ake akvarko - dlzka 60 cm



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod j » 11 Sep 2012 11:15 am

Ešte ma napadá jedno relatívne lacné riešenie - táto polička: http://idea-nabytok.sk/scripts/obchod/c ... ideno_dir=
prípadne niečo podobné. A na vrch a spodok namontovať dosky 65x35 kvôli stabilite a príslušným rozmerom. Len by mohol byť problém s farebným zladením, a taktiež som si stále nie celkom istý s nosnosťou. Možno by to chcelo ešte nejaké výstuhy. len potom by to už bola asi nie práve oku lahodiaca zlátanina. To sa mi už pozdáva asi viac tá predošlá skrinka.
Toto by taktiež išlo: http://idea-nabytok.sk/scripts/obchod/c ... ideno_dir= + ešte na vrch nejakú masívnejšiu dosku kvôli šírke akvária.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod Giftzahn » 11 Sep 2012 12:56 pm

Takže ešte raz - za 130E je akva 60x35x40, kryt s 2x15w, vnútorný filter eheim, ohrievač jager, sklenený teplomer. Túto cenu akceptujem - jednotlivo by to nevyšlo lacnejšie.


njn, tak s tym rozhodne nesuhlasim ... 130 EUR je dost .... skusim supnut ceny za ake to viem zohnat ja .... akvarko 20,- EUR - Hornbach, Baumax atd., filter EHEIM 2213 40,- EUR - Amazon ... Svetlo 4 x 24W hlinik 35 EUR - DE ... ohrievac - netreba teplomer - netreba tiez ale budiz 5 EUR ... doprava 20,- EUR ... ca. 100 EUR ... :P

Ale zase si asi nečítal pozorne - dovolím si odcitovať samého seba: " chcem kompletný výrobok, určite nemienim doma nič rezať, vŕtať, natierať ....... (nanajvíš drobné úpravy - napr vyrezanie otvoru na káble a pod.)".


njn, toz necital necital ... ale ocividne nepozeras pozorne ... :lol: ... heh, vsetko rezali v Baumaxe ... skrinky su lepene ... a neboj tiez som robil len "drobne" otvory ... a ked nechces natierat ... nie je problem si nechat narezat dosky v pozadovanom dekore a len ich zlepis ... za 10min. nahodis dva panty a mas skrinku ( a nemusis sa obavat o nosnost a ani o sikovnost ..to zvladnes hravo ) ... a tvoje prosby su "vysly(i)sane" teda mas viac menej nieco hotove ... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod j » 11 Sep 2012 13:59 pm

Giftzahn: OK ušetril si 30E. Lenže - amazon? Netuším ako sa nakupuje zo zahraničia. Nerád nakujem už aj cez naše Eshopy. Rád si veci pred nákupom ošahám, pozriem (pokial je to možné). Málokedy som ochotný ísť za nákupom cez pol mesta. 4x24W? To chceš tých cca 80l odpariť za dva dni? :) Teraz som srandoval, ale určite si vystačím s tými 30W (nehovoriac o tom že nemám súkromnú elektráreň). A hliníkové svetlo - to máš zrejme na mysli rampu nad akvárium? To nechcem - za 1) - potrebujem mať akva pod kapotou (na skrinke povyše je papagáj - nepotrebujem mať všetok bordel v akvárku) - za 2) - nepotrebujem osvetlovať pol izby. Sice už vidím ako píšeš urob si vlastnú kapotáž, ale tá malá úspora mi naozaj nestojí za to sa s niečim niekolko dní srať s neistým výsledkom (a to mám poriadne hlboko do vrecka).
Nad tou skrinkou stále uvažujem - možno to bude kombinácia kúpeného s nejakým samodomospevnením. Napríklad do tohoto si viem predstaviť dať do stredu nejakú zvislú vystužujúcu priečku a niečo na podloženie nech dvierka nedrú o koberec: http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/50108220/ To je aj najbližšie požadovaným rozmerom. Aj keď dizajnovo to až taký zázrak nie je.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod chnuro » 11 Sep 2012 14:19 pm

@gift - akvarko za 20€? No neviem, ale budis, filter OK, ale nie kazdy ma take moznosti dopravy z amazonu ako ty. Svetlo si taketo vyhandloval po hodinovom telefonate do DE. To by som nerobil, ani keby som sa mal s nim hadat osobne. Suma sumarum tie ceny su trosku pritiahnute za vlasy.

