Mysterious Forest @triscene



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod chnuro » 23 Júl 2012 07:44 am

- Machy sa niektore chytia, niektore nie. Zavisi od druhu.
- anubiasy sa väčšiunou nechytia uplne a su trosku volne. Urcite neprirastú k drevu tak, ako microsoria.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Reklama

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod Giftzahn » 23 Júl 2012 08:18 am

njn, machy sa ti pekne prirastu ku korenom ... ono pokial si pouzil nit ta casom odhnije ale vtedy uz machy budu "na pevno" prirastene ku korenom ... akurat tym machom davaj pravidelny riadnu zastrih ... inak ti prerastu "cez hlavu"

u tych anubiasov ti rozhodne nit stacit nebude ... tu skusk nejaky ten "drotik" ... pokial ti neprirastu ku korenom ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod triscene » 23 Júl 2012 10:01 am

teraz je uz tazsie manipulovat s tym ale vsak uvidim ze kedy nit zacne sa likvidovat, tipujem ze do roka by mala vydrzat a za ten cas by uz mohli byt anubiasy a tak uchytene aby aspon nevyplavali :)

z machov tam mam xmas moss a jeden druh ktory ma nenapadne (marlo ak kukas tak skus doplnit :) ) a v zalohe zatial mam flame moss a este asi jeden druh machu.
osobne som od HC ocakaval rychlejsi rast, rast rastie ale este nevidim poplazy...nasadenie 5 CRS na uvod myslim neurobi nejaky problem s tym ze by ho vytahovali von, predsa len Amazonia je ina struktura ako klasicky strk a nie su to kosacky Japonicy ze by burali teren svojou zvedavostou a hladanim maskrty :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod Giftzahn » 23 Júl 2012 10:14 am

njn, tak to teda neviem aku nit si pouzil ... moje skusenosti s nitou ktoru pouzivam su take ze do mesiaca je uplne fuc ... a machy prirastene .. :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod triscene » 23 Júl 2012 10:32 am

obycajnu sijaciu nit :D
planoval som kupovat od ADA tie ich nite na prichytavanie machu a anubiasov ale akosi ma to nenapadlo ked som bol u Adama.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod Giftzahn » 23 Júl 2012 11:43 am

jj, presne tak nit od ADA do cca. 1 mesiaca je fuc = rozpadnuta a machy prirastene ... ale na druhej strane je to kapanek draha nit .... cize ono to stoji za zvazenie ci do nej investovat .... pripadne hladaj nit zelenej farby cisto "prirodnu" bez akychkolvek "umelych" primesi .... a bude to to iste ( rovnako rychlo do cca. 1 mesiaca sa rozpadne) ako ADA nit .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod triscene » 23 Júl 2012 11:59 am

ou....tak to hej...ja verim ze ta moja vydrzi dlhsie lebo ako vidim tak ta na uchytavenie papradi nie je nit ale drot :/
http://www.aquascape.cz/eshop/pomucky-p ... t-10m.html

co by mohol byt trosku priekak, kedze vsetky rastliny na koreni su uchytene nitou...teraz sa mi oplati uz asi len dufat, pripadne zohnat a dodatocne poprichytavat :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod Giftzahn » 24 Júl 2012 08:14 am

jj, na paprade, anubiasy sa pouziva "drotik" v umelohmotnom obale ... prednostne hnedy ...ten potom v akva nie je vidiet ...po mesiaci ked papradky a anubiasy prirastu ku korenom, kamenom mozes dratik "odmontovat" a odlozit pre opatovne pouzitie ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod radusho » 24 Júl 2012 11:24 am

ked netrvas na hnedej farbe da sa kupit v zelenej za myslim 1euro je toho 30 metrov
Obrázok používateľa
radusho
 
Príspevky: 476
Obrázky: 14
Založený: 19 Okt 2010 16:06 pm
Bydlisko: TT

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod triscene » 24 Júl 2012 11:34 am

uvidim co najdem, teoreticky mam doma take dratiky co su k roznym spotrebicom na zviazanie snur, ale tie su vacsinou cierne alebo biele, cierna by mohla byt fajn, pripadne tak urobim len tie v pozadi a plan by bol to tam nechat dlhodobejsie.
tipujem ze by to mali byt medene draty, vylucovanie do vody by nemalo hrozit krevetam, ci?
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod spid3r » 24 Júl 2012 12:14 pm

