zlte a bojovne



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

zlte a bojovne

Odoslaťod Hosť » 30 Okt 2002 17:06 pm

Ahoj.
Vie mi niekto pomoct s presnym nazvom mojich ryb?Kupil som ich v obchode asi pred 1 1/2 rokom.Su riadne drave,mam pocit ze sa neznasaju niekedy navzajom,myslim ze maju dost priestoru na zitie-160litrov na 4 ryby.Pri boji sa zadrapia do seba papulami.Su cele zlte a na analnej plutve maju niekolko modrych skvrn.Este sa mi nikdy nevytreli/asi nemam parik ale iba jedno pohlavie.Chcel by som k nim dokupit nejake nove druhy,ale neviem to zistit v tej tabulke ked nepoznam svoj druh.Mam aj ich fotky-na poziadanie zaslem.Dakujem
lubos@tesco.net
Hosť
 

Reklama

Re: zlte a bojovne

Odoslaťod salik » 30 Okt 2002 19:59 pm

bez fotky to bude asi tazke, ak chces, mozes mi tie fotky poslat na @ a ja ich sem nahodim
akva@akva.sk
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: zlte a bojovne

Odoslaťod salik » 03 Nov 2002 18:24 pm

Obrázok
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: zlte a bojovne

Odoslaťod budy » 05 Dec 2002 09:04 am

to vyzerá na pseudotropheus zebra ???
sú dosť agresívne, a zvysknú uštvať ryby, ktoré sa im nepáčia, alebo im lezú do teritória.
budy
 

Re: zlte a bojovne

Odoslaťod robo b » 13 Jan 2003 09:32 am

Tieto zlte a bojovne mam aj ja.
Je to p. zebra.
Pohlavie rooznas podla farby - dospely samec je vacssi a bledozlty, samica mensia a zltooranzova. Samec ma na analnej plutve viac zltych bodiek a celkovo ma plutvy pretiahnute /zaspicatene/- hlavne analna, samica ma konce plutiev oblejsie.
Co sa tyka vyteru, kupil som dva pary pred 6 rokmi a prvykrat sa neresili asi po dvoch rokoch.
Akvarium si vyzaduju hojne skalnate a jaskynkovane 8)
robo b
 

Re: zlte a bojovne

Odoslaťod skala » 09 Apr 2003 17:42 pm

Ide o Pseudotropheus zebra red red. Red red je morpha, cize forma, ide o nepovodny druh. Niekto ho oznacuje aj ako Pseudotropheus estherae morpha myslim OB, pripadne red. Ide o najfrekventovanejsiu Malawi rybu u nas.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.