Farebná 100vka (noiseless)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod prasan » 25 Júl 2012 20:46 pm

Rosivka je česky,bratmmm.Lepšie sa mi to takto pamätá. :O) Ale dík za upozornenie,takto to pochopia všetci. :wink:
Tak tak chnuro.Hlavne v čerstvo založených a často prerábaných akvárkach.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Reklama

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod chnuro » 25 Júl 2012 21:06 pm

Uz podla typu riasy skusenejsi akvarista spozna, o ako stare akvarium ide ;-)
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 25 Júl 2012 21:54 pm

chnuro napísal:@noiseless, predpokladam, ze si spravil, ako som ti pisal v predchadzajucom prispevku a asi podrobnejsie v e-maile. Mne sa to pride ako malo svetla, alebo dosledok zvíreného dna po prerábke. Malo svetla sa zvykne prejavit hlavne na stonkovkach. Povedal by som, ze microsoria by si to odslakali az ovela neskor. Takze to bude mix dôvodov.
Budem vychádzať, že pocel doby osvitu máš DC pekne zelený a nemení farbu.

-Bud pridaj dobu osvitu na 10h, alebo zapni obe trubice a dobu osvitu nastav na 5h. Uvidis, co to spravi.
-urcite by som po takom hrabani v akva ake si absolvoval nedavno menil vodu aspon kazdy druhy den. Snaz sa pri tom povysavat co sa da z rastlin.

Ale mam aj par otazok:
-Kedy si naposledy cistil filter?
-Aku napln do DC pouzivas?
-ako casto menis vodu?
-Hnojíš?
-Dal si do dna to osmocote? Ako hlboko?

Ale odpovedz pravdivo. Viem, ze sa snazis a rad by som ti pomohol, ale potrebujem vediet co najviac takychto faktov. Prip skus hladat v nadrzi nieco neobvyklé.


takže odpovede na tvoje otázky :)
Filter som čistil presne vtedy keď som prerábal akvárium, teda ani týždeň dozadu tomu nie je ...
Do DC mam namiesany roztok vody s tvrdostou 4dKH a do toho mám nejaký indikátor do DC, neviem co je to zač, ale bolo to normálne kúpené ...
Vodu som najprv menil každý deň, potom som včera nevymenil, a dnes som ju zase menil, takže dosť často ...
Hnojím denne, tie dva roztoky namiešané, mikro aj makro ...
To osmocote som do dna napichal, myslím že dosť hlboko, až čo to šlo, dúfam že to nezostalo niekde tesne pod porchom ...

Zvírené dno po prerábke to byť nemôže lebo dno zvírené vôbec nebolo .. ja som vybral viac ako polovicu štrku, úplne to premyl a tak dal do akvária, takže štrk na vrchu je ako nový ...

DC mám stabilne zelený, stále ...

Takže skúsim pripojiť jednu žiarivku a uvidíme čo to dá, budem meniť aspoň 15L vody každý deň ... to by mohlo stačiť, a uvidíme čo to spraví ...
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod chnuro » 26 Júl 2012 10:05 am

FIlter si cistil pred tym, ako si uz druhy krat prerobil v poslednej dobe akvarium, alebo potom? Uz len z principu menim po prerabke a vyfiltrovani vo fitri vatu. Je tam usadene vsetko to, coho sa chces v akva zbavit. Vatu z filtra nejde poriadne vyprat, treba ju obcas vymenit. Ja mam 0,5kg balik vaty za cca 3€ a mam to do dvoch filtrov mozno na rok.

Zvirene dno si nevysvetluj len ako doslova zvírené. Dno je samo o sebe ekosystem, ktory zabezpeci stabilitu zdlhodobeho hladiska. Dobre zabehnute akvarium chapem ako akva, ktore funguje aspon pol roka bez vazneho zasahu. V dne prebiehaju hnilobne procesy (je to prirodzené), sú tam živiny, baktérie,... ked len prehrabnes v dne, vsetko toto sa ti z casti usadí na stonkách a listoch rastlín, na machoch, skle, plava to vo vode a teda aj vo filtri. Je to bordel, ktroy volnym okom nevidis. Pre toto vsetko sa odporuca po prerabkach castejsie menit vodu, cistit filter a menej svietit.

A to je aj jeden z dovodov tvojej rozsievky.

