Jozef I - Prvá 112L



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod hongi » 30 Júl 2012 17:07 pm

chnuro napísal:tak ten prispevok s 5-trecami som akosi prehliadol, alebo som si myslel, ze som to videl v inej teme. V podstate na taketo prispevky ani nereagujem, rovnako ako necitam temy ako vtip, naj akva blbost, lezi mi rybka na dne, alebo ci sa da bojovnica otravit. To sa skratka neda citat.

@Jozef I. - so zartikmi s tercami smerujes tvoju temu medzi tie, ktore sa ludom uz nechce ani otvarat. Tak zvaz co napises predtym, ako to odosles.

- trefné chruno
no ocenujem Jozefovu snahu
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Reklama

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod chnuro » 30 Júl 2012 17:14 pm

ale to Jozefove akva ma nakoniec celkom dobre smerovanie...
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod TTjopo » 30 Júl 2012 19:36 pm

Tu keramiku ci z coho je to daj von.Namiesto nej zasadis este rastliny co ti dam a inak to vyzera celkom fajn.Na dlzke svietenia by som este ani nepridaval ked hovoris ze na echynaci sa ti tvori riasa.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod chnuro » 30 Júl 2012 20:00 pm

Ale zalezi, aka riasa. No schvalne, daj jej detail.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Jozef I. » 30 Júl 2012 21:25 pm

tak davam ďalšie foto toho čo sa mi v akva nepači. na jednej foto su hnede flaky na echinodoruse. A tiež fliačky, resp. hnede zhluky asi riasy ktora sa mi robi na Staurogyne repens a robi sa mi aj na tej hlinenej dekoraci a z nej sa mi na začiatku urobila hneda riasa, ktoru som vtedy odstranil a držím ju na uzde a v tejto forme vďaka častym vymenam vody a odsavaniu všetkeho čo sa da. neviem ako to bude ak už nebudem toľko meniť vodu po zabehu.

Obrázok
Obrázok

Ale myslím si, že keď už prestanem tak často meniť vodu po zabehu, tak sa to zlepší tym, že do akva dám destilovanu vodu, čím mi klesne tvrdosť vody, teraz je dosť tvrda a klesne ph pridaním co2, ktore budem mať tento tyždeň urobene z tibi (než bude flaša). A keď ešte prídam rastlinky, tak si myslím a pevne dufam, že rastlinky potom "prebiju" tieto riasy.
mám tam aj zelenu riasu, su to len take zele fliačky na koreny, skle a štrku. je jej ozaj len malo a ani sa nerozrasta + zo skla a štrku bola odstranena.

Osvetlenie:
Svietim len neonkami 2x24w. prvy tyždeň 5hodin, pak 2 tyždne bolo 6 hodín, minuly tyždeň 7 hodin. podmienky sa nezhoršovali ale ani nezlepšovali, čo sa tyka flakov na echinodoruse a na tej S. repers. Ale tak po tom čo som si prečítal to dám asi zasa na 6 hodín, alebo 5 a budem pozorovať čo sa bude diať.

Jaskynka:
ta je s palenej hliny a je to vec, ktorú dať preč nemôžem a nechcem lebo som to sľubil a slubil som to manželke než som išiel zakladať akva. Želala si tam, mať nejaku ozdobu a ja som jej nevedel povedať nie ale s podmienkou, že to nebude žiadny gič asko potapač, koraby alebo extra farebne somariny, ale niečo, čo by tam mohlo zapasovať s tym, že sa budem snažiť o to aby to tam zapadlo a zapadlo tým, že by som to nechal obrasť rastlinkami tak aby to splinulo s prostredím, takže tu by som uvital aj rady ako na to. napriklad nejaky väčši anubias, ktorý by to mohol obrasť koreňmi, čioastočne to schovať aj inymi rastlinkami či pokryť to machom, aby to tak nebilo do oči, lebo takto to tam ani mne nepasuje. takže skuste so mnou vymyslieť niečo čo by sa s tým dalo spraviť, keď už to tam je :)

najvbližšie dni:
od jopa budem mať koncom tyždňa ešte rastlinky a do tej doby by som chcel ešte trochu poriešiť ešte tie korene a nejak ich "ohadzať" rastlinkami a machmi, hlavneten členity na pravo. vedeli by ste mi odporučiť nejake rastlinky? pripadne aj ako na to?
na tu prednu silnu časť som rozmýšlal dať Microsorum pteropus a čo bude vidieť obaliť machom.
A mal by som to spraviť kym budem mať rastlinky od jopa, lebo keď ich zasadím, zž sa mi budu korene ťažko vyťahovať a nejak upravovať.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Luker13 » 30 Júl 2012 22:10 pm

