Holubnik c.2 (480 L)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod TTjopo » 15 Aug 2012 16:53 pm

Možno Boží
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Reklama

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod chnuro » 29 Aug 2012 11:05 am

@holubar - dovod, preco vytieklo akva tebe je podla mna velmi banálny. Ked vymeníš difúzor (+ by som použil tvrdé hadičky), alebo použiješ niečo na inom prinípe, tak je malá pravdepodobnosť, že sa krutý incident zopakuje. Techniku máš na úrovni a tvoje akva sa mi páčili. Skalní akvaristi s peknými nádržami sú pekným osviežením v spŕške omylov začiatočníkov. Tak šup-šup akvarko do kancelárie a "vypustiť vzduch" ;-). Držím palec, nech sa to podarí obnoviť a tentokrát bez nehôd.

@all - K tomu sklu, čo sa tu diskutovalo. V blízkej dobe budem nanovo zariaďovať akvárium u rodičov - taká akvaristická výpomoc u rodičov. Keďže má nádrž asi 15 rokov a silikón už vyzerá trošku inak, ako na mojích nových nádržiach, tak tam vymením aj sklo. Nebudem riskovať 160L na podlahe nielen vo svojom byte, ale ani u nikoho iného. Z rovnakého dôvodu používam filtre eheim, tvrdé hadičky na CO2, všetky spätné ventily mám zdvojené, po nejakej dobe mením hadice na filtri, mažem tesnenia filtrov,...
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod Holubar » 30 Aug 2012 10:55 am

chnuro -- pouzivas este na CO2 reaktor od SERA alebo si nasiel nieco ine? Hadicky uz pojdu komplet od Dennerle a spatne ventily zozeniem s poistnym zavitom.

Len neviem, ci mam zase zapojit SERA reaktor. Stvala ma hlucnost a stale si niesom isty, z coho bolo to slzenie. Po zruseni akvarka som ho rozobral a vycistil, nevyzera tam byt nic prasknute, tak neviem, ci to bolo nim alebo hadickou.

Este jedna otazka - daval niekto uz v KE alebo hocikde predyhovat nabytok? Do kancla som nakupil vsetko v cierno hnedej farbe, ceresna tu bude kricat, no novu skrinku kvoli tomu nebudem kupovat.
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod M.i.s.o » 30 Aug 2012 11:16 am

ja som jednu skrinku oblepil tapetou, na prvy pohlad by si to nepoznal, je to ale nachylnejsie na poskodenie
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod Holubar » 30 Aug 2012 11:22 am

To znie dobre a hlavne jednoduchsie. Dik za tip ;)
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod Ferlo » 30 Aug 2012 11:52 am

Tak sa tesim, ze s tym nekoncis. S tym Sera reaktorom nie som ani ja uplne spokojny. CO2 rozpustal celkom dobre, ani hluk nebol v skrinke velky. Problem som mal s malym vykonom filtra, najskor som mal 440 l/h, potom som ho zmenil na 620 l/h a tiez ziadna slava. Momentalne je filter vycisteny a ide slabsie ako ten prvy bez reaktora (prikladam to tym redukciam na 16/22 mm, ktore som tam musel kvoli Sera reaktoru nahodit).

Objednal som tento CO2 Atomizer (http://akvaland.sk/co2-reaktor-difuzor- ... -16mm.html) na ebay sa da s dopravou zohnat za 20 EUR. Ked pride dam vediet, spokojnost. Uvidim ako bude s prietokom po nahodeni tohto atomizera. Kazdpopadne som objednal aj radsej Hydor Koralia Nano kvoli lepsiemu prudeniu vody.

Asi najlepsiu a najlacnejsiu volbu pre nabytok mas samolepiace tapety. Ak sa s tym pohras, vies to celkom pekne spravit, ze to nebude ani vidiet.
Ferlo
 
Príspevky: 46
Založený: 11 Okt 2010 09:00 am

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod chnuro » 30 Aug 2012 12:03 pm

Ked som kupil byt, tak niektore vstavane skrinky mali takto upraveny povrch foliami a nechal som to tak do dnes. Zda sa to ako dobré riešenie.

