhhny
 
Príspevky: 250
Obrázky: 18
Založený: 07 Nov 2003 00:18 am
Bydlisko: Myjava, prechodne BA

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod XP » 20 Okt 2004 03:31 am

Pekne rybicky vsetkym Vam, :D
som uplna lama...zalozil som si svoje prve akvarko pred cca masiacom, samozrejme som pri nom porobil vsetky zaciatocnicke chyby ake sa len dali...xixixxi, od maleho rozmeru az po prerybnenie..ale nevadi dajak bolo dajak bude. Preco pisem do tejto temy...??? Celkom ma to chytilo toto rybickovanie, tak sedim na nete a citam a citam a citam cechov, slovakov kadekoho... nastudoval som toho ..no povedzme dost, teoreticky som erudovany ALE..nato som skocil na kavu ku kamosovi co ma velkorozmnozovnu rybiciek a cely zivot pestuje kadejake frajerske kusky, specialne rybicky , ktory mi samozrejme cele moje teortizmy znegoval a skoro vsetko vyhlasil za reklamny tah predajcov co xcu predat.
:? ALE... neni som drzgros, pokupil som kadejake testy na vodu...vsetko drahe jak svina, krmivo, atd...zistil som ze vo vode neni ani macny macik zeleza, ze mam tvdost vody dobru..cca 5, UT 5, ph 7, nic zeleza..tak to asi trochu prihnojim :-)
ALE... furt mi neda pokoj ten CO2, ASTRID, ktora ma fakt pekne rastlinky pise ze buble tym kvaskom.... rozoberaju sa tu ceny kadejakyx geretov za 3-8000, Ratajove cudo ktore ma Akva.sk za cenu 5.000,- a som z toho zmeteny. :?:
A konecne sa dostavam ku svojej kacirskej myslienke :idea: ..xixixixi, (este raz podotykam ze som uplna lama) ....otvorili mi pod nosom LIDL, akciova sodova voda sytena CO2 1,5l / 3,90 Sk. Za cenu 5.000,- Sk mozem kupit cca 1282 flias sodovky a kazde ranko ked davam hladosom jest (rybickam) im tam priliat povedzme 1/2 flase sytenej akciovej LIDLOVSKEJ vody. Co sa moze stat? CO2 by si mali z nej v podstate vykusat rastlinky.... ked do 100 l akvarka dolejem povedzme liter sodovky denne, klesne mi ph dajako podstatne? Otravim si celu osadku? :?: Alebo vsetko rozpustene co2 mi vyprcha v priebehu par minut a cele to bolo zbytocne? :x
ked si preratam za by som dolial cca 1/2 flase denne tak to bude stacit na 2500 dni ..teda to je cca 6,8 roka :-)))
Divne pocty......ale vazne je to uplna blbost ako uvazujem ? Alebo som pozabudol na nejake fatalne chyby? ..co ja viem chemicke procesy..alebo take...

Poradte Vy , guruovia co bublinkujete a uz ste preskakali moje detske plienky.. :shock:

Cau :) a vdaka za radu...
XP
Obrázok používateľa
XP
 
Príspevky: 218
Obrázky: 34
Založený: 20 Okt 2004 02:01 am
Bydlisko: Kosice

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod Zajoci » 20 Okt 2004 08:25 am

XP kazde ranko ked davam hladosom jest (rybickam) im tam priliat povedzme 1/2 flase sytenej akciovej LIDLOVSKEJ vody.




Ja by som tam tu sodu kazdy den nedolieval radsej by si si mal vyrobit (vrchnak + hadicka + kamienok) nasadit na tu sodu a bublat tak vzdrzi to cca 3-4 dni podla toho kolko je flasa natlakovana CO2.

Mozno ze by ti to vydrzalo aj dlhsie lebo to mozes priskrtit alebo uplne zavret a nemusis sa bat ziadnej explozie :lol: Keby si bublal pomocou kvasnic tak by si to zavrel len raz :lol: a mal by si vymalovano.
Naposledy upravil Zajoci dňa 20 Okt 2004 08:31 am, celkovo upravené 1 krát.
Zajoci
 
Príspevky: 21
Obrázky: 11
Založený: 30 Aug 2004 20:49 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod Maja » 20 Okt 2004 08:28 am

Ohladom vyprchania, ci udrzania CO2 zo sodovej vody ti musia poradit ini borci na to sa nechytam :-), ale.... napadla ma tiez taka vtierava myslienocka:
pises, ze za 5.000.- si kupis z Lidla 1282 flias a budes ich tam postupne vlievat... OK, ale akcia v Lidl je nejaky ten tyzden dva a mama/manzelka (alebo aj obe :-)) ta zabije, ked bude mat plnu pivnicu, plnu obyvacku, spalen, chodbu, kuchynu, balkon... flias od sodovky :D. Ak by to bolo aj mozne, tak mas problem s uskladnenim flias.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod jacik » 20 Okt 2004 09:17 am

XP napísal:Divne pocty......ale vazne je to uplna blbost ako uvazujem ?

nespekuluj a zacni kvasit burciak :)
clanky/co2.php 'Co2 - výroba pomocou kvasníc'
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod Zajoci » 20 Okt 2004 09:45 am

Aj tak raz prejdes na burciak alebo si kupis/vyrobis nejaky set , ja som chcel len povedat ze tu sodu by som tam nelial. :idea:
Zajoci
 
Príspevky: 21
Obrázky: 11
Založený: 30 Aug 2004 20:49 pm
Bydlisko: Pezinok

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.