Hneda riasa by ti mala po zabehu zmyznut sama... to staurogyne by si mohol prihnojit ilovymi gulickami. Rozhodne by bodlo aj viac svetla. Watty nie doba svietenia

K tej dekoracii: Nechaj ju zarast a manzelka ti nebude moct nic povedat, pretoze dekoracia bude stale v akvarku ale nebude az taka napadna :D
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Walcott » 31 Júl 2012 00:13 am

"chcela tam mať nejakú ozdobu" nikdy nepochopím ako môže niekto považovať za ozdobu toto, keby si tam zasadil nejakú krásnu rastlinku namiesto toho, myslím že aj tvoja manželka by uznala že to je 100x krajšia ozdoba ako tá jaskynka. Určite sa jej páčia orchidei na oknách, tak jej povedz ako by sa jej tam páčil hlinený domček :D a možno ustúpi.
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod chnuro » 31 Júl 2012 07:47 am

Nedavno mi brat bol vyzdvihnut cryptocoryne flamingo a jeho kolega sa ho pytal, co to ma. Tak mu to vysvetlil a z jeho kolegu/brigadnika vyslo: "Jaaaj? A zive rastliny este ficia? Ja som myslel, ze dnes sa pouzivaju uz iba umele rastlinky, farebne kamienky a bublibkujuce musle." To je nazor laika, tak sa ani nedivim, ze sa v zaciatocnickych akvariach taketo veci objavuju. Z druhej strany tieto keramicke skalky su asi najmensie zlo.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Giftzahn » 31 Júl 2012 07:57 am

A zive rastliny este ficia?


@chnuro :mrgreen: .... heh, v(f)tipalek ten bratov kolega .... proste "Life in plastic is so fantastic" a to aj pod vodou ... :mrgreen:

... ale tak ci tak ten "keramicky vred" podla mna krasne vyzeral v odpadovom kosi ... priam esteticky ... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod chnuro » 31 Júl 2012 08:18 am

Netreba byt hrubý. Nedávno tu bolo jedno pekné akva, kde podobná keremická búda špatila celé akvárium. Ešte som sa ho zastával, že to nie je až tak zlé. Potom sa objavila druhá fotka, kde keramická vec zmizla a skoro som to akva nespoznal - o pozananie lepsie.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod radusho » 31 Júl 2012 08:37 am

este jedna vec ked pojdes jopovy pre rastliny tak ho krot aby si nemusel zhanat vacsie akvarko :D ona ma totiz velke akva a potom straca pojem co je trochu raslin :D
Obrázok používateľa
radusho
 
Príspevky: 476
Obrázky: 14
Založený: 19 Okt 2010 16:06 pm
Bydlisko: TT

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Jozef I. » 01 Aug 2012 01:03 am

tak ta riasa zelena sa mi trochu rozširila ale len malo a som si viac než istý, že štarterom bolo veľa hnojiva, ktore som zdvojnasobil a tak sa dostal už na odporučanu davku podla navodu, no bolo to veľa... vzhladom na malu rastlinnu osadku akva... tak aspoň viem, čo to štartuje (konkretne v mojom akva).

Dneska alebo zajtra mi príde javsky mach, asi tak 2-3L a rád by som ho použil na korene a tu hlinenu skryšu. hlavne na ten členity koreň. tať male zhluky machu na konce tenkych koreňov a niektore mohutne obaliť nim. zaujímalo by ma či môže byť obaleny koreň a na ňom uloženy anubias? ale myslím že by tam problem byť nemal.

CO2: taktiež mi prisdu Tibi krištaliky tak sa s nimi pohram a naštartujem nejake co2 do akva, nech sa rastlinkam lepšie vedie a do doby kym zoženiem a poskladam cely set s flašov. mam kamarata dobrovolneho hasiča a on mi môže zohnať flašu a ventili, že to nebude problem a myslím si, že to bude aj za lacny peniaz, dufam.