Skrinku by som ani ja nerobil na byte. Sam si mi hovoril, ze to chodis brusit von. Byvas na dome, co je v tomto pripade plus. Cena dosiek je jedna polozka, ale kde je spojovaci material, povrchová úprava, pánty, nožičky,... a náradie tiez nie je zadarmo. Napr. nie kazdy disponuje vrtakom do dreva okolo 25mm, kmitacou brúskou,... Pouzivas pri tom spotrebny material, ako je brusny papier, štetec,... To bude celkovo daleko viac, ako tebou udavana cena.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod Giftzahn » 11 Sep 2012 14:29 pm

@j: njn, a to som sa ani moc nesnazil preto 100,- EUR cize s trochou snahy to vie by este lacnejsie .... hmm, nakupuje sa presne tak ako u nas len za podstatne ine ceny ... a taktiez nerad nakupujem cez nase e-shopy a preto nakupujem cez zahranicne e-shopy ... a preto sa nemusi nikdy vzrusovat nad cenami a cenotvorbou majitelov e-shopov ... ktore su na Slovensku ... neprisposobia sa tak proste "zakapu" .... :lol:

4x24W? To chceš tých cca 80l odpariť za dva dni? :) Teraz som srandoval, ale určite si vystačím s tými 30W (nehovoriac o tom že nemám súkromnú elektráreň). A hliníkové svetlo - to máš zrejme na mysli rampu nad akvárium?

njn, sak nikto nepovedal ze aj 4 x 24W bude bezat .... furt a stale ... ono, sme v 21 storoci ... cize treba aj vyuzivat moderne technologie pre riadenie osvitu - dlzky a intenzity .... ze ano ... a neboj 80L sa neodpari za dva dni ... ani za tri ... ale kdeze ziadna mrzka rampa ... sak akva nestoji v garazi, mastali, vyrobnej hale ... :wink:

Sice už vidím ako píšeš urob si vlastnú kapotáž, ale tá malá úspora mi naozaj nestojí za to sa s niečim niekolko dní srať s neistým výsledkom (a to mám poriadne hlboko do vrecka).

njn, no ale fuj ... zeby si pochyboval o svojich schopnostiach ... no ccc ... :P ... ono, ja pri akvaristike relaxujem a k nej patri aj co to si sam zbastlit ... poskladat a vyhrat sa s tym ... a ver mi tak kvalitne a poriadne ako si to spravis sam to nikto iny na svete pre teba nespravi .... :mrgreen:

heh, sak "nedrazdi hada bosou nohou" ... akurat od vcera handlujem v DE filtracny material do dvoch filtrov :mrgreen: ... a vyzera to nadejne zatial ... :lol:

njn, ale pokial chces "Udenaca" od IKEA ... ( inak tam som ani pre mojho psa budu nekupoval ) :oops: ... njn, uplne seredna zasa nie je a bez bastlenia sa pri nej tiez nikam nepohnes ... a nezabudaj ze z Ikea ti dojde "udenac" v demonte ..cize poviem ti jedno ... tvoj "Udenac" z IKEA sa ti bude podstatne horsie ( a dlhsie ) skladat ako keby si za 20 EUR si nechal narezat dosky 18mm na cierno ofoliovane a tie zlepil .... do formatu akva -skrinky .... :lol:

@chnuro: eee, uz asi mesiac nechodim von .... robim vsetko dnu .... o 20:00 a neskor by som figu borovu videl vonku ... :lol: ale mam zapozicane velmi dobre nastroje s kvalitnym odsavanim cize da sa aj dnu robit ... jj, pravda je ani ja nedisponujem vsetkymi nastrojmi ... ale mam usta a viem sa spytat ... sak to poznas ... a k tomu co robim ja ti vo svojej podstate stacia dve zdrave oci a ruky ... kmitacou bruskou aj ked ju mam k dispozicii vela nesrtavim ... zial ked to ma byt tip top musim brusit rucne ... proste inak to nejde ... na malovanie potrebujem farbu a jeden valcek stetec ... na gitovanie porebujem nejaku umelohmotnu spachtlicku git a 10 prstov ... :lol: .... a na lepenie lep ... ( diery na kable a panty ti spravia aj v Hornbachu, Baumaxe) ... cize nie je to skladanie jadroveho reaktoru .... a dokonca aj zvaracka sa vybavuje .... cize sak vies preco chcem mat na chvilku zvaracku v pazuroch .... :lol: :wink: :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod j » 11 Sep 2012 16:24 pm

chnuro: pekne si to napísal.

Giftzahn: neviem či ťa to nejak extra zaujíma, ale ja som proste staromódny človek čo rád platí peniazmi (potiažne občas využijem na pošte možnosť platby na dobierku, čo je v podstate to isté), takže jednoducho to zahraničie odpadá (vzhladom k mojim jazykovým znalostiam je tu aj značná rečová bariéra). Ešte pre lebšiu predstavu - napríklad mobil používam tak 5x za rok, napriek tomu že vlasním auto, tak šoférujem ešte menej (minulý rok som nekeroval ani raz, tento rok až 2x). Proste som taký divný patrón.
Čo sa mojich manuálnych zručností týka: tak to skúsim zopakovať do tretice - už mám doma dve mnou (s pomocou kamaráta) skladané akváriá na ktoré pozerám každý deň, takže asi viem prečo sa už nechcem do do výroby dalšieho púšťať.
Ibaže :?: Keď si taký šikula oplývajúci správnym náradím, čo keby si mi s tým helpol? Za nejakú odmenu (finančnú, tekutú). Podla toho s akou lahkosťou to opisuješ, tak by to za víkend mohlo byť hotové. Veškerý materiál a dokumentáciu dodám. Len to nemám velmi kde robiť.
P. S. S tou Ikeou viem o čom hovoríš. Polovica detskej izby je s tej "údenej". A keďže niektoré skrinky už prešli procesom rozobratia a znovuzloženia, tak to aj tak vyzerá.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod spid3r » 11 Sep 2012 16:32 pm

No skrinka z dtd do 20€ sa da v pohode, ja som to brusil v obyvacke a napriek odsavaniu ste mali vidiet ten bengal ked kocka sla utierat prach :)

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod chnuro » 11 Sep 2012 16:53 pm

Doma sa da zbuchnut vselico, ale za skrinku som si uz viac krat zaplatil. Bolo to na zakazku a vo finale spokojnost. Je to predsa kus nábytku do interiéru akvárium musí vyzerat k svetu ako celok. To iste je s bonsajmi: Bonsaj nie je iba rastlinka, ale aj kvetináč, ktorý hrá dôležitú úlohu pri tvorbe celkového dojmu.

Gifta poznam aj osobne, on ma taketo kupčenie proste v povahe :.-).

