filter Fluval - hlucnost



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

filter Fluval - hlucnost

Odoslaťod mako » 25 Aug 2004 17:28 pm

Pred casom som sa rozhodoval aku znacku vonkajsieho filtra kupit. Aj na zaklade skusenosti akvaristov z tohto fora som sa rozhodol pre Fluval.
Kupil som Fluval 304.
Po tyzdni zacal byt hlucny a stale sa to zhorsovalo. Filter som reklamoval a dostal som novy kus. Tento je hlucny od prveho spustenia. Vydava klepavy zvuk, ako keby vrtulka o nieco zachytavala.
Je to tak hrozne, ze ma to rusi pri pozerani TV. Vobec si neviem predstavit spanok pri tomto "pekelnom stroji". Rozoberal som ho a cumel dnu uz asi 100 krat.
Som uplne v koncoch a hoci ma ta sranda stala 3800Sk, tak jedneho krasneho dna ju vyhodim von oknom. Nerozumiem prispevkom, v ktorych sa pise o tichom chode filtrov tejto znacky, ale ako vravi Milan Markovic "Tiez nemusim vsetkemu rozumiet".
Alebo je chyba vo mne?

P.S. Nie som dilerom ani distributorom konkurencnych znaciek, len obycajny slovensky akvarista.
Naposledy upravil mako dňa 25 Aug 2004 19:06 pm, celkovo upravené 1 krát.
mako
 
Príspevky: 12
Založený: 25 Aug 2004 14:01 pm

Reklama

Re: Fluval - hlucnost

Odoslaťod Stuka » 25 Aug 2004 18:51 pm

Nemas na mysli nahodou Fluval 304 MSF?
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Fluval - hlucnost

Odoslaťod mako » 25 Aug 2004 19:11 pm

Ano samozrejme 304. Prepac, ale vzdy ked si na ten stroj spomeniem som dost nasrdeny a ja ho aj tak volam hrkalka.
mako
 
Príspevky: 12
Založený: 25 Aug 2004 14:01 pm

Re: Fluval - hlucnost

Odoslaťod jacik » 25 Aug 2004 19:54 pm

mako napísal:Vydava klepavy zvuk, ako keby vrtulka o nieco zachytavala.

mne tiez huci nahlas ked je v nom po cisteni vzduch a tiez aj vtedy ked uz je molitan tak zapchany ze motorcek uz ma problem precerpavat vodu.
inac je uplne tichy. mam 2 kusy 104 MSF.

takze moja rada znie: skontroluj si ci si z neho vypumpoval vzduch a vrtulka sa ti netoci vo vzduchovej bubline - z filtra ti musi voda tryskat silnym prudom.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Fluval - hlucnost

Odoslaťod Phantom » 25 Aug 2004 19:55 pm

Obrázok
- Multi Stage Filter
- Output:1000L/h (220gal)
- 220 240v
- Recommended Maximum Aquarium: 300L (66gal)
- Designed to provide optimum aquarium filtration
- Versatile combination of mechanical and biological capacity
- External Dimensions (without AquaStop Connection):
- 17.8cm (7" )D
- 24.2cm (9.5")W
- 33.1cm (13")H

Jacik s tym vzduchom je pravda ja mam EHEIM 2213 no a tiez povycisteni ten den vrci pretoze je tam vzduch ale da sa to urychlit potrasenim filtra na strany ale jemne no a sam uvidis ze z vytoku idu bublinky.
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Fluval - hlucnost

Odoslaťod zzz » 25 Aug 2004 23:23 pm

ano ja mam 104 a ked som ho pustil prvy krat tak som sa zhrozil za co som to vyhodil peniaze /hucal ako svina/, ale ked sa z neho vypumpoval vzduch prestalo to a dokonca ked idem v noci na WC ;) okolo akva tak som uz zopar krat zistoval ci sa nahodou nieco nestalo lebo ho vobec nepocujem a to je noc. Ked ho vycistim pustim ho naplno a hrkam s nim a ide z neho kopec vzduchu vtedy rapoce ale potom stichne ...
Obrázok používateľa
zzz
 
Príspevky: 68
Obrázky: 13
Založený: 27 Júl 2004 23:25 pm

Re: Fluval - hlucnost

Odoslaťod nino_q » 26 Aug 2004 04:21 am

ja sa vzduchu zbavujem tak, ze filter niekolko krat vypnem a zapnem (Eheim 2213, ale malo by to byt aplikovatelne aj na Fluval)
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Fluval - hlucnost

Odoslaťod vest » 26 Aug 2004 10:29 am

Vydava klepavy zvuk, ako keby vrtulka o nieco zachytavala.
Tiez mi to robil uplne novy prvykrat spusteny.Po otvoreni som zistil,ze kosiky s filtracnymi naplnami nezapadaju do seba uplne volne,lebo tam bol hrubsi molitan.Po uprave molitanu,kosiky zapadli,a filter ide absolutne ticho.
vest
 