Stojim si za predlzenim doby osvitu, alebo zvýšním intenzity (zatial 5h, nie viac). Po vymenach vody to mas uz cistejsie, je cas prisvietit, ale sleduj riasy.

Ostatne veci, ako vymena vody, osmocote, DC,.. chvalim, si na dobrej ceste ;-)
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 30 Júl 2012 16:54 pm

ahojte, takže život toho akvária zatiaľ vyzerá celkom v pohode, jediné čo ma trápi je ta hnedá riasa na niektorých rastlinách a štrku, ale to si myslím že zmizne ...

Rastliny skoro všetky sa uchytili a pomaly začínajú prosperovať, iba ten Microsorum pteropus trident vyzerá že odišiel a že sa už nespamätá, ale ešte ho tam chvíľu nechám a uvidíme ...

Stále púšťam CO2 tak aby bol DC stabilne zelený, hnojím, aj makro aj mikro ale mikro pomenej a nie každý deň, dávam viac makra ... výmeny vody každý druhý deň, dnes som vodu menil až po troch dňoch ...

Večer hodím foto, teraz je to po výmene vody a nie je to také fotogenické ...
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod chnuro » 31 Júl 2012 09:09 am

no kde je ta fotka?
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod Giftzahn » 31 Júl 2012 15:18 pm

@noiseless: njn, to ze je nefotogenicke vobec nevadi ... pokial ti funguje fotak ...tak sup, sup skus hodit nejake foto .... som zvedavy na akva ... inak ten trident by som teda neodpisoval ... pokial je jeho rhizom v poriadku este s neho isto nieco bude ... cize musis mu dat nejku tu chvilku ...sak sa este "rozbehne" ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 31 Júl 2012 17:12 pm

tu je fotka, cvaknuté len na rýchlo keďže ani sklá nie sú vyčistené od rias ...
http://i45.tinypic.com/2eeyo3k.jpg

všetky rastiny vyzerá že pôjdu v pohode, okrem poga, ten vyzerá tak chabo, ale tak hádam sa ešte spamätá ...

celé akvárium má teraz taký hnedý nádych keďže tá hnedá riasa resp. povlak je všade ... hádam to zmizne ...

btw. ako často mám meniť vodu ?
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod Giftzahn » 01 Aug 2012 07:14 am

jj, sak to vobec nie je zle .... vodu me prvy tyzden kludne aj ob den ... rozhodne tym akva neublizis .... jasnacka ze v novozalozenom akva sa ti bude hneda riasa roztahovat ... aj ked kludne to moze by sposobene aj korenom ..... ale pravidelnou vyneou vody a celkovym zabehom akva sa aj tento "nedostatok" odstrani ... cize ziadnu paniku .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod Glitter » 01 Aug 2012 10:23 am

Giftzahn napísal:jj, sak to vobec nie je zle .... ..... ale pravidelnou vyneou vody a celkovym zabehom akva sa aj tento "nedostatok" odstrani ... cize ziadnu paniku .... :wink:


Naprostý SÚHLAS, nevešať hlavu .) Ja moje tiež teraz pred prerábkou už extra neriešim, paradox je, že riasy je menej, keď sa toho nechytám, pamätaj :wink:
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 05 Aug 2012 19:57 pm

takže akva si ďalej žije svojím životom, dnes som málinko pridal CO2 a o pol hodinu predĺžil dobu svietenia, teda na 5,5 hodiny ...

tá hnedá riasa ma stále trápi ale mám pocit že jej je menej, na štrku jej je akurát dosť a odtiaľ sa ani nedá nijako odstrániť, len musím počkať kým zíde sama ...

hnojím stále rovnako, makro pravidelne, a mikro nepravidelne a v menších dávkach .. nechcem to zbytočne s mikro prvkami prehnať ...

rastliny celkom rastú, ale je skoro robiť nejaké závery čo rastie dobre čo rastie zle, takže tomu nechám ešte čas ... zatiaľ pridávam aspoň aktuálnu fotku po výmene vody :)

Obrázok
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod dedojozef » 05 Aug 2012 21:45 pm

Jednoduché a pekné.
To osvetlenie naozaj stačí? A len 5,5 hodiny?
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod prasan » 05 Aug 2012 22:01 pm

