Lepšie predajne - iniciatíva.



Vaše osobné skúsenosti a názory na akvaristické obchody a predajcov

Lepšie predajne - iniciatíva.

Odoslaťod Richard Tokušev » 13 Aug 2012 11:24 am

Navštívte aj vy svoju akvaristiku. Akvaristiku vo vašom okolí. A pomôžte jej v tomto ťažkom krízovom období, ktoré zastihlo aj našu branžu, náš pekný koníček. Podporte svoje slovenské obchodíky s akvaristikou.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Reklama

Lepšie predajne - iniciatíva.

Odoslaťod spid3r » 13 Aug 2012 11:53 am

Snazim sa aj ked v poslednej dobe nieje zaco podporit :(

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: Lepšie predajne - iniciatíva.

Odoslaťod Glitter » 13 Aug 2012 12:35 pm

Ako môžeme pomôcť konrétne?
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Lepšie predajne - iniciatíva.

Odoslaťod arapaima » 13 Aug 2012 12:42 pm

Dnes som v jednej bol.Zišlo by sa odkaliť a vyčistiť akvária.Ak by chceli tak im pomôžem.Ale neviem či majú vôbec o to záujem.Objednal som si aj rastlinky,len neviem,či im to pomôže.
Obrázok používateľa
arapaima
 
Príspevky: 26
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2012 10:11 am

Re: Lepšie predajne - iniciatíva.

Odoslaťod Richard Tokušev » 13 Aug 2012 12:50 pm

Myslím, že každá malá akvaristika v rukách živnostníka privíta každé malé euro naviac. Siete tu rastú ako huby po daždi, Nekvalifikovaný personál sa nerozumie do našej problematiky a nemyslím si, že je to práve ten správny smer. Slovenská akvaristika bola na dobrej úrovni a vedzte, že práve kvôli sieťam, sa zatvárajú malé, hodnotné akvaristiky. Verím, že práve v nich nájdete porozumenie, rady, a často krát aj veľkú ústretovosť v zháňaní požadovaného tovaru. Posledné dva roky sú ťažkou skúškou pre malé obchodíky. Svojou návštevou ich môžete podporiť v ďalšej činosti. Niekedy stačí si iba zájť popozerať , možno aj inšpirovať.

Myslím, že chýba trošku viac osvety.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Lepšie predajne - iniciatíva.

Odoslaťod Sunkafit » 13 Aug 2012 12:58 pm

Ked budú rozumné ceny bude sa aj predávať lepšie 8) lebo plakať je najlahšie hovorím to všeobecne aby sa to tu niekoho nedotklo
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Lepšie predajne - iniciatíva.

Odoslaťod Glitter » 13 Aug 2012 12:59 pm

Dnes je to s tým eurom ťažko, keď ho akždý potrebuje obracať ako to ide.. To by musel byť fakt nejaký dobrý zdroj. Konkrétne v Bystrici neviem o kvalifikovanejšej predajni ako je tá tvoja. Treba to využiť.. Ale darovanie eurí to nebude ten správny smer si myslím. Skôr nejaké handlovanie.

Aké siete máš na mysli v Bystrici napríklad?
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Lepšie predajne - iniciatíva.

Odoslaťod Sunkafit » 13 Aug 2012 13:05 pm

pet centra a take s....y. Zväčša drahé a zanedbané z tou najhoršou pliagou predavačov ale ved väčšine rozmaznaných frackov to stačí biordy........ale zas ruku na srdce väčšina ludí si kupi 99% vecí na internete a v predajni len maličkosti idem okolo pozriem čo je nové zoberiem niečo čo sa zíde do 10e aby sa nepovedalo a idem dalej....podla mna to musí byť velmi velmi zlé z mnoho predajnami
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Lepšie predajne - iniciatíva.

Odoslaťod Richard Tokušev » 13 Aug 2012 13:07 pm

Nemyslel som darovanie. To je mi jasné, že to nie je správne a radšej ho darujem na nejakú charitu. Myslel som nejaké euro za krmivko, nejakú blbosť čo si z návštevy obchodu odnesieš. Tak isto som nemyslel tým seba a ani môj obchod. Myslím na desiatky obchodíkov roztrúsených po celom Slovensku.
Je jednoduchšie možno zájsť do obchodného centra a tam nakúpiť. To mi je jasné.
A preto som sa rozhodol pre túto iniciatívu - zájsť si do vašej malej väčšej akvaristiky vo vašom meste.
Siete tu nebudem menovať. O tých každý vie. Sú v každom obchodnom centre.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Lepšie predajne - iniciatíva.

