Bojovnica pestra-zmena farby supin



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Bojovnica pestra-zmena farby supin

Odoslaťod MifkoKE » 07 Aug 2012 19:57 pm

Ahoj, precital som uz viac informacii na roznych forach, no stale neviem o co presne ide...objavil som zblednutie supin bojovnice pestrej v oblasti chrbtvej plutvy. Ryba sa sprava uplne normalne - je aktivna, vsetko ju zaujima, potravu pijma normalne aj plava normalne - cize bez zmeny. Na foto len nema roztiahnute plutvy ale to robi stale uplne dalej... poslednu udrzbu som robil 5.8.2012. Ostatny obyvatelia su ok

Prave idem vzmeni opat 50% vody a vraj moze pomoct pridanie 1 cajovej lyzicky soli na 5 litorv vody(momentalne mam len obycajnu kuchinsku sol, tak neviem ci mam do toho ist...)

Vopred dakujem za kazdu radu

Informácie o akváriu:
Veľkosť a rozmery nádrže: 72litrov 60x40x30cm(cisty objem vody cca 55litrov)
Založenie: april 2012
Filtrácia: Eheim aquaball 130, nonstop
Údržba: tyzdenne vymena 50% vody - odsavanie dna, prepach filtaracnych naplni vo vode z akva

Rastliny: cryptocoryne wendtii torpica, cryptocoryne affinis, cryptocoryne pontederiifolia, echinodorus bleheri, echinodorus tenelus, microsorium pteropus windelov, microsorium pteropus, anubias barteri var. nana, anubias barteri, vallisneria spiralis, egeria densa

Živočíchy: 3x panciernicek maly, 6x tetra neonava, 1x otik, 1x bojovnica pestra, 3x CJ
Kŕmenie: 2x denne, vlocky(3 druhy), mrazene patentky, granule pre panciernckov, lyofilizované dafnie a artemia
Výsledky testov (NO2 - 0, NO3 20-25)
Hnojenie: PMDD, easy carbo, jbl gulicky v substrate(spolu asi 14ks)
Obrázok používateľa
MifkoKE
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 24 Apr 2012 23:00 pm
Bydlisko: Košice

Reklama

Re: Bojovnica pestra-zmena farby supin

Odoslaťod MifkoKE » 13 Aug 2012 19:17 pm

nikoho nic nenapadlo? :(
Obrázok používateľa
MifkoKE
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 24 Apr 2012 23:00 pm
Bydlisko: Košice

Re: Bojovnica pestra-zmena farby supin

Odoslaťod dedojozef » 14 Aug 2012 11:39 am

Možno je to blbosť, ale skús pár ráz za deň zrkadlo. Možno potrebuje dôvod (konkurenciu) na vyfarbenie.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Bojovnica pestra-zmena farby supin

Odoslaťod johny350 » 09 Máj 2018 15:48 pm

pardon za oživovanie starej témy ale možno to niekomu pomôže a mojemu bojovníkovi sa to práve deje, je to normálna vec, niektoré bojovnice majú tzv marble gén umožňujúci im meniť farby, moc sa nevie prečo to robia ani ako to ovplyvniť ( možno stravou ) ale nejedná sa o žiadnu chorobu, prikladám obrázok, môj bojovník kúpený 15.10.207 v porovnaní s fotkou robenou 6.5.2018 Obrázok
Obrázok používateľa
johny350
 
Príspevky: 237
Založený: 07 Jún 2016 17:08 pm


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.