Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod sweter » 07 Aug 2012 10:46 am

nuz dalsie akva, ktore musim sledovat :) velmi pekna praca
Obrázok používateľa
sweter
 
Príspevky: 233
Obrázky: 45
Založený: 14 Feb 2009 20:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Giftzahn » 07 Aug 2012 11:54 am

njn, Mini_M je zatial len v zabehu ... a takiez musim prebrusit noznicky a spravit poriadny zastrih .... uz HC opat po tyzdni "rozky vystrkuje" ... njn, holt nemal som tam ten powersand supat .... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Giftzahn » 07 Aug 2012 20:47 pm

njn, nakolko sa dnes u mna v praci zastavil ujo kurier aj s novym hlinikovym svetlom 4 x 24W T5 tak som doma opacil fotak ci s neho neste nieco nevydolujem a napodiv aj fungoval ... ergo mal chut do fotenia .... cize tu su nejake tie slubene fotky

ako som spominal rozrobena je este jedna skrinka 41x24x85 s prislusnym akva ... svetlom a decentnou mliecnou foliou ... pre noveho nadejneho akvaristu ... ako darcek .... :mrgreen:

Obrázok

jj, na skrinke je teda este kooopa "brusiacej a spachtlovacej prace" ....

Obrázok

takto nejako vyzera akva po zapnuti svetiel 2 x 8W T5 s nalepenou mliecnou foliou made in Japan .... po dlhej dobe sa mi konecne podarilo najst mliecnu foliu ktora nie je moc mliecna ale ani moc priehladna ... no proste taka akurat lahodiaca mojmu oku ... a cuduj sa svetle za 1,50 EUR / m som ju nasiel v Baumaxe ... heh, a to som hladal snad u kazdej firmy na Slovensku co sa zaobera predajom folii ...

Obrázok

tu je detail "DEKLA" osvetlenia .. tento nie je vo svojej podstate nicim vynimocny .. akurat tak snad tym ze ako jedina suciastka stojana nebude lakovany ... ale je kompletne ofoliovany decentnou sedivo-striebornou foliou ...

Obrázok

inak vsetky el.suciastky su "skanibalizovane" z ineho DIY krytu ... cize uz dobre zabehnute a otestovane .... :lol:

Obrázok

do praveho boku som si dovolil navrtat dve decentne diery aby sa dali aj nejake tie lily pipes a glassware pouzit .. variant dier na zadnej stene krytu ma nikdy nejako moc neoslovilo .... cize riesil som to tymto sposobom a mam ten dojem ze sa aj celkom zadarilo ...

Obrázok

ako je z fotiek celkom dobre vidiet je na tomto "stavenisku" rozhodne este co robit kym bude hotovo ... ale ked sa clovek nikam neponahla istotne sa cela akcia aj zadari k plnej spokojnosti ... :lol:

samozrejme ze zatial je aj celkom dost casu na kompletizovaie nevyhnutnej osvetlovacej techniky ... dnes ujo kurier doniesol do zbierky novy kusok 4 x 24W T5 svetlo aj s montaznym setom za priatelskych 35,- EUR ... njn, no nekup to ... a navyse ked to nie je z PL ale z DE ... a ma to aj 2 rocnu zaruku ... 8)

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

a aby novemu svetlu nebolo smutno bude mu "sekundovat" moderny bracek 45W LED svetlo 6500K Daylight LED pasy s manualnym dimmerom a 45W zdrojom ... jednoduchej konstrukcie ktora vo svojej podstate pozostava z jedneho velkeho hlinikoveho bloku a 7 ks 6500K LED pasov ktorym bol vhodne prisprihnuty "fuz" ... :wink:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

njn, ako vzdy vravim nikam sa neponahlame, nic neriesime systemom "hrr ... hrr ... uraaaa ... ratata ... scitanie ludu" ... :lol: rozhodujuci faktor je ako vzdy cas ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod spid3r » 07 Aug 2012 21:22 pm

Pekne svetlo, sup link kde v DE dobre nakupit :) pripadne pm :)

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod triscene » 07 Aug 2012 22:55 pm

tak tak Gift...sharuj :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Giftzahn » 08 Aug 2012 08:00 am

njn, vidi pani ze som vas navnadil ... a slinky sa vam zbiehaju ako helene ktora zacitila tucnu kotulku ... :lol: :mrgreen: :lol: ...ale zabudate na jednu malickost .... svetlo je z DE cize cena 35,- EUR ( moja krvopotne vyhandlovana za cca. 1hod. telefonovania s konatelom firmicky z DE :P ) isto neobsahuje co ? ... jj, tak je dopravu ... cize asi tak .... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Glitter » 08 Aug 2012 11:08 am

