narodeninovy darcek



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

narodeninovy darcek

Odoslaťod leaded » 13 Sep 2012 11:29 am

Ahojte

V nedelu som dostal nove 54litrove akvarium a v pondelok dokupil rasliny cely to vyzera asi takto:

Filter - Aquael Fan 1 plus
Osvetlenie - Aquael Deco light 11W
Substrat - Stare dno Rataj
Rastliny - 1x Anubias Cofeifolia
1x Echinodorus Mercedes
1x Echinodorus ocelot green
1x Echinodorus ( bohuzial neviem nazov )
1x Egeria densa
1x nazov opat neviem, ale fotografia č. 01

Dufam, ze som postupoval dobre a nebudu ziadne straty na zivotoch ( :D )

02.JPG


01.JPG
Ta neznama rastlina


03.JPG






Pekny deň :)
leaded
 
Príspevky: 11
Obrázky: 2
Založený: 14 Aug 2012 11:21 am
Bydlisko: Humenné

Reklama

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod leaded » 13 Sep 2012 11:29 am

04.JPG
leaded
 
Príspevky: 11
Obrázky: 2
Založený: 14 Aug 2012 11:21 am
Bydlisko: Humenné

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod Tititos » 13 Sep 2012 14:15 pm

Nevyzera to zle, ale to dno sa mi nepaci a mozno by to chcelo silnejsie svetlo, modlim sa aby ti aquael dlho svietil :)
Obrázok používateľa
Tititos
 
Príspevky: 163
Obrázky: 1
Založený: 04 Máj 2012 11:31 am
Bydlisko: Žilina

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod leaded » 13 Sep 2012 15:17 pm

To dno je skor do zlta to je sposobene luhovanim koreňa. Dufam ze čim skro sa to ustali
leaded
 
Príspevky: 11
Obrázky: 2
Založený: 14 Aug 2012 11:21 am
Bydlisko: Humenné

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod jiri sajar » 13 Sep 2012 19:55 pm

ak si "leaded" začiatočník, tak gratuľujem .... konečne po dlhšej dobe nikto zo začiatočníkov, ktorí sa nádrže chytili za "ten správny koniec" ... skôr ako koncom septembra do nádrže ryby nedávaj ...
držim palečky nech sa ti darí :pivo:
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod Milan666 » 14 Sep 2012 13:11 pm

Straty na životoch?, akých?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod Luker13 » 14 Sep 2012 13:32 pm

Milan666 napísal:Straty na životoch?, akých?


napriklad aj tvoj :D bud rad milan, ze sa najdu takyto zaciatocnici, co ta nevytocia
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod leaded » 14 Sep 2012 13:53 pm

No tak aj rastlina je živa aj ona moze uhynuť či nie ? Ešte by som sa chcel spytat tych 11W asi nestači čo. Myslim, ze bude treba ešte jednu hlavicu so svetlom
leaded
 
Príspevky: 11
Obrázky: 2
Založený: 14 Aug 2012 11:21 am
Bydlisko: Humenné

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod Giftzahn » 14 Sep 2012 15:38 pm

njn, ono k tym 11W si prikup este povedzme 11W pripadne 2 x11W ... ono ako tu bolo spomenute jedna sa o Aquael a tieto svetielka zial radi dost zavcasu odchdzaju .... cize ak by si sa rozhodol ze pojdes do toho aquaelu tak zober istotne radsej dve ... pri tvojom akva, rastlinka bez Co2 ti isto postaci 2x11W a ta tretia bude "do zasoby" ked ti jeden z Aquaelov odide ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod vysluzil2 » 14 Sep 2012 17:58 pm

Leaded vitaj medzi nami akvaristami. U mna si si splhol, ze si pouzil stare dno. Druhy krat , ak sa podari, treba dodat aj ziviny, dufam ze stare dno ich obsahuje. ja osobne by som z tvojich rastlin do tvojho aq ,dal max tu limnophilu sesifloru, co mas zasadenu vpravo- taka strapata rastlina. Aj tu by som sadil formou odrezkov, ale da sa aj tak ako si to spravil ty. ostatne neviem, neviem , napr ozelot mava u mna listy dlhe v 40 cm vysokom aq tipujem cez 50 cm. Ja by som max 1 volil echinodor mensieho vzrastu, naprhorizontalis, maly medved, regina hildebrandt . a pod. Zarastie cele 54 l aq. A dal by som ku korenom tabletku aalebo ilovu gulku, z coho by cerpal ziviny. Ryby je mozne vpustit do cerstvej vody okamzite po pouziti pripravkov na upravu vody a bacterii. Pisu to v navode , ked pouzijes lepsiu znacku, navod by nemal chybat. Pouziva tento sposob vela ludi, mne sa tiez osvedcil. Ja by som v prvom rade vpustil aspon 2 ancistrusov, 3 az 5 cm-ovych. Takze ,este raz, vitaj medzi akvaristami , a vela chovatelskych uspechov. N a echinodory 11 w staci.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod Milan666 » 14 Sep 2012 18:17 pm

