Druhá etapa 125 Juwelu - "IWAGUMI" style



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Druhá etapa 125 Juwelu - "IWAGUMI" style

Odoslaťod triscene » 23 Júl 2012 23:37 pm

Glitter...pri pohlade na to akvarium mam dobre pocity len jedine co mu vytknut su tie kamene hoci momentalne riesis kobercek :)
bud ich osurovat od tej stetinky lebo fakt nie je vidno ich strukturu a tak, alebo nahradit niecim vyraznejsim a vyssim, hm? :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Reklama

Re: Druhá etapa 125 Juwelu - "IWAGUMI" style

Odoslaťod chnuro » 24 Júl 2012 09:00 am

mozno by fakt stalo za to popremyslat nad nejakou prerabkou. Menej invazivny zasah by bolo pridanie koreňa - polozit ho len tak. HC pod nim odhnije samo :-). A netreba vyberať stare kamene. Je to velmi pekne akvarium, co je na tom, ze to uz nie je plnokrvne iwagumi.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Druhá etapa 125 Juwelu - "IWAGUMI" style

Odoslaťod Giftzahn » 24 Júl 2012 09:06 am

njn, sak kamienky sa daju raz dva vysurovat ... zubnou kefkou smik sem smik tam a su ako nove ... a nejaky ten vacsi koren - napr. nieco extra fajnove ako Borneo Wild Driftwood alebo ADA iron wood by rozhodne mohol dodat akvarku ten spravny smrnc ... lebo uz sa akva od iwagumi dostalo uplne niekam inam .... co rozhodne berem ako pozitivny vyvoj smerom vpred ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Druhá etapa 125 Juwelu - "IWAGUMI" style

Odoslaťod Glitter » 24 Júl 2012 09:16 am

Musím to poriadne premyslieť, niečo už v hlave mám.. no ostanem zrejme pri kameňoch, ktoré mám dostupnejšie. Prúser je, že si neviem celkom dobre predstaviť, ako by som vyberal von Staurogyne.

Koberček ešte zvažujem, vyberiem podľa výsledného hardscapu. Neponáhľam :) Chnuro a Gift, hoďte nejaký ten koreň, aký by ste si tam konkrétne predstavovali napríklad, nevyzerajú zle.
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Druhá etapa 125 Juwelu - "IWAGUMI" style

Odoslaťod Giftzahn » 24 Júl 2012 09:29 am

jj, mam nejake dva fesne a decentne pokrutene doma v archive ... ono, ak nebude strajkovat fotak so svojim oblubenym "internal HW Error" tak ich aj cvaknem ... a mam ten dojem ze aj rozmerovo by sedli do tvojho akva ... :lol: ...ja by som ich musel pilit co by bola rozhodne skoda ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Druhá etapa 125 Juwelu - "IWAGUMI" style

Odoslaťod Glitter » 24 Júl 2012 09:30 am

Oukej, čakám na foto .)
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Druhá etapa 125 Juwelu - "IWAGUMI" style

Odoslaťod chnuro » 24 Júl 2012 09:35 am

koren si moc neidealizuj, treba za ním vyraziť do hornbachu (tam sa da hrabat dost dlho), prip. nejakej oblubenej akvaristiky, alebo na burzu. Lebo ked si vymyslis tvar korena, tak zarucene taky nenajdes. Ja preferujem lacnejsie varianty, ako Gift'. ADA s Borneo Wild su luxusne znacky.
btw: rataj ma v poslednej celkom pekme korene. Nieco som pred casom zahladol u nas v akvaristike. Vtedy som lutoval, ze je to krajsie, ako to, co mam v akva ja.

EDIT: Rataj to vola "AMANO WOOD"
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Druhá etapa 125 Juwelu - "IWAGUMI" style

Odoslaťod Giftzahn » 24 Júl 2012 10:09 am

njn, to co je v Hornbachu ale aj u Rataja je taky ten tenky "Finger Wood" ... "Moor Wood" a niekdy mas stastie ze najdes v Hornbachu alebo u Rataja aj "Red Wood" ( lahko to zistis ked ho mocis je farba vody ako cervene vino ) cize poctiva klasika z raselinista ...

to co lezi u mna doma nie je vsak "Finger - Red- ani Moor- Wood" ale masivny tazky korienok ktory len malo plava ....