Príspevky: 163
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 18:10 pm
Bydlisko: BA

Re: Fluval - hlucnost

Odoslaťod zzz » 26 Aug 2004 14:12 pm

na mojom fluvale 104 ma vrtulka plexi kryt takze ak nahodou nezapadaju kosiky urcite sa nemoze dotknut vrtulka nicoho iba co by som ho nezavrel, ale podla mna to robi jednoznacne vzduch ..
Obrázok používateľa
zzz
 
Príspevky: 68
Obrázky: 13
Založený: 27 Júl 2004 23:25 pm

Re: Fluval - hlucnost

Odoslaťod mako » 26 Aug 2004 14:44 pm

sakra ludia trasiem s nim naklanam. zo zaciatku som aj svalovku maval teraz uz mam predne nohy ako martikan. vzdux tam urcite nemoze byt.
len mi tak napadlo, nemoze sa ten vzdux drzat v tej komore kde je oska. ten by asi mal vytlacit prud. ja len skusam co vy na to. ked somarina tak sorry.
mako
 
Príspevky: 12
Založený: 25 Aug 2004 14:01 pm

Re: Fluval - hlucnost

Odoslaťod jacik » 26 Aug 2004 15:00 pm

mako napísal:sakra ludia trasiem s nim naklanam. zo zaciatku som aj svalovku maval teraz uz mam predne nohy ako martikan. vzdux tam urcite nemoze byt.

na odsavanie vzduchu ma fluval modru tahaciu packu. ja mam na 104 pri nej napisane START. pri vypnutom filtri ju zo 10-15 krat ju potiahnes, aby si natiahol do filtra vodu a vytlacil vzduch a ked potom filter zapnes tak ide uplne tichucko. najdes to aj v manualy.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Fluval - hlucnost

Odoslaťod mako » 26 Aug 2004 15:16 pm

preboha jacik sak mozno tak posobim, ale nie som dement. ta packa sa skoro roztavila, tak som nou vyhanal ten vzdux. uz asi 100 krat po kazdom otvoreni. prepac ale pri pomysleni na ten zvuk stracam nad sebou kontrolu a vazim a ctim si vasu snahu pomoct mi.
mako
 
Príspevky: 12
Založený: 25 Aug 2004 14:01 pm

Re: Fluval - hlucnost

Odoslaťod vest » 26 Aug 2004 15:30 pm

Jaj Mako,keby si vedel kde byvas,mozno by pomoc prisla za tebou,ale co takto.
vest
 
Príspevky: 163
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 18:10 pm
Bydlisko: BA

Re: Fluval - hlucnost

Odoslaťod Ig » 26 Aug 2004 15:32 pm

mako napísal:...
...
...
No kedze nic nezabera, tak co takto vybrat sa za predajcom napojit to priamo na nejake akvarko a nech Ti ukazu ze to vie krasne fungovat. Sak mas na to min dva roky zaruku :wink: :wink: :wink:
Mohol by si s tym usetrit aj velke ruky aj infarkt, alebo pocitac ????
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: Fluval - hlucnost

Odoslaťod gabriela » 26 Aug 2004 15:36 pm

ked mas s tym take problemy, tak sup sup do obchodu a vymenit.
Mozno bola vadna nejaka seria. A ak ani d tretice nepochodis, tak si pytaj nazad peniaze, normalne podla reklamacneho poriadku. ;)
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Fluval - hlucnost

Odoslaťod mako » 30 Aug 2004 15:36 pm

vest napísal:Jaj Mako,keby si vedel kde byvas,mozno by pomoc prisla za tebou,ale co takto.

"rafinovane polozenu otazku som poxopil 8). odpoviem pomaly a pravdu. necitil som potrebu uvadzat svoje bydlisko.

kedze kazdy tu omiela ten vzdux, vcera som uskutocnil malicky pokus. napustil som plnu vanu vody a filter som zlozil pod vodou. pod vodou som z naplni vytlacil vzdux zlozil kosiky, vlozil do filtra este nim zatriasol aby som si bol isty, ze tam nie je vzdux, hlavu vyobracal vo vode nex vzux unikne a zavrel. to vsetko pod vodou. nepomohlo :evil:
este jedna otazka. ta zlta rurocka zasunuta na boku priestoru v ktorom sa toci magnet, ma aku funkciu?
mako
 
Príspevky: 12
Založený: 25 Aug 2004 14:01 pm

Re: Fluval - hlucnost

Odoslaťod Atilla » 31 Aug 2004 09:29 am

mako mas 2 problemy
1.si zbrkli a netrpezlivy (to neriesim ale)
2.ked prikladas vrch filtra tam kde je cerpadlo na nadobu s molitanmi
najprv treba dat lavu stranu a potom pravu (na pravej je vycnelok na hadicu)
ak to das na opak neuzavrie sa to hermeticky a dostava sa tam po troche vzduch

mimochodom fluval je dobry filter urcite sa s nim pracuje lepsie ako s eheimom (nie rada profesional)
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: Fluval - hlucnost