Luker13 napísal:
Milan666 napísal:Straty na životoch?, akých?


napriklad aj tvoj :D bud rad milan, ze sa najdu takyto zaciatocnici, co ta nevytocia

Odpusť mi,nepochopil si ma, nemyslel som to zle a podporujem ho samozrejme a teším sa z toho.
Táto jeho odpoveď mi stačila
No tak aj rastlina je živa aj ona moze uhynuť či nie ? Ešte by som sa chcel spytat tych 11W asi nestači čo. Myslim, ze bude treba ešte jednu hlavicu so svetlom


leaded, nevpúšťaj rybky hneď po pridaní vodičiek a baktérií, u niekoho platí u niekoho nie, tak radšej riadný zábeh. Iné je voda, molitán zo zabehnutého akvária a pridanie vodičky s "baktériami" a iné čerstvo založené akvárium :pivo:
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod vysluzil2 » 14 Sep 2012 21:44 pm

Leaded vpustaj ryby kludne po upraveni hned do cerstvej vody , ked sa tak rozhodnes poradim co dalej. Cakat dlhe tyzdne na vpustenie ryb je prezite. Doba a veda je uz inde ako volakedy.precitaj si brozurky od aq firiem.
Viem aj ja rozkazovat ako to mas robit ? :pivo: . Skoda ze to nemam v povahe, robil by som mozno asi nejakeho draba :pivo:
Mas obciansky, musis sa rozhodnut sam :pivo:
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod jiri sajar » 15 Sep 2012 00:13 am

tak tak Leaded... je len na tebe ako sa rozhodneš.... doba a veda (CHÉMIA) je už inde ako voľakedy,.... , takže máš dve možnosti, nadopovať akva všetkým možným, aby si obišiel prirodzený vývoj všetkých biologických procesov na základe ktorých príroda na tejto planéte funguje miliardy rokov pričom vytvorila všetky tie skvostné ryby, ktoré sa snažíme v našich nádržiach úspešne odchovať a dopracovať sa tak k stavu k akému sme my ľudia doviedli životné prostredie pomaly už na celej planéte,.... alebo dať všetkému - na základe pochopenia toho, o čom je prirodzené prostredie a metabolické pochody v ňom - čas a priestor aby nádrž mohla začať žiť svojim vlastným - prirodzeným - životom
už si ukázal, že sa vieš zamyslieť nad tým čo s nádržou robiť, začal si triezvo a s citom, že sa dá na tvoje akva pozerať aj keď ešte len začínaš... a tak verím že sa rozhodneš podlla svojho vedomia a svedomia....
ako som ti písal už vyššie držím ti palečky :pivo:
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod Milan666 » 15 Sep 2012 16:53 pm

Ja už konečne uvítam dobu a vedu keď zoberú tie zázračné vodičky a baktérie a vo veľkom ich budú liať z lietadiel do morí a oceánov, či do horských bystrín, kde je všetko zamorené a znečistené a do 24 hodín tam bude vodný ráj,kde budeme okamžite nasádzať ohrozené druhy rýb, aby sa znovu vrátila rovnováha vodných svetov, no neviem sa dočkať
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod vysluzil2 » 15 Sep 2012 17:27 pm

Tema - zaoberat sa Leadedovym aq. O prirode , lietadlach by bolo lepsie zalozit inu temu , Leadedovu temu nezamorovat osobnymi tuzbami.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod hofi » 15 Sep 2012 17:52 pm

vysluzil2 napísal: Doba a veda je uz inde ako volakedy.precitaj si brozurky od aq firiem.

reklamné brožúrky by som veľmi nečítal.Jedine čo sa týka chorôb od sery.
vysluzil2 napísal:Leaded vpustaj ryby kludne po upraveni hned do cerstvej vody...

Tak s tým nesúhlasím.Akvaristika je aj o trpezlivosti.Netreba sa unáhliť. :pivo:
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod vysluzil2 » 15 Sep 2012 22:43 pm

Hofi, zo slusnosti. toto je Leaderova tema. Komentovat cudzie prispevky nie je veru na mieste. Zaloz si temu, a polemizuj si z hocikym. A mozes aj o chorobach.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod Milan666 » 16 Sep 2012 12:03 pm

Práve preto, že je to jeho téma je až povinnosťou upravovať zavádzajúce príspevky, ktoré sa nezakladajú na skutočnosti. Predíde tým nežiadúcim chybám, ide mu predsa o rady. Uvedenie rôznych príkladov je rozvetvenie témy a tým pádom je to v poriadku, či v škole učiteľ len prečíta riadky z knižky a učivo je takto vštiepené?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod leaded » 16 Sep 2012 15:44 pm

Uff, som poriadne prekvapeny dakujem za pochvalne slova :)

Zajtra dokupim dalsie osvetlenie. Ešte by som sa však chcel spytat ohladm limnophila sesiflora, Rastlina je už dost vysoká a dotyka sa hladiny. Je potrebne ju skratit ?

