úhyn rýb cez noc



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: úhyn rýb cez noc

Odoslaťod TTjopo » 25 Júl 2012 20:30 pm

Mne sa to cele nejako nezda.Pokial Mas pH controler tak samozrejme Co2 moze bezat aj cez noc pH controler sa postara aby CO2 bolo akurat aj vnoci.Skor by som skontroloval ci je spravne nakalibrovana sonda.S tym zabehom sa mi to tiez nejako nepozdava.Kedze akva fungovalo uz pred tym stahovanim nejaku dobu a so samotnym akva sa nic nerobilo len sa vypustila voda, prenieslo,dolialo cca 20% vody a zvysok nova voda a vecsina nitrifikacnych bakterii nieje vo vode ale v dne a vo filtri tak na otravu nezabehnuteho akva mi to nepride.Podla mojho nazoru je bud zle nakalibrovana sonda alebo ked tvrdis ze stara osadka akva je ok tak nova osadka nebola v 100% kondicke po pripade sa dovliekla do akva nejaka choroba z predajne ked si ich nedala do karanteny.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Reklama

Re: úhyn rýb cez noc

Odoslaťod M.i.s.o » 25 Júl 2012 20:59 pm

tiez som si to myslel, len ona pise ze to pH merala aj kvapkovym testom. no nieje nic jednoduchsie ako CO2 na cas vypnut. Dobre by bolo vediet ako presne to stahovanie prebiehalo, ak sa hybalo aj s dnom plus sa nevymienala voda tak je to problem
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: úhyn rýb cez noc

Odoslaťod chnuro » 25 Júl 2012 21:02 pm

...a sme doma: nevymenena voda, znovuzakladanie akvaria, skore pridanie nových rýb. V zabehu sa meni voda kazdy druhy alebo treti den. A to sa predpoklada, ze tam nie su ryby. Ked mas ryby, tak je este kritickejsie. Takze ooookamzite vymen co najviac vody.
Pridanie ryb po par dnoch bola velmi vazna chyba.
Aj po zabehu sa meni voda v akvariu kazdych 7 dni. Pozri do mojho albumu - v tych akvariach menim vodu kazdych 5 dni. Vymena vody je uplny zaklad pre zdrave ryby, prosperujuce rastliny a akvarium bez rias. je to zaroven aj moja najcastejsia rada zacinajucim akvaristom. Vymeny vody si treba tak trosku oblubit, lebo je to gro akvaristiky.

Nietrivec je nazov produktu, nie nazov bakterii. Je to zmes bakterii, ktoru neodporucam pouzivat, ked nie je nutna. Akvarium si vytvori potrebne bakterie samo, kedy je stabilnejšie a sebestačnejšie. Ale treba tomu čas (aj 3 tyzdne) a kedze situacia je urgentna, tak by som ho tam supol bez vahania. To, ze to malo vyznam spoznas podla toho, ze sa voda zakalí na niekolko hodín, možno az do rana. Hovori o tom aj vyrobca na obale a je to uplne normalne. Ja som to len tak z prče skusal dat do zabehnuteho akvaria a ziadny zakal sa nekonal, cize naozaj existuje medzi tymto suvis.
Vyborne citanie o kolobehu dusika najdes v casopipe "Akvárium", č. 4. (http://www.klub.akva.sk/akvarium.php). Celkovo je tento casopis velmi kvalitne citanie (kvalitnejsie, ako niektore knihy), az sa cudujem, ze je zadarmo.

Dovod, preco ti kapu rybky tu bol nespocetne krat vysvetleny a popisany tu na fore: v dosledku otravy dusikatymi latkami znizena imutita. Potom to ide uz lahko dole vodou. Stare ryby prezli pravdepodobne preto, lebo su vacsie a starsie (so silnejsou imunitou), cize podla mojho nazoru aj odolnejsie, ako mlade rybicky prinesene z akvaristiky. Navyse, tetrovite ryby (neonky) su jedny z tych citlivejsich a zaciatocnikovi velmi neodporucam. To uz radsej razborky, danio, corydoras, prip. v rozumnom mnozstve zivorodky (no odporucam k nim predatora, aby ich trosku redukoval, lebo kazdemu je luto likvidovat zive tvory).

Ak ste s drahým kúpili CO2 set znackovy v obchode, tak je to sice pohodlna varianta, ale nic drahsie ste uz kupit nemohli. Budiš, vratit sa to neda. Po tejto investicii odporucam kupit silnejsie svetlo na internete - lebo cena. Asi bude nevyhovujuci difuzor, ale to uvidis casom. Výber svetla uz nepatri do tejto temy. Zaloz si temu o svojom akva ;-). Alebo popros moderatorov o premenovanie a presun tejto.

Dalej PH controller vypinat je maximalna hlupost. CO2 s tvojím problémom nemá pravdepodobne nic spoločné. CO2 dodavaj aj nadalej, ale s mierou - nie je tam vela konzumentov CO2 (malo rastlin a nezakorenene, predpokladam, ze bez zivin).

Velmi napomocne testy na prevadzku akvaria su Fe, NO3, PO4, ktore ti povedia viac o nedostatkoch rastu rastlin. V krizovych situaciach vyzijes NO2, NH3/NH4 (pre jedovatosť prvkov), a velmi zriedkavo (ani neodporucam kupovat) Ca, Mg, Cu, Cl, O2 a pod. Neodporucam pouzivat pasikove testy - nepresne, slaba vypovedna hodnota.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: úhyn rýb cez noc

Odoslaťod Luker13 » 25 Júl 2012 21:47 pm

hlavne sa nenechaj odradit tym, ze je to vela roboty :) stoji to za to
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: úhyn rýb cez noc

Odoslaťod nováčik » 27 Júl 2012 16:31 pm

dakujem velmi pekne za pomoc...este v ten den ako si mi napisal,ze mam vymenit vodu,tak som to spravila a kupila som nitrivce....este 2 rybycky umreli,ale uz to vyzera nadejne... tak uvidime,co bude dalej. este raz dakujem aj za podporu :-)
nováčik
 
Príspevky: 6
Založený: 24 Júl 2012 22:14 pm

Re: úhyn rýb cez noc

Odoslaťod chnuro » 28 Júl 2012 23:05 pm

rybky najblizsi mesiac nedokupuj, vodu men pravidelne a si na dobrej ceste...
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.