50 L akvarium



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

50 L akvarium

Odoslaťod raston » 25 Aug 2012 13:43 pm

zdravim. akvarium mam doma cca 2 roky, myslim ze celkom uspesne mi tam preziva niekolko gupiek, neoniek, panciernik atd, proste tie klasicke rybicky pre zaciatocnika. Stale som v akvaristike zaciatocnik a obdivujem ludi ktory vedia ako na to, maju nadherne velke akvaria so zivou a bohatou vegetaciou. Ja mam zial rastiny vsetky umele, zive sa mi v akvariu nikdy dlho neudrzali a ani ich tam nechcem. Neviem sa o to tak starat a ani nemam cas. Chcel by som sa opytat aky druh ryby tam umiestnit. Vsetky rybky teraz davam znamemu ktory si zaklada akvarium a ja by som chcel do akvaria nieco ine. Najlepsie trocha vacsie rybky od tychto, cize skalare, guramy ci nim podobne druhy ryb. Stacia mi tam 2 - 5 peknych rybiek ktore si budu uzivat priestor v akvariu sami a budu tam vynikat. Proste nejake vyrazne a nie prilis narocne druhy ryb do takehoto akvaria. Viete mi prosim poradit aky typ rybky a pocet tam dat.? Dakujem za kazdy nazor
raston
 
Príspevky: 10
Založený: 25 Aug 2012 13:35 pm

Reklama

Re: 50 L akvarium

Odoslaťod Milan666 » 25 Aug 2012 15:31 pm

Do 50 litrov o takých rybkách ani neuvažuj, si na stránke akvaristov, nie tyranov.
Vyhoď tie nešťastné umelé rastliny a zožeň si živé nenáročné. Rastliny v prvom rade potrebujú dostatočné osvetlenie, tým smerom sa uberaj a na ryby zatiaľ nemysli. Poštuduješ tu, zmúdreješ a potom budeš sám vedieť aké rybky do akva s 50 litrami vody, čo v konečnom dôsledku ani 50 litrov nemusí byť
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 50 L akvarium

Odoslaťod M.i.s.o » 25 Aug 2012 16:05 pm

jj, a prides na to ze aj pre neonky a panciernicky je to male pretoze su to hufovite ryby a do takeho akva sa ti huf nezmesti
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 50 L akvarium

Odoslaťod raston » 25 Aug 2012 18:54 pm

No presne taketo odpovede som cakal aj ked som ich vobec nechcel .. Nechcem tam zive rastlinky, proste mam akvarium ako sperk, nie ako chovnu ci spickovy biotop. Nemam na take nieco vobec cas, nie to starat sa o to a studovat. Samozrejme nie prvorade ale aj podstatne su financie ktore nemam nazvys aby som do niecoho takeho investoval. Ale ako som povedal, dakujem za rady, zariadim sa teda po svojom.

Po par precitani prispevkov tu na fore mam len pocit ze ,,akvaristi,, su akasi uzka noobl skupina a kazdy kto nema aspon 200 litrove akvarko s biotop amazonskej rieky je pre vas len tyran a suflikant..Niekto moze proste mat akvarko len tak, ake sa mu paci, bez toho aby do toho vlozil obrovske prostriedky a usilie. Skoda.
raston
 
Príspevky: 10
Založený: 25 Aug 2012 13:35 pm

Re: 50 L akvarium

Odoslaťod Luker13 » 25 Aug 2012 19:12 pm

2-5 skalarov, ktori si budu uzivat priestor? zial tvoej akvarium nesplna parametre pre velke majestatne ryby. Navyse vzdy sa vsetko da bez vacsich financii spravit.... napriklad umele rastliny si urcite kupil za dost penazi, pricom stacilo by od niekoho vypytat par odrezkov rastlin.
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: 50 L akvarium

Odoslaťod raston » 25 Aug 2012 19:20 pm

Zial nepoznam nikoho kto ma akvarium alebo skusenosti s chovom ryb. snad okrem par ludi ktori chovaju bojovnice v tych mikro akvariach a to je vsetko.. Od toho som sa chcel odlisit. Nemyslim ze moje akvarium je male aby tam bez problemov nemohol zit parik skalarov. Aj tak vsetky kusy predavane v tychto obchodoch su slachtenim zdegenorane ze su tak ci tak malicke a dosahuju tak 7 centi max.. a to si tam mozu spravit aj bezecke preteky ak budu chcet.. Ja nechcem odchovovat mlade, chcem len v ramci mojich podmienok najst rybicku ktorej bude taky priestor vyhovovat. Neslo mi o to citat tu ze mam male akvarko, na h..o rastliny, urcite slabe osvetlenie atd. BTW akvarko som kedysi dostal ako kompletny set a neinvestoval som do neho vela penazi, menil som len filter, svetlo, okyslicovac a celkovo potrebnu techniku. Viac uz do toho proste vrazat nechcem..
raston
 