Rieši sa problém s riasou.Preto 5,5 hod.Inak akva sa určite dá do poriadku.Pekné.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod Giftzahn » 06 Aug 2012 07:25 am

jj, jasnacka ze staci ... aj tych 5,5 hod. ... ono pri svieteni hra ulohu viacej faktorov ako len dlzka svietenia ... :wink: ...a samozrejme ze takemuto rezimu je nutne prisposobit aj hnojenie a Co2 ....
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 28 Máj 2013 19:37 pm

zdravím vás tu, po dlhej dobe sa ozývam ...
dobrá správa je že akvárium stále funguje a myslím že celkom v pohode ... veľmi málo som s amu venoval, ba priam až vôbec (raz za mesiac výmena vody ostrihanie rastlín a očistenie skiel) ... doma som bol málo, väčšinou na intráku ...
akvárium nehnojím, ani CO2 nepúšťam ale celkom sa mu darí ... nie je to tip top ale na to že je viacmenej úplne bezúdržbové, je to fajn ...
teraz keď budem doma cez prázdniny tak bude trošku viac času, pravdepodobne nainštalujem zase CO2 a pomaly začnem s hnojením, ale fakt pomaly ...
chcel by som aj rastliny doplniť, týmto by som sa chcel aj spýtať, niekto v okolí PP nemá náhodou prebytok blyxy ? tú by som chcel do rohov a do popredia skúsiť ....

takto nejako to momentálne vyzerá ...
http://img23.imageshack.us/img23/5917/beznzvu1kv.jpg
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod astro » 28 Máj 2013 19:45 pm

Rád Ťa čítam, vitaj :pivo:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 28 Máj 2013 19:56 pm

vitám :mrgreen:

inak musím sa priznať že som konečne pochopil čo v akvaristike znamená trpezlivosť ... zo začiatku to nešlo, riasa, rastliny hynuli ...
treba len vydržať, a ono sa akvárium dá do poriadku a bude fungovať ... zo začiatku som tomu neveril, ale už verím, heh :pivo:

teraz by som tam chcel ešte pridať trochu zelene, zopár krevetiek a bude to pre mňa tip top, hlavne ať to funguje :pivo: :pivo:
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod Viktor » 28 Máj 2013 19:59 pm

No nato, ze dostava minimum opatery, tak akva vyzera super. Drzim palce, nech sa dari.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod M.i.s.o » 28 Máj 2013 22:56 pm

inak ano, som v stadiu ked viem ze akva zrusim kvoli stahovaniu ...len sa to trochu predlzuje :( takze nemam moc elan sa o to nejak moc starat. Stale som bojoval s riasamy a teraz ked nebojujem tak je na tom akva vpodstate rovnako stale tam su +sinica ale v akceptovatelnej miere (CO2 ide menej ale nonstop, filtre cistim, kazdy raz za dva mesiace, raz za 7-10 dni vymenim vodu a ocistim skla, 30min)
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod prasan » 28 Máj 2013 23:15 pm

noiseless už som sa strachoval,že si to praštil o zem.Rád ťa opäť tiež ,,čítam,, ako napísal astro.Akvárko je stále fajn,tvoja opatera sa mi páčila vtedy a páči sa mi aj teraz.Vidíš,že niekedy menej je nakoniec viac.
Blyxu ponúka tento chlapík a nie je to od Popradu tak ďaleko.Určite sa dohodnete,možno vie i poslať.
http://zvierata.bazos.sk/inzerat/251697 ... ponica.php
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod Giftzahn » 29 Máj 2013 09:08 am

@noiselles: jj, trpezlivost ruze plodi ...:lol: ...sak supni foto akva ... kam si sa dostal ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod astro » 29 Máj 2013 12:12 pm

Gift, skús: :wink:
noiseless napísal:takto nejako to momentálne vyzerá ...
http://img23.imageshack.us/img23/5917/beznzvu1kv.jpg
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 29 Máj 2013 18:19 pm

giftzahn foto tam je, aj astro ti tu už postol ;) ...
prašan dik, napisal som mu, uvidime, snad sa s nim dohodnem ...
nie je to idealne akvarko, ale dolezite pre mna momentalne je ze funguje, rybky vyzeraju stastne, rastliny rastu a netreba mat v nom ruky kazdy druhy den .. este ho skusim nejako spestrit, trosku rozbehnut to hnojenie, ale asi len klasickym PMDD a uvidime ...
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod prasan » 29 Máj 2013 22:38 pm

noiseless s PMDD tiež račej pomenej-opatrne.Rybky predsa len niečo nahumusili,aby si potom opäť nebojoval s riasou.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.