Novy filter AQUAEL mini



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod Astrid » 19 Máj 2003 14:57 pm

Takze pocas sobotnajsej navstevy Symbiozy som kupila este jeden filter za 450,- Viem, ze tu v tom druhom obchode ho mali vraj za 380,- ale tam radsej nebudem nic kupovat (velmi zla skusenost s predavacmi). A ako som tento novy filter rozbalila... cuduj sa svete, bol tam aj taky nastavec na vypust z filtra. Nie nejaky velky- vlastne len trochu zmensuje priemer vytoku. A na jednu stranu z neho vychadza mensia rurka... Tazko sa to popisuje, ale dnes by uz mal byt fotak, takze to odfotim... ak mate zaujem...:)
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Reklama

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod Astrid » 19 Máj 2003 19:47 pm

Takze mame uz fotak a teda fotka tohto noveho filtra kupeneho v sobotu- aj so sietkou: Obrázok
Na dalsom obrazku dobre vidiet, ako sa pevne necistoty zachytavaju na sietke- takto to ostalo asi po 5 hodinach po odsati pomocou hadicky- musim to robit kazdy den, aspon kym tam taketo necistoty su: Obrázok
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod jojko » 19 Máj 2003 22:09 pm

vo filtri mas molitan takze ti to nemoze pomliet rybu! no male moze prisat ku filtru takze dobry napad :)
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod nino_q » 20 Máj 2003 07:29 am

pomliet sice nemoze, ale jedna mala gubka sa uz raz dostala dnu (je tam este priestor medzi tym krytom a molitanom) - takze hlavne kvoli tomu je to tam
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod kubrik » 22 Máj 2003 10:41 am

ja ho mam bez toho nastavca - lepsie sa mi da nastavit vzduchovanie.
a ked dobre vidim podla fotiek tak nejake bublinky unikaju okolo kupolky a to by asi tiez nemalo.
Obrázok používateľa
kubrik
 
Príspevky: 51
Založený: 12 Apr 2003 08:42 am
Bydlisko: n.z.

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod Astrid » 22 Máj 2003 10:58 am

ten nastavec sa da dat dole. A pri prvom filtri som ten nastavec nemala. Je mozne, ze bublinky unikaju aj inakade, avsak ked som tu fotku fotila, tak nebol pusteny do filtra vzduch. Ak tam vidis nejake bublinky, tak je to asi zo stareho filtra "zelena rurka", ktory je za tymto novym filtrom. Zatial su v prevacke oba filtre, pokym sa nevytvoria bakterie v novom.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod jacik » 22 Máj 2003 11:07 am

za 105 Sk sa da kupit nastavec na aqua-el filtre. po zlozeni vytvara (mozes si ho nastavit ako chces) rozstrekovaciu rampu dlhu asi 50-60cm (moze byt aj kratsia). a v celej dlzke su navrtane dierky takze voda minimalne ceri hladinu. mam ho. je super. ahoj
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod Astrid » 28 Máj 2003 15:14 pm

Dnes rano ma cakalo male "prekvapenie". Asi tretina plochy koberca v nasej izbe bola mokra a z molly akva chybalo asi 7 cm vody (10,3 litra). Zistila som, ze to bolo sposobene tym, ze som na privod vzduchu z filtra napojila dlhsiu hadicku a tu zavesila povedla akvaria. Vecer som mala iste problemy so vzduchovanim (uz sa vyriesili) a preto som pustila vzduch z noveho filtra. Az na hluk som viac- menej pokojne zaspala.
Kedze bol jeden koniec hadicky uvolneny, fungovala ako spojene nadoby a tak doslo k pomalemu odcerpavaniu vody z akvaria. Nastastie voda neklesla v akvariu na vysku vrchu filtra, takze filter ostal pod vodou.
Dnes rano sme teda mali co robit (susenie koberca, odpajanie zo zasuvky- aj ta bola trochu mokra, doplnanie vody atd atd). Este stastie, ze som vstala o pol hodinu skor! Teraz je uz vsetko stabilizovane, rybky su OK, len mame este noviny na koberci.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod barky » 29 Máj 2003 15:31 pm

Mas stastie ze nemas parkety, tie by to znasali trocha horsie, aj ked mne sa na ne podarilo uz parkrat vyliat nejaku tu vodu, ale hned som na to hadzal uteraky a pod :-)
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod Roman » 29 Máj 2003 15:55 pm

Barky, ty mas ak sa pamatam laminatove parkety, to je ten lepsi pripad, moje drevene uz dostali par krat slusne napit slanej vody a zacina to byt na nich vidiet.
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod jacik » 29 Máj 2003 16:09 pm

Astrid napísal:Kedze bol jeden koniec hadicky uvolneny, fungovala ako spojene nadoby a tak doslo k pomalemu odcerpavaniu vody z akvaria.

mala si filter vypnuty? filter si vzduch prisava pod dost velkym tlakom, takze nerozumiem ako je mozne ze ti cez prisavaciu hadicku vytieklo akva. ja som mal skor problem utesnit vzduchovaciu hadicku aby si filter vzduch neprisaval ... :?