Celkom viem uzivatela "j" pochopit. Ja sice nakupujem zo zahraničia pomerne často. Da sa usetrit, ale ma to svoje hranice. Nabytok z tychto obchodných domov má často zadnú dosku iba sololit, čo značne oslabuje pevnosť skrinky. Tu by som asi nešpekuloval.
Usetrit sa da skor na akva komponentoch - teda z mojho pohladu.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod j » 12 Sep 2012 06:28 am

Páni vďaka za reakcie. Dodatočne ma napadlo, že tú skrinku vlastne doma ani nemôžem vyrábať - má to byť pre deti prekvapenie/darček k narodeninám/meninám (majú ich o mesiac chvílu po sebe). Zatial mi najlepšie vychádza asi táto: http://idea-nabytok.sk/scripts/obchod/c ... ideno_dir= . Konštrukčne vyzerá byť relatívne pevná. Horná doska leží na bočných (nie je prichytená z boku niekolkými kolíčkami), v strede je pravdepodobne ešte jedna zvislá ktorá by tú hornú mala takisto podopierať (čiže horná by sa nemala pod váhou akvarka prehnúť (akváriun je o 10cm kratšie ako skrinka, takže nebude zasahovať nad bočné nosné dosky), ďalšie + je úložný priestor (tých nie je v našom byte nikdy dosť). Ako nedostatok vidím väčšie rozmery skrinky, keby sa ubralo s výšky a šírky po 10 cm bol by to ideál (na druhú stranu je tam zase viac úložného priestoru) a farebne moc neladí s vedlajšiu čiernou skriňou. Možno by som z nej odmontoval nohy a lavé dvierka - vznikla by tak otvorená polička kde by si decká mohli dať knihy o rybičkách, nehovoriac o tom že by to možno pôsobilo vzdušnejšie. Ešte nejakú dieru do zadu na káble a hotovo. Len ju ešte budem musieť pozrieť naživo.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod Giftzahn » 12 Sep 2012 07:23 am

@j: njn,no fidis ...sikovny si a dokonca ma by skrinka a akva pre deti ... to skyta neuveritelne moznosti ... pred nedavnom som realizoval nieco podobne pre syna kamarata - maly akva projektik ... nejakych 6 rokov ma chalanisko ... a skrinku si skladal sam ...teda s pomocou mna, jeho otca a povedzme ze aj tety trpezlivosti ...:lol: ...celkom uspesna akcia a hlavne chalaniskovi sa to strasne lubilo DIY ... sice sme zo zaciatku boli pomalovani vsetci traja a skrinka bola stale "cista" a nenatreta :mrgreen: .... ale po dvoch tyzdnoch bolo hotovo ... a hotova bola ja "miestna" gazdina s nervami ... ako male plus ...:twisted: .... cize skus aj nad niecim podobnym porozmyslat a zapojit do akcie aj "pomocnikov" ....

njn, s tym mobilom mi musis prezradit to tajomstvo ako ho len 5x za rok pouzivas ...ja sa ho snazim uz piaty rok zbavit ..toho "satanovho" pristroja a nedari sa ... co sa tyka auta uz pred 10 rokmi som zistil ze potrebujem sofera .... ale zial zatial mi nijakeho nepridelili .... nuz u mna ziadne jazykove bariery nie su .... cize nemam ani najmensie mindraky si zdvihnut telefon a vybavit co potrebujem v zahranici ... :wink:

@spidr3: njn, trochu prachu "hardcore" akvaristu nemoze rozhadzat ... ale ani trochu ... jj, 20 EUR je tak horna hranica pri beznych rozmeroch akva skrinky tak do 60x36x80 aj s povrchovou upravou ... :wink:

@chnuro: njn, to nie je kupcenie ... to je moj daily bussiness ... ja proste nie som ochotny akceptovat tie ceny akva HW co tu podaktori borci od podnikania maju ( cest vynimkam ) ... proste dovolim si tvrdit ze to hranici v niektorych pripadoch s impertinentnou drzostou ... proste sa nevzrusujem, nekomentujem ich cenotvorbu ... maju holt chlapci smolu ...nenakupim u nich ...ceny im aj tak pojdu dole skor alebo neskor ... alebo im skladove zosoby zozeru nutrie ...:lol: :mrgeen: :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod j » 15 Jan 2013 10:01 am