Máš môj veľký obdiv Gift, aj čo sa týka toho "šmelinárčenia" a vyjednávania :D Perfektné to je..
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Giftzahn » 08 Aug 2012 11:31 am

Glitter napísal:Máš môj veľký obdiv Gift, aj čo sa týka toho "šmelinárčenia" a vyjednávania :D Perfektné to je..


njn, "lina huba = hotove nestesti "... ako hovori ludova mudrost ... a okrem toho vsade maju tucne marze ...cize zjednat cena sa da vzdy a hlavne ked vidim ze nieco je vo vypredaji = ide nova rada a treba vyprazdnit rychlo sklady ... cize tam sa da kadeco spravit ... a vyprazdnovat sklady za vysoke ceny rozhodne nebudem ... :lol: ... ina akciova cena je 59,- EUR ... za svetlo ... mne sa ju podarilo este o 24,- EUR stlacit dole .... ale na druhej strane 20,- EUR som pustil zilou za balne ( tu sa mi nepodarilo nic zhandlovat) + dorucenie z DE ... :wink:

takze cena sa sklada:

svetlo (35,-EUR) + balne a doprava (20,- EUR) + 4 x 24 T5 6500K (cca. 24,- EUR t.j. cca. 6 EUR za jednu T5 24W 6400K Trubicu noname) = cize to vsetko je v skutocnosti celkova cena svetla ... na co treba vzdy mysliet ... ale aj tak je cena .... myslim si este ako tak unosna ked prizmurim obe slepe oci ... :angel:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod hooopy » 01 Okt 2012 15:47 pm

no, idem prave z hornbachu. pozeral som ceny DTD.
DTD bez povrch. upravy cca 4,6€ za m2. + 0,6€ za kazdy jeden rez.
Biela DTD, 6,50 za m2, (1,24x2,44m (16mm) 18€). plus samozrejme rezy (0,6€/ks). Ako napad to nie je zle. Este mi napadlo ak by som robil skrinku pod vacsie akva 200kg+, spevnit to cele rohovymi uholnikmi (ocel or hlinik), v cene cca 3€ / ks. takze verim, ze skrinka sa svoj pomocne da takymto sposobom spravit za 60€+. Zalezi na velkosti podorysu a zlozitosti prevedenia.

good job gift (almost like blowjob) :shock: :shock:
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod sappa » 01 Okt 2012 16:12 pm

no ak si to das narezat v baumaxe a vybavis si kartu zakaznika tak ti nebudu uctovat ziaden rez a cena za 18mm DTD je tusim 5,50 takze kludne to bude menej

ja sa snzim zohnat mdf dosku len zatial neuspesne alebo velmi draho :(
sappa
 
Príspevky: 386
Obrázky: 5
Založený: 04 Máj 2012 23:10 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Giftzahn » 02 Okt 2012 08:10 am

@hoopy: njn, tych 0,6 za rez som nikdy neplatil ... a to si nechavam v Baumaxe kade co narezat ( heh, asi ze som V.I.P. zakaznik ... a uz som tam nejaky ten gros nechal pri stavbe domu .... :lol: ) ... njn, jasnacka pokial nebere "surovu" DTD dosku tak cena "fici smerom na hor" .... ale ja mam rad aj "patlanie"... spachtlovanie .... brusenie .... lepenie atd ( po narocnom a stresujucom pracovnom dni je manualna praca v akvaroome presne to prave co ujo doktor predpisal :lol: ) ... cize surova DTD je presne to po com mi "serdce pisti" ...:lol:

a neboj este niesom ani z daleka hotovy ....lebo ako vzdy vravim "ponahlam sa skutocne velmi pomaly" .... cize este bude dalsia fotodokumentacia z akvaroomu .... :wink:

@sappa: njn, pokial mas "zvartene" chute na MDF - Mitteldichtefaserplatte ... tak odporucam Baumax, Hornbach, OBI v DE alebo AT .... dokonca ani v Brne dom MDF nevidel ....a na Slovensku toboz nie .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod hooopy » 02 Okt 2012 09:38 am

i napriek tomu povazujem cenu za povrch. upravenu dosku DTD stale prjatelnu.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod sappa » 02 Okt 2012 10:02 am

