zelene sklo



Všetko okolo morskej akvaristiky

Moderátor: Roman

zelene sklo

Odoslaťod haacik » 05 Apr 2004 17:06 pm

neviete, co moze byt pricinou toho, ze sa mi velmi rychlo zazelenie sklo na akvarku? predtym sa nezelenelo tak rychlo, az teraz posledne dni ... v podstate to vyzera tak, ze musim cistit sklo kazdy den
moze byt, ze na akvarko svieti viac slnka ako v zime?
Obrázok používateľa
haacik
 
Príspevky: 35
Obrázky: 11
Založený: 01 Mar 2004 02:17 am
Bydlisko: Kosice

Reklama

Re: zelene sklo

Odoslaťod skala » 05 Apr 2004 17:09 pm

isteze, viac az tak nie, skor dlhsie.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: zelene sklo

Odoslaťod canart » 05 Apr 2004 22:45 pm

...a vacsou intenzitou, co dost zavazi
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: zelene sklo

Odoslaťod kyslík » 30 Aug 2004 09:42 am

Nuž zelené sklo ... mne sa robí tiež a to mám akva zatienené žalúziami s UV filtrom , takže slnkom to nie je, teplota je stabilne 25 C , takže príčina by mohla byť ešte v zvýšenom obsahu NO3 / to mám na nule/ , alebo PO4/ nemeral som /. Ja musím čistiť predné sklo tak 2x do týždňa. Nasadil som Phosex do filtra ,/ zachytáva PO4 / malo by sa to zlepšiť. Ináč by ti pomohol morský "prísavník" Tectus , čo je slimák. Pekne likviduje tieto riasy a aj sinice . Na 50 l vody môžeš dať 1 kus. Ja mám 4 a ešte chcem pridať zopár.Mám 300l akva. Je to nenáročný živočích , celkom pekný , len ho treba pri dávaní do akva postupne zvykať na vodu a bacha aby Ti neupchal prepadovú trubku!
V podstate tieto povlakové zelené riasy sa tvoria stále ,rozdiel je len v intezite, pokiaľ si ich doteraz mal menej, je možný hore uvedený dôvod ,NO3 alebo PO4, ich zvýšený obsah. Treba tam nasadiť živočíchov , ktorí to likvidujú , ako Tectus, poprípade ježovka, alebo Saliarus fasciatus/ten mi zdochol , poškodené žiabre asi Kyanid/.
Potom mám ešte jeden druh slimákov , ktorý sa mi rýchle množí a likvidujú to perfektne.Neviem názov zistím.Poprípade ti môžem zopár , ak odchytím poslať.Sú však menšie ako Tectus ten je dekoratívnejší.
Kyslík
kyslík
 
Príspevky: 152
Obrázky: 4
Založený: 17 Jún 2003 08:32 am
Bydlisko: Partizánske

Re: zelene sklo

Odoslaťod jandiz » 30 Aug 2004 12:36 pm

kyslík napísal:Potom mám ešte jeden druh slimákov , ktorý sa mi rýchle množí a likvidujú to perfektne.Neviem názov zistím...
Kyslík

Nemel by jsi prosim alespon fotku???
jandiz
 
Príspevky: 2
Založený: 27 Nov 2003 07:34 am
Bydlisko: CR - Chocen

Re: zelene sklo

Odoslaťod kyslík » 30 Aug 2004 14:06 pm

jandiz napísal:
kyslík napísal:Potom mám ešte jeden druh slimákov , ktorý sa mi rýchle množí a likvidujú to perfektne.Neviem názov zistím...
Kyslík

Nemel by jsi prosim alespon fotku???


No sorry ale názov neviem, ale zdroj je J.Berka. Kubrt ich vyhral v tombole na poslednom stretnutí v hotelu Apolovo Valmezu a daroval ich mne , díky . :D
Teraz som volal Jirkovi Berkovi ale z hlavy ani on nevedel názov, ale ešte ich má. Ivo - Rybka , to bude vedieť, ten ich tuším má tiež. Fotku sa pokúsim poslať , len čo zoženiem nejaký digi foťák.

Zdraví Kyslík
kyslík
 
Príspevky: 152
Obrázky: 4
Založený: 17 Jún 2003 08:32 am
Bydlisko: Partizánske

Re: zelene sklo

Odoslaťod kubrt » 30 Aug 2004 14:22 pm

kyslík napísal:... Fotku sa pokúsim poslať , len čo zoženiem nejaký digi foťák...


No zbohom :wink:
Obrázok používateľa
kubrt
 
Príspevky: 147
Obrázky: 29
Založený: 14 Sep 2003 15:34 pm
Bydlisko: TN

Re: zelene sklo

Odoslaťod haacik » 30 Aug 2004 14:34 pm

no ten odkaz o zelenom skle som pisal uz dost davno .. ale vyzera to tak, ze to bude po4, lebo je trocha vyssie ... pichol som tam jbl phosex, uvidim, co bude
Obrázok používateľa
haacik
 
Príspevky: 35
Obrázky: 11
Založený: 01 Mar 2004 02:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: zelene sklo

Odoslaťod kyslík » 30 Aug 2004 14:47 pm

pre Jandiza :

Takže slimák sa volá Strombus Maculatus a fotku pošlem

Zdraví Kyslík
kyslík
 
Príspevky: 152
Obrázky: 4
Založený: 17 Jún 2003 08:32 am
Bydlisko: Partizánske

Re: zelene sklo

Odoslaťod jandiz » 30 Aug 2004 19:26 pm

kyslík napísal:pre Jandiza :

Takže slimák sa volá Strombus Maculatus a fotku pošlem

Zdraví Kyslík


OK Diky moc

Jandiz
jandiz
 
Príspevky: 2
Založený: 27 Nov 2003 07:34 am
Bydlisko: CR - Chocen


Naspäť na Morská akvaristika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.