Under the Stump



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Under the Stump

Odoslaťod trinitysk » 09 Máj 2012 13:56 pm

Nie je potreba to tam pichat, zivin je tam dost, MB by som dal tak po pol roku najskor...Podrobnejsie az budes tu..;-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Reklama

Re: Under the Stump

Odoslaťod Giftzahn » 09 Máj 2012 15:20 pm

@chnuro: njn, akva nevyzera ze by Multi Bottom potrebovalo ... ono navrhujem "zaarchivovat" ho .... este pride cas ked Multibotom vyuzijes ... ked ta Amazonia nebude az tak "cerstva" ... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Under the Stump

Odoslaťod chnuro » 26 Jún 2012 22:11 pm

Na fórum chodievam v poslednej dobe uz velmi malo, ale to neznamena, ze sa o akvaria nestaram. Tu je teda aktualizacia aj spalnoveho minicka:
IMG_1305.jpg

Toto minicko uz nejaky ten mesiac beží s novým filtrom: eheim 2222. Pôvodný 2211 už nemal žiadnu rezervu.

Ten tenelus uz asi neskrotim. Ani pridanie svetla nezmenilo jeho sposob rastu, ale rozhodne by toto akvarium znieslo aj viac svetla. Tenellus prestahujem do ineho akvarka po lete, ked budem zakladat nanovo nadrz u rodicov (na fore nie je prezentovana). Do tohto akvaria pojde nieco decentnejšie.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Under the Stump

Odoslaťod Giftzahn » 27 Jún 2012 07:18 am

njn, minicko vobec nevyzera zle ... trochu "Jungle-Scapu" este nikdy neuskodilo .. ono, ten tennellus mozes sprihat pekne pri "zemi" ale pravda je ze moc ho neskrotis .... ale aj tak sa mi tvoja "Jungle of Despair" lubi ... jj, palec hore ... krasne minicko presne podla mojho gusta .... ziadne extra "designove" upravy noznickami ... ponechany prirodzeny rast ... este mu zopar krevetiek ktore "vykukaju" z hustin rastlin chyba ... pripadne nejaka fesna mini-rybka .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Under the Stump

Odoslaťod chnuro » 27 Jún 2012 07:40 am

Ozaj, skoro som zabudol, je to naozaj stale bez zivocichov a minuly tyzden, ked bolo take teplo, tak tam bolo permanentne 27-28 °C, co pre planovane narocnejsie krevetky je aj celkom dosť. Kazdopadne obyvatelia sem pojdu az ked zrealizujem nejaku zmenu s travnikom.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Under the Stump

Odoslaťod Giftzahn » 27 Jún 2012 08:29 am

heh, 27 a viac priam idealne na nasadenie Sulawesi krevetiek .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Under the Stump

Odoslaťod chnuro » 21 Júl 2012 14:34 pm

Minicko zažilo poriadnu prerábku. Nechal som si povedať a rozhodol som sa pre výmenu trávnika, ale aspoň som to s tých echinodorusom tenellus skúsil. Nie je to zlé, ale moja predstava tohto akvária je dosť iná. Stav pred prerábkou by sa dal nazvať V1 :-):
Obrázok

V budúcnosti by som chcel viac zdôrazniť ten koreň, ale zachovať ten dojem maličkého útvaru z prírody uzavretého do fľaše z prvej fotografie tohto príspevku. To bude zrejme znamenať odstránenie časti rastlín z koreňa a zaplnenie skôr rohových častí akvária. Kým spravím trávnik z eleocharis pussila (z tej trošky, čo som som zachránil), tak si môžem rozmyslieť, čo spravím so zvyškom. Momentálne akvárium vyzerá takto:
IMG_1662_crop.jpg

Súčasný režim: výmena vody 3x týždenne, EC dávky zvýšené na 4ml denne, svietim bez zmeny -> 6,5 hod.
Zmenou je, ze som konecne aj na tento set nahodil EM ventil a tak nejdem s CO2 non-stop. Je to sucast pripravy pre "zakrevetkovanie" :-), len chcem pred tým dokoncit vacsie prerabky, ako bola tato.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Under the Stump