inac niekde som cital ze ked vodu v akvariu cirkulujete tak ju netreba ani okyslicovat, ze je to podstatne ucinnejcie ako vzduchovaci kamienok. neoveril som si to ale na Aquael-e mam vzduchovaciu hadicku zaslepenu uz par mesiacov, vobec nevzduchujem a rybky su uplne v pohode. aj ked prve dni som ich 'bedlivo' pozoroval. filter ide naplno ale cez 60cm vytokovu rampu po dlzke akvaria.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod nino_q » 29 Máj 2003 17:49 pm

jacik napísal:mala si filter vypnuty?

nie, bol zapnuty, ale nejakym sposobom - je mi zahadou akym - sa donho dostal kusok niecoho, co mi pripominalo stonku anubiasu, asi 3-4mm dlhy - zrejme ten ho zastavil (lebo rano uz nesiel)
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod Astrid » 29 Máj 2003 20:48 pm

jacik napísal:inac niekde som cital ze ked vodu v akvariu cirkulujete tak ju netreba ani okyslicovat, ze je to podstatne ucinnejcie ako vzduchovaci kamienok. neoveril som si to ale na Aquael-e mam vzduchovaciu hadicku zaslepenu uz par mesiacov, vobec nevzduchujem a rybky su uplne v pohode. aj ked prve dni som ich 'bedlivo' pozoroval. filter ide naplno ale cez 60cm vytokovu rampu po dlzke akvaria.

Neviem, ci si to niekde pisal, ale spytam sa: Ake mas velke akvarium, kolko tam mas ryb a kolko rastlin. Lebo ak mas obrovske zarastene akvarko a desat rybiek, tak potom fakt ten vzduch nie je treba :)

No a ano, filter bol samozrejme zapnuty. Neviem, co tam bolo za problem.... Je to pre mna zahada.... :?
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod jacik » 30 Máj 2003 08:03 am

nino_q napísal:bol zapnuty, ale nejakym sposobom - je mi zahadou akym - sa donho dostal kusok niecoho, co mi pripominalo stonku anubiasu, asi 3-4mm dlhy - zrejme ten ho zastavil (lebo rano uz nesiel)

aha, tak to vysvetluje preco pretiekol.
inac mne sa filter este nezastavil. mozno je to preto lebo cely filter vzdy rozoberiem - spodny kryt, spodna nasavaci kos, vrchny kryt, vrtulka a - okrem filtracnej naplne - poriadne preplachnem horucou vodou. hlavne telo filtra - dovnutra nevidno ale clovek tam najde vselico. to robim pri vymene vody tak 2-4 krat mesacne.

v akva 75L mam sice vela rastlin - uz vazne nemam kde sadit nove ... ale aj rybiek mam pozehnane - 4 panciernicky trinidadske, 4 platy cervene, 2 otocinclus affinis, 2 botia macracantha, 1 labeo cervenoplutve, 3 sliz priecnopruhovany, 3 ancistrus. a su v pohode a stale hladne. :D
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod kubrik » 31 Máj 2003 21:04 pm

ja som sa tiez rozhodol nevzduchovat. mam dost rastliniek a asi do 10 rybiek na 50l akvarko.
uz to nejaky cas ide bez vzduchu a zatial v pohode.
pouzivam tiez aquael - mini ale bez nastavcov
Obrázok používateľa
kubrik
 
Príspevky: 51
Založený: 12 Apr 2003 08:42 am
Bydlisko: n.z.

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod Astrid » 01 Jún 2003 18:19 pm

No jacik, ja som Ti tam naratala 19 rybiek. Sice niektore z nich nepoznam, takze neviem, ake su velke ( vraj sa to meria na dlzku rybky), ale ja mam tych rybiek predsalen viacej (a to aj napriek nedavnemu ubytku- darovanie).

Viac ich mam asi teraz v guppy akva: 13 gupiek, 7 panciernickov, 3 prisavnici a 7 molinezii. Ale tie gupky- to su poväcsine samcekovia a ti su drobni a jeden prisavnik je este mladucky :) No a okrem toho tam je kopa malych gupiek, molinezii a asi 3 mecuniky (dospele som premiestnila).

No a v molly akva (napisem aj to, aby sme to mali komplet :D): 8 molinezii, 7 danii, 3 neonky, 4 mecune, 3 prisavniky a jedna mrenka Cumingova. Avsak cisla molly aj gupiek treba brat +- :) a jeden prisavnicek je tiez malicky a aj tie neonky su drobne rybky. A aj tu je kopa malych molinezii a aj zopar mecunikov.

Co sa tyka rastlin: s nimi uz dost dlho nie som spokojna, aj napriek mnohym dokupeniam. Chybaju mi hlavne rastlinky vo vrchnej polovici akvaria, ale dalo by sa povedat, ze ta spodna je dostatocne zarastena. Je to uz lepsie, ako minuly rok v lete, kedy som tam mala tych rastlin o nieco menej (len Cryptocoryne affinis) a v lete, ked bolo 35 C a voda mala 29 C gupky mi lapali pri hladine po dychu. Nepomahalo vtedy ani intenzivnejsie vzduchovanie. Ale ta vyssia teplota mohla byt podporena aj svietenim ziarovkou- i ked len 25 W. Musela som ju potom vypinat. Uvidim ako to bude tento rok, kedze uz mam ziarivky.