Tie droty kupis v zahradkarskych potrebach, su ocelove potiahnute vrstvou zeleneho plastu. Pri velkosti reznej plochy ktora je v styku z vodou sa o nejakom vylucovani do vody neda ani hovorit.
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod chnuro » 24 Júl 2012 12:52 pm

ten drot som pouzil pri zakladani minicka. Teraz je cely hrdzavy. Kde som dociahol, tam som ho vymenil. Osobne neodporucam pouzivanie tohto drotu. Celkom lacna a dobra varianta je muškárska niť (rybárske potreby). Keď aj nebudú mať, povieš na čo to potrebuješ a poradia ti.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod Giftzahn » 25 Júl 2012 08:30 am

njn, ja pouzivam ADA drotik potiahnuty hnedym plastom ... a zatial som hrdzavenie nepozoroval .... ale aj keby rovno hrdzavel problem nevidim ... tak ci tak po mesiaci dvoch moze ist z akva von .... anubiasy a bolbitis prirastene .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod triscene » 26 Júl 2012 11:42 am

ADA drotik vybaveny u marla, mal by byt buduci tyzden.
HC zacina hadzat poplazy, hoci pomalsie ale mozno sa mu zapacilo ked som zacal davkovat aj Ferro, takze denne ak nezabudnem tak po 3ml Profito, Ferro a Kalium, mozno supnem aj EC lebo asi aj to startovalo HC trosku viac v 3litrovke, tam som mikro a makro nedaval, len cisto EC.

po uspesnom preziti Neocaridin, ktore sa aj bezproblemovo zvliekli, som vcera prikupil v Zoodome 3x jemne low grade CRS (cervena ako tak, biela skor do priesvitna) a netvarili sa ze by im nieco vadilo, rano som videl jednu ale svetlo este nebolo zapnute tak boli zvysne tipujem zalezene. posledujem ze co a ako zopar dni bez vymeny vody nech zistim ci sa uvolnuje NO2 a NO3 ktore aj meriam. Potom budem pripraveny nasadit moje odchovy :) ale asi az next week...
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod Giftzahn » 26 Júl 2012 16:07 pm

njn, sak tak dufam ze budes spokojny ked uz za ADA drotik vyvalis tolke peniaze ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod chnuro » 26 Júl 2012 16:23 pm

ja by som za drotik tolko prachov nedal. Hovoril som to sice aj o substrate, ale ADA je v tomto smere trošku iná káva.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod Giftzahn » 26 Júl 2012 16:54 pm

@chnuro: njn, pravdu mas ... ja tiez nie .... preto som s vdakou prijal ADA drotik, ADA zelenu snurku a ADA Cleaning bottle zadarmo ako darcek ... zeby so nebol neslusny ... nepatri sa ADA darceky odmietat ... :lol: :mrgreen: :lol: .... ale ked to uz inak nejde tak zaplatit sa da ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod triscene » 27 Júl 2012 10:25 am

akosi sa mi vytratili vsetky 3 CRS z akvaria, neocaridiny su v pohode...tipujem ze ich vcucla 2211, takze dnes mam v plane aj vyprat naplne a zahrat sa na krevetkozachrancu.
cez lily pipes inflow sa mohli dostat kedze uz od vyroby mam tento jeden kus chybny a je tam zalomeny jeden vyrez tak ze je tam vacsia dierka,osobne som takto videl ako mi neocaridina plava v hadici :D
aspon si otestujem ako sa cisti, na zaciatok si budem pomahat manualkom ze co vsetko sa da rozobrat.
sranda ze vcera som montoval redukciu na hadice kedze som mal doteraz len plastove Lko z Eden 501 a na vrchu outflowu som nasiel sliz a pak ked som to rozomlel medzi prstami tak som si uvedomil ze to je asi vazelina. hmm...viem ze byva na tesneniach Eheimu ale ako sa dostala na outflow, to mi je zahada :)
dnes dodane aj 3ml EC...
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod triscene » 29 Júl 2012 00:24 am

vsetko fici ako ma, tak som dnes prestahoval mojich 5 CRS odchovancov do Tajomneho lesa :)
vsetci predosli obyvatelia si ziju a dnes opat spravne predpovedali zmenu pocasia ked behali hore dole po akvariu.