Dakujem
leaded
 
Príspevky: 11
Obrázky: 2
Založený: 14 Aug 2012 11:21 am
Bydlisko: Humenné

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod Mariok » 16 Sep 2012 15:52 pm

Je to "stonkovka" takže ju môžeš strihať a sadiť (aspoň 10cm kusy) kedykoľvek sa ti zachce. Po dosiahnutí hladiny sa ťahá pod ňou a rastie ešte lepšie, ale začne tieniť pod seba, takže sa rozhodni sám, čo je pre a čo proti.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod vysluzil2 » 17 Sep 2012 01:52 am

Milan666 napísal:Práve preto, že je to jeho téma je až povinnosťou upravovať zavádzajúce príspevky, ktoré sa nezakladajú na skutočnosti. Predíde tým nežiadúcim chybám, ide mu predsa o rady. Uvedenie rôznych príkladov je rozvetvenie témy a tým pádom je to v poriadku, či v škole učiteľ len prečíta riadky z knižky a učivo je takto vštiepené?

Tak toto je riadne husty prispevok.
Ak popredna svetova aq firma napise ze jej pripravok umoznuje okamzite vasich ryb, pretoze jej pripravok sa postara o okamzitu biologicku aktivaciu vaseho aq. Cpavok a dusitan jeucinne redukovany.Ze jej pripravok je rťevolucnym vysledkom dlholeteho vyskumu. Siroko rozsireny nazor , ze ako nitrifikujuce bakterie su v aq prevazne aktivne bakterie skupiny Nitrobacter bol vedecky vyvrateny V prirodzenych biofilmoch z aq firmy vyskum zistil ako prevazne zastupcu bakterii znizujucich vyskyt dusitanov bakterie kmena Nitrospira. Cpavok, ktory je pre ryby tiez velmi skodlivy, je odburavany bakteriami Nitrospira a Nitrosomas Najnovsie poznatky mikrobiologie nakoniec viedly k vyvoju ich pripravku. Zive bakterie v nom obsiahnute preukazatelne znizuju obsah nebezpecneho cpavku, a taktiez i dusitanov, v aq.
Je to overene, odskusane aj nami akvaristami , a funguje to.
Niekto tu chce upravovat prispevky. Kto to ma byt. ,Mam to byt ja ? Mal by som. K tomu sa neznizim. Proste, je treba este vela osvety v slovenskej akvaristike. Na niekoho sa nenalepy . pokrok , je zbytocne nim plytvat cas. Ale ani uz overene a pouzivane metodiky.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod martin_s » 17 Sep 2012 07:50 am

Ivan aj popredne firmy toho vela popisu... A co sa tyka toho "...toto je Leaderova tema. Komentovat cudzie prispevky nie je veru na mieste. ..." tak vonkoncom nesuhlasim... Ak niekto napise do akejkolvek temy nieco s cim nesuhlasim, tak je na mieste ze svoj nazor vyjadrim...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod Milan666 » 17 Sep 2012 07:53 am

Tak zjednoduším to: Narážaš zrejme na značku sera, áno aj ja som ju mal na mysli. Ich príravok, či baktérie pod názvom nitrivec, či bionitrivec predávajú ako baktérie uzavreté vo fľaštičke, ktoré jednoducho pustíš do akvária a oni šup do filtra, dna a poďme sa množiť. Myslíš si, že je to ozaj pravda?
Prípravok je skôr "krmivo" pre baktérie, ktoré sa vytvoria zábehom. Nehovorím, že to neurýchli proces zrodu baktérií, to snáď áno, ale zázrak pre čerstvo založené akvárium to určite nieje. Baktérie sú rovnako ako my odkázané na kyslík a neviem kde by ho v tej fľaštičke, v regáli v predajni zobrali, najmä ak na tom regáli strávia niejaký ten mesiac, že? Či sa tam nepíše?: " Pridávať pri, alebo po každej výmene vody? To už zaváňa komerciou ako aj dobrá reklama u " svetovej" aq firme.
Netreba osvetu o týchto výrobkoch, nie sú slováci až tak pozadu, roky rokúce to išlo aj bez týchto prípravkov a ide to aj dnes bez nich, stačí trpezlivosť a nechať to na pani prírodovú a namiesto osvety sa treba ešte viac od prírody učiť
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod Milan666 » 17 Sep 2012 07:58 am

martin_s a hlavne leaded ospravedlňujem sa, končím
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.