Odoslaťod Giftzahn » 23 Júl 2012 11:50 am

njn, fuha tak ten tennelus bol ocividne radioaktivny ... heh, ten ti rastol ako keby ho za to platili v tej Amazonii ... som tusil ze ho bolo dost ale az takto vela to by som nikdy netvrdil ... njn, predpokladam ze to co po trhani tenellusu ostalo je "vytahana" pussila ... ci? ... inak teraz to ostala cela kopa miesta napr. na fesnu Cryptocoryne sp. Flamingo .... :wink:

jaj, neviem ci sa mi to len zda resp. je to nastavenim fotaku pripdane mi uz nadobro "odisilo" pracovne LCD ... ale ta Amazonia ide nejako do seda ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Under the Stump

Odoslaťod chnuro » 23 Júl 2012 12:00 pm

Po prerabke tam bol nejaky sajrajt na dne. Menim tam vodu teraz kazdy druhy den, je to uz prec. Tu pussilu som musel hladat v tenelluse ako ihlu v kopke sena. Viac som tam nenasiel :-(. Nevadi, staci aj toto, ja som trpezlivy. Pussila ma tendenciu ohnut listky smerom dole (ako si videl u Adama Votavu), preto vyzera nizsia, ako parula.

A flamingac pojde presne do tohto akva ;-)
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Under the Stump

Odoslaťod Giftzahn » 24 Júl 2012 08:12 am

njn, tak to som na prichod Cryptocoryne sp.Flamingo do minicka uz zvedavy ..sice sa vsade pise ze rastie extremne pomaly ..ale na druhej strane mas "chrumkavu" amazoniu v akva cize jeden nikdy nevie co s "Flamingacom" narobi ... :lol: ... o tie kusky pussily by som strach nemal ...je to riadna burina a o chvilku sa rozbehne a pekne zacne vytvarat kobercek ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Under the Stump

Odoslaťod chnuro » 17 Sep 2012 21:35 pm

Akvárium prešlo v auguste aj týmto:
zariasene.jpg
...stav po dovolenke

Toto akvárium má v poslednej dobe viac mojej pozornosti:
-začal som viac dbať o hnojenie a kvalitu vodu, lebo som si povedal, že to chce už nejakých obyvateľov.

Momentáne je tam 8ks Neocaridina heteropoda var. Sakura Red. Kúpil som už celkom pekne odrastené kúsky a jedna nosila vajíčka. Sú nádherne vyfarbené bez priesvitných častí na tele. Včera som mal otvorený filter a čakalo ma tam prekvapenie. Sklenenou fajkou som vylovil 16 potomkov. Určite nemajú ani týždeň. Odhadujem ich len na pár dní. Na nasávanie filtra som šupol kúsok molitánu a malé krevetky šli späť do akvária.

Nejaké makro z kŕmenia:
krevety.jpg

Aktuálny stav:
aktualne.jpg
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Under the Stump

Odoslaťod Giftzahn » 18 Sep 2012 08:21 am

njn, cervene sakury sa budu mnozit usilovne ako potkany ...cize velmi vdacna krevetka ... a navyse trochu cervenej v minicku urcite aj po optickej stranke potesi ...:wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Under the Stump

Odoslaťod chnuro » 28 Sep 2012 00:18 am

Trosku som sa hral s makrom. Zasa som prisiel na vela vymozesti mojej novej hracky.
Mam v tomto akvariu problem s farebnostou, lebo mi odchadza svetlo (daň za použité lacné LED). Mení sa chromarickosť LED a značne aj inzenzita. Vidieť to aj na farebnom podaní a dobe expozície pri forení, ale aj tak tu je par podarených záberov:
Obrázok Obrázok
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Under the Stump

Odoslaťod Giftzahn » 28 Sep 2012 09:13 am

jj, G12 nie vobec zly fotacik ... fajne makra sa ti zadarili ... heh, a krevetkam su aj "fuzy " vidiet .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Under the Stump

Odoslaťod TTjopo » 28 Sep 2012 16:06 pm

slusne zaberi.Niekedy ked bude akva vyzerat viac k svetu myslim moje akva prides mi to nafotit
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Under the Stump

Odoslaťod Giftzahn » 28 Sep 2012 16:48 pm

inak som si az teraz nejako vsimol ze aj tych "par" kuskov pussily sa ti celkom fajn rozrastlo ... akurat jej je treba strihnut trosku "fuzy" nech sa netaha do vysky ale radsej rozlieza do sirky .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Under the Stump

