Akva no. 2 - 126 litrov



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Akva no. 2 - 126 litrov

Odoslaťod Specimen24 » 27 Aug 2012 13:27 pm

Zdravím vás, po prvom 54 l akváriu, ktoré sa nám pekne zabehlo a stalo sa domovom mnozstva zivorodiek - Platy, Black molly atď - veľmi pekne a rýchlo sa dokonca rozmnožovali, padlo rozhodnutie, že si kúpime väčšie akva a svoju akvaristickú latku o niečo opäť zvýšime.

Kúpili sme 126 l set z Hornbachu, dali miesto povodného akva a povodne 54 litrové sme presťahovali do druhej izby...

Po týždni vyzerá naše nové akvárium takto - trochu si však naň neviem zvyknúť, stále chodím okolo a stále mi na ňom niečo nesedí. Podklad: dennerle substrát, 2 cm vrstva jemného štrku a horná vrstva je štrku je so zrnitosťou 4 cm, neviem či to nie je až moc, v akvaristike som to skrátka nejak neodhadol.

Rastlistvo: v tom sa práve ešte príliš nevyznám, snáď sme to príliš neprekombinovali.

Čo sa týka zabehávania, okrem prípravkov AquaSafe som zobral trochu vody zo starsieho už zabehnutého akvária a taktiež som v tej vode ponamáčal aj molitan nového filtra nech je baktériám trochu lepšie. Po týždni som tam šupol nejaké "testovacie" platy, tlstú moly a dve zlaté moly nech to tam trochu zabehnú svojim životom. Po čase hodlám prejsť na náročnejšie ryby ako sú Kolizy alebo Guaramy, ešte určite porozmýšľam - chcem tam nejaké pekné väčšie rybky (samozrejme adekvátne k veľkosti akva) ak máte nejaké tipy tak budem rád

Obrázok

Obrázok
Specimen24
 
Príspevky: 14
Založený: 27 Aug 2012 12:24 pm

Reklama

Re: Akva no. 2 - 126 litrov

Odoslaťod Giftzahn » 27 Aug 2012 13:33 pm

njn, na zaciatok to vobec nie je zle .... nevidim ziadem plastovy hrad, muslu, potapaca, vrak lode ... cize vcelku pozitivny dojem s akva ... akurat je skoda ze si sa zbytocne ponahlal ... koren este plava cize si ho zatazil bridlicou ... cize ak by si ho aspon dva-tri tyzdne mocil v kybly neplaval by .... plus ten cierno-biely hruby strk ... pod nimsa mi zda ze je podstatne jemnesi strk ktory by bol pre rastlinky vhodnejsi ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akva no. 2 - 126 litrov

Odoslaťod Vlado21 » 27 Aug 2012 14:33 pm

Slubny zaciatok az na to dno a "testovacie" zive ryby. Je to mozno otazka vkusu, nie funkcny bug, ale ja osobne stale neviem prist na chut ciernobielym drtiam (i ked je pravda, ze to mohla byt aj kombinacia cerveno-modrej). Na zivorodky budes potrebovat viac prosperujucich rastlin. Snad by si mohol dosadit este nieco z druhov zo stareho akva, ak ho teda este mas...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akva no. 2 - 126 litrov

Odoslaťod Specimen24 » 28 Aug 2012 10:28 am

Inak diky za pochvaly, voči truhlám, potápačom a pod. som aj ja vysadený nepáči sa mi to a určite by som to do akva nedával. Tiež sa mi ten štrk moc nezdá, ako som spomínal pri kúpe som tú jeho veľkosť voči akvariu akosi neodhadol, osobne by sa mi tam páčil menší a celý čierny.

Giftzahn: dobry postreh s tym korenom, ano ten ešte plával takže bridlica poslúžila ako tazitko, ale tiež som mal zámer vytvoriť s nou nejaké úkryty, takže som zabil dve muchy jednou ranou.

