Mysterious Forest @triscene



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod Giftzahn » 12 Júl 2012 14:30 pm

njn, EC mozes davat hned od zaciatku ... rozhodne nuskodi .... co sa tyka hnojenia mozes investovat do ADA hnojiviek ..ale to budu cisto vyhodene peniaze pokial mas kompletnu radu od EasyLife ...cize prvy tyzden zacni len cisto s K .... plus ked mas powersand tak druhy tyzden K + nejake tie Mikra t.j. EasyLife Profito + pripdne Easy Life Ferro .... ci a kedy ( s amazoniou a PowerSandom tipujem ze najskor az po mesiaci ) budes potrebovat N,P zistis napr. ze budes merat parametre vody co to da ( heh, mne sa to teda nikdy nechcelo ) .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod Glitter » 12 Júl 2012 14:50 pm

Pozor tam na to N prvé mesiace, ja som musel dávať aj "vysávače" ..
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod chnuro » 12 Júl 2012 14:51 pm

a mne zasa P padlo uplne dole. Ja sa doteraz nemozem dohnojit P. To vsetko zavisi od daneho typu akva...
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod triscene » 12 Júl 2012 15:14 pm

otazne je aj ze kolko z toho Kalium dat, doporucene je cca 10ml na 100 litrov, otazne je ze kolko tam buchnut ked aj denne menim vodu, uvidim ako dlho mi ostane chut menit vodu kazdy den teraz v uvodne dni nakolko vraj New uz nepotrebuje v zabehu az take mega vymeny ako I a II kvoli obsahu dusicnanov alebo PO4 alebo ako sa to vola :)
otazne je ze ci 1-2ml denne z jednotlivych uspokoja dane potreby, najvacsi zrut tipujem asi HC, Blyxu mam v pohode v 110inke a je husta velka a tam ani nehnojim, Eleo a typy co su na koreni su pomaly rastuce takze asi aj ich odber je pomaly.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod Giftzahn » 12 Júl 2012 15:15 pm

njn, to je celkom jednoduche 38L akva cize cisty objem bude tak s odratymi usami 30L ..cize pekne od podlahy 3 ml denne 1ml /10L ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod triscene » 12 Júl 2012 15:49 pm

no ako jasne, prepocet som si vedel urobit :D vsak uvidim ci bude treba zvysit davku alebo nie.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod triscene » 12 Júl 2012 23:51 pm

tak tu je ochutnavka pod vodou zo vcera :)

http://www.youtube.com/watch?v=-MInls9CC5s

Decolight 11W vymenene (diky Marlo) a opat ficim na troch, som zvedavy ako sa zahustia sektory pod korenom, snad s tym nebude problem, ja byt HC tak chcem tu chutnu zem ochutnat aj pod korenom v tieni :)
dnes nebol cas na vymenu vody tak snad sa coskoro podari :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod Giftzahn » 13 Júl 2012 05:50 am

@triscene: neboj hc sa ti rozburini po celom akva .... to isto problem nebude .... teda pokial bude svetlo CO2 ziviny pravidelna vymena vody a zastrih .... :wink: ... nak s toho aquaelu je asi nalepsia ta snura s vypinacom tak sa da odfiknut a pouzit inde a ta funguje vzdy a vsade .... zarucene .... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod chnuro » 13 Júl 2012 07:47 am

@triscene, ked ti zhustne porast na korenoch a on zhustne, tak v tych tmavsich miestach ti HC nepojde. Ja mam na tychto miestach staurogyne repens a cryptocoryne parva. Netvrdim, ze su to jedine vhodne rastliny, ale HC ti podrast urcite nespravi.

Inak zaciatok vyzera nadejne
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod Glitter » 13 Júl 2012 09:11 am

Tak ako píše Chnuro, HC potrebuje mať priame svetlo, inak sa začína oddeľovať od dna a žltnúť / hnednúť zospodu. To isté platí aj vtedy, keď ho necháš priveľmi povyrásť. Doporučujem tak 1 až MAXIMÁLNE 2 cm pre jeho najlepšie podmienky a vzhľad. Podmienkou sú všetky ostatné náležitosti, čo HC potrebuje. NO3, Fe, stabilné CO2 a dobré svetlo
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod sappa » 13 Júl 2012 09:14 am

pekne akvarko
sappa
 
Príspevky: 386
Obrázky: 5
Založený: 04 Máj 2012 23:10 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod triscene » 13 Júl 2012 09:17 am