Reaktor od sery stale používam, ale iba v miníčku. Neverím mu príliš. V 65-tke (ja mu hovorím "veľké" :-D ) mám DIY a na tvojom mieste idem do toho tak isto, ak nechceš púšťať CO2 do filtra. Link s návodom na výrobu nájdeš v prvom príspevku témy "finger garden".

V nádrži u rodičov som zaviedol CO2 z fľaše a nemal som hotový druhý DIY reaktor, tak som to fúkol do nasávania filtra. Teória hovorí o škodlivosti pre nitrif. baktérie, ale to akva funguje lepšie, ako do teraz. Je mierne zarybnené a je tam vela rychlorastucej buriny. Skusil som tam aj krevetky a pribuda ich postupne.

Je na tebe, ktoru varisntu si vyberies. Ak by si to chcel skusit s tym DIY reaktorom, tak sa ozvi cez SS.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod Kubo » 30 Aug 2012 12:45 pm

Jednoznacne by som siel do motorickeho difuzora od Hydoru. Nic lepsie som nikdy nemal ani nezmajstroval. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod Figaro » 30 Aug 2012 16:53 pm

Ahoj
ja som si vyrobil takýto reaktor, pomerne lacný, jednoduchý, bezhlučný a úplne rozpustí aj veľké množstvo plynu. Pripojenie k vonkajšiemu filtru.
Prílohy
CO2 reaktor 002.jpg
CO2 reaktor 001.jpg
Obrázok používateľa
Figaro
 
Príspevky: 345
Obrázky: 118
Založený: 08 Máj 2011 08:01 am
Bydlisko: Krásnohorské Podhradie

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod chnuro » 30 Aug 2012 18:45 pm

Myslím, že aj duskymu som videl toto. Je to pekné riešenie. Kubove odporúčanie mi príde trošku zvláštne.

@Kubo, si prvý, od koho počujem kladné ohlasy na motorický turbodifuzor. Vacsina ludi, co ho ma ho velmi nechvali. Niekoho vytrestala životnosť (poznám človeka, ktorému za 3 roky odišli dva), niekomu vadí veľkosť. V akvarkach ako ma holubar si ale viem predstaviť schovať ho :-)
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod Kubo » 30 Aug 2012 20:03 pm

Podla mna najlepsie riesenie , do vasich miniciek staci aj vzduchovaci kamienok , no ja v mojej 500vke musim ist aspon 250-300bublin za minutu (Ph sa pohybuje od 6 do 6.4), no a po skuseni hocjakych difuzorov mi fungovali len tieto , nic ine. Najstarsi uz mam 7rokov a 2kusky bezia 3ti rok a v pohode. Kazi sa preto lebo ho vypinate a zapinate , musi ist permanentne vtedy sa nepokazi tak skoro. Pochybujem , ze by mi difuzor (vid vyssie) rozpustil hoc len 100bublin bez toho aby vypustil vacsiu bublinu hadicou.

PS: Setrit s CO2 , pustat 30-60bubliniek za minutu a mysliet si , ze mi to bude fungovat vo velkej nadrzi je smiesne. Treba pokukat profi rastlinne akvarka v zahranici na nete kde nikto nejde pod 200bublin za minutu. 20kg bomba mi vydrzi 4-5mesiacov.
Naposledy upravil Kubo dňa 30 Aug 2012 20:08 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod Dusky » 30 Aug 2012 20:06 pm

najlepsie riesenie je moje s figarom, ziadny risk ze to vytecie alebo co, ta nadoba z polycarbonu samizda, sa pouziva na bazenovy filter, je tam tesnenie, ziadny problem, da sa dat este do toho nejake gulicky nech to este lepsie rozpusti co2 a je vybavenee
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod Figaro » 31 Aug 2012 09:00 am

Tento konkrétny reaktor používam v novozaloženej 110 tke. Ide tam cca. 1max.2b/s - non stop. Nie je to veľa to je pravda ale viac ani nie je treba. Pri tomto množstve mi zatiaľ DC s náplňou KH4 ukazuje žltú farbu. Akva je zatiaľ bez rýb. Pri klasickom meraní PH je roztok úplne žltý. V akva je GH 6.

