znasanlivost



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Mám 60l akvarko a.....

Odoslaťod maťom » 13 Aug 2012 23:22 pm

Ahojte

Mám 60l akvarko a mám tam tieto ryby. 2xLabeo frenatus albino ,2x Mrenka 4 pruhá,2x Tetra čierna,2x Plata škvrnitá a 2 guramy. Chcel som ísť kúpiť ked prídem z práce ale deti boli nedočkavé a zbehli do akvaristiky akúpili tieto ryby + rastlinu Rotala rotundofolia a chcel by som sa spítať či by sa tieto ryby zniesli :? ...čosik som počítal na nete o Labeo že majú mať úkryty tak som im tam spravil 2 :D ale dúfam že deti nenakúpili hlúposti. Diki za odpovede :wink:
maťom
 
Príspevky: 8
Založený: 12 Aug 2012 21:22 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Mám 60l akvarko a.....

Odoslaťod martin_s » 13 Aug 2012 23:35 pm

maťom napísal: ...ale dúfam že deti nenakúpili hlúposti.

Ale nakupili...
Do takehoto objemu labeo nie je vhodne, tak isto ani ostatne (u plat by sa dalo za urcitych podmienok o tom polemizovat ci tam mozu byt). Navyse väcsina z nich su hufovite ryby a 2 nie je ani zdaleka huf... U niektorych sa moze prejavovat aj agresivita...
Atd...
Je potrebne si o vybranych druhoch nastudovat dosatok informacii PRED TYM ako si ich zaobstaras a rozhodnut sa ci im vies vytvorit adekvatne podmienky...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: znasanlivost

Odoslaťod maťom » 13 Aug 2012 23:40 pm

Všetko zatiaľ v Akvarku vyzerá v pohode akurát tie Labeo sa sem tam nahanaju po akvarku ako zmyslov zbavene :D ináč všetky ryby sú v pohode :D zatiaľ...
maťom
 
Príspevky: 8
Založený: 12 Aug 2012 21:22 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: znasanlivost

Odoslaťod martin_s » 13 Aug 2012 23:43 pm

To slovo "zatial" ktore si pouzil ma v tomto pripade velky vyznam...
Ide o to ci si chces nechat a nechas poradit...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: znasanlivost

Odoslaťod maťom » 13 Aug 2012 23:46 pm

Tak čo by si odporučil do 60l akvarka? čo z toho by tam mohlo ostať? :D
maťom
 
Príspevky: 8
Založený: 12 Aug 2012 21:22 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: znasanlivost

Odoslaťod martin_s » 13 Aug 2012 23:53 pm

Precitaj si este raz co som pisal. Potom pouzi search.php a pozri si aj sekciu "Vase akvaria" kde tiez najdes inspiraciu ake druhy su do takeho objemu vhodne...
V prvom rade zacni riadnym zalozenim akvaria (podla toho co si popisal vieme ze tam mas rotalu, ale nepises o dalsich a taktiez nepises nic o akvariu...).
Mimochodom pises ze deti boli nedockave a zbehli kupit tieto ryby kym si prisiel z prace, ale v inej teme pises ze si ich kupoval ty...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: znasanlivost

Odoslaťod maťom » 13 Aug 2012 23:56 pm

No ved tak som sa potreboval dozvedieť ako sa volá ta ryba tak som to skratil :D
maťom
 
Príspevky: 8
Založený: 12 Aug 2012 21:22 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: znasanlivost

Odoslaťod Milan666 » 14 Aug 2012 07:51 am

Neviem prečo píšeš zvýrazneným písmom?! Potom si myslím, že zvaľovať na deti to, za čo je zodpovedný dospelý človek, je jemne povedané nemoderné, proste to sa už nenosí?!
Labea preč, guramy preč , platy preč rovnako a mrenky sa ti budú nielen medzi sebou neznášať, ale aj s tetrami.
Takže začať so zábehom akvária bez rýb aspoň mesiac, ak ryby počas zábehu necháš, tak budú mať veľké problémy, aby prežili
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: znasanlivost