Takže MP akquapro 60XL je doma. Na objednávku cez Aquasymbiózu prišla do dvoch týždňov. Nikde inde na slovenskom trhu som tento produkt nenašiel. Pôvodne som chcel toto akvárko deťom do izby, ale ako sa písalo vyššie, mal som problém k tomu nájsť adekvátny podstavec a ani som nemal dostatočnú finančnú hotovosť, tak som zobral iný set aj zo stolíkom v Hornbachu na splátky. Tu je k nemu niečo bližšie: j-detske-akvarium-t14653.html . Už som pomaly na 60XL zabudol, ale v obývačke začalo tiecť akvárium s podobnými rozmermi aké má to XLko a "Ježiško" priniesol nejaké financie, tak som po dobrej skúsenosti s výrobkom MP u detí objednal tento set.
Možno by niekoho zaujímala krátka "recenzia" toho setu MP akquapro 60XL.
Takže - prišlo to pekne zabalené v jednej krabici. Akvárium má rozmery DxŠxV 60x35x40cm . Hrúbku skla som nemeral. Predpokladám že to germáni majú vyrátané tak aby to bolo OK. Na vrchu sú výstuhové lišty.
Kryt s osvetlením je z plastu (pocitovo sa mi zdá trochu slabší ako na tom sete u detí), má dva otvory (menší je pravdepodobne určený na automatické kŕmitko, alebo niečo také - ja som tam dal večerné bodové LED svetielko). Obsahuje dve 15W žiarivky. Trochu ma mrzí že nie sú na predradníku, ale je to stará "klasika" so štartérmi (to isté set u detí). Tak isto tam nie je žiadny odrazový reflektor, iba biele vnútro krytu (v sete u detí boli reflektory). V návode sa píše že doporučujú dokúpiť odrazové reflektory, ale už teraz mám pocit že je to svetlo na to akvárium prisylné, takže to nechám tak ako to je.
Ďalej tam bol filter Eheim aquaball 130. Ten asi nemá význam nejak zvlášť predstavovať. Časom sa asi pokúsim niekde zohnať ešte jeden článok, nech má viacej filtračnej hmoty.
Bol tam ešte ohrievač Jäger 75W, sklenený teplomer s prísavkov (celkom dobre čitatelný) a sieťka na ryby.
A aby som nezabudol - je k tomu dodaný čierny plastový rám. Na nete som okolo toho našiel dosť velkú polemiku, či ho dávať pod akvárium, alebo nie. V návode som nenašiel o tom žiadnu zmienku (ale mohol som to prehliadnuť). Fakt je že keď ho má človek v ruke, tak nepôsobí práve dojmon nejakej extrémnej pevnosti. predsa len na tom bude skoro 100 kg. Ale zase som si povedal že ak nebudem veriť nemeckým výrobcom, tak potom komu? Takže som ho pod akvárko šupol. Zatial som nepozoroval žiadny problém, nehovoriac o tom že to spolu s krytom tvorí estetický celok. Možno mohol byť ten rámik trochu vyšší, nech zakryje viac substrátu.

Akvárko je zatial v prevádzke tretí deň, takže je asi ešte predčasné vytvárať nejaké definitívne hodnotenia, ale zatial musím vyjadriť spokojnosť.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod Tomas54 » 15 Jan 2013 10:40 am

Do toho plastoveho spodku si kludne mohol dat podlozku pod akva, bolo by to lepsie a nebolo by ju ani vidiet. Volakedy som to tiez tak mal
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod Milan666 » 15 Jan 2013 20:25 pm

Netreba zabúdať, že aj wolksvagen sa vyrába aj v Číne, nechcem oberať o ilúzie samozrejme. Ten ohrievač napr. je predimenzovaný
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod j » 15 Jan 2013 20:46 pm

Milan666 napísal:Ten ohrievač napr. je predimenzovaný


Vadí to podla teba niečomu? :)
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod Milan666 » 15 Jan 2013 20:58 pm