"ADA Iron Wood" je japonska borovica teda korienok s nej .... a BorneoWild je naplavenina ( celkom lacno ho Borneo Wild ponuka ale len vtedy ked vezmes cely kontajner :mrgreen: ) ked sa dostane do EU specialne do DE tak je jeho cena tak 10x vyssia ... cize Driftwood ktory nepotrebujes mocit, vyvarat, solit, wapkovat a co ja viem aky hokus pokus s nim stvarat .... len ho osprchujes a supnes do akva a neplava ... plus nefarbi vodu ... vobec ani kusok ....

inak celkom fajne su korienky v "saciku" upravovane luhovanim v slanej vode a pekne vlhke ( nejaky nemecky produkt ) ... ponuka Clarkii na burzach ... skusil som dva kusky ... vyberes zo saciku oplachnes supnes do akva .... neplava a nefabi ..teda nie moc .... a cena je tiez ako tak unosna ... :wink:
Naposledy upravil Giftzahn dňa 24 Júl 2012 10:13 am, celkovo upravené 3 krát.
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Druhá etapa 125 Juwelu - "IWAGUMI" style

Odoslaťod triscene » 24 Júl 2012 10:09 am

jj podobne som aj ja tak dopadol v Hornbachu ze som si tam rozlozil v ulicke asi 10 korenov, sadol si na zem a s frajerkou sme uz hutali ze ktore kusy pospajat a ako aby tvar bol zelatelny. ak sa pozries na moj Mysterious Forest tak koren sa takisto sklada z dvoch casti :)
jj napr. v BA v Zoodome som videl ten Amano Wood od Rataja...su to pekne kusky len ide o tovar ktory clovek musi fakt vidiet a vacsinou objednavka naslepo sa nemusi vyplatit (bud rozmerovo alebo tvarovo)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Druhá etapa 125 Juwelu - "IWAGUMI" style

Odoslaťod Glitter » 24 Júl 2012 10:23 am

Vďaka chlapi, jasné, že 100€ za koreň dávať nebudem, ak by boli tie od Gifta fajn, tak sa s ním určite nejako dohodnem, že Gift? :D

A súhlas Triscene, tie kamene som už avizoval hneď, proste moj prvý layout, ktorý je tam už rok a spravil som chybu, nečakal som, že to tak "upadne" a zarastie to. Teraz sa tomu už vyhnem, takže:

a) nájdem dosť veľké skaly, podobné týmto, no môj cieľ by bol, aby najmohutnejší z nich siahal po dekorovú lištu akvária, ostatné len s miernym odstupom nižšie

b) použijem čisto korene, ktoré by som tam držal zase aspoň rok, pokým by som nemusel už meniť dno (plánujem ho potom "naštopať" tabletami i tak), podmienkou je, aby to bolo mohnuté a rozvetvené, nemusia byť 2, stačil by jeden poriadny do jedného roku akva
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Druhá etapa 125 Juwelu - "IWAGUMI" style

Odoslaťod Giftzahn » 24 Júl 2012 10:30 am

jj, ja som pragmatik ....isto sa dohodneme ... inak nemas tej starogyne v akva nejako vela .... :lol: :mrgreen: :lol: .... inak rozvetveny koren a masivny .... jedine s prirody plus este po ruke mam mrtve rameno dunaja .... ale odtial koren len na vlastne riziko ... len sam satan vie cim je ta voda vsetkym jedovatym zamorena ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Druhá etapa 125 Juwelu - "IWAGUMI" style

Odoslaťod Glitter » 24 Júl 2012 10:41 am

+ ešte plná miska odrezkov, tá amazonia je nezmar.. koreň z Dunaja isto nie, keď som nedávno čítal ako v Hrone leží zdochnuté prasa....
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Druhá etapa 125 Juwelu - "IWAGUMI" style

Odoslaťod Glitter » 24 Júl 2012 16:27 pm

Napísal som ešte A. Votavovi, čo by volil on.. chcem vedieť aspoň jeho názor.