Odoslaťod Richard Tokušev » 13 Aug 2012 13:09 pm

Sunkafit napísal:pet centra a take s....y. Zväčša drahé a zanedbané z tou najhoršou pliagou predavačov ale ved väčšine rozmaznaných frackov to stačí biordy........ale zas ruku na srdce väčšina ludí si kupi 99% vecí na internete a v predajni len maličkosti idem okolo pozriem čo je nové zoberiem niečo čo sa zíde do 10e aby sa nepovedalo a idem dalej....podla mna to musí byť velmi velmi zlé z mnoho predajnami


Hmm. Tak tomu nákupu na internete by som až takú váhu nedával. A pozerám sa na to z môjho hľadiska. Ani ja a ani moja rodina, dokonca ani u mojich známych sa iba málo kedy stretnem s nákupom cez internet. Keď už tak sú to najmä veci, čo bežne nezoženiem. Dávam prednosť nákupu v predajni.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Lepšie predajne - iniciatíva.

Odoslaťod Glitter » 13 Aug 2012 13:13 pm

Tie siete sú pre väčšinu z nás, čo sa tomu venujeme iba obyčajný balast, tak ako píše Sunkafit.. ale je pravda, že sú v centre, kde sú ľudia a kde sú ľudia, tam sa budú točiť peniaze.

Pôjdem tam, kde je ochota, ústretovosť, možnosť porozprávať sa a poradiť sa. O Pet centrách teda reč nie je, myslím, že nebudem jediný. Skôr možno ide o to, že akvaristi si častokrát povymieňajú alebo popredajú veci medzi sebou, viď aj tu burza. O rastlinách ani nehovorím, tá cena je tam neporovnateľná a je to pri tom to isté, len to nie je v košíku. Určite mi rozumieš.
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Lepšie predajne - iniciatíva.

Odoslaťod dedojozef » 13 Aug 2012 13:21 pm

Môj príklad.
Ak idem na nákup do Tesca, tak sa zastavím v Petcentre a nechám tam nejaké to euro napr. za krmivo. Ak tam nájdem peknú rastlinku, tak tých eur je viac. A nejaký (či už kvalifikovaný, alebo nie) personál mi je ukradnutý.
Ak potrebujem niečo drahšie, napr. techniku, tak to riešim nákupom cez internet.
V očiach profi predajcov som hnusný, lenivý a ľahostajný. Viem. No ide aj mne, ako aj vám, o každé euro. A dvakrát si rozmyslím, či dám za to krmivo o 50 centov viac, alebo spálim benzín za euro a nenažranému Zvolenu dám ďalšie za parkovné.
Nech sú tu už názory akékoľvek, obracať sa musí podnikateľ. Dostať sa do centra nákupnej horúčky-podnikať.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Lepšie predajne - iniciatíva.

Odoslaťod Sunkafit » 13 Aug 2012 13:26 pm

Mne napríklad o peniaze ani tak neide euro hore dole :pivo: ...ja nakupujem vlastne 95% vecí len na internete hlavne techniku a pritom nakúpim krmiva na rok :roll: ale vzdy ked idem po meste zastavím sa v malej miestnej akvaristike a par eur tam nechám lebo ved zíde sa to aj tamto :angel: pokecáme popozerám,strávim príjemne čas a idem preč ale zas podla mna zbehlejší akvaristi tam jednoducho nejake väčšie obnosy penazí nenechajú
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Lepšie predajne - iniciatíva.

Odoslaťod Milan666 » 13 Aug 2012 13:34 pm

Nechápem prečo ich je u nás sedem a všetky stoja za......Som za podporu seriozným
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Lepšie predajne - iniciatíva.

Odoslaťod tilda » 13 Aug 2012 14:13 pm

Neda mi nezapojit sa. Do akvaristiky davam v podstate neustale nejake peniaze. Dlho som vsetko nakupoval vylucne v jednej malej miestnej akvaristike. No ale na zaklade ich stale menej ustretovaho chovania(odkedy som si dovolil urobit jednu vacsiu investiciu inde, kde bola vyrazne lacnejsia), ktore vyustilo az do nepekneho sporu, nakupujem zasadne techniku cez internet alebo v Hornbachu a vsetko zive na akvaburzach, alebo priamo od chovatelov.
tilda
 
Príspevky: 21
Založený: 28 Jan 2012 21:01 pm
Bydlisko: Piestany

Re: Lepšie predajne - iniciatíva.

Odoslaťod martin_s » 13 Aug 2012 14:49 pm

Aj v akvaristike plati rovnako ako v kazdom predaji trhovy mechanizmus. Zakaznik nakupi tam kde je to pre neho vyhodnejsie, resp. kde mu ponuknu to co aktualne potrebuje za co najvyhodnejsich podmienok. A napokon krizove obdobie zasiahlo nie len predajcov ale aj zakaznikov. Malopredajca ak uz nemoze zvysovat svoju konkurencieschopnost cenami, tak by si mal na to najst iny sposob ktorym prilaka zakaznikov. Podla mojho osobneho nazoru vsak tym sposobom nie je tema vo fore s vetou "podporte nas (nepriamo "nakupujte u nas bez ohladu na nase ceny") lebo kriza..." Hobby je hobby a obchod je obchod...
Ja osobne davam prednost pred akoukolvek predajnou co sa tyka ziveho tovaru kupe priamo od akvaristu - hobbystu (teda nie niekoho kto to ma ako svoju zarobkovu cinnost). Ostatny tovar nakupim tam kde je to pre mna najvyhodnejsie (najmä cenovo, nebudeme si nic nahovarat) bez ohladu na to ci ide o siet predajni alebo malej predajne... A mimochodom spominane Petcentra zrovna k tym lacnym nepatria...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Lepšie predajne - iniciatíva.