Moja 580 tka je s tých väčších akva. Tam používam vnútorný reaktor, ktorý pracuje tiež na podobnom princípe. Keď som tento reaktor skúšal rozpustil 1 l plynu ( neviem koľko je to bublín) behom pár minút. Samozrejme bezstratovo. Mne osobne sa vôbec nepáči kopec malých bublín v akva, ktorý je možné pozorovať pri bežných sklenených reaktoroch.

Vo veľkom akva teraz beží cca. 2 max.3 b/s ale non stop. Tento reaktor ich úplne v pohode rozpustí. Skúšal som púšťať aj viac, množstvo som ani nedokázal spočítať a rozpúšťanie v pohode ale bolo počuť miešanie vody s plynom. Jediným problémom zvykne byť zavzdušnenie reaktoru vzduchom, ktorý je treba sem tam vypustiť.

Tá spodná nádoba reaktora ( na fotke vyššie) sa dá vymeniť za väčšiu a takýto reaktor bude možné použiť aj na väčšie litráže a som si istý, že s kladným výsledkom.

Mám taký pocit, že aj Trinity niekde písal, že v jeho akva púšťal malé množstvo CO2 a úplne to postačovalo.

Kubo šak keď pôjdeš okolo príď pokukať, pokecáme a podegustujeme destilát z vlastnej napr. čerešňovej produkcie :pivo:
Obrázok používateľa
Figaro
 
Príspevky: 345
Obrázky: 118
Založený: 08 Máj 2011 08:01 am
Bydlisko: Krásnohorské Podhradie

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod chnuro » 31 Aug 2012 09:18 am

@kubo, asi viem, ako to myslis, ze by sa v prietokovom difuzore nemuselo rozpustit vsetko a ze by mohla podla teba uniknut nejaka bublinka do akvaria. V pripade DIY riesenia, ako to mam ja (pouzitie 50mm rurky pre bazenove armatury) mozes pouzit dlhsiu rurku, aby sa bublinky nedostali do akvaria. Ja som dal dokonca hore do vstupnej časti bio-ball, aby sa zväčšila kontaktná plocha vody a CO2. Zvlášť, ak by sa nahromadilo CO2, tak bude ta gulicka tym účinnejšia. Nebudem sa hadat, lebo moje "veľké" akva je pre teba miničko :-) a rozpustit a distribuovať CO2 v 500L je rozhodne väčší oriešok. Ale na prietokový difúzor nedám dopustiťv akomkoľvek prevedení.

Len tak pre porovnanie. U trinitiho som videl v cca 500L nádrži iba T-čko na vstuje jedného z filtrov a na PH controlleri mal krásnych PH=6,2. Pri výstupe filtra, do ktorého dával CO2 bolo tunze turbelle (pritok ti nepoviem, ale odhadujem to tak na 5000+), ktore poriadne rozhýbalo vodu v celom akva. Naozaj jednoduché a elegantné riešenie.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod Kubo » 01 Sep 2012 13:07 pm

Je pravda , ze mam aj externy prepad a ten mi vodu pri pade prekyslici , takze musim pridat viac co2.

Peto nieje problem. Ceresnovy niesom ale domacu by som si dal. Slivovica mi ide lahsie dole hrdlom. :D
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod Holubar » 07 Jan 2013 02:38 am

Tak nastastie som akvarko do kancelarie nestahoval, tento vikend sme sa totiz kompletne stahovali na zapad. Akvarko je u rodicov, nasiel som prenho perfektne miesto v kuchyni a caka na zalozenie. Voda je tu ale tvrda jak fras a popravde chcem nieco jednoduchsie ako rastlinne, preto skusim afriku.

Zisli by sa mi nejake tipy pri zakladani "cichlidaria". Z techniky ostavaju dva filtre, svetlo bude len pre vecerne osvietenie az ked budu ryby. Strk Hagen + dokupim nejake pekne skaly.

Neviem ako je to s riasami pri afrike, slnecne svetlo do akvarka urcite nezasvieti, zo strany okna je zvonka cierna tapeta a cele akvarko je zasunute v murovanom vyklenku.

Vopred vdaka za kazdy tip, ci odkaz, kde nasajem nejake rychle informacie. Viem, ze to znie lenivo a mal by som hladat ale teraz mam v zivote taky chaos, ze aj tento prispevok piem o pol druhej v noci...
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.