Choroba Discusov - Discus plague



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Choroba Discusov - Discus plague

Odoslaťod M.B.W. » 04 Aug 2012 20:53 pm

Dobry deň

Prosím o radu. Ako ste riešili Discus Plague chorobu? Menili ste vodu denne aj 50%? Znížili ste prídel potravy? Mám dvoch diskusov pričom iba u jedného sa prejavili výrazne príznaky tejto choroby. Prečítal som si že tento vírus je extrémne prenosný, možno dokonca aj vzduchom, a že nejaké tie medicamenty nepomáhajú skôr ryby ešte viacej vystresujú. Chcem preto vedieť čo ste robili vy, lebo by som nerád o ryby prišiel, napriek tomu že sú zatial vitálne. Zvýšil som okysličovanie vody na maximum. Teplota vody 30°C.

PS: nie som nejaky odborník na ryby , skôr taký laik ktorý si dá vždy poradiť od skúsenejších. Čo ale môžem s istotou povedať je, že mám rád a teším sa s pohľadu na akvárium než na televízor :mrgreen:

Skúsim priložiť ak fotku, ale predpokladám že som chorobu správne identifikoval, či?....
Prílohy
Diskus.jpg
Obrázok používateľa
M.B.W.
 
Príspevky: 6
Založený: 29 Aug 2011 10:02 am

Reklama

Choroba Discusov - Discus plague

Odoslaťod spid3r » 04 Aug 2012 21:01 pm

Na disky niesom odbornik ale discus plague je v preklade choroba diskusa co moze byt cokolvel, pokial ide o dierovu nemoc pomahaju lieciva na hexamitu, alebo entizol.

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: Choroba Discusov - Discus plague

Odoslaťod hongi » 04 Aug 2012 23:14 pm

Chudak, nejaky je vychudnuty a bez farby... Zeru ti? a co?
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Choroba Discusov - Discus plague

Odoslaťod vlasto1984 » 05 Aug 2012 01:25 am

Nadherna kombinacia danio pasikave tetra cierna mecun a kral akvaria uz som videl vsetko mozne aj ja som zaciatocnik stale sa ucim toto je aj na mna moc tipujem ze maju urcite bilele vykaly
vlasto1984
 
Príspevky: 233
Obrázky: 3
Založený: 13 Apr 2008 15:06 pm

Re: Choroba Discusov - Discus plague

Odoslaťod vikino » 05 Aug 2012 07:54 am

Pri akej teplote chovas tych nestastnikov? Tipujem tak 24-25st.C :-(
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Choroba Discusov - Discus plague

Odoslaťod hongi » 05 Aug 2012 08:19 am

vikino, pise ze teplota je 30 stupnov.
mas stale 30, alebo si len teraz zvysil bmw? zvys kludne este vyssie /33-34/ teraz ked su v takom stave, no uprimne, neviem ci z nich este nieco bude, ako ich mas dlho?
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Choroba Discusov - Discus plague

Odoslaťod M.B.W. » 05 Aug 2012 08:45 am

Skusim zosumarizovat odpovede:

Spid3r:
Vdaka za radu pozriem sa na tie pripravky aj ked ako som sa docital chemia v tomto pripade velmi nepomaha skor naopak, ale aj tak dakujem za radu.

Hongi:
1/ krmim ich dva krat denne mensie davky "discus gran - astaxanthin"
2/ teplotu som mal uz aj 34 ale pri tejto teplote dostali neonky krupicu takze teplota isla dole ratoval som neonky, priemerna teplota dlhodobo je 28-30, bojim sa ist vyssie kvoli krupici a pravdu povediac nevidel som ziadnu zmenu u diskusov ked bola teplota nad 30
3/ mam ich 5 mesiacov

Vlasto1984:
Nemaju biele vykaly
Zmes ryb v akvariu je u mna vzdy diskutovana s majitelom akvaristiky

Snad Vam tieto doplnujuce otazky pomozu a chovatelia diskusov co sa s touto vraj velmi castou chorobou stretli mi budu vediet poradit ako to riesili oni osobne.
Ako som písal na zaciatku, na zahranicnych forach som nasiel o tomto probleme viacero informacii, (nazyvaju to Discus plague:-)), ako napr. znizit davkovanie potravy ,denna vymena 50% vody apod. V podstate si potrebujem overit ci toto skutocne bude ten spravny smer.
Obrázok používateľa
M.B.W.
 