Inak tú nepeknú hnedú tapetu chcem vymeniť - buď za 3D pozadie, to je ale drahé a hodne zmenšuje priestor alebo za čiernu foliu - lenže tú zas neviem kde zohnať? Nevedeli by ste niečo poradiť? :-)
Specimen24
 
Príspevky: 14
Založený: 27 Aug 2012 12:24 pm

Re: Akva no. 2 - 126 litrov

Odoslaťod PableS » 28 Aug 2012 11:51 am

Ja som ciernu foliu zohnal myslim v baumaxe.. Samonalepovaciu ciernu tapetu.
PableS
 
Príspevky: 176
Obrázky: 2
Založený: 19 Jan 2011 17:42 pm

Re: Akva no. 2 - 126 litrov

Odoslaťod Specimen24 » 28 Aug 2012 18:47 pm

Dik za radu, dreva dnes pustili trosku farby aspon teraz to akva neposobi tak sterilne, este hodlam instalovat CO2 co k tomu setu bolo pribalene, ale zatial sa k tomu nejak neviem odhodlat a bojim sa aby som niecomu neublizil
Specimen24
 
Príspevky: 14
Založený: 27 Aug 2012 12:24 pm

Re: Akva no. 2 - 126 litrov

Odoslaťod Specimen24 » 30 Aug 2012 22:52 pm

Kupil som dnes čiernu foliu v Baumaxe ale nejak sme to nevedeli nalepit, zostalo tam kopec bublin, niektore isli vytlacit niektore nie, z dialky to vyzera super no ked sa kuknem blizsie vidim tam bubliny a to mi strasne vadi. Najhorsie je ze akva mame pritlacene kus pri stene, cize sa tam neda moc hybat a tazko sa za akvariom cokolvek robi. Budem musieť prist na nejake ine vhodne riesenie....
Specimen24
 
Príspevky: 14
Založený: 27 Aug 2012 12:24 pm

Re: Akva no. 2 - 126 litrov

Odoslaťod MifkoKE » 30 Aug 2012 22:58 pm

Specimen24 napísal:... zostalo tam kopec bublin, niektore isli vytlacit niektore nie, z dialky to vyzera super no ked sa kuknem blizsie vidim tam bubliny a to mi strasne vadi.


Skus to nechat tak, mne do dvoch tyzdnov zmizli vsetky bublinky po lepeni - lepil som na mokro a na rychlo, lebo som sa ponahlal...teraz tam nemam ani jednu...
Obrázok používateľa
MifkoKE
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 24 Apr 2012 23:00 pm
Bydlisko: Košice

Re: Akva no. 2 - 126 litrov

Odoslaťod j » 31 Aug 2012 06:19 am

To je najaký MP set?
Nespôsobuje tá čierna fólia nalepená zozadu efekt zrkadla?
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Akva no. 2 - 126 litrov

Odoslaťod Specimen24 » 31 Aug 2012 11:00 am

Hej hej to bol set s technikou Eheim a CO2 Dennerle z Hornbachu...

Nesposobuje efekt zrkadla, to vobec nie, navyse rybickam sa to paci, no len posobilo lepsie keby tam neboli tie bubliny, ale ako spominal tuto kolega tak pockam este ci nevymiznu a ked nie vymyslim tam nieco ine.
Specimen24
 
Príspevky: 14
Založený: 27 Aug 2012 12:24 pm

Re: Akva no. 2 - 126 litrov

Odoslaťod Milan666 » 31 Aug 2012 12:43 pm

Vždy pri nanášaní fólie sa na stenu-zadné sklo nastrieka voda s troškou jari (rozprašovačom), položí sa fólia a voda sa niejakým hladkým predmetom, ale valčekom vytlačí a hotovo. Fólia ostane hladká, bez bublín a zbytková voda sa odparí. Hold človek sa učí celý život
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akva no. 2 - 126 litrov

Odoslaťod Specimen24 » 01 Sep 2012 11:34 am

Toto keby som bol vedel predtým ale ďakujem, prvýraz som také niečo robil, nevadí ak tie bubliny nezmiznú do 2 týždňov tak to strhnem a pokúsim sa nalepiť novú spôsobom aký popisuje Milan :)

Inak rybičkám sa veľmi pekne darí, v akva sa zatiaľ nič nepremnožilo ani nepokapalo vyzerá to vcelku dobre, akurát váham či z druhého akvária neprenesiem 3x Otocinclus Affinis a či im nebude vadiť tá hrubšia vrstva vrchného štrku?? Čo myslíte? Nikde som sa totiž nedočítal či by to mohol byť problém.
Specimen24
 
Príspevky: 14
Založený: 27 Aug 2012 12:24 pm

Re: Akva no. 2 - 126 litrov

Odoslaťod Specimen24 » 24 Sep 2012 12:01 pm

Tak po mesiaci od založenia sa nám v akvárku už preháňajú 4 maličké zlaté molly a ďalšie prírastky ešte očakávame, keďže všetky samičky vyzerajú že sú poriadne naplnené... A zatiaľ žiadne umrtie, dokonca už nemáme ani bublinky na tej čiernej fólii :)
Specimen24
 