Odoslaťod Sunkafit » 13 Aug 2012 14:58 pm

Ale tak poznam napríklad predajne kde sa nehanbia si pýtať 22e za aquel osvetlenie takže aj preto su niektory tam kde su....
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Lepšie predajne - iniciatíva.

Odoslaťod Glitter » 13 Aug 2012 18:35 pm

Čo môže urobiť majiteľ menšieho obchodu (živnostník) pre zlepšenie chodu obchodu, aby to malo prínos pre neho, aj pre kupujúceho v tejto dobe?
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Lepšie predajne - iniciatíva.

Odoslaťod Aquarista » 13 Aug 2012 18:47 pm

Glitter napísal:Čo môže urobiť majiteľ menšieho obchodu (živnostník) pre zlepšenie chodu obchodu, aby to malo prínos pre neho, aj pre kupujúceho v tejto dobe?


viem odpoved na tuto otazku, dam si to patentovat, robim seminare a som v baliku :mrgreen:
tusim by som bol aj nominovany na Nobelovku za ekonomiku :twisted:
Obrázok používateľa
Aquarista
 
Príspevky: 209
Obrázky: 16
Založený: 03 Jún 2012 12:47 pm
Bydlisko: Košice

Re: Lepšie predajne - iniciatíva.

Odoslaťod Glitter » 13 Aug 2012 19:39 pm

Nejak som ťa nepochopil Aquarista :)
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Lepšie predajne - iniciatíva.

Odoslaťod Aquarista » 13 Aug 2012 19:45 pm

No vec na ktoru sa pytas sa nevedia odpovedat ani spickovy ekonomovia, ak by si mal odpoved , tak mas ciastocne riesenie sucastnej hospodarskej krizy.
Moja odpoved bola len sarkasticka, sry ak velmi nejasna.
Obrázok používateľa
Aquarista
 
Príspevky: 209
Obrázky: 16
Založený: 03 Jún 2012 12:47 pm
Bydlisko: Košice

Re: Lepšie predajne - iniciatíva.

Odoslaťod Glitter » 13 Aug 2012 19:58 pm

Aha, nemyslel som to do ekonomickej roviny až tak teda :D
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Lepšie predajne - iniciatíva.

Odoslaťod Dusky » 13 Aug 2012 22:35 pm

ja rad nakupujem v takych predajnach kde su pekne akvaria, a veru je vela takych co nevedia poriadne ani akvaria vycistit a to nespominam len pet centra v marketoch, vela je aj malych predajni kde to smrdi a skarede prehustene akvaria, mne sa napr. osobne paci a zatial mozem povedat ze som videl dve kvalitne predajne, jedna bola v ziline a jedna je v bytci ( v bytci boli taki mudri aspon niekto ze dali do predajnych akvarii aj dekoraciu v podobe dreva)
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: Lepšie predajne - iniciatíva.

Odoslaťod ichthys » 13 Aug 2012 23:36 pm

Na kazdej kamennej akvaristike je pre mna tou najpodstatnejsou vecou to, v akom stave vidim zive organizmy, ktore predavaju. Ked vidim zanedbanu udrzbu, zdochnute ryby, zakalenu vodu, zaradujem spiatocku a mozno trochu iracionalne aj keby som si tam isiel kupit ohrievac ci filter. Jednoducho je mi to proti srsti podporovat niekoho, kto nedokaze zabezpecit ani tie najelementarnejsie podmienky pre ryby (a je mi uplne jedno, ci je to miestny zivnostnik alebo velka obchodna siet). Naopak, cenim si, ked sa mozem spolahnut, ze si tam kupim ryby v dobrej kondicii ktore mi do tyzdna neuhynu, nenabalia mi do krdlika deformovane jedince atd. V podstate ratam s tym, ze nakup techniky bude o cosi drahsi ako cez internet a ak to nie je premrstene drahe tak to aj akceptujem, ale niekedy nakup prekazi slabsi, resp. ziadny vyber. Prijemnym bonusom pre mna je, ked sa od personalu alebo obchodnika nieco nove dozviem, dostanem dobru radu, pomoze s vyberom nie v style "kupte drahsi ten je lepsi", ale z jeho vlastnych skusenosti....
Zial, predajcov mozem podporit len do tej miery, kolko mi ostane z vyplaty po odratani nevyhnutnych nakladov (nefajcim, nepijem, drogovo som zavisly len od akvaristiky :-) ). Je smutnou ironiou, ze vacsina tych, ktori maju "trochu" viac penazi nezajde inde, nez do shopping parku po oranzovy strk, bublajuceho potapaca, par diskusov a zlateho karasa.
ichthys
 
Príspevky: 232
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2010 15:00 pm

Ďalšia

Naspäť na Akvaristické obchody

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.