Príspevky: 6
Založený: 29 Aug 2011 10:02 am

Re: Choroba Discusov - Discus plague

Odoslaťod vikino » 05 Aug 2012 09:42 am

Ospravedlnujem sa za tu teplotu... Ono je problem prave koli teplote chovat tercovce spolu v spolocnom akva s inymi rybami... najlepsie sa osvedcili cervene neonky, a male americke cichlidky, napr ramirezky spolu s tercovcami.
Co by som urobil ja na Tvojom mieste? Nuz, ja by som sa do takejto situacie vobec nedostal, lebo moj chov je diametralne odlisny od Tvojho. Ked su tercovce v takomto stave ako na foto, tak by som skusil menit castejsie vodu, ako pises aj 50% denne - ano je to spravny smer... no ja by som ich odlovil do inej nezariadenej nadrze, silno vzuchoval a zvysil by som teplotu aspon na par dni na 34st a pridal by som micopur, davkovanie podla navodu.
Pokial sa Ti podari disky uzdravit a vratis ich naspat do spolocneho akva, uprav si tvrdost vody tak, aby si jednoducho mohol upravit pH tesne pod 7, na takych 6,5-6,8, pri takomto pH sa dokazu tercovce uspesnejsie same branit nepriazni osudu a aj pripadnym chybam chovatela pri chove...
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Choroba Discusov - Discus plague

Odoslaťod M.B.W. » 05 Aug 2012 11:56 am

vikino:
vdaka za rady, budem meniť vodu ako často sa len bude dať.Dám vzduchovanie na úplné maximum. Zaujímavé je že druhý diskus je v poriadku. Obidva sú veľmi vitálne, dokonca sa o jedlo celkom slušne "hádajú". Pozeral som ten Micopur a to je proti plesniam a červom, ale podľa všetkého toto ochorenie je vírus... tak neviem, zatiaľ to dávať nebudem. Ale aj tak vďaka za rady.

Chcel by som sa ešte opýtať či máš nejakú " odmerku" koľko stravy dávať? Ja dávam dvakrát denne 1/2 čajovej lyžičky TetraMin menu (4druhy potravy premiešanej) + tak 30-50 granuliek Discus Gran.
V nádrži mám: 30 neoniek červených, 4 tetry, 3 červene mečúne, 4 čierne gubky, 4 danio pasikave, 2 mreny žraločie, 2 prísavníky a 2 diskus
Obrázok používateľa
M.B.W.
 
Príspevky: 6
Založený: 29 Aug 2011 10:02 am

Re: Choroba Discusov - Discus plague

Odoslaťod Milan666 » 05 Aug 2012 12:14 pm

A rapidne zriediť ryby! Hoď prosím foto celého akva. Rybky máš úplne nevhodne skombinované a tam tkvie tiež príčina
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Choroba Discusov - Discus plague

Odoslaťod vikino » 05 Aug 2012 12:39 pm

Krmim tolko, aby mali viditelne bruska vydute - plne. Oni by chceli aj tak este, no nedam viac, rasdej menej a castejsie ako raz za den do prasknutia. Ja krmim vsetkym moznym, ale pre diskusi bezpecnym krmivom... hovadzie srdce ciste, mix s vitaminmi a cesnakom, granule tetra gran, tropical D50, file, koretri, cierne komarie larvy, dospela artemia mrazena.... atd.
Milan666 ma pravdu, ty tam mas tercovce v tom akva len ako doplnok a prisposobujes im podmienky (teplota atd) no a ostatne ryby trpia...
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Choroba Discusov - Discus plague

Odoslaťod M.B.W. » 05 Aug 2012 16:32 pm

milan666
tu je foto celeho akvaria, práve bola vymenená polovica vody
Prílohy
DSC_2340_01.JPG
Obrázok používateľa
M.B.W.
 
