Akvarium v zafajcenom priestore.



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Akvarium v zafajcenom priestore.

Odoslaťod slade14 » 01 Sep 2012 12:30 pm

Cavte mal by som dotaz ohladne umiestnenia a rád s prevádzkou akvaria v zafajcpriestore. Otvaram kaviareň , kde by som chcel dat akvarium do fajciarskej časti s výmerou cca 35m2 a počtom cca pre 15 ľudí . Akvarium bude najmenej mať 200 litrov s vonkajšom filtrom, vrchnym krytom v ktorom bude zabudovane osvetlenie tak aby sa dym čo najmenej dostával k vodnej hladine napríklad gumenným tesnenim po obvode krytu na osvetlenie. Ma niekto s podobnými vecami skúsenosti ,lebo iné je ak je akvarko v miestnosti kde si manželia raz za čas zapália a iné ak permanentne v miestnosti fajčí 10 hodín 10 ľudí. Miestnosť samozrejme bude.mať odvetravanie skor.ma zaujímajú vaše.skúsenosti a doplnky k riešeniu.
Obrázok používateľa
slade14
 
Príspevky: 261
Obrázky: 28
Založený: 13 Jún 2006 16:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Reklama

Re: Akvarium v zafajcenom priestore.

Odoslaťod sweter » 01 Sep 2012 12:49 pm

Ahoj slade14, osobne v tom nevidim problem ak je akva zakryte a este dokonca aj utesnene (bez ventilacie). Ak by si pouzival nahodou aj vzduchovanie, tak motorcek by bolo lepsie umiestnit asi do inej miestnosti.
Obrázok používateľa
sweter
 
Príspevky: 233
Obrázky: 45
Založený: 14 Feb 2009 20:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvarium v zafajcenom priestore.

Odoslaťod ichthys » 01 Sep 2012 14:15 pm

Vzduchovanie by mohlo byt prinosne, ak by vykonnejsi motorcek nasaval cisty vzduch v inej miestnosti - za predpokladu ze je akvarium dobre zakrytovane, ten vzduch by unikal z akvaria von. Tak by sa do akvaria nemal dostavat dym.
ichthys
 
Príspevky: 232
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2010 15:00 pm

Re: Akvarium v zafajcenom priestore.

Odoslaťod lenin.sk » 01 Sep 2012 14:36 pm

Tiež v tom nevidím problém poznám u nás dve pohostinstvá v ktorých majú akva už niekolko rokou a všetko je v pohode.Akvarium určite nebudeš mať hore pri strope kde sa dym hromadí a tá troška čo sa dostane pri akva určite nebude vadiť.Základ ako sa už uviedlo je mať kricie sklo.
Obrázok používateľa
lenin.sk
 
Príspevky: 278
Obrázky: 9
Založený: 30 Nov 2010 20:56 pm
Bydlisko: piešťany

Re: Akvarium v zafajcenom priestore.

Odoslaťod Caiman » 01 Sep 2012 14:37 pm

osvetlenie v kryte,ktory bude este aj utesneny asi nebude najlepsie riesenie z dovodu prehrievnia.
Vzduchovanie s motorcekom v inej miestnosti je fajn len ak planujes nejake cichlidy,ak chces rastliny mozno by pomohlo tlacit cerstvy vzduch len do krytu akvaria.Alebo napojit kryt akvaria priamo na vzduchotechniku v miestnosti
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvarium v zafajcenom priestore.

Odoslaťod slade14 » 01 Sep 2012 14:41 pm

Stačilo by okyslicovac aj do skrinky pod akva dať . Aj keď čo sa týka tesnenia vždy bude niekde medzera napríklad na krmenie aj keď bude zakryta... Okyslicovaniu som sa chcel vyhnúť koli estetike s tym že na tých pár rybiek tam rastlín bude dosť ,ale nieje to ním zlý nápad ;) druhá vec je že čo keď takto akvarko zaizolujem gumou ,bude sa mi voda trocha prehrievat pri ziarovkach ,ale to nieje až taký problém keď mi bude filter rozmiesavat vodu. Skor rozmýšľam ako to po akom takom utesneni bude s látkovou výmenou medzi vodou a vzduchom. Preto ma zaujíma či niekto máte niečo podobne vyskúšané aj keď len v obývačke pri fajčiarovi :P ,lebo nerád by som mal pekne akvarko s mastnym povrchom alebo nadmernymi riasami či slizom ,keď neviem si moc predstaviť ak by sa takéto akvarko muselo každý týžden čistiť ...
Obrázok používateľa
slade14
 
Príspevky: 261
Obrázky: 28
Založený: 13 Jún 2006 16:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.