Tvojej peňaženke bude, časom ohrievače prestaneš používať
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod bohus301 » 15 Jan 2013 21:43 pm

a nechaš izbovu teplotu?nebude kolisat?
bohus301
 
Príspevky: 326
Obrázky: 9
Založený: 23 Okt 2012 17:51 pm

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod j » 16 Jan 2013 08:47 am

Milan666: o tom sme sa tu už predsa viac krát dohadovali. Zopakujem - ja opodstatnenie ohrievača v akváriu vidím (a keďže sa stále vyrábajú a predávajú tak asi nie som sám). Kdo ho nepotrebuje nech nekupuje. Nehovoriac že keď už bol súčasťou setu, tak ho predsa nevyhodím. :)

bohus301: ak tá otázka bola na mňa - tak izbovú teplotu v akváriu by som určite chcel, ale nie tú v ktorej je toto konkrétne akvárium.
V zime v tej izbe máme ledva niečo okolo 20°, ak je mimoriadna zima tak to niekedy klesne aj pod 19°. Proste na viac ju ten radiátor nedokáže vykúriť. Pokial by som tam mal konštatne 22-23°, tak kludne poviem že sa bez ohrievača zaobídem.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod Milan666 » 16 Jan 2013 17:58 pm

bohus301, kolísanie teplot je prírodzené, či to v prírode nepozorujete? To len byznismani, nám celé roky tvrdili aké dôležité je mať stabilnú teplotu, aby mohli lepšie predávať. Chápem, že rybky ako diskus, bojovnica atď. žijú v teplých vodách, no ostatné?
Či sa nám neuľaví pri letných horúčavách v chládku? Či nevravíme, že dnes je dusno, fúúú a utekáme sa k ventilátoru nadýchnúť? Alebo tí náročnejší už nevedia bez klímy?, to preto lebo v chladnom ovzduší je viac kyslíka.
Rovnako je to aj s akvarijnou vodou, čím je teplejšia, tým má menej kyslíka a rybky začínajú ťažšie dýchať, deficit kyslíka ohrozuje imunitný systém a to je nebezpečné! Teraz je už neskoro, ale od jesene tohto roku si môžu rybky zvykať a nielenže sa budú mať lepšie, ešte aj nám zvýši na pivko


@j Aj cigarety, alkohol, bravčovú masť, tučné bravčové mäso, bagety, rychlé občerstvenie, predávajú a má to opodstatnenie?
Áno!, pre tých čo na tom zarábajú!
Nezabudni, že filter, osvetlenie tiež zohrievajú vodu a divil by si sa ako, načo plytvať energiou a peniazmi ešte na ohrievač?
Keď už tak 75W v pohode vyhreje aj 200 litrové akvárium, 25W mi niekedy stačí na cca 100 litrové akvárium, preto som spomínal, že je predimenzovaný, hlavne, že výrobca a predajca šúchajú radosťou rukami
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod Vlado21 » 16 Jan 2013 18:19 pm

j napísal:Milan666: o tom sme sa tu už predsa viac krát dohadovali. Zopakujem - ja opodstatnenie ohrievača v akváriu vidím (a keďže sa stále vyrábajú a predávajú tak asi nie som sám). Kdo ho nepotrebuje nech nekupuje. Nehovoriac že keď už bol súčasťou setu, tak ho predsa nevyhodím. :)

V zime v tej izbe máme ledva niečo okolo 20°, ak je mimoriadna zima tak to niekedy klesne aj pod 19°. Proste na viac ju ten radiátor nedokáže vykúriť. Pokial by som tam mal konštatne 22-23°, tak kludne poviem že sa bez ohrievača zaobídem.

