Moje akvarium ma problem...



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Moje akvarium ma problem...

Odoslaťod Martinqua » 21 Aug 2012 11:33 am

Dobry den.

Mala by som par otazok ohladom problemov, ktore sa vyskytli v mojom akvariu. Akvarium sme zalozili v polovici februara ale zhruba po 3 mesiacoch nam zacali hynut ryby, objavila sa riasa, hnedy kal, slimaky sa premnozili. Povodne sme mali v akvariu 3platy, 2 macropodus, 3 panciernickovia, 2 kaprozubky. Niektore ryby priebezne zomreli a tak sme dokupili 5 daniov. Suma sumaru, dnes mame v akvariu 2 platy, 2 daniov a 2 panciernickov. Daniovia zomreli tak, ze sa u nich najprv objavila na bruchu cervena rana a po par dnoch bolo po nich. Navyse sa v akvariu objavil hnedy kal na rastlinach a rozmnozili sa slimaku, pricom sme ziadne do akvaria nedavali, najskor prisli na niektorej z rastlin. Prosim poradte mi, ako zabranit tomu, aby moje ryby dalej umierali, pripadne co treba urobit, aby som sa zbavila riasy ale hlavne toho hnedeho kalu na listoch rastlin. V prilohe su fotky.

Dakujem za odpovede

Udaje>
30l akvarium JUWEL REKORD 600
Volume: approx. 63 Litres
Measurements: 60 x 30 x 42cm
Equipment:
1x Monolux Hood 60cm, 1x 15W
1x Pump Set Bioflow Super 280
1x Heater 50 Watt

Dno akvaria tvori strk a substrat Rataj profi soil.
Rastliny> Echinodorus Europa, echinodorus green pepper, echinodorus ozelot green, anubias barteri var. nana.
Voda> podla ukazovatelov bola voda vzdy v norme, co sa tyka ph 8, mame ale velmi tvrdu vodu, pouzivam preto do kazdej vymeny Tetra Aqua safe. KH - 9, O2 bolo naposledy 5. Pouzivam test od Tetra pond. Teplota vody je teraz 28 stupnov.
Prílohy
DSCF2299.jpg
akvarium
DSCF2301.jpg
DSCF2298.jpg
Martinqua
 
Príspevky: 5
Založený: 21 Aug 2012 11:03 am

Reklama

Re: Moje akvarium ma problem...

Odoslaťod Milan666 » 21 Aug 2012 13:06 pm

Udaje>
30l akvarium JUWEL REKORD 600
Volume: approx. 63 Litres
Measurements: 60 x 30 x 42cm
Equipment:
1x Monolux Hood 60cm, 1x 15W
1x Pump Set Bioflow Super 280
1x Heater 50 Watt

Ešte raz a v slovenčine poprosím
28°C, bože môj čo varíš rybaciu polievku? Filter beží non-stop? Rybky preč!, darovať do 30 litrov maximálne krevetky, zľutuj sa a pouvažuj nad tým ako by sa slon cítil v klietke pre papagája
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Moje akvarium ma problem...

Odoslaťod martin_s » 21 Aug 2012 13:15 pm

Martinqua napísal:Udaje>
30l akvarium JUWEL REKORD 600
Volume: approx. 63 Litres
Measurements: 60 x 30 x 42cm

Tak teraz vazne neviem kolko to akva ma vlastne litrov... 30? 63? 75,6?
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Moje akvarium ma problem...

Odoslaťod Martinqua » 21 Aug 2012 13:16 pm

Filter bezi nonstop, snazim sa vodu ochladzovat, ale vonku je 37 stupnov, tak to velmi nejde. Akvarium ma objem 63 litrov. To s tymi 30l som sa sekla...
Martinqua
 
Príspevky: 5
Založený: 21 Aug 2012 11:03 am

Re: Moje akvarium ma problem...

Odoslaťod Vlado21 » 21 Aug 2012 15:56 pm

Martinqua,teplotu neries, v tychto horucich tyzdnoch mam tiez 28-29'C. Teplota sama osebe nemusi byt problem. Kazdopadne, vzhladom na minimum rastlin by si mohla aspon pocas tychto horucav pridat vzduchovanie a castejsie menit vodu (aspon 20% raz za tyzden). V dlhodobom horizonte odporucam vysadit viac nenarocnych "buriniek", ktore zlepsuju kvalitu vodu jej prirodzenym filtrovanim a okyslicovanim. Chemiu zrus, radsej prever, ci kamienky na dne nie su vapencoveho povodu, co ti moze tahat pH smerom nahor.
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Moje akvarium ma problem...