Ak by som volil drevo, určite budem dávať aj sarawak sand, mám pripravené vrecko.
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Druhá etapa 125 Juwelu - "IWAGUMI" style

Odoslaťod chnuro » 24 Júl 2012 16:59 pm

A. Votava ma pekne layouty. S trinitym su dobra dvojka. Hovoril mi, ze Adam sa mu cuduje, ako mu to rastie a Adam trinitimu zasa upravuje layouty.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Druhá etapa 125 Juwelu - "IWAGUMI" style

Odoslaťod Giftzahn » 25 Júl 2012 05:41 am

jj, to ano ..Adamovi idu celkom fesne layouty od ruky ... plus velmi pekne korienky ma na predajni .... samozrejeme ze za prislusnu cenu .... to je presne ten pripad dovozu z Azie ... tam je to na tony a lacne ale vziat je treba kontajner .... kym to dojde k nam cena je 10x drahsia .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Druhá etapa 125 Juwelu - "IWAGUMI" style

Odoslaťod Glitter » 05 Aug 2012 17:00 pm

Ak sú tu nejakí priaznivci skalárov, tak by som chcel názory, do akých tipov ísť do mojej litráže (cca 100L netto), stačí mi tam jeden párik, ak by netrpeli.. Už v novom layoute.
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Druhá etapa 125 Juwelu - "IWAGUMI" style

Odoslaťod Giftzahn » 05 Aug 2012 17:10 pm

njn, nechcem ti kazit radost ale 100L na sklare je rozhodne dost malo ... ono, podla mna tam by boli ako "past na oko" ... male akva = male rybky ... velke skalare by skutocne potrebovali nieco vacsie .... a aspon tych 60cm na vysku .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Druhá etapa 125 Juwelu - "IWAGUMI" style

Odoslaťod Glitter » 05 Aug 2012 18:09 pm

Nie sú aj nejaké menšie druhy? Musím to poskúmať, ale nepotešil si ma Gift :-/
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Druhá etapa 125 Juwelu - "IWAGUMI" style

Odoslaťod Giftzahn » 05 Aug 2012 18:39 pm

njn, jasnacka ... ale nie u skalarov ... :cry: ..skalar musi by vacsi ako je "dervorubacova dlan" ... vsetko ostatne su zial bud "kriplici" chovani v nevhodnych podmienkach alebo dajaky "preslachteni chudaci" ... ani jedno ani druhe zial nebudu nikdy "poriadne skalare" ... cize pokial chces skalare .... zial bez noveho akva sa nezaobides ... ono mysli v prvom rade na skalare .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Druhá etapa 125 Juwelu - "IWAGUMI" style

Odoslaťod Glitter » 05 Aug 2012 18:55 pm

Nuž, tak bohužial budem musieť voliť inú osádku :) Neviem teda ešte akú..
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Druhá etapa 125 Juwelu - "IWAGUMI" style

Odoslaťod Giftzahn » 06 Aug 2012 07:32 am

njn, fesny hufik galaxiek by sa ti isto do akva zmestil .... plus sekundovat by im mohli mini panciernicky a krevetky ... a mas super osadku a pri tvojej velkosti mozes nasadit aj trosku vacsie hufiky .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Druhá etapa 125 Juwelu - "IWAGUMI" style

Odoslaťod Glitter » 06 Aug 2012 10:34 am

Mám teraz info, že pre jeden párik by ten objem nebol problém. Len by nedorástali do max veľkosti. Odpoveď Riacharda C... neviem aké máte kto skúsenosti. Verím Ti Gift, len hľadám cestu, či by som tam nemohol dať niečo iné, húfik ma po roku omrzel :)
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Druhá etapa 125 Juwelu - "IWAGUMI" style

Odoslaťod triscene » 06 Aug 2012 11:10 am

Glitter..myslis Richarda C. o ktorom tu bolo pisane v nie moc dobrej suvislosti ohladom jeho radenia novym akvaristom? :)
myslim ze v tom vlakne o skusenostiach z akvaristik je spominany.
nebud tvrdohlavy :) je plno raritiek ktore by sa ti do toho rozmeru hodili, nezufaj :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Druhá etapa 125 Juwelu - "IWAGUMI" style

Odoslaťod Giftzahn » 06 Aug 2012 11:19 am

hmm, ja ti neviem onehda som si zopar skalarikov odchoval .... ( davno to este ked dinosaury po planete zem behali ..ergo v minulom storoci za hlbokeho sociku ) .... a vzdy som zacinal so skupinkou mladych skalarov tak okolo 10ks ...s ktorych sa po case vzdy nasiel aspon jeden par, dva ... a ak bolo stastie aj tri ... cize pary som si nechal a zbytok daroval dalej .... alebo "odpredal" do Chovproduktu .... cize dost pochybujem ze sa ti z dvoch jedincov podari presne trafit par ... a pokial by si dostal chut na take fesne altumy ... njn, sak presne takyto zamer je super dovod na zvacsenie objemu nadze ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.