@Giftzahn : no ved prave aj ked som sa pytal tak nikde nic teraz som nasiel zopar firiem ktore to robia tak cakam na cenu no ak stale nic nebude tak pojdem do drevotriesky( surovej ) a kedze mam sedave zamestnanie tak ten pobyt v dielnicke akurat prospeje :)) a ono pokial sa clovek chce hrat tak ta skrinka vobec nieje narocna na stavbu iba na presnost :)
a clovek sa snej inak tesi ako ked si ju iba kupi

inak ja by som chcel nieco taketo co je podobne ako robil gift len troska oblejsie :))
Obrázok
sappa
 
Príspevky: 386
Obrázky: 5
Založený: 04 Máj 2012 23:10 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Giftzahn » 02 Okt 2012 10:22 am

@sappa: njn, sak pokial iba o to ide mam stolara ktory vyrobi kadeco na objednavku ...samozrejme ze za nejaku tu "uplatu" ... :lol: ale ked ma clovek chut a cas a priestor ...nie je nic nad "vlastnu produkciu" a radost z hotovej skrinky je o to vacsia ...inak ak mas chut na taku skrinku ako je na obrazku ak ma pamat neklame GreenAqua z madarska ma presne take v portfoliu ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod sappa » 02 Okt 2012 10:30 am

jj sak to je presne odtial fotka :)
sappa
 
Príspevky: 386
Obrázky: 5
Založený: 04 Máj 2012 23:10 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod hooopy » 03 Okt 2012 15:13 pm

a kde si zohnal ten svet.blok 4x24W?
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Giftzahn » 03 Okt 2012 16:08 pm

@hooopy: njn, sak som pisal ... ze sa stavil ujo kurier so zasielkou z DE .... cize z DE je svietitko 4x24W .... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod hooopy » 03 Okt 2012 17:02 pm

joooj... takze si mam dat do google vyhladat: "svetielko kurier ujo 35€ :de" ?
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Ajven » 03 Okt 2012 17:26 pm

sappa napísal:@Giftzahn : no ved prave aj ked som sa pytal tak nikde nic teraz som nasiel zopar firiem ktore to robia tak cakam na cenu no ak stale nic nebude tak pojdem do drevotriesky( surovej ) a kedze mam sedave zamestnanie tak ten pobyt v dielnicke akurat prospeje :)) a ono pokial sa clovek chce hrat tak ta skrinka vobec nieje narocna na stavbu iba na presnost :)
a clovek sa snej inak tesi ako ked si ju iba kupi

inak ja by som chcel nieco taketo co je podobne ako robil gift len troska oblejsie :))
Obrázok


Aj mne sa ta skrinka pacila, na Dennerle kocku. Po malom prieskume, ci by to niekto zbuchal v podobnej kvalite som zmenil cestu a zacal som hladat hotovy vyrobok, kedze kupelnove skrinky su v potrebnom rozmere. Nakoniec som vybral povrch lesteny, tmavosivy, dost dobra kvalita. Ale zrovna lacne to nebolo.
predstavujem-vam-ajven-dnc30-2-t13105.html#p192805
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod sappa » 03 Okt 2012 19:01 pm

ja mam dennerle 30 a moja zatial predpokladana cena po prieskume trhu je cca 24€

relax pri vyrobe na nezaplatenie
sappa
 
Príspevky: 386
Obrázky: 5
Založený: 04 Máj 2012 23:10 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod rici_kosice » 04 Okt 2012 19:47 pm

Perfekny postup ktory nalakal aj mna na zostrojenie :) Vrela vdaka, takato motivacia je na nezaplatenie.
Nedala by sa na povrchovu upravu pouzit len samolepiaca plastova folia, ktorej by nevadila voda a stacilo by ju na dosky jednoducho nalepit? :D
Obrázok používateľa
rici_kosice
 
Príspevky: 66
Obrázky: 0
Založený: 14 Máj 2012 23:45 pm

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod fazyl » 23 Jan 2013 22:50 pm

Gift nejaky posun s akva show room? :)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Giftzahn » 24 Jan 2013 11:14 am

jj, akurat som ho spominal ...:wink: ...akvaroom je uz v prevadzke a nejake akvarka aj ficia .... nejake su len v Harscapovom stave ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Luker13 » 24 Jan 2013 11:20 am

aby si spravil aj otvaracie hodiny pre navstevnikov :D samozrejme, ze vstupne nesmie chybat
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.