Príspevky: 6
Založený: 29 Aug 2011 10:02 am

Re: Choroba Discusov - Discus plague

Odoslaťod Glitter » 05 Aug 2012 16:58 pm

No, neviem či si zvolil správne ryby pre daný objem akvária.. Disky sú určite náročnejšie aj na kvalitu vody a vidím tam vnútorný filter (?)..
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Choroba Discusov - Discus plague

Odoslaťod Milan666 » 06 Aug 2012 09:44 am

Fúúúú, disky nie, toto si nezaslúžia. Daj, poprípade vymeň za niečo tie disky u skúseného chovateľa a ty zbieraj skúsenosti s tými ostatnými
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Choroba Discusov - Discus plague

Odoslaťod martin_s » 06 Aug 2012 09:54 am

spid3r napísal:Na disky niesom odbornik ale discus plague je v preklade choroba diskusa co moze byt cokolvel, pokial ide o dierovu nemoc pomahaju lieciva na hexamitu, alebo entizol.

Plague je v preklade mor...

M.B.W. akvarijne-ryby-choroby-ako-postupovat-ke-chcem-radu-t14331.html
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Choroba Discusov - Discus plague

Odoslaťod vlasto1984 » 06 Aug 2012 11:23 am

fu ha tak toto si fakt prestrelil pochybujem ze ti v tomto akva uz nieco pomoze keby tam boli 2 disky same neviem ci by mali dost miesta a ty tam este natlacis ostane ryby a este na tu skvelu filtraciu co tam mas nechcem vidiet tu NO3 co tam mas skus ju len tak zo sradny zmerat
vlasto1984
 
Príspevky: 233
Obrázky: 3
Založený: 13 Apr 2008 15:06 pm

Re: Choroba Discusov - Discus plague

Odoslaťod Aquarista » 06 Aug 2012 11:44 am

pri pohlade na osadku akva ma zarazilo toto :

Zmes ryb v akvariu je u mna vzdy diskutovana s majitelom akvaristiky ... pisal MBW

s tejto vety mi sedi akurat to "zmes" :?

MBW pocuvni co ti radia, inac sa len vytrapis a z vysledku budes sklamany.
Obrázok používateľa
Aquarista
 
Príspevky: 209
Obrázky: 16
Založený: 03 Jún 2012 12:47 pm
Bydlisko: Košice

Re: Choroba Discusov - Discus plague

Odoslaťod Laci314 » 05 Feb 2015 20:58 pm

Zdravim. Chalani potrebujem poradit. Prisiel som domov z prace dnes a pozeram na discusi a nejak zacali ciernet. Ako keby som ich striekol s sprejom z dialky. Su to male discusi asi cca 5cm mozno 6. Nemenil som nic v akvariu. Fuguje stale rovnak. Nedelu som vymenil 50% vody zo 400l akva. Krmim granulkami sera od chovatela to iste im daval on. Tak isto patentkami. Tie predtym premivam z horucej vode z vodovodu. A este davam Discusfood. Neviete co by to mohlo byt ?
Laci314
 
Príspevky: 18
Založený: 05 Feb 2015 01:27 am

Re: Choroba Discusov - Discus plague

Odoslaťod kvietik » 05 Feb 2015 21:11 pm

lepsie by bolo keby si dal foto, ale myslim, ze sa ti takto farbuju...u pigeonov je to celkom bezne
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: Choroba Discusov - Discus plague

Odoslaťod opicka22 » 05 Feb 2015 21:22 pm

no ja mam pigeonov a to čo opisuješ je presne u nich ale to je pri nich normálne. neviem aké maš terče ale daj foto skôr.
Obrázok používateľa
opicka22
 
Príspevky: 50
Obrázky: 69
Založený: 21 Feb 2013 11:08 am
Bydlisko: SR, Levice

Re: Choroba Discusov - Discus plague

Odoslaťod Laci314 » 05 Feb 2015 22:13 pm

No rodicia su red melon a pigeon. Na mobile neviem pridat foto...ale mam 10 kuskov a asi na 5 to je a ostatne su este biele...ale uz nie priesvitne celkom.
Laci314
 
Príspevky: 18
Založený: 05 Feb 2015 01:27 am


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.