Príspevky: 10
Založený: 25 Aug 2012 13:35 pm

Re: 50 L akvarium

Odoslaťod M.i.s.o » 25 Aug 2012 20:08 pm

naco sa pitas ked si aj tak robis po svojom a uplne zle
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 50 L akvarium

Odoslaťod dedojozef » 25 Aug 2012 20:08 pm

raston napísal:proste mam akvarium ako sperk. Skoda.

Veru veru, škoda. :(
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

50 L akvarium

Odoslaťod spid3r » 25 Aug 2012 20:12 pm

Akvaristika je pre niekoho vynosny biznis a zaraba prave na takych ludoch ako si ty. Ak o rady nestojis nepytaj sa. Od ludi ktori svoje ryby zboznuju nemozes cakat odpoved aby si si tam dal 8 diskusov a vsetko bude ok.

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: 50 L akvarium

Odoslaťod Milan666 » 25 Aug 2012 20:13 pm

Zle si to pochopil a bez príčiny tu rozdávaš nadávky a tým zbytočne urážaš najmä tých, čo nemajú ani cent naviac, tí čo si môžu dovoliť viac sa ti na tvoj názor vykašlú.
No a už vôbec nebudeš nikomu stáť za to, že vôbec ťa nezaujímajú potreby a podmienky rýb, ktorým by sme aspoň v zajatí mohli zabezpečiť dôstojný život.
Práve tu je množstvo ľudí ktorí sú ochotní pomôcť, poradiť, niečo podarovať, veď každý doma nájde niečo, čo už potrebovať nebude, no musíš mať k živému vzťah iný ako vzťah ku klenotu.
Umelé rastliny časom uvolňujú do vody látky, ktoré prinajmenšom zabraňujú v raste rýb. Ryby nie sú na tom až tak zlé ako píšeš, degenerujú ich získuchtiví lakomci, ktorí berú zviera ako niejakú vec, nevidíš sa v nich? Vedz, že ťa uraziť nechcem, no vlastnou vinou budíš taký dojem. Skús sa zamyslieť, skús si nechať poradiť a uvidíš, že sa dočkáš pomoci.
Či nás odsúdiš za to, že nám záleží na rybkách?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 50 L akvarium

Odoslaťod raston » 25 Aug 2012 20:37 pm

Och nikomu som nenadaval a nedajboze urazal. Nemam nic proti ludom ako ste vy len ma proste vytacaju take nazory.. Clovek cakal radu, miesto toho sa mu dostane odpovede ze cele to stoji za ... Na co si potom davate tu namahu tu diskutovat. BTW tvoj prispevok Milan bol asi jediny ktory tu za nieco stal s tym ze tvoj nazor mal aj nieco na com si to postavil a nie len strohe ,, je to na ..,,, ..
raston
 
Príspevky: 10
Založený: 25 Aug 2012 13:35 pm

Re: 50 L akvarium

Odoslaťod M.i.s.o » 25 Aug 2012 21:53 pm

poradili ti aby si kupil zive rastliny, ty ze naco necham si umele. Poradili ti ze skalare nie, ty ze aj tak su zdegenerovane a ze par je vpohode. Ak to nechces robit poriadne nerob to vobec!
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 50 L akvarium

Odoslaťod sappa » 25 Aug 2012 22:11 pm

my mame v praci akvarium s kamenov a jedneho korena je sice vatcsie a je prerybnene ;( rastlinky tam nosim iba odrezky odomna s domu takze ak to chces ako sperk porozmyslaj nad takouto variantov umele rastlinky to nemusis nevyzerajuntak pekne ako kamene a korene

na kamene si urob vylet s priatelkou pripadne detmi niekam na strkovisko do lesa kamenolomu otestuj s octom ci su vapenate a ak niesu tak zober
rastlinky staci zopar uplne nenarocnych tie rastu zvatcsa pomaly a netreba sa one nijak zvlast starat pripadne ich vynechaj
rybicky si prejdi forum tam ti moc neporadim ale mne osobne sa pacia razborky ale co ja viem Apistogramma borellii 1 samec 2samice (za toto by ma tu zopar ludi ukamenovalo :) lebo je to tyrania)

takze investicia maxiimalne 20€ a este aj vylet s rodinou(kamaratmi) a nic narocne to nieje
sappa
 