no kazdopadne uvidime, bonsai anubias snad ostane tak ako je a budem len z neho usekavat rizomy. microsorko by malo byt takisto mini (http://www.aquascape.cz/eshop/kapradiny ... arrow.html), snad ambicie nebude mat ine :)
staurogyne je v strede pred tou skalou, v klasickom strku velmi nesiel, ale zasa dufam ze v tomto nevybuchne a nebude chciet ist vsetkymi smermi :D
pri plnom osvetleni to nie je az tak mysterious :D pri jednom je to tak jemne, ked to vsetko zarastie tak snad tam budu aj tmave miesta, ktory vytvoria ten dojem. Forest to takisto moc nie je ked je tam jeden (vlastne dva) korene, ale nazov necham uy ako je :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod triscene » 14 Júl 2012 16:47 pm

dnes po dvoch dnoch dalsia vymena 10 litrov vody...zatial vodovodnej (nebol cas robit RO)
Tetra testom 6 in 1 som zmeral hodnoty, Amazonia zacina pekne pracovat a makcit vodu, pH metrom som rano zmeral ph okolo 6.0-6.1 asi to bude kapanek aj tym ze CO2 fici 24/7.
co som si najviac vsimal hodnoty tak NO2 ukazovalo 1, NO3 okolo 25-50, ta jemna ruzova je tazko rozoznat.
zatial vsetko podla planu, posledne dva dni som daval 3-4ml Kalium.
na korenoch miestami jemny sliz ale to je bezne.
najviac mi davaju zaberat dolievania vody, pekne cez tanier a pomalicky cez flasku lebo nechcem narusit dno, snad bude coskoro koberec a budem moct to liat bez tanierika.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod triscene » 16 Júl 2012 11:29 am

kedy povazovat akvarium za zabehnute? viem ze zabeh ma trvat cca 3-4 tyzdne a samozrejme ze moze aj dlhsie, ale parametre hlavne su NO2 a NO3 hladiny aby boli skoro nulove?
totiz mi je luto mojich CRS ktore mam momentalne mimo a su tam chudata zapichnute len v machu a nemaju sancu sa poprechadzat :)
ale zasa na druhej strane nerad by som ich otravil, v priebehu tohto tyzdna tam planujem supnut nejaku kotulku aby spravila prieskum terenu. v tretom tyzdni tam skusim dat nejaku tu neocaridinu.
hoci najradsej by som tam krevety dal az po komplet zarasteni dna kedze mam skusenosti ze prehladavanim dna mi CRS pripadne aj Neo a Japonicy rozbombardovali teren ale ratam s tym ze Amazonia ma vacsie zrna a je uz napitejsia.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod spid3r » 16 Júl 2012 12:00 pm

Bezne sa akva z amazoniou pre krevety zabieha 4-5 tyzdnov, potom ich mozes z kludnym srdcom vypustit, tyzdenna vymena vody cca 10%, aspon take su skusenosti chovatelov na shrimpnow.com

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod Giftzahn » 16 Júl 2012 14:53 pm

njn, dal by som zabehu s Amazoniou minimalne 4 tyzdne a to za predpokladu ze intenzivne menis vodu ... prvry tyzden ob den aspon 80%, druhy tyzden kazde dva dni aspon 50%, treti tyzden detto a stvrty kazde 3 dni 50% a potom si dovolim tvrdit ze po 4 tyzdnoch je akva ready pre krevetky .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod triscene » 16 Júl 2012 15:05 pm

no intenzivne ako intenzivne...cca kazde dva dni 10 litrov je to momentalne, keby som menil 80% tak sa dost obavam o scape a celkovy teren kedze dolievanie bolo pain aj cez tanierik a este aj tak bolo potrebne urobit upravu terenu, kedze sem tam sa nieco pohlo, hoci samozrejme ze sa to da aj opatrnejsie.
pri New by tam uz nemalo byt tolko skodlivych latok pri zabehu tak verim ze bohate vystacia aktualne vymeny, riasi sa nehlasia o svoje miesto.
Trpezlivost nie je mojou vysadou :) aktualne bezi akvarium 6 dni a uz by to chcelo nieco ale budem bojovat :)
zatial spestrim nejak docasne akvarium s krevetkami nech nemaju az taky stres.
postupne zacnem pridavat len cisto RO vodu + Bee Shrimp GH MIneral Plus..nech pripravim akvarium na spravne podmienky.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod triscene » 17 Júl 2012 09:00 am