Odoslaťod Luker13 » 14 Aug 2012 10:52 am

a na akvarko namontuj detsku poistku
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: znasanlivost

Odoslaťod maťom » 14 Aug 2012 19:15 pm

Zvarazneným písmom píšem preto lebo lepšie vidno kde som napísal ja :D :D :D A to že mám v akva všelijaké druhy myslím že až tak nevadí... ryby sú kľudné plávajú si pomaly žiadna ryba nieje agresívna všetky ryby sú kludné. A to čo ste písali o Skalároch že memôžu byť v 60L akvarku tiež nieje až tak pravda mal, som 3 skaláre a 5 neoniek v 60L akvarku a v pohode žili skaláre okolo 2-3 rokov a nenky ešte dlhšie...tak nemyslím si že je v tom nejaký až tak váždny problém...Nemyslite si že sa robím na nejakého génia ale skalare v pohode prežijú v 60L akvarku...Niektorý tu budú zasa vypisovať o nejakom týraní...no nie žiadne týranie... Ak akvarista nechce mať dalšie ryby tak podla mna netreba mať až také parádne podmienky ked chce niekto vychovat ryby tak tie podmienky musia byť lepšie to samozrejme. :D :D
maťom
 
Príspevky: 8
Založený: 12 Aug 2012 21:22 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: znasanlivost

Odoslaťod maxxx01 » 14 Aug 2012 19:22 pm

maťom, neviem načo sa pýtaš ľudí, či tieto kombinácie a zloženie rýb sú v pohode, keď ty sám si skalopevne a neochvejne presvedčený, že to v pohode je. Veď si tam ešte pridaj dvoch skalárov, dvoch prísavníkov, samozrejme aj dvoch karasov, a nemusíš o tom zakladať témy.
A ešte by som sa spýtal, do akého asi rozmeru dorástli tie skaláre v 60 litroch.....(odhliadnuc od toho, že 2-3 roky nie je pre skaláre žiadny vek)
Naposledy upravil maxxx01 dňa 14 Aug 2012 19:23 pm, celkovo upravené 1 krát.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: znasanlivost

Odoslaťod martin_s » 14 Aug 2012 19:23 pm

Ma to jednu velku chybu - my sa snazime o to aby tie ryby zili a NIE IBA PREZIVALI...
Podla toho co pises tak pravdepodobne si ani nechcel radu, iba to aby ti niekto taku hlupost odkyval... Myslim ze tu je kazda rada zbytocna a mrhanim casu...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: znasanlivost

Odoslaťod Milan666 » 15 Aug 2012 09:11 am

Nieje mi ľúto len rýb, viac mi je ľúto deti, ktoré vyrastú a budú skalopevne presvedčené, že tak to má byť, lebo otec povedal.
Pozvi deti do McDonaldu a povedz im, že to je najzdravšie jedlo, lebo je to mäso je veľkochovu a z rýchlovýkrmu a je geneticky modifikované, je mi z toho................
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: znasanlivost

Odoslaťod MichalSAO » 15 Aug 2012 16:00 pm

To že sa ti sklalár dožil len 2-3 roky je dostatočný dôvod prečo nie do 60L, pri dobrej starostlivosti a v dostatočne veľkom akva žije minimalne raz toľko, viem si živo predstaviť do akej veľkosti a v akom stave mohli mať plutvy v tak malej nadrži.
Ak máš svoju pravdu tak si nepýtaj rady.
MichalSAO
 
Príspevky: 72
Obrázky: 0
Založený: 28 Jún 2011 14:43 pm
Bydlisko: Prešov - N.Šebastová

Re: znasanlivost

Odoslaťod coma80 » 16 Aug 2012 00:43 am

matom:ty si riadny typek.daj si facku a namiesto mudrovania sa zamysli nad tym co ti tu ludia pisu.ak si precitas text 2 a 3 riadky nadomnou,tak to je tak na vystikanie...
Obrázok používateľa
coma80
 
Príspevky: 76
Obrázky: 0
Založený: 19 Jún 2012 12:16 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.