Príspevky: 14
Založený: 27 Aug 2012 12:24 pm

Re: Akva no. 2 - 126 litrov

Odoslaťod Giftzahn » 24 Sep 2012 12:49 pm

Specimen24 napísal:Kupil som dnes čiernu foliu v Baumaxe ale nejak sme to nevedeli nalepit, zostalo tam kopec bublin, niektore isli vytlacit niektore nie, z dialky to vyzera super no ked sa kuknem blizsie vidim tam bubliny a to mi strasne vadi. Najhorsie je ze akva mame pritlacene kus pri stene, cize sa tam neda moc hybat a tazko sa za akvariom cokolvek robi. Budem musieť prist na nejake ine vhodne riesenie....


njn, jasnacka ze to uplne neslo zbavit sa tych bublin ...istotne si to lepil "na sucho" .... inak v Baumaxe maju aj fesnu "mliecnu foliu" .... cize ak by si pouzil napr. okenu alebo jarovu vodu tak by si kazdu bublinku pekne dostal z folie von ... plus opat ... podstatne lahsie sa ta folia lepi ak mas akva nenapustene ... a mozes si ho polozit tak aby sa ti folia fajne a cv pohodke lepila ... jj, ja to vzdy vravim .... ponahlaj sa pomaly .... :lol: .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akva no. 2 - 126 litrov

Odoslaťod MifkoKE » 25 Sep 2012 22:16 pm

Specimen24 napísal:Tak po mesiaci od založenia sa nám v akvárku už preháňajú 4 maličké zlaté molly a ďalšie prírastky ešte očakávame, keďže všetky samičky vyzerajú že sú poriadne naplnené... A zatiaľ žiadne umrtie, dokonca už nemáme ani bublinky na tej čiernej fólii :)

Tesia ma tvoje uspechy :) Tie bublinky na folii si nejako riesil, alebo si to nechal tak?
Obrázok používateľa
MifkoKE
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 24 Apr 2012 23:00 pm
Bydlisko: Košice

Re: Akva no. 2 - 126 litrov

Odoslaťod Specimen24 » 26 Sep 2012 16:24 pm

Nechal som to tak, dost vela z nich zmizlo samo, este tam nejake ostali ale uz je to v takej unosnej miere ze pozadie zatial neriesim...

Na akvajeseni sme si kupili dve krasne bojovnice tak sme pre nich zriadili 20 l akvarium a uz cakame na vytieranie, takže teraz sa nasa pozornost zas sustredi tam :)
Specimen24
 
Príspevky: 14
Založený: 27 Aug 2012 12:24 pm

Re: Akva no. 2 - 126 litrov

Odoslaťod dedojozef » 26 Sep 2012 21:58 pm

Specimen24 napísal:dve krasne bojovnice tak sme pre nich zriadili 20 l akvarium a uz cakame na vytieranie

Držím palce :lol:
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Akva no. 2 - 126 litrov

Odoslaťod Specimen24 » 06 Okt 2012 17:23 pm

No betty sa nám namnožiť nedarí, už sme vymenili aj samca, samicku sice nahanal viac ako ten predchadzajuci ale aj to po par dnoch prestal a kasle na to ani hniezdo nechce stavat.

Priatelka ma ale "zlomila" na kúpu mloka Cynops orientalis, dneska sme mu zariadili take (ani neviem ako to nazvat) 12 l akvarium s velkym drevom, voda napustena do 3/4 nech ma to drevo aj na suchu + do toho rastlinky len neviem ako mu tam mam spravit 20°C vodu a som z toho nestastny ale tak to dopadne ked kupujeme a az potom zistujeme ze co to potrebuje, samozrejme v akvaristike nam tvrdili ze vydrzi aj 27°C vo velkom spolocenskom akva...
Specimen24
 
Príspevky: 14
Založený: 27 Aug 2012 12:24 pm

Re: Akva no. 2 - 126 litrov

Odoslaťod Miga » 06 Okt 2012 19:58 pm

Specimen24 napísal:No betty sa nám namnožiť nedarí, už sme vymenili aj samca, samicku sice nahanal viac ako ten predchadzajuci ale aj to po par dnoch prestal a kasle na to ani hniezdo nechce stavat.

