Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Volodus » 31 Júl 2012 11:54 am

Problemom su aj zakaznici :)
Chce akvarium, idealne 5 litrov a ktomu 250 rybiek. A potom sa cuduje ked mu vravim ze do 5L mozno tak slimakov, krevetky alebo bojovnicu. Nie, on chce tuto peknu farebnu cichlidu :D Poradit si nechal tak 1 z 50 inac vsetko chce farebne strky, plastove hrady, gule ... a povedat ze rybky najskor po 2 tyzdnoch a postupne, to bola smrt pohladom zakaznika :D
Ktomu ked si priratam ze vedenie ma drbalo zato ze neponukam vsetko (kupuje rybky, predaj mu aj testy, vodicky a voditko pre psa) tak slabsie osobnosti sa nechaju zlakat a ponukaju to co zakaznik ziada(aj ked je to blbost) a kecaju hluposti.
A nakoniec - po 2 rokoch v obchode ked som sa zacal ako tak orietovat v akvaristike tak som dal vypoved kedze dostat zdrba ze v 60l akvariu je len 40! zivorodiek, nech is dam aspon 100 a neochota co i len vymenit svetla na akvariach. Stacilo :)
Takze predavacom neverit ... nikde(s vynimkou tych co poznate roky)! Im je jedno co sa stane, o pol roka budu inde :)
Volodus
 
Príspevky: 150
Založený: 25 Aug 2009 12:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Giftzahn » 31 Júl 2012 13:47 pm

@Volodus: jj, sak nikto netvrdil ze zakaznici su "svati" ... :lol: a masla maju na hlave tiez az az ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod štefan » 31 Júl 2012 21:21 pm

To Volodus: Po príchode domov z nášho zoo podniku kde robím na sekcii akvatera som si s chuťou prečítal tvoj príspevok. Očividne tiež máš nejeden zážitok s našimi zákazníkmi :). Spomenul som si v tej súvislosti na dnešné dva prípady.
U jednej tetry krvavej sa objavila krupička, tak som začal celé akva dávať do poriadku s liečivom, keď ku mne pristúpil zákazník, že ON TIE RYBKY CHCE! Slušne som mu ich odmietol predať, hoci chorá bola iba jediná rybka v celom akva. Nuž, nedalo mi to svedomie mu ich predať. A ani tie, čo vyzerali ok. JA ICH CHCEM! A AK MI ICH NEPREDÁTE, BUDEM SA NA VÁS SŤAŽOVAŤ! Slušne som mu vysvetlil dôvod, prečo mu nemôžem ani pri najväčšej vôli z nich predať. JA ICH CHCEM A HOTOVO! Neodradilo ho ani moje vysvetlenie čo je to krupička. OKAMŽITE MI ICH VYLOVTE!... Nuž, na mňa nik nemusí zjapať. Tak som mu ich teda vylovil, zaželal spokojný chov a spokojný zákazník si domov odnášal choré rybky...
Ešte predtým som obsluhoval a hodinu sa venoval trojici zákazníkom, ktorí si vybrali Graptemys kohnii, nechali si kompletne zariadiť akvatera pre tieto korytnačky, vysvetliť si ich chov, potravu, techniku atď., nablokovať si tovar a zvieratká...a všetko vrátili naspäť. Dôvod? Nemali dostatok peňazí...
Obrázok používateľa
štefan
 
Príspevky: 204
Obrázky: 24
Založený: 10 Sep 2005 09:39 am

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod TTjopo » 31 Júl 2012 21:59 pm

To druhe ber pozitivne.Pocuvali ta hodinu a chceli si nechat poradit :lol:
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod MifkoKE » 31 Júl 2012 23:59 pm

Kazdopadne, predavat v akvaristike je nevdacne...nemohol by som to robit. Ved kolko percent zakaznikov si nastuduje nieco viac o tejto problematike?
Zakaznici chcu mat velku rybu, najlepsie nech to ma aspon 20cm(nech ju nemusim v akvariu hladat), najmenej milion farieb a hlavne ich chcu mat vela! Ostatne ich velmi netrapi...

