Vyhrievanie v mini akvarku



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Vyhrievanie v mini akvarku

Odoslaťod ynteligent » 14 Aug 2012 10:21 am

Zdravim vsetkych. Mam 12 l mini akvarium / 30x20x20 cm / a v nom jednu bojovnicu asi 4 mesiace. Snazim sa nastudovat co sa da, a tak som sa dostal aj k casoupisu akvarium na strankach akvarium klub.akva.sk. V cisle 3 sa pise o miniakvariach - pre mna velmi uzitocny clanok - a vyhrievanie akvaria sa tam riesi odporovym dratom ktorym sa ohrieva substrat.

Moj problem je, ze dnes ohrievam vodu 8 W ziarovkou, rybke to zda sa vyhovuje, ale cez noc ta voda dost vychladne- a to je leto. Preto hladam ine riesenie a nasiel som podlozku pod terarium vid.: http://www.reptilesupply.com/product.ph ... cts_id=993 Tieto podlozky maju rozne rozmery a cez vlastny termostat sa daju nastavit na rozne teploty. Len sa chcem spytat, ze ci by som mohol riesit vyhrievanie mojho mini aj tym, ze podlozku umiestnim pod akvarium / mimo vody /.
Ma s tym niekto skusenost, alebo je to uplna blbost ?

Diky. Peto
ynteligent
 
Príspevky: 3
Založený: 14 Aug 2012 08:29 am

Reklama

Re: Vyhrievanie v mini akvarku

Odoslaťod dedojozef » 14 Aug 2012 11:23 am

Nieje to blbosť.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Vyhrievanie v mini akvarku

Odoslaťod ynteligent » 14 Aug 2012 12:59 pm

diky moc za nazor... asi to teda skusim, lebo vyrabat ohrievanie z odporoveho dratu - na to nie som technicky zrucny... a neviem ako by to dopadlo. Toto sa mi zda celkom elegantne riesenie a nemusim tahat ziaden kabel dovnutra akvaria...

Ak by sa nasiel niekto kto to ma takto spravene, a napisal par skusenosti... Jaaaj to by bolo na nezaplatenie
ynteligent
 
Príspevky: 3
Založený: 14 Aug 2012 08:29 am

Re: Vyhrievanie v mini akvarku

Odoslaťod tonzo » 15 Sep 2012 08:29 am

kupnsi 25w ohrievac s termostatom a daj ho do rohu ja mam 25l akvarium a nieje problem
tonzo
 
Príspevky: 12
Založený: 13 Sep 2012 07:22 am

Re: Vyhrievanie v mini akvarku

Odoslaťod spider30 » 15 Sep 2012 16:41 pm

Ja by som skusil tu podlozku. Lebo ohrievac v 12tke zaberie dalsie miesto. A este mala otazocka. Najprv das do 12tky bojovnicu a po styroch mesiacoch zacnes studovat? :?
Obrázok používateľa
spider30
 
Príspevky: 469
Obrázky: 12
Založený: 07 Feb 2012 12:21 pm
Bydlisko: okr.Spisska Nova Ves

Re: Vyhrievanie v mini akvarku

Odoslaťod tonzo » 15 Sep 2012 17:40 pm

tak to ohrievanie sa mu ani necudujem do minicka zvycajne ani netreba ohrievac
tonzo
 
Príspevky: 12
Založený: 13 Sep 2012 07:22 am

Re: Vyhrievanie v mini akvarku

Odoslaťod ynteligent » 05 Sep 2013 14:34 pm

No, tak ludkovia, kupil som, odskusal a funguje to bajecne.... mozem len odporucit. Podlozka je presne pod celu plochu dna, akvarium ma stabilnu teplotu aj pocas noci a hlavne je, ze to nezabera to ani milimeter miesta v akvariu.

Jednoducho SUPER. :D
ynteligent
 
Príspevky: 3
Založený: 14 Aug 2012 08:29 am

Re: Vyhrievanie v mini akvarku

Odoslaťod vilo » 06 Sep 2013 09:45 am

ten link mi nefunguje, je to nejaká takáto fólia ? http://www.akva-tera.sk/teraristika/ult ... 11677.html
ak hej, daj si pozor, aby sa do prípoju kábla k fólii nedostala voda (náhodou frkneš naň trochu vody, a pod.), lebo to môže skratovať a fólia začne horieť (!, vlastná skúsenosť)... nedajboh že by v čase neprítomnosti akvárko prasklo/povolil lepený spoj...
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.