Odparovanie z pocitadla bublin



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Odparovanie z pocitadla bublin

Odoslaťod Ifco » 20 Júl 2012 11:15 am

Vlado21 napísal:Ifco, ja som 22-25 nemal uz hodne davno, vyse 2 tyzdnov som bol na 29-30 'C :( . Teraz sa to stabilizovalo na 27'C, a zeby bolo menej vody v pocitadle nepozorujem. Odparovanie takym rychlym tempom sa mi stale nezda... Mas spatny ventil aj medzi flasou a pocitadlom?


Odkedy som dal glicerin, tak nemam problem :D Ono 30 a 33 stupnov je vo fyzike obrovsky rozdiel aj ked sa nezda.
Obrázok používateľa
Ifco
 
Príspevky: 69
Obrázky: 8
Založený: 14 Aug 2009 00:49 am

Reklama

Re: Odparovanie z pocitadla bublin

Odoslaťod Ifco » 20 Júl 2012 11:58 am

astro napísal:to je rovnaká záhada ako strácanie sa ponožiek v práčke, iste to má na svedomí nejaký mimozemšťal :mrgreen:
tak Ifco bývam v BA a v tých horúčavách som mal v byte určite nad 30. odkedy som počítadlo zapojil (a to už bude nejaký ten rôčik) tak mi z neho vody neubudlo. spätný ventil mám medzi počítadlom a akvárkom. a aby bolo všetko úplne vysvetlené mám to v miničku, ergo CO2 z TIBI


To, ze tebe voda nemizne nie je ziadna odpoved ani riesenie. Fyzika neni mala nasobilka.
Minimalne vidim podstatny rozdiel ked ty zasobujes svoje mimicko s pomocou TIBI 1 bublinkou za 10-15s a mojim pripadom, ked mi tam nad hladinou v pocitadle fičí 3 bublinky za sekundu. A to je len jedna vec.
Neotvaral by som tuto temu, keby sa mi to realne nestalo, a stalo sa to po zvyseni okolitej teploty (predtym mi voda tiez nemizla). Uz sa opakujem, ale po vymene vody za glycerin problem sa vyriesil. Vsetko co som potreboval. :pivo:
Obrázok používateľa
Ifco
 
Príspevky: 69
Obrázky: 8
Založený: 14 Aug 2009 00:49 am

Re: Odparovanie z pocitadla bublin

Odoslaťod Vlado21 » 20 Júl 2012 13:10 pm

Ifco napísal:Odkedy som dal glicerin, tak nemam problem :D Ono 30 a 33 stupnov je vo fyzike obrovsky rozdiel aj ked sa nezda.

OK, uznavam, ze je to mozne, ja som sa zastavil "len" na 30. Ale ten 1 ventil navyse by som tam kazdopadne dal... :wink:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Odparovanie z pocitadla bublin

Odoslaťod astro » 20 Júl 2012 13:41 pm

Ifco napísal:To, ze tebe voda nemizne nie je ziadna odpoved ani riesenie.

tvoja otázka v úvode tejto témy bola ako riešime odpar z počítadla bublín, odpovedal som, že nijako lebo mi nič z počítadla nemizne, nebuď orazený.
mimochodom by som ťa chcel veľmi úctivo poprosiť o nejaký obrázok tvojho akvária, aspoň pre ilustráciu ako to u teba chodí a vyzerá. lebo som našiel len jednu jedinú foto na tomto linku o natieraní kameňa.... post204400.html#p204400 (ak je ich tu na fóre viac prosím o linky)
myslíš, že by si niečo mohol odfotiť a dať do svojho osobného albumu? ďakujem
edit: aaaa ešte jedna vec: mohol by si prosím (ak si tak ešte neurobil) prispieť do nasledovnej témy? post234992.html?hilit=vek#p234992
ďakujem
Naposledy upravil astro dňa 20 Júl 2012 13:50 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Odparovanie z pocitadla bublin

Odoslaťod Milan666 » 20 Júl 2012 13:48 pm

No tak po tomto už není potrebné nič dodávať, pfúúúj, odľahlo mi
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Odparovanie z pocitadla bublin

Odoslaťod martin_s » 20 Júl 2012 14:40 pm

Podla mna ta Ifcova teoria o rychlosti odparovania ma nieco do seba... Rychlost vyparovania (evaporacie) je ovplyvnovana niekolkymi faktormi, medzi inym aj teplotou (so zvysujucou sa teplotou je odparovanie rychlejsie) a aj prudenim plynu nad kvapalinou (väcsie prudenie - rychlejsie odparovanie). O tom ze bola u neho vyssia teplota je jasne (ved u koho kto nema klimu nebolo doma vtedy teplo...). U neho bol dolezity faktor aj spominana rychlost akou pusta CO2 (predpokladam ze podla toho co uvadza ta rychlost bola naozaj vyssia ako napr. u astra). S tym suvisi aj dalsi faktor a to ci sa stihne kvapalina kondenzovat na stenach a vracat naspät skor ako opusti system...
Tuto teoriu podporuje aj fakt, ze po zmene kvapaliny za inu, ktora sa odparuje pomalsie a pri znizeni teploty sa u neho problem s rychlym odparovanim kvapaliny v pocitadle odstranil (alebo minimalne to odparovanie nie je vyrazne)...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Odparovanie z pocitadla bublin

Odoslaťod astro » 20 Júl 2012 14:57 pm

martin súhlas, to v žiadnom prípade nepopieram
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Odparovanie z pocitadla bublin

Odoslaťod Ifco » 20 Júl 2012 15:27 pm

Ludia neblbnite,
mal som problem tak som sa opytal. Poradili ste mi a pomohlo! Nic viac a nic menej.
Sorry ak moje prispevky evokovali podrazdenost. Ale to sa mi tu stalo uz druhykrat, ze sa na nieco opytam a ludia sa zacnu do mna obuvat, ze neexistuje aby si mal tento problem lebo my ho nemame.
Foto nejake prilozim...
Takze este raz sorry ak som sa niekoho dotkol. A na zdravie :pivo:
Obrázok používateľa
Ifco
 
Príspevky: 69
Obrázky: 8
Založený: 14 Aug 2009 00:49 am

Re: Odparovanie z pocitadla bublin

Odoslaťod Ifco » 20 Júl 2012 20:29 pm

Prikladam link na moje pocitadlo bublin. Funguje super. Dorucenie 1-2 tydne. doprava zadarmo. Cena 3€. Odporucam.
http://www.tmart.com/D518-Mini-CO2-Bubb ... 18152.html
Obrázok používateľa
Ifco
 
Príspevky: 69
Obrázky: 8
Založený: 14 Aug 2009 00:49 am

Re: Odparovanie z pocitadla bublin

Odoslaťod Milan666 » 20 Júl 2012 21:20 pm

Dobre, dobre, už sa uvolni, nikto neblbne, len sa každý snaží vychádzať zo svojích skúseností. Je to v poriadku?, je, tak už to nerieš
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.