@štefan: mozno treba pouvazovat nad nejakym splatkovym systemom :-D potom by som chcel pocut tie vyhovorky...
Obrázok používateľa
MifkoKE
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 24 Apr 2012 23:00 pm
Bydlisko: Košice

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod chnuro » 01 Aug 2012 10:16 am

A tí čo si naštudujú, tak si objednajú i e-shopu a nie z kamennej predajne, lebo je to uz aj tak dost drahé hobby.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Glitter » 01 Aug 2012 10:19 am

Celkom sa už rozširuje e-bay a forma paypal aj v našich končinách, čo len rozširuje naše možnosti.
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod martin_s » 01 Aug 2012 10:22 am

Ale aj na tom ebay-i sa najdu veci ktore su 10x drahsie nez kupis u nas a to este k tomu nie zrovna najlacnejsieho vyrobcu a nie u najlacnejsieho predajcu...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Glitter » 01 Aug 2012 10:33 am

Ak viem, čo konkrétne hľadám, akej značky atď, nevidím problém, druhá vec je záruka.. ale osobne mám len dobrú skúsenosť aj mimo akvaristiky.

Samozrejme, treba hľadať, netvrdím, že u nás sa nedá lepšie niekedy, písal som len o rozšírenej možnosti samoukov :wink:
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod martin_s » 01 Aug 2012 10:36 am

Ved hej. Ja som len spomenul aj druhu stranku s ktorou sa da na ebay-i stretnut (s tym minimalne 10 nasobnym predrazenim som sa stretol vcera a to bola cena bez postovneho... Nehladal som vsak ziadnu konkretnu vec len som sa tak pozeral co ponukaju a toto mi udrelo do oci...)... Ale sme uz trochu odbocili myslim...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Glitter » 18 Aug 2012 14:31 pm

Ja by som rád napríklad vedel, že čo viedlo tých predávajúcich mi radiť také blbosti.. Konkrétne v mojom prípade, však diskutovať môžeme, toto fórum využívajú taktiež. Rád by som si prečítal hlavne názor na použitie vápenca v rastlinnom akváriu. Ale odpovede sa klasicky asi nedočkám.
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Richard Tokušev » 18 Aug 2012 15:06 pm

Odpoveď dáva aj Tropica alebo Oliver Knott. V prípade používania mäkkých vôd (do 6-8°N) použite kameňa nerozhoduje. Môže byť aj vápenec. V rastlinnom akváriu tak či tak meníme týždenne časť vody a v konečnom dôsledku sa to neprejavuje.
Myslím, že sa môžeme stotožniť s týmto názorom.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Aquarista » 18 Aug 2012 18:50 pm

Moj nazor na vapencove kamene pouzite v akvariu ako dekoracie, ak pouzijes 2-3 pekne tufove vapence,ryby tim urcite nezabijes.
Urcizte ti to ovplivni uhlicitanovu tvrdost vody, ale ak je tych kamenov naozaj len par, tak pri pravidelnej vymene vody to ani nezbadas.
Uz som mal rastlinne akva a v nom vapence a aj rastlinky aj ryby mi v tom akva prosperovali. Dokonca som mal v tom akva aj neonky (tie vyzaduju naozaj mekku vodu) a take velke neonky ako som mal v tejto nadrzi mi predtym ani potom nikdy nenarastli.
Obrázok používateľa
Aquarista
 
Príspevky: 209
Obrázky: 16
Založený: 03 Jún 2012 12:47 pm
Bydlisko: Košice

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod TTjopo » 18 Aug 2012 20:17 pm

Aquarista -tvrda voda nevyhovuje viac rastlinkam ako rybkam a aj niektorim rastlinkam na tom az tak nezalezi aj ked by im bolo urcite lepsie v meksej vode,nebudem teraz vysvetlovat preco na to su tu ine temi.Co sa tyka rybiek teda neoniek.Mas pravdu nemali by mat tvru vodu pokial ich planujes rozmnozovat inak im je to uplne jedno ako vecsine rybam.
V konecnom dosledku to zhrniem, presne ako pisal Riso v podstate aj Aquarista je jedno aky kamen sa v akva pouzije pri pravidelnej vymene vody je uvolnenie latok "ktore vodu robia tvrdou" do vody zanedbatelne.Ak by to bolo take ako sa to tu vecsinou berie :urob test s octom..." tak v mojich akvarkach kde je voda tvrda 18-20°N a uvolnilo by sam tam tolko latok ako si kazdy predstavuje ze sa moze uvolnit tak by som tam mal asi na miesto vody beton.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Dusky » 18 Aug 2012 21:45 pm