Odoslaťod jacik » 31 Aug 2004 11:21 am

mako napísal:ta zlta rurocka zasunuta na boku priestoru v ktorom sa toci magnet, ma aku funkciu?

je v nej ulozena keramicka oska. da sa vytiahnut tym hacikom co si dostal k filtru. ale neskusaj to pokial sa ti sama nezlomi. je krehka a dost draha :)
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Fluval - hlucnost

Odoslaťod Stuka » 31 Aug 2004 20:28 pm

Jacik - ja som k Fluvalu ten hacik nedostal :oops: tak sa mi zda ze je to iba k verzi 104 a 204 ale neviem.
Atilla -
najprv treba dat lavu stranu a potom pravu (na pravej je vycnelok na hadicu)
ak to das na opak neuzavrie sa to hermeticky a dostava sa tam po troche vzduch

tak to je mozne lebo mne z filtru 3 mesiace isiel vzduch a nevedel som preco a teraz jak som ho pred par dnami otvoril a znova zlozit tak uz nejde. Asi som to nahodou spravil jak ty pises. Inak predtym som ho skladal aj 10x a vzdy nikdy nic nepomohlo az teraz taka haluz.
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Fluval - hlucnost

Odoslaťod jacik » 01 Sep 2004 20:47 pm

Stuka napísal:Jacik - ja som k Fluvalu ten hacik nedostal :oops: tak sa mi zda ze je to iba k verzi 104 a 204 ale neviem.

mas pravdu, hacik je len k 104 a 204.
keramicka oska v 304 a 404 sa podla manualu www.hagen.com/pdf/aquatic/Fluval_MSF_Manual.pdf da vytiahnut rukou:
Specific notes concerning Fluval 304 and 404
The Fluval 304 and 404 models come with a Ceramic Shaft fixed on the bottom of the Impeller Well by a Rubber
Support. The Ceramic Shaft can be easily extracted and reinserted by hand, paying close attention to the Rubber
Support to ensure that it has not come out of its seat . Note: Be sure to reinsert the impeller cover to ensure
proper alignment.
The Impeller will wear over a longer period of time. Replacement parts may be ordered from your local pet dealer
(see ”Fluval Spare Parts” list).
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Fluval - hlucnost

Odoslaťod paulovic » 02 Sep 2004 08:24 am

Mám Fluval 204. Nové náplne (molitan) obsahuje vela vzduchu. Skús odstrániť všetky náplne a budeš vedieť určite či je to motor alebo vzduch.
paulovic
 
Príspevky: 140
Obrázky: 23
Založený: 23 Júl 2003 15:09 pm
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Fluval - hlucnost

Odoslaťod mako » 05 Sep 2004 12:33 pm

velmi pekne dakujem za vsetky odpovede.
podobne ako stuka, aj mne po poslednom otvoreni ide tixsie,zvuk nie je tak trhavy. nexce sa mi verit ze aj mne po 100 zlozeniax sa konecne podarilo zlozit to tak ako pise Atilla. (skladal som to este pred jeho prispevkom). ak je to pravda s tym zatvaranim, mohli to napisat do navodu :twisted: . pri najblizsom cisteni dam pozor ako zolozim hlavu filtra.

ocakaval som nejake prakticke skusenosti s tymto filtrom nie veci ktore si mozem precitat v navode, alebo niekde inde aj sam. ale nikde som nic o tomto mojom probleme nenasiel tak som to skusil tu. myslim si ze tieto diskusie by mali byt hlavne o tom. lebo teoria je jedna vec a prax druha.

este raz dakujem vsetkym a troxa viac Atillovi :)
mako
 
Príspevky: 12
Založený: 25 Aug 2004 14:01 pm

Re: Fluval - hlucnost

Odoslaťod Atilla » 06 Sep 2004 08:11 am

mimochodom je to na obrazku v manuale :roll:
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: Fluval - hlucnost

Odoslaťod Stuka » 06 Sep 2004 10:29 am

Nuz mne to dlho nevydrzalo. Asi tyzden ked som s nicim nehybal. V sobotu som robil udrzu a asi som s niecim pohol a zase s toho ide vzduch. Ale iba vecer aj ked filter ide ticho. Aj som ho skusal skladat jak pisal Attila. Aj ked mne zase nejde do hlavy to ze preco to robi iba k veceru. Kazdopadne ma to pekne zerie taketo nedobrovolne vzduchovanie. Znici mi to vsetky moje rastlinky :twisted:
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Ďalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.