Odoslaťod chnuro » 28 Sep 2012 22:06 pm

Tu pussilu vobec strihat netreba a dnes som sa dokopal do prerabky svetla. Vyššie som spomínal, že mi odchádzajú použité MC-E. Fyzicky vyzera rovnako, ale svieti tam teraz 1x Cree CXA 2011 na 350mA, co je asi 1200lm. Je to uplne rovnaka LED, ako svietia nad mojim druhym akvariom. Je sice zvytočne drahá, ale aspoň nemusím vymýšľať s nastavením foťáku pre 2 rozličné akváriá. Je to poriadna palba, tak som pridvihol svetlo. To predchadzajuce mi pride v porovnani s novym svetlom, ako nočné osvetlenie. Verím tomu že pussila vyštartuje teraz raketovým tempom. Zatiaľ okrem zahustenia nie je dôvod ju strihať, je krásne nízka, vyzerá to na bezúdržbový trávnik. Mozno ju skusim niekedy aj v mojej 60-tke.

Co sa tyka fotenie, tak som zatuzil po druhom externom blesku a bezdrotovymi odpalovakmi - prioritne na akvaria, ale je to vyborna pomocka na kreativnu fotografiu, da sa to pouzit na nasvetlenie zaberu pri makro fotografii,.... Staci pogooglit.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Under the Stump

Odoslaťod Giftzahn » 01 Okt 2012 08:27 am

njn, pre canona bezdrotova "sranda" na odpalovanie blesku stoji nejakych 17,- EUR trosku lacnejsia je kablova "sranda" 15,- EUR Canon RS-60-E3 pre G12 .... co som niekde videl ... aha, cize nove svetlo je hotove ... takze to isto len a len pussile prospeje ...som zvedavy ako sa nastartuje .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Under the Stump

Odoslaťod chnuro » 25 Nov 2012 18:30 pm

Pozeram, ze aj tuto temu som zanedbal. V tomto akvariu som mal za ciel po odobrati tenelusu zachranit co najviac eleocharis pusila a uz to zacina vyzerat celkom k svetu.

Je v tom akvariu BBA, ktoru nie a nie dostat prec. Drzi sa standardne mnozstvo. Najnovsie som ju skusil postriekat zmesou dcl vody + ml EC. Zda sa, ze to pomohlo. Uz je na ceste tretia generacia sakur (2 samicky s vajickami).

IMG_4479.jpg

Zopár detailov:
detaily.jpg

Toto akvárium som chvíľu zvažoval zobrať na akvaristikú zimu 2012, ale minimálne rok bude ešte takto existovať a pusila este potrebuje zopar mesiacov k rastu. Tiez sa potrebujem zbavit tej BBA, tak som si povedal, ze pojdem o rok a potom to zrusim, resp. zalozim nieco nove.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Under the Stump

Odoslaťod Snoopy » 25 Nov 2012 19:00 pm

Veľmi pekné! Smiem sa spýtať čím to fotíš? :)
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Under the Stump

Odoslaťod chnuro » 25 Nov 2012 20:25 pm

Fotak mam Canon PowerShot G12 a nad akvariom je blesk Canon Speedlite 270EX. Blesk je s telom fotoaparatu spojený káblom z e-bay. Skratka ziadna hi-tech vybava. Musim povedat, ze na makro sa s tym bleskom nad akvariom da poriadne vyblaznit.

Este by som dodal, ze nad akvariom som mal svetlo 2x Cree MC-E, ale jedneho dna odisiel ventilator a LED sa usmazili. Momentalne svietim 1x CXA @350mA. Je tam znacne viac svetla a celkom pekne sa rozbehol potom ten eleocharis. V tomto akvariu sa viac dari aj Cryptocoryne Flamingo
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Under the Stump

Odoslaťod fazyl » 25 Nov 2012 23:48 pm

ten travnicek z pusili sa mi lubi. ako casto ho "kosis"?
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Under the Stump

Odoslaťod chnuro » 26 Nov 2012 00:23 am

No, mozno neuveris, ale ten este som sa ho noznicami nechytil ;-). Nestandujem!
Napadlo ma to, ale preco do toho rýpať, ked nemusím.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Under the Stump

Odoslaťod Giftzahn » 26 Nov 2012 08:57 am

jj, vidim ze flamingacovi sa nadalej celkom fajn dari .... kto by to bol povedal ze s tej malej in-vitro rastlinky so zelenymi listkami takato krasna rastlinka vyrastie .... :wink: ... njn, holt skor alebo neskor budes musiet trosku eleocharis pusillu pristrihnut ..ci budes chciet alebo nie .... tak ci tak ti skor alebo neskor "prerastie cez hlavu" .... a okrem toho ti tam sakury zabludia ... :lol: :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.