kravina, a to doslova, dajte rybu konkretne diskus odchyteneho z volnej prirody, kde ma makku vodu do tvrdej vody a uvidime ako bude rast, neonka nie je dobry priklad
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod ranko » 19 Aug 2012 09:17 am

ja neviem co by ste vlastne od tych predavacov chceli. predstavte si ze zariadujete byt, pridete do obchodu trebars s lampamy a poviete, no ja mam taku izbu 3,5x4m v strede mam stolik oproti tomu tv,sedim na rohovej sedacke a do rohu by som chcel svetlo ale take aby mi neosvecovalo stolik ale iba tu sedacku... co urobi predavac? Za predpokladu ze je to nakúpne centrum ukaze vam prve najblizsie, je mu jedno ci vam tam bude pasovat, ak je to maly obchod alebo je to dokonca majitel, tiez mu je jedno ci tam bude pasovat, poradi vam vsak to najdrahsie. Podobne to dopadne so vsetkym co si do toho bytu naplanujete kupit, malo kde sa najde ozaj fundovany predavac, preco by mal byt zrovna v obchode s akvaristikou? Ano viem tu ide o zive tvory a prave preto ich buduci zivot alebo nezivot zavisi od nasho rozhodnutia.
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Milan666 » 19 Aug 2012 12:08 pm

preco by mal byt zrovna v obchode s akvaristikou? Ano viem tu ide o zive tvory a prave preto ich buduci zivot alebo nezivot zavisi od nasho rozhodnutia.

Ale téma je o tom, že to "naše" rozhodnutie tí ziskuchtiví predajcovia a k tomu ešte blbí ovplyvnia. Nemyslím skúsených akvaristov, ale začiatočníkov. O tom sa tu bavíme, aby sme tomu čo i len málinko zabránili a začiatočník si tu môže overiť čo je správne a čo nie. O.K.?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Dusky » 19 Aug 2012 18:37 pm

@ ranko, to je trochu rozdiel, nevzdelany predavac v akvaristike (resp. niektore predavacky,sorry ale je to tak :) ), ti odpovie na otazku, ked sa spytas: "Kolko mozem dat africkych cichlid do 80 litroveho akvaria?" podotykam z velkych africkych cichlid (ale to predavacka nevedela ake su to vobec cichlidy, odpoved: "dajte zopar z tychto, zopar z tychto...", pocul som to osobne... a to mali pomiesane africke s americkymi cihlidami
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Milan666 » 20 Aug 2012 14:25 pm

Treba brať v úvahu, že každé akvárium je najoriginálnejším originálom, čo znamená, že niekomu vápenec nemusí vadiť, (no určite dobrotu nerobí) a niekomu urobí takú paseku, že......
Uzavrime to asi takto vážení a nebude to od témy, pokiaľ začiatočníkovi povedia predavači, že vápencové kamene v akva absolútne nevadia, tak sa hlboko mýlia....
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Milan666 » 20 Aug 2012 17:13 pm

Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod jankoo » 04 Okt 2012 23:24 pm

No ja som si dával do poriadku akva neviem po kolkom raze :) a kupoval som riečny kremičitý štrk +- 20kg . predavač mi ale stále tlačil mramorovú drť VÁPENATÚ. že kremičitý ani nemajú. a asi po 15 minútach keď som odchádzal tak zrazu našiel na spodku sáčkov 1 sáčok kremičitého :)

jednoducho buď majú na vápenatých štrkoch väčší zisk alebo myslia na zisk pri predaji rastlín a rýb ktoré ľuďom s vápenatým štrkom budú časom odchádzať a predavač má stály obrat v predajni.
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod sappa » 05 Okt 2012 06:35 am

alebo ho ma vela na sklade tak sa ho snazi predat
sappa
 
Príspevky: 386
Obrázky: 5
Založený: 04 Máj 2012 23:10 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Vlado21 » 05 Okt 2012 07:22 am

jj, v stavebninach alebo zahradnictve asi zohnal vacsie balenie za lacika a teraz ho potrebuje postupne rozpredat, samozrejme uz v MOC... :twisted:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Milan666 » 06 Okt 2012 13:07 pm

Alebo zistil akú chybu urobil a teraz rýchlo preč! s tým
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.