No ale aby som to zhrnula: mozno budem niekedy v buducnosti (ked budem mat podla mojho nazoru pekne zarastene akvarium) experimentovat s ubratim prevzdusnovania. Ale zatial sa na to neodvazim.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod jacik » 01 Jún 2003 20:54 pm

pozri, za vyskusanie nic nedas. ked sa ti nezacnu dusit po 1-2 dnoch tak o tyzden budes uz mat istotu ze je to ok, a keby sa dusili tak im to vzduchovanie mozes hocikedy zapnut :D
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod Astrid » 01 Jún 2003 20:56 pm

jacik aky sadista ;) - ze ked sa mi zacnu rybky dusit!!!! :? ( :) )
No dobre, tak si to premyslim....
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod jacik » 01 Jún 2003 21:36 pm

ze vraj sadista ;), ani muche by som neublizil ... :D

ale k veci:
aj ja som si myslel ze bez vzduchovania to nepojde - presne tak ako som si myslel ze bez co2 to nepojde, ze bez hnojenia to nepojde .... ehm
treba vyskusat. nevyskusas - nemas istotu (neplati pre drogy). nemusis stale pozerat do akva, ked vies ako sa pohybuje pomer medzi O2 a CO2 v akva tak vies ze najmenej O2 je v akva tesne pred zaciatkom fotosyntezy rastlin - teda nadranom, pred rozsvietenim osvetlenia na akva. lebo celu noc ako rybky, tak aj rastliny dychali O2 a vydychovali CO2. a ked rozsietis tak fotosyntezou zacnu rastlinky premienat CO2 na O2. rastlinky dychaju stale aj O2 ale omnoho viac O2 nez vydychaju ho fotosyntezou vyrobia z CO2.
navyse sa este O2 a CO2 snazi vyrovnat s pomerom vo vzduchu v miestnosti ...

takze ja som to urobil tak, ze som sa prve 2-3 noci parkrat za noc pozrel do akva ci je vsetko ok a ked som nevidel nic podozrive tak som spinkal kludne dalej :D.

ahoj
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod Astrid » 01 Jún 2003 21:43 pm

co sa tyka fotosyntezy- biologiu rastlin sme uz v skole mali, ale i tak vdaka za podrobny popis. Niekomu, kto to nevie, sa to moze hodit :lol:
No a k tomu sledovaniu rybiek v noci- to si ma teda potesil- kvoli rybam mozem teda v noci este aj stavat! :lol: :lol: :lol:
Ako som uz povedala- este si to premyslim :D
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod jacik » 01 Jún 2003 21:45 pm

ale potom mi nepis ze ti sposobujem bezsenne noci ;);)
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod Astrid » 01 Jún 2003 21:51 pm

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Obcas ked som ale cely den robila s rybkami, tak sa mi o nich aj snivalo. A na stranke Dadmanovho akvaria pisal, ze sa mu snivalo, ze mu prasko akvarko.... Potom ked sa rano zobudil, utekal sa pozriet... :)
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod jacik » 01 Jún 2003 22:02 pm

mne sa snivalo o robotoch (ked som hral "Z"), o vesmirnych bitvach (ked som hral "Starcraft"), o pusti ("Dune2"), atd... ale to uz je nejaky ten rok.
teraz sa mi sniva o praci - to su tie 'vyhody' prace s pocitacom - clovek uplne zblbne.

ale o rybkach sa mi nesniva. neviem preco - snad je to dobre znamenie :D.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod Astrid » 10 Jún 2003 22:21 pm

Dnes som mala problemy s oboma filtrami. Oba som vybrala, precistila molitan a znova zapojila. Jeden isiel slabo, druhy vobec.

Ten, co nesiel- brat problem vyriesil tym, ze ho pustil "na sucho" a z vypustu vyletel maly slimak. Potom isiel filter dobre (ved bodaj by nie). BUdem musiet vymysliet nieco aj na ten vypust, aby tam nic nemohlo vliest. Stalo sa to uz druhykrat.

Ten, co isiel pomaly- vedela som, ze je problem s tym, ze detrit je uz na vo vnutri, len ako ho dostat von. Otravovanie brata, aby to rozobral a precistil nebolo ucinne, preto som ho vytiahla von a pustila som dovnutra silny prud vody. Vyslo toho von dost vela a po vlozeni do akvaria bezal ako hodinky. :)
Urobila som teda to iste aj s tym druhym, ale ten nebol az natolko zaneseny (kratsiu dobu bol v akva). Teraz uz len pozeram na ten prud vody, ktory sa paci najmä mecunkam a prisavnikovi- prisal sa na sklo do prudu vody a nechal sa ovievat :).
Som len rada, ze som to zbadala vcas a nemohli nefunkcne filtre napachat skodu v akvariach :roll:
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.