Odoslaťod Milan666 » 21 Aug 2012 16:00 pm

No ja stále z toho viem vyčítať minimum informácií
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Moje akvarium ma problem...

Odoslaťod Martinqua » 21 Aug 2012 18:00 pm

Vlado21 napísal:Martinqua,teplotu neries, v tychto horucich tyzdnoch mam tiez 28-29'C. Teplota sama osebe nemusi byt problem. Kazdopadne, vzhladom na minimum rastlin by si mohla aspon pocas tychto horucav pridat vzduchovanie a castejsie menit vodu (aspon 20% raz za tyzden). V dlhodobom horizonte odporucam vysadit viac nenarocnych "buriniek", ktore zlepsuju kvalitu vodu jej prirodzenym filtrovanim a okyslicovanim. Chemiu zrus, radsej prever, ci kamienky na dne nie su vapencoveho povodu, co ti moze tahat pH smerom nahor.


Vodu menim kazdy tyzden, pravidelne aj odkalujem dno. Kamienky som kupovala ako riecny strk, ci take nieco original v obchode zabalene ako vhodne pre akva, tak som predpokladala, ze by nemalo robit problemy. Stale ale nerozumiem tomu hnedemu povlaku, Co to je? a preco moji daniovia umieraju na tieto "nadory"? Som z toho dost zufala....
Martinqua
 
Príspevky: 5
Založený: 21 Aug 2012 11:03 am

Re: Moje akvarium ma problem...

Odoslaťod Milan666 » 21 Aug 2012 19:16 pm

No tak preto, lebo celé akva je zamorené dusíkom, čpavkom a ten oslabí imunitu a vznikajú rôzné ochorenia, to hnedé to je detrit, čiže bordel z odpadových látok, hovienka, zbytky potravy, odhnívajúce listy atď. V tom malom akva sa to nestíha rozložiť a "zúžitkovať" nitrifikačnými baktériami. Jednoducho keď osadenstvo neriediš tak sa príroda o to postará, aj keď nepríjemným spôsobom. Premnožené slimáky sú následkom prekrmovania, ale oni ti naopak dobre slúžia, ako sanitári
Chladiť vodu lebo v teplej to ešte kvalitnejšie kvasí, meniť denne 1/3 vody ak nie 1/2, odkaľovať, odsavať bordel a čistiť filter častejšie.
No a prelož už toto, čo som potreboval vedieť
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Moje akvarium ma problem...

Odoslaťod Martinqua » 21 Aug 2012 19:32 pm

Preklad>

Objem cca 63l
Rozmery akva 60 x 30 x 42cm

Vybavenie akvaria>
1x 60cm ziarivka 15W
50watt ohrievac vody
Filter Bioflow Super 280 / filtracia 280l za hodinu

Este otazka. Ako presne a ako casto ten filter treba cistit? To vrchnu penu, najjemnejsiu vrstvu cistim pravidelne a casto ked vidim ze filter nestiha. Tie ostatne vrstvy neviem presne ako cistit. Okrem vrchnej peny tam mam este dalsie 3 vstvy roznej hrubky.

A ake dalsie rastliny by si vedel odporucit do tohto akva? Lebo Echinodorom sa velmi dobre dari. Ine veci mi tam kvoli slabemu osvetleniu velmi nerastu...
Martinqua
 
Príspevky: 5
Založený: 21 Aug 2012 11:03 am

Re: Moje akvarium ma problem...

Odoslaťod Milan666 » 21 Aug 2012 20:22 pm

Tie ostatne vrstvy neviem presne ako cistit.

Keď si ich nečistila vôbec, tak to je tá sodoma-gomora :dead:
Celý filter von, rozobrať a riadne preprať a potom už ho budeš prepierať v odčerpanej vode z akvária. Ako dlho?, no až pominie problém. Ako často? No teraz kým nezmizne ten hnedý bordel, tak raz za 4-5 dní a potom vždy ako sa zníži prietok, ale všetky vrstvy peny.
Rastliny anubias, microssorium a teraz kým sa to neustáli aj plávajúce ako pistia a pod.
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Moje akvarium ma problem...

Odoslaťod Martinqua » 21 Aug 2012 20:35 pm

Filter som cistila cely uz viackrat, ale asi nie dostatocne. Kazdopadne velmi pekne dakujem za info. :)
Martinqua
 
Príspevky: 5
Založený: 21 Aug 2012 11:03 am


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.