jemne problemy sa vyskytli s HC ked niekolko korienkov uplne stratilo farbu a priam sa rozpadavali ked som ich vyberal, nasadil som novu varku aby som doplnil zasiahnute miesta. Bolbitis navrchu som takisto orezal bo tam bolo par listov ktore mali rovnake priznaky. Dufam ze sa to netyka velkeho trsu ktory je pri dne, to by ma kapanek mrzelo kedze opatovne pripevnenie by bolo asi fatalne.
Mozu byt tieto 'meltings' (ako to nazyvaju anglani, roztopenie nie je to prave slovo po nasom) kvoli nizkemu pH ci co moze byt pricinou?
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod Giftzahn » 17 Júl 2012 10:02 am

njn, tot holt dobra otazka ... cim je melting vlastne sposobeny ... ono, niekdy sa to v amazonii stava .... najcastejsie sa mi to stavalo pri elatine hydropiper ... pri novozalozenej nadrzi / nadrziach s Amazoniou sa pravidelne "odmeltovala" do vecnich lovist ... u HC som to zazil zatial raz ... cize riesenie je postihnute rastlinky vybrat a dosadit nove ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod triscene » 17 Júl 2012 10:06 am

nieco som cital aj o vysokom dusiku pripadne dovodom prilis vela zivin, to hej, s HC to nie je az tak problem. skor ten Bolbitis ma mrzi ale snad to rozdycha :/
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod Giftzahn » 17 Júl 2012 13:03 pm

njn, bolbitis a mini-bolbitis su dalsi horuci kandidati na "melting" ... cize bude to ten tvoj "rozchodi" ....alebo "rozchodi" ... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod triscene » 19 Júl 2012 10:10 am

posledne dva dni vymena 10 litrov vody za RO + mineraly. Snad ten Bolbitis zachranim.
denne alebo obden pridavam 3-4ml K a 3-4ml Profito.
Eleocharis som zastrihol kedze som ho sadil trosku vysoky. HC zatial nema nejaky progres, ale uz sa aspon neroztapa.
'Meral' som parametre cez Tetra 6in1 papieriky, NO2 a NO3 vyzeraju byt uz blizko nuly.
9ty den a zatial bez problemov, na korenoch bol jemny sliz ale ten isiel bez problemov odsat.
dnes by mi malo dorazit par machov a Monosolenium tenerum (zname ako pellia - diky rybka) tak uvidim ze ako to vyuzijem, bude to pripadne na miesta kde by sa HC neradilo.
v 3 litrovke som mal pocit ze HC sa tahalo po Amazonii uz po par dnoch, verim ze len potrebuje zapustit korienky kedze to boli cisto hole odrezky sadene do substratu.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod triscene » 20 Júl 2012 11:11 am

prvi dvaja obyvatelia su uz od vcera vecera na mieste... 2 kotulky, rano som ich hladal a nevidel som ani jednu, ocividne to bude akvarium plne zakuti ale snad sa budu aj spacirovat pred mojimi ocami.
NO2 a NO3 pravdepodobne blizko nuly stale, dnes mam v plane umiestnit nejaku klasicku neocaridinu ze ako sa zatvari (neberem to ako test, malo by byt vsetko v poriadku)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod triscene » 22 Júl 2012 20:58 pm

uz treti den si nazivaju dve neocaridiny (pravdepodobne parik) v akvariu bez ziadnych problemov.
jednu z nich pri vymene hadic za transparentne a ich skracovani mi vcuclo do filtra, do pohyblivych casti v hlave by sa nemala ziadnym sposobom dostat, otazne je ze ci ju mam vybrat ci sa jej tam bude darit, zatial nakrmim a nerad by som ju tam nechal zdochnut hoci asi stravy na rastlinach a tak jej vystaci.
ak vsetko pojde ako ma (uvidim krevetku bez problemov) tak buduci vikend planujem po zmerani parametrov NO2 a NO3 uviest 1-2 CRS do akvaria, v docasnom som ich naratal 5 kuskov..ide o moj odchov, v minulom akvariu mi kvoli vysokym teplotam spojenych s infekciou poslo asi 20 kusov.

dnes opat 10 litrov vymenenych, uz len cisto RO + Bee Shrimp.

bolbitis pri dnes uchyteny na koreni sa tvari ze to rozdycha, horny kusok takisto sa uz nerozpada tak snad sa zachrani.

otazkou je..machy sa kompletne casom zachytia o drevo a budu fungovat aj bez niti?
ako je to anubiasmi? obopnu korenmi podklad,ale asi nie extra pevne ci?
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.