Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Milan666 » 17 Júl 2012 16:37 pm

No.......
20l-akvarium-poradite-ako-vylepsit-t14321.html#p234787

no ja som si myslela že im bude dosť, podľa toho vzorca by im stačilo 12l, takže podľa toho máme ešte 8lrezervu..ale tak asi nič:) vo zverimexe nám odporúčali ešte menšie akvárium... ale tak chápem, snažia sa zarobiť...
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod hofi » 18 Júl 2012 06:23 am

Skôr si myslím,že sa snažia predať podľa toho ako je zákazník na tom finančne.Malé akvárium,malý zárobok.V tom prípade núkajú zázračné vodičky ako " správný "obchodníci.Poradenstvo v rámci možnosti.Naivne si myslieť,že ľudí budú odhovárať od nezmyselného nákupu je nereálne.Vo väčšine prípadov je to tak,že najprv sa nakupuje až neskôr sa študuje.Potom prídu na fórum a sťažujú sa ako ich predavači oklamali a pod.Nie vždy však priznajú vlastnú chybu.Nie každý je ochotný zainvestovať na začiatok nemalé peniaze,lebo čo ak to syna,dcéru prestane baviť.
Musíme si však uvedomiť,že každý obchod sa snaží zarobiť aby sa uživil,ináč to nemá význam.Akým spôsobom je však diskutabilné.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod martin_s » 18 Júl 2012 08:46 am

hofi ta investicia je casto aj tak vyssia nez by bola keby si informacie zistili vopred, kedze im predavaci nanutia kopec zbytocnosti za nemale peniaze... Dobre fungujuce akvarium sa da zalozit aj za malo penazi, netreba mat nutne high-end akva (osobne som nazoru, ze cim zlozitejsie, tym lahsie sa nieco po...)...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod prasan » 18 Júl 2012 10:23 am

A niekomu sa jednoducho ani poradiť nedá.Zákazník si jednoducho povie takto to chcem a nepohne s ním ani čert.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod spid3r » 18 Júl 2012 11:05 am

Jn to su ti vo sa citia byt panmi tvorstva.

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod prasan » 18 Júl 2012 12:26 pm

Súhlas.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Aaron » 18 Júl 2012 13:17 pm

Zdielam rovnaky nazor ako Hofi a Martin_s.
Obrázok používateľa
Aaron
 
Príspevky: 352
Obrázky: 11
Založený: 16 Feb 2006 19:11 pm
Bydlisko: Poprad - Košice

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Milan666 » 18 Júl 2012 13:37 pm

martin_s napísal:hofi ta investicia je casto aj tak vyssia nez by bola keby si informacie zistili vopred, kedze im predavaci nanutia kopec zbytocnosti za nemale peniaze... Dobre fungujuce akvarium sa da zalozit aj za malo penazi, netreba mat nutne high-end akva (osobne som nazoru, ze cim zlozitejsie, tym lahsie sa nieco po...)...

S tým musím len a len súhlasiť a naozaj sa divím tým čo vyhadzujú nekresťanské peniaze za kadejaké hotové sety, ktoré sú aj tak parametrami niekde úplne na spodku.
Stačí sa viac rozkukať a dať o sebe vedieť a vždy sa nájde spôsob ako k niečomu prísť, veď každý z nás časom niečo vymení a tak stále niečo ostane čo radi ponúkneme. Všetok tovar spomínať nemusím, že?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod hofi » 19 Júl 2012 08:16 am

Akvaristike sa venujem nemálo rokov.Za tú dobu som si zadovážil jednu skriňu zbytočných vecí. :cry: Vyhovárať sa teda nebudem.Myslím,že to nemá ani význam.Tým musí prejsť každý.A už v žiadnom prípade to nebudem prepočítavať na peniaze. :mrgreen: V lepšom prípade urobím burzu,ale tým môžem niekoho neskúseného akože oblafnúť.Teda kontajner bude asi lepšie riešenie?
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Glitter » 19 Júl 2012 08:53 am

No ak je ešte niečo v záruke, tak ponúkni na burze, možno sa niekomu niečo hodí, ale keď píšeš, že zbytočnosti..
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod martin_s » 19 Júl 2012 09:13 am

hofi myslim ze podstatny rozdiel je v tom, ze ked urobis burzu (ponuknes to na inzerat) tak kto chce ten si sam z toho vyberie co povazuje za potrebne a kupi. My sme hovorili o tom ked im predavac nahovori ze toto a toto nutne potrebuju, hoci to nepotrebuju vobec a je to totalne zbytocne...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod TTjopo » 19 Júl 2012 16:10 pm