Na konci tyždňa budem ešte sadiť zrejme rastlinky od TTjopa a to by už malo byť všetko a tyždeň na to už by mohli ísť rybky a obmedzil by som aj vymenu vody, ktoru teraz menim každy druhy alebo tretí deň 50% a keď sa viacej hrabem v akva, tak 80%.
A chcel som sa opýtať, či neviete kdeby sa dalo kupiť väčšie množstvo destilovanej vody. keď už prestanem tak často meniť vodu, chcel by som tam naliať asi tak 50-80L destilovanej vody, lebo mám dosť tvrdu vodu a vysoke ph... a teda či bude potrebne tak aj dávať toľko destilovanje vody pokiaľ tam bude bublať už co2, ktore znižuje ph,,, do akej miery znižuje tvrdosť vody a či vôbec neviem.

tu dekoraciu zrejme celu obalím do machu, na vrch by som mohol keď tak šupnuť jeden dva anubiasy alebo Microsorum pteropus a pred ňu nejaky trs sagittaria subulata. hm? :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Jozef I. » 01 Aug 2012 01:05 am

Takže ak všetko pôjde ako ma, tento tyždeň by akva mohlo dosiahnuť uvodnu finalnu verziu. :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod dedojozef » 01 Aug 2012 08:15 am

Úvodnú ano. Finálnu po mesiaci? :lol: :lol: :lol: Ešte si užiješ.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod chnuro » 01 Aug 2012 10:32 am

Vyzerá to podľa mňa na učenlivého akvaristu a peknú nádrž. Normálne mám z teba radosť. Keď pozriem na prvotné problémy s dnom, tak mám pocit, že si dosť pokročil. Dúfam, že ti snaženie ostane.

Tým machom môžeš obaliť čo len chceš. Mne sa prerastajú machy s microcoriami a anubiasmi celkom bežne a vyzerá to celkom dobre.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Giftzahn » 01 Aug 2012 11:42 am

@Jozef I: njn, akva vyzera velmi k svetu ... zaciatocne problemy skoro prekonane cize gratulujem ... inak snad by sa dala tvoja gazdina nahovorit na zamenu "keramickeho" cuda za nejaky fesny seiru, ohko alebo iny penky kamienok ...

@chnuro: njn, ja niesom hruby ... ja som jemny ako Amazonia powder ... :lol: ale skutocne ako pisem u riadok vyssie nejake tie fesne kamienky ako zamena za tu keramiku by akvarku rozhodne len prospeli ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Jozef I. » 01 Aug 2012 18:28 pm

Giftzahn: Diky a kamene tam nechcem :).

Takdnes mi už všetko prišlo, aj mach aj tibi, ktore sa už pekne močia aj so všetkým čo potrebuju, no vyvod do akva budem robiť zajtra, dnes sa budem pekne hrať s tým machom, to bude zabava. prišlo mi ho ozaj pozehnane a je pekný a zdravý. neviem či ho všetkom vôbec aj zužitkujem :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Jozef I. » 02 Aug 2012 21:26 pm

Tibi sprasvene na kompletku ale nejak sa im nechce naštartovať... :( uvidím čo bude zajtra.

machom som obalil ten väčší koreň ale nebolo to jednoduche a ešte mi dosť machu ostalo. neviem ako ho využiť ešte...
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Jozef I. » 03 Aug 2012 00:04 am

Dávam ďalšie aktualne foto s osadeným machom, ktorý sa mi tam dával dosť na prd, kedže to bola len taka spleť dlhých malo sa deliacich vlasov.
trochu sa teraz obávam toho ako sa mi tam udrži, lebo keď som mal kupeny koberček a ten mi tam nevydržal. zhnedol a moc nerastol, len minimalne, tak mám obavu, že aj toto tak môže dopadnuť.

Otazka:
Hodí sa mi tam aj rastlinka Riccia fluitans?

