Fluval FX 5



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Fluval FX 5?

Odoslaťod dvolna » 09 Jan 2011 00:40 am

mozte mi vysvetlit este čo za tuningy to tu riesite? dik.
dvolna
 
Príspevky: 86
Obrázky: 19
Založený: 09 Feb 2004 23:53 pm
Bydlisko: martin

Reklama

Fluval FX5 servis

Odoslaťod benus1 » 07 Aug 2012 08:15 am

Dobrý deň.
Po tri a pol roku sa mi pokazil tento vonkajší filter. Objednal som náhradný rotor, založil ho, podľa návodu a nič.
Chcel by som sa opýtať či niekto má skúsenosti so servisom tohto filtra. Z dá sa, že ten rotor nie je dobre založený, lebo sa točí nepravidelne.
benus1
 
Príspevky: 3
Založený: 07 Aug 2012 08:08 am

Re: Fluval FX5 servis

Odoslaťod Milan666 » 07 Aug 2012 13:06 pm

Rotor sa točí okolo osky, treba pozrieť na rovnosť komôrky v ktorej sa točí
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Fluval FX5 servis

Odoslaťod benus1 » 07 Aug 2012 13:49 pm

Tá komôrka je celá aj so zbytkom motora zaliata v plaste.
Ak by bola chybná, tak by som musel vymeniť celý motor.
A na tom rotore je taká plastová krytka medzi vrtuľkou a oskou, takže ani nevidno či je rotor rovno založený
benus1
 
Príspevky: 3
Založený: 07 Aug 2012 08:08 am

Re: Fluval FX5

Odoslaťod benus1 » 08 Aug 2012 10:49 am

Giftzahn napísal:
dvolna napísal:Ake mate skusenosti? ja až doteraz super. ale nejak mi začal ,,vrcat,, motor. obcas to urobilo aj v minulosti.Potom stacilo filter vycistit a bolo to ok. Teraz som vycistil a nič. Vrči mi to dalej. nie je to nejake extra ale som naučený na tichý chod. počut len prudenie vody.Dost ma to znervoznuje. Dakujem za radu. Po 3dnoch som dnes pre istotu opat vyčistil aelestale jemne vrici. Vsimol som si že ked motor jemne pritlacim tak je ticho ale ked pustim tak zas.


njn, podla toho co pises sa prevdepodobne nieco uvolnilo ...ci uz samotne uchytenie motora ... pripadne nejaka ina suciastka a teraz to asi rezonuje :wink:


Mne sa presne takto pokazil asi pol roku hlasnejšieho chodu a po troch rokoch používania. Podľa mňa sa vyosí ten rotor a kmitá v tom plastovom obale motora, to by mohla byť tá zvýšená hlasitosť.
Kúpil som nový rotor (40€) keď som ho zapol, chod bol tichší, ale nie ako pôvodne a po dvoch minutách, keď sa vypol už nenaskočil naspeť. Preto, lebo bol už ten rotor vyosený natoľko, že potreboval postrčiť aby sa rozbehol a aj tak ide nepravidelne. Neviem čo ďalej už mám akvárko 10 dní na náhradnej filtrácii, ktorá nestíha. Prosím o radu, čo s ním.
benus1
 
Príspevky: 3
Založený: 07 Aug 2012 08:08 am

Re: Fluval FX 5

Odoslaťod shineonyou » 06 Nov 2013 15:35 pm

Zvazujem FX 5 pre moje prave lepene akva. Je to len jedna z mmoznosti, ale zaujal ma jeho vykon. AKVA: 250x30x50

Zatial som zvazujem: JBL CP e1501 greenline a Tetratec ex 1200

FX 5 je pri nich vykonovo uplne niekde inde, ale ak by mal fakt tichy chod, tak by som ho vzal. Ake mate skusenosti, co sa tyka hluku, zatekania a spolahlivosti?
shineonyou
 
Príspevky: 34
Založený: 02 Okt 2013 06:19 am

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.