Príspevky: 386
Obrázky: 5
Založený: 04 Máj 2012 23:10 pm
Bydlisko: Trnava

Re: 50 L akvarium

Odoslaťod M.i.s.o » 25 Aug 2012 22:19 pm

preco? razborky su do takeho akva vhodne, tie cichlidky su celkom citlive na kvalitu vody takze sa treba o to akva adekvatne starat
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 50 L akvarium

Odoslaťod sappa » 25 Aug 2012 22:33 pm

myslel som kvoli tym cychlidam ;) razborky mam vo svojej 30tke a som max spokojny;)
sappa
 
Príspevky: 386
Obrázky: 5
Založený: 04 Máj 2012 23:10 pm
Bydlisko: Trnava

Re: 50 L akvarium

Odoslaťod M.i.s.o » 25 Aug 2012 22:40 pm

asi je to na hrane ale ovela lepsie ako skalare :)
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 50 L akvarium

Odoslaťod martin_s » 25 Aug 2012 22:51 pm

raston napísal:...akvarium mam doma cca 2 roky, myslim ze celkom uspesne mi tam preziva niekolko gupiek, neoniek, panciernik atd, proste tie klasicke rybicky pre zaciatocnika. ...

Podla tvojho popisu a postoja co si tu zatial odprezentoval mas pravdu - skutocne tam tie ryby iba prezivaju... My sa snazime o to aby tam tie ryby zili a to je rozdiel... Stazujes sa ze ti tu nikto neporadi ale ty v skutocnosti nechces asi ani odpoved a nedajboze este aj radu ako to akvarium upravit aby bolo naozaj vhodne pre chov ryb... Pri takomto stave a velkosti by boli ryby vhodne asi najskor umele (k tym umelym rastlinam)... Ak ale stale chces mat to akvarium bez rastlin tak pri takomto objeme by si mohol uvazovat napr. nad niektorym z rakov...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: 50 L akvarium

Odoslaťod Glitter » 26 Aug 2012 07:51 am

Od rakov tu je majster prasan, skús mu napísať, ak by si mal záujem, určite by ti poradil čo a ako.
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: 50 L akvarium

Odoslaťod Milan666 » 26 Aug 2012 11:41 am

Zatiaľ mlčí, hmmm...........
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 50 L akvarium

Odoslaťod spider30 » 26 Aug 2012 12:21 pm

Asi mu to az teraz dochadza... Mozno z toho nieco bude
Obrázok používateľa
spider30
 
Príspevky: 469
Obrázky: 12
Založený: 07 Feb 2012 12:21 pm
Bydlisko: okr.Spisska Nova Ves

Re: 50 L akvarium

Odoslaťod vysluzil2 » 26 Aug 2012 14:18 pm

http://www.facebook.com/ivan.vysluzil?r ... =1&theater
Tak toto si tam nedavaj :) . Inac , chovatelia maju chovne pary skalarov samostatne v30, 40, 50 l nadrziach. Vsetko to zavisi od shopnosti udrzat max hygienu v aq. Esteticky skalar vynikne vo vyssej nadrzi. chovat sa da skalar aj v 50, a to viac kusov, pozriet si to mas moznost vo vela akvaristikach, kde sa skalare predavaju. Ak by som ja daval skalara do 50 l aq, doplnil by som to prisavnikom, a umerne velkymi rybami ku skalarovi, ktore sa vyznacvuju znasanlivostou
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: 50 L akvarium

Odoslaťod Milan666 » 26 Aug 2012 15:05 pm

To myslíš vážne? verím ,že je to irónia. Niekto by to mohol zobrať vážne a boli by sme znovu na začiatku
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 50 L akvarium

Odoslaťod vysluzil2 » 26 Aug 2012 15:12 pm

Smrtelne vazne. Ja musim ist. Tak skus napisat do akeho aq maju ist skalare, a z akeho dovodu. A skus napisat z akeho hladiska- napr chovatelskeho, ochranarskeho , a napis ake mas skusenosti so skalarmi. Ospravedlnujem , odchadzam, vratim sa vecer, alebo v noci
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: 50 L akvarium

Odoslaťod spider30 » 26 Aug 2012 15:29 pm

Mozno to chovaju len docasne,kym sa staraju o mlade. A potom sup nazad do velkeho akva. Ludia: Choval niekto z Vas skalare v 30tke???
Obrázok používateľa
spider30
 
Príspevky: 469
Obrázky: 12
Založený: 07 Feb 2012 12:21 pm
Bydlisko: okr.Spisska Nova Ves

Ďalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.