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

A mám pocit, že tam toho machu mohlo byť asi viacej, nemyslíte?
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Giftzahn » 03 Aug 2012 07:35 am

njn, tak to si teda rozhodne nemyslim ... pokial budes usilovne hnojit a CO2 - jkovat .... tak ten mach ti bude rast ako o dusu a zaburini ti cele akva ... pokial ho nebudes usilovne a hlavne pravidelne strihat ... cize davat mu nejaku tu formu ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Jozef I. » 20 Aug 2012 01:15 am

Ahojte chalani.
tak mám problem z hnedou riasou ktora sa mi začala vo veľkom tvoriť na rastlinkach. začal som už pridavať aj co2 - zatiaľ burčiak a rastliny sice ožili, ale riasa tiež,,,
včera som prerabak akva, byvral asi 80-90% vody, vybral najviac napadnute rastlinky, odsal vrchnu časť dna ktoru som premyl a očistil, rovnako tak aj korene, ktore som prekefoval pod tečucou vodou. su tam pripevnene anubiasy, tak som neprevaral ani nič,,, teraz to vizera Ok, rastlinky ktore boli najviac napadnute som razne zredukoval a pokusil sa zachraniť čo sa dalo, ale mám obavu, že sa to všetko vráti do pôvodnych koľaji.
Ta riasa mi začala pridšie rasť ked som začal po asi mesiaci menej meniť vodu, takže to vidím tak, le opäť budem meniť vodu každy druhy deň a svetlo na 5-6 hodin, to mi pomahalo, ale tiež takto nemôžem prevadzkovať akva stale. malo to byť len v ramci zabehu, a nie že budem už teraz stale meniť vodu a svetlo držať na minime. tak som zvedavy ako to bude postupovať ďalej, ale mám z toho už obavu..

ryby zatiaľ žiadne, pokiaľ sa mi neda do poriadku toto, tak tam ani žiadne davať nechcem...
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Jozef I. » 20 Aug 2012 01:21 am

A ešte jeden paradox, ozaj platí, že niekedy je prehnana starostlivosť na škodu, keď sa človek moc snaži.
poštou mi došla jedna rastlinka, bola dosť zničena, neviem presne nazov a dal som ju do akva s tym, že uvidím či sa chyti, ostrihaval som jej listky ktore boli polamane a zahnivali, pak po čase som sa rozhodol ju vymeniť, vyťiahol som ju a dal som ju do väčšieho plastovej nadoby. Ani už neviem čo som s ňou mal v plane. A na tuto rastlinku som zabudol + ozaj nedostatok času a keď som po tyždni čo bola v tej nadobe išiel na ňu kuknuť s tým, že ju zrejme vyhodim, tak som zistil, že sa mi tam pekne rozrastla, nabrala peknu svetlozelenu farku, zapustila kopu korienkou a vyhnala mnoho malych novych listkov. sakra to ani v akva sa jej tak nedarilo...

ps: tzajtra idem kupovať pernamentný co2 test.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Jozef I. » 20 Aug 2012 01:24 am

čo by sa stalo ak by som pridal na intenzite svetla v akva? kedže mám už co2... pomohlo by to? lebo niekde som tu čital, ako niekomu radili, že ma zvyšiť intenzitu svetla na zniženie riasy, ale asi to bude v mojom púrípade blbosť, kedže ste mi viacery radili aby som išiel s intenzitou dole (momentalna 2x24w na 112L predtým 2x24w + 2x11w usporky)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Jozef_L » 20 Aug 2012 09:02 am

Jozef I. napísal:Obrázok

No toto svinstvo mám na listoch tiež. Tiež echinodorus, cryptocoryne . A v podstate ani neviem čo s tým mám robiť. Svietim cca 10 hodín 120W/300 litrove akva.
Hnojiť nehnojím. Akva frčí týždeň. Co2 burčiak. A ešte z toho mi vyrastá zelená vláknitá riasa.
Neviem či to má zmysel vobec to stierať, ale ako tak sa snažím to zotrieť. Aby mohli aspoň trochu rastliny asimilovať.
Kúpil som si slimáky Neritina zebra 6 ks. Tie tie listy pekne čistia. Vyzerajú ako keby to boli nové výhonky, ale 6 ks je na moje akva asi málo. Jeden slimák "spraví" menší list za deň.

Čo sa týka Co2 neexistuje priamy vzťah medzi množstvom Co2 a množením rias. Ide o nepriamy vzťah. Viac Co2 = vyššia asimilacia rastlín = vyššia spotreba živín rastlinami = menej živín pre riasy.
Obrázok používateľa
Jozef_L
 
Príspevky: 868
Obrázky: 14
Založený: 10 Aug 2012 08:36 am
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.