Co sa tyka predajni v TT tak chodim ak uz musim vylucne k nemocnici do predajne p.Penteka.Myslim ze dokaze aj celkom poradit a na to ako je predajna priestorova mala tak ma pre normalneho akvaristu vecsi vyber ako v hociakom Pet centre do ktoreho si chodim kupovat sem tam mrazene zradlo lebo tam robi kolega z tohto fora a urobi mi lepsiu cenu.Ina rastliny si radsej zhanam od znamich po pripade na burze od Richarda a rybky tiez na burze.Techniku cez net je to ovela lacnejsie.
Podobnych prihod s predavacmi mal snad kazdy tak je to hadam aj zbytocne opakovat.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Vlado21 » 22 Júl 2012 14:51 pm

tilda napísal:Dobry pocit som mal aj zo slecny /mladej pani z Hornbachu Bratislava, ktora bola mila, ochotna a mal som pocit, ze aj odborne zdatna. S jej kolegami mam naopak zle skusenosti.

Ja mam skusenost s jednou zavalitou skoromuzatkou (ta asi nebude tou mladou slecnou, ktoru spominas :oops: ), ked sa po 15 min. objavila pri akvarkach, hned som ju znechutil skromnou prosbou, ze by som si zobral zopar z malych piskoriek, ktore mali v jednom akvarku, len neviem cenu. Jej reakcia bola: Ktore?!? Tie VYZRATE??? Ked sme sa zhodli, ze tym mysli mrtve piskorky, ktore padli za obet helenam, povedal som, ze samozrejme nie, chcel by som zopar zo zivych (ukazal som prstom do akvarka). Na to ona rozviria sietkou dno a spytala sa: Tento (helena)??? Ja ze nie, myslim piskorky (a opat som ukazal prstom na miesto, kde boli evidentne zive a stale v dobrej kondicii). Predavacka: NIE, tie NIE SU na predaj! BODKA! A bolo "nakupene". "Nevyzrate" piskorky proste sluzia v Hornbachu ako potrava helenam, t.j. nie su na predaj. Z oci predavacky srsal spravodlivy hnev, ze som ju otravoval s nezmyselnou poziadavkou a ze som takuto samozrejmost nevedel hned (usetril by som si min. 15 min. cakania)! Aj takto sa robi na Slovensku akva-business... :x
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Milan666 » 26 Júl 2012 15:32 pm

Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Giftzahn » 26 Júl 2012 16:03 pm

jj, predavaci v akvaristikach maju vzdy vela "hodnotnych" rad skladom .... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Milan666 » 26 Júl 2012 16:32 pm

Giftzahn napísal:jj, predavaci v akvaristikach maju vzdy vela "hodnotnych" rad skladom .... :lol:

Výstižné! :pivo:
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Milan666 » 29 Júl 2012 13:16 pm

Ďakujem spidr-ovi a presunul som to tiež sem
http://www.dajanapet.cz/cz/clanky/je-to ... -koze/383/
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod spid3r » 29 Júl 2012 13:29 pm

No uvazoval som do ktorej temy to dat :) ale suhlasim patri to aj sem!
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Rachotilko » 31 Júl 2012 05:37 am

Smutný príbeh o rybách lajdáckych akvaristoch a chamtivých obchodníkoch:

V Petcentre v žilinskom Carrefoure som pred rokom a pol kupoval prvé akvárko, nedajúc si námahu o problematike čokoľvek zistiť. Výsledkom bol samozrejme úhyn rýb. Jeho dôvod bol však trochu nezvyčajný: počas kúpy sa mi v obchode zapáčil malý červený ráčik - Procambarus clarkii. Na otázku "môže byť v akvárku s rybkami ?" som od predavačky dostali odpoveď "samozrejme, on žerie iba zdochlinky". Pani predavačka zabudla povedať, že ten ráčik si tie zdochlinky môže vyrobiť sám. Keď som milého ráčika prichytil inflagranti s rybím telíčkom v klepietku, tak putoval do iného akvárka.