Priatelka ma ale "zlomila" na kúpu mloka Cynops orientalis, dneska sme mu zariadili take (ani neviem ako to nazvat) 12 l akvarium s velkym drevom, voda napustena do 3/4 nech ma to drevo aj na suchu + do toho rastlinky len neviem ako mu tam mam spravit 20°C vodu a som z toho nestastny ale tak to dopadne ked kupujeme a az potom zistujeme ze co to potrebuje, samozrejme v akvaristike nam tvrdili ze vydrzi aj 27°C vo velkom spolocenskom akva...



tomu betakovi skus sem tam zrkadlo ukazat, a samicu mu daj z dosahu aby na nu ale videl, mozno to zaberie...a c sa toho mloka tyka naco chces mat vodu presne 20 stupnov? nevyznam sa v tom ale cital som ze by mal mat teplotu 14-20 stupnov a nie dlhodobo viac ako 23 to znamena ze bez ohrievaca pri beznej izbovej teplote si myslim ze by voda mohla mat tak 18-19 stupnov co by mu mohlo vyhovovat
Obrázok používateľa
Miga
 
Príspevky: 112
Obrázky: 2
Založený: 28 Júl 2012 11:04 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Akva no. 2 - 126 litrov

Odoslaťod triscene » 06 Okt 2012 21:48 pm

ja mam pri beznej izbovej teplote vodu okolo 22-23 stupnov s tym ze nemam krycie sklo a pecu tam svetla.
18-19 je dost problem dosiahnut, to clovek musi mat uz fakt chladny byt a v lete nie je problem mat dlhodobejsie teplotu 27 stupnov a viac. neviem ci je to spravna volba ak mas teplo okolo 27 stale.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Akva no. 2 - 126 litrov

Odoslaťod Miga » 06 Okt 2012 21:59 pm

triscene napísal:ja mam pri beznej izbovej teplote vodu okolo 22-23 stupnov s tym ze nemam krycie sklo a pecu tam svetla.
18-19 je dost problem dosiahnut, to clovek musi mat uz fakt chladny byt a v lete nie je problem mat dlhodobejsie teplotu 27 stupnov a viac. neviem ci je to spravna volba ak mas teplo okolo 27 stale.


no ja som mal v akva 19 stupnov ked tam nebol ohrievac, vravi sa ze aj idealna teplota na byvanie by sa vraj mala udrzovat okolo 19 stupnov, niektore svetla nevydavaju tolko tepla aby to az tak vyhrievalo a mozno by stacilo postavit ku oknu je tam chladnejsie a netreba vysvecovat, cez leto je to horsie samozrejme to uz neviem ako by sa dalo riesit
Obrázok používateľa
Miga
 
Príspevky: 112
Obrázky: 2
Založený: 28 Júl 2012 11:04 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Akva no. 2 - 126 litrov

Odoslaťod triscene » 06 Okt 2012 22:33 pm

ja som pri CRS ochladzoval dvojventilatorom z PC vetrakov a aj sa mi darilo drzat teplota max 23 stupnov. normalne by bola aj 26-27. Moja priatelka by ti povedala svoje, jej je zima pri 22 :) a ja co beham v tricku a kratasoch aj v zime tak 19 by som asi nezvladol :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Akva no. 2 - 126 litrov

Odoslaťod Miga » 06 Okt 2012 22:47 pm

mas to tazke :D ja v pohode zvladam tych 19 v byte v teplakoch a kratkom tricku, a to mi frajerka este nadava do zimomravych :D som s prestahoval na Liptov z juznejsich krajov :D u frajerky doma v zime mavaju bezne 15 stupnov a chodia v tielkach :D hold liptov :D ale uz sme OT, tiez ma napadlo to s tym ventilatorom potom :) aleb hadzat mu do vody ladove kocky alr neviem co by na to povedal ten mlok
Obrázok používateľa
Miga
 
Príspevky: 112
Obrázky: 2
Založený: 28 Júl 2012 11:04 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Akva no. 2 - 126 litrov

Odoslaťod Jozef_L » 11 Okt 2012 10:03 am

Trosku mi tam chyba nejaka dominantnejsia rastlinka, nejaky echinodor alebo tak.
Obrázok používateľa
Jozef_L
 
Príspevky: 868
Obrázky: 14
Založený: 10 Aug 2012 08:36 am
Bydlisko: Nitra

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.