vsetky predosle CRS a jednu neocaridinu som nasiel vo filtri bez ujmy, cistenie 2211 velice rychle, vatu a modru spongiu som premyl a nahodil spat.
CO2 som uz dal na casovac tak som zvedavy ze ci nebudu nejake pH vykyvy, zaroven som k akvariu presunul aj dvojventilator z ebayu nech zraza teplotu do 23 stupnov, zatial sa mu to dari aj nocne ochladenie helflo :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod triscene » 02 Aug 2012 23:59 pm

podaril sa mi celkom fajn deal s CRSkami SSS a Hinomaru ...zlaty Hornbach :) a rodinka sa rozrastla o 9 kuskov.
po aklimatizacii si veselo plavaju, 3 ks som kupil uz v utorok a dnes zvysnych 6.
teraz uz len vidiet ako mlade prezivaju a budem very happy.
ventilator drzi teplotu okolo 22-23 stupnov, doplnam len odpary. uz nastavujem len tyzdennu vymenu 10 litrov.
svietenie som takisto predlzil, poctivo hnojim vsetko ide ako ma, bez stop po riasach :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod Giftzahn » 03 Aug 2012 07:38 am

@triscene: njn, nejako to s tymi SS a SSS "Gradami" fuzik prehanas ... heh, nebodaj chces mat v akva len "premiove" a "certifikovane" krevetky z Hornbachu ? ... :lol: :mrgreen: :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod triscene » 03 Aug 2012 09:15 am

na cisle 12 CRS som sa zastavil a planujem uz len sledovat jak sa im dari :)
ryby nejak moc neplanujem sem, paci sa mi ked CRS tam lietaju bez strachu z pripadnych predatorov, ked mi komplet zarastie dno dno tak planujem tam dat hufik otikov ale inak nic ine plavajuce tam nebudem davat :)

niekedy sa podari v Hornbachu chytit tieto super kusky a za 4 eura je to ako zadarmo kedze ceny tych gradov su zvycajne v dvojnasobnej cene.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod triscene » 03 Sep 2012 13:59 pm

po 7ich tyzdnoch od zalozenia ide vsetko ako ma, na pravej strane uz HC pomaly ale isto tvori kobercek, lava strana je na tom biednejsie kedze cez leto mam na tej strane uchyteny ventilator a a svetlo nedojde kam az ma, zmenu ocakavam cez jesen ked klesnu teploty a budem moct ho zvesit.
zatial som uplne bez ryb, max tam pojdu otici, este sa musim rozhodnut ci ich tam dam este predtym ako bude komplet koberec alebo uz v tejto faze.
CRS hlavne SS si nazivaju ako maju, mam ich asi 10-12 kusov, na Akvajeseni planujem nakupit 2x K14 a tri kusky SS alebo SSS. Po sobote a navsteve burzy si naslo v akvariu miesto aj pre 6x Neocaridina cf. zhangjiajiensis sp. white tzv White Pearl alebo Snowball. 2 kusky Heteropod som presidlil do 110inky nech sa nahodou neskrizia :)

Bolbitis som nakoniec zachranil vo vsetkych castiach akvaria a dari sa mu a bublinkuje, machy by sa zislo ostrihat kedze su dost kosate, ako ich strihate? tesne az ku drevu ci? bojim sa ze nebudu este prirastene a zosmyknu sa..hoci by nemali :)
na Microsoriu sa robia nove rastlinky, necham ich trosku zmohutniet a najdu miesto mozno niekde inde alebo u niekoho :)
Video coskoro :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Mysterious Forest @triscene

Odoslaťod chnuro » 03 Sep 2012 14:35 pm

Myslis bolbitis heteroclita? Mozno mi nieco v teme uniklo.
Lebo mne sa s nim velmi nedarí.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.