Odvtedy som rybkám spôsobil ešte nemálo utrpenia (žiaľ smrteľného), kým som nepochopil, že bez štúdia to nejde. A spoliehať sa na predavačov je nezodpovednosť prameniaca z lenivosti.
Rachotilko
 
Príspevky: 3
Založený: 31 Júl 2012 05:22 am

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Giftzahn » 31 Júl 2012 08:02 am

njn, ono je to cele o len a len jednom .... treba vzdy a za kazdych okolnosti pouzivat to "velke medzi usami" ... a eee, rozhodne nemam na mysli nos ... :lol: ... to ze je niekto zaciatocnik ... to nie je telesna vada a tiez to neznamena ze je "mozgovo-amputovany" .... cize co? .... pokial viem citat a pisat = som gramotny alebo aspon pologramotny je vsetko viac menej v suchu a mam vyhrate ... sup pozrem uja googla a tetu wikipediu .... a aj nejake tie relevantne fora nikdy neuskodia ... potom pouzijem "velke medzi usami" .... a darebny chamtivy predavac nema sancu ... ani najmensiu = vobec ziadnu ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod spid3r » 31 Júl 2012 09:37 am

Jn pravda, v mojich zaciatkoch a to uz je dobrych 20 rozkov internet dostupny nebol ale viacmenej pre kazdeho akvaristu bola Biblia Akvaristika od S.Franka :) takze “aspon v tych casoch“ sme sa nespoliehali na predavacov ale mudre knihy.

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Vendo » 31 Júl 2012 09:38 am

Ja to poviem podla mojej skusenosti. Na zaciatku (cca rok dozadu) sme sa doma rozhodli ze si zadovazime akvarko aby sme mali medzi 4 betonovymi murmi aspon kusok prirodu a oazy pokoja. Ani ma nenapadlo najskor nieco citat na internete a hladat co a ako. Plny odhodlania a dovery v "odbornikov", ktori vedia co predavaju ( teda to som si myslel ze nemoze clovek predavat nieco o com nema paru) som nastupil do akva obchodu a zacal som riesit nakup. Akva som si vybral ake bolo v ramci mojich moznosti (financnych), dnes s odstupom roka viem ze som si mohol za tie iste peniaze zadovazit min. dvojnasobny objem - beriem ohlad aj na nakup ostatnej techniky a uprav kupeneho setu, vybral som si strk, rastlinky. Po 3 tyzdnoch sme sli kupit rybky a nastal problem za ktory si mozem sam lebo som doveroval - v 112l som mal 4x labeo, 2x SAE, 2x prisavnikov, 4x black molly, 4x golden molly, 4 mecunov, a sumceka, bojovnicu (1samec, 2x samica), a asi 8 tetier cervenoustych. Pani predavacka ochotne ponukala viac a viac ryb ze mam dost velke akva ze sa tam zmestia - no nechcel som (nejaky zly vnutorny pocit). Teraz som rad ze som podaroval labea, cakam kedy doziju molly a mecune, rozmyslam co so SAE ktore maju cca 10 cm, detto "sumcek" uz by sa nezmestil ani do konzervy :). Rybky ziju vsetko je ako tak v poriadku - co som si navaril musim aj zjest... Dnes uz riesim veci troska inym sposobom - najskor citam a potom nakupujem. Dakujem za existenciu takehoto portalu a ludi ktori su ochotni radit zacinajucim akvaristom. Na zaver niekedy pouzitie searchu je naozaj komplikovane hlavne ked sa v tych rozsiahlych temach x krat odboci od povodnej temy a riesia sa ine veci - tu by podla mna pomohlo tzv. sticky vlakno, ktore by bolo premazavane moderatorom od zbytocneho spamu a ostavala by tema prehladnejsia a rychlejsie dohladatelna
Vendo
 
Príspevky: 131
Obrázky: 6
Založený: 15 Aug 2011 13:08 pm

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod prasan » 31 Júl 2012 11:16 am

spid3r napísal:Jn pravda, v mojich zaciatkoch a to uz je dobrych 20 rozkov internet dostupny nebol ale viacmenej pre kazdeho akvaristu bola Biblia Akvaristika od S.Franka :) takze “aspon v tych casoch“ sme sa nespoliehali na predavacov ale mudre knihy.

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk

Ja som sa v začiatkoch spoliehal,len na múdre knižky.Bol som jeden z mála čo pravidelne navštevovali knižnicu v sekcii o prírode. :D
Teraz už nechodím,pretože nie je toľko času rasp.aj knižnica v spomenutej sekcii už pre mňa nemá čo ponúknuť.Prečítal som tam hádam všetko. :D
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod spid3r » 31 Júl 2012 11:34 am

A je to skoda! Ak chces relevante informacie o modernej akvaristike musis sa poohliadnut po zahranicnej literature. Net a fora su fajn ale kvalitna kniha je ako nebe a dudy :)

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.