j, obaja mate pravdu. Ohrievac moze byt zbytocny, hlavne ked vodu ohrieva aj osvetlenie. Ale ked uz je sucastou setu, clovek ho predsa nehodi do kosa. Tiez som ho dostal so setom od Eheimu (z rovnakeho shopu), vodu mam v zime stabilne 25-26 'C aj pri vypnutom radiatore, v lete niekdy vylezie na 30 'C. Takze ohrievac zapada prachom v komode pod akvarkom, keby predsa len niekedy... :roll: Ty pises, ze v izbe je ledva 20' (rodinny dom?), zalezi co planujes chovat a pestovat, ale je dost pravdepodobne, ze ten teplomer vyuzijes, min. aspon v zime...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod Tomas54 » 16 Jan 2013 18:35 pm

ved nech ho tam da, nastavi teplotu napr. na 24 C a zapne sa iba ked klesne teplota, cize az vtedy bude zrat elektriku, inak nebude, vlastne bude, ale uplne zanedbatelne.
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod bohus301 » 16 Jan 2013 19:20 pm

aj ja si myslim ze ked netreba tak nejde a je lepšie ked nekoliše teplota ako hore dole
bohus301
 
Príspevky: 326
Obrázky: 9
Založený: 23 Okt 2012 17:51 pm

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod j » 17 Jan 2013 08:50 am

Vlado21 napísal:
j napísal:Ty pises, ze v izbe je ledva 20' (rodinny dom?), zalezi co planujes chovat a pestovat, ale je dost pravdepodobne, ze ten teplomer vyuzijes, min. aspon v zime...


Nie, je to 9 poschodový vyše 40 ročný nezateplený barák s akože vyregulovaným kúrením, kde platíme nehorázne nájomné, ale to sme už mimo tému. Ja mám rád vo všetkých akváriách stabilných 23 - 24°, čo mi nejakých 6 - 7 hodín svietenia určite nezabezpečí. Teda aspoň nie v tomto akváriu v obývačke (vyskúšané). V noci pekne vidím ako sa zhruba každých 30 - 40 minút ohrievač na chvílu spína.

Milan666: ty mi začínaš pripomínať argumentáciu niektorých "ochranárov" ktorý sú proti jadrovým, tepelným, vodným, solárnym veterným a neviem akým elektrárňam, ale svietiť a nabíjať mobily chcú. Ak to vyznelo že mám niečo proti ochranárom, tak opak je pravdou, polovica mojej rodiny robila, resp. robí niečo v súvislosti s ochranou prírody, vrátane mojej maličkosti. Proste by si si už mohol zvyknúť že keď niekto napíše že niečo má pre neho svoje opodstatnenie, tak to asi tak bude. Amen.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod Milan666 » 17 Jan 2013 18:40 pm

Mne to nevadí, ty si spomeň po čase na mňa akú som mal pravdu na začiatku roka 2013 keď som ti dobre radil.
Prírodu mám rád to je pravda, ale na ochranára sa nehrám, už len z toho môžeš usúdiť, že nechcem chovať rybky v bavlnke pri teplote presne 25°C.
Mne naozaj ide o to, že môžeš mať ohrievač a pri tom šetriť peňaženku, naozaj. Príklad:, keď ti vypnú prúd na celý deň, tak určite budú na tom lepšie tie rybky navyknuté na 19-20°C ako tie s 25°C, nakoniec nikde nieje napísané, že aj sám ohrievač ti môže hocikedy odísť.
Ja to naozaj myslím dobre
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod j » 17 Jan 2013 21:00 pm

Milan666 napísal:ty si spomeň po čase na mňa akú som mal pravdu na začiatku roka 2013 keď som ti dobre radil.


Už sa mi o tom nechce stále dokola. Som dlhoročným (30? rokov) uživatel ohrievačov a je naozaj velmi pravdepodobné že o ďalších 20 rokov si ako dôchodca spomeniem na tvoje slová a budem sa ospravedlňovať vnúčatám že som im namiesto neustáleho tvdohlavého a hlavne zbytočného nakupovania akváriových ohrievačov mohol šetriť na laserovo-plazmové hračky. :pivo:
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.