:) Zacíname s akvaristikou



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: :) Zacíname s akvaristikou

Odoslaťod Milan666 » 31 Aug 2012 11:46 am

Výborne!
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: :) Zacíname s akvaristikou

Odoslaťod Petko_Petka » 31 Aug 2012 19:04 pm

Tak spravil sa nam biely povlak...na fore som sa docital ze su to bakterie...snad dobre som sa docital...a ze to same zmizne...pre istotu som tam dal aj druhy filter aj s kompresorom....uvidime co to spravim....inak ten filter eiheim 60 takze na 60 litrov akva by to stacit podla mna malo...len sa mi stale zda ze ked ho pustim na full tak je v akva silny prud a bojim sa ci to nebude rybam vadit...aby to zvladali plavat...inak mal som ho cely pod vodou, teraz som ho dal hore tak aby bola triska pol na pol aby sa vyrila viac hladina...moze byt? inak ma to napajanie aj na kompresor...ked vyberiem ten druhy filter...mam tam napojit kompresor ci nie? ako dlho by som mal nechat zapalene svetlo? Inak je tam neonka tusim NARVA 15W biely neon...je to od vyrobcu toho setu...bude dobra? :) snad som trafil neonku lebo som to lustil pomocou zrkadla :D

inak co sa tyka rasliniek tak mam tam urcite anubiasy, lotus red, zbytok este popozeram po atlasoch :)
Petko_Petka
 
Príspevky: 24
Založený: 28 Aug 2012 15:09 pm

Re: :) Zacíname s akvaristikou

Odoslaťod Jozef_L » 06 Sep 2012 13:01 pm

Ten povlak zmyzne, to je normalne.
Obrázok používateľa
Jozef_L
 
Príspevky: 868
Obrázky: 14
Založený: 10 Aug 2012 08:36 am
Bydlisko: Nitra

Re: :) Zacíname s akvaristikou

Odoslaťod martin_s » 06 Sep 2012 13:43 pm

Ospravedlnujem sa za OT, ale toto mi naozaj neda:
Jozef_L napísal: ...Detto ako ty máš na plúcach kopu bordelu (napr. plucne chlamídie), sú prirodzenou mikroflorou tvojho dýchacieho traktu, ale pokial tvoj imunitný systém je dosť silný nikdy sa ti to neprejaví, ak si budeš decimovať svoj imunitný systém až ho úplne zlomíš dostaneš ich. ...

Neviem ci si mal vobec niekedy mikrobiologiu, ale ja by som Chlamydia pneumoniae ani Chlamydia psittaci ako prirodzenu mikrofloru mat v plucach rozhodne nechcel (a ak by to niekoho nahodou napadlo tak: nie, ani Chlamydia trachomatis... :lol:)... Nejde o oportunne patogeny ale obligatne intracelularne parazity...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

:) Zacíname s akvaristikou

Odoslaťod spid3r » 06 Sep 2012 13:49 pm

@martin_s ja nemluvit reci tveho kmene :D

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: :) Zacíname s akvaristikou

Odoslaťod Petko_Petka » 16 Sep 2012 09:49 am

To hore je porodnicka a mam v tom gubku :)

rastlinkam sa dari, rybkam snad tiez, mne sa to paci :) momentalne neprebieha ziadne upgrade :)

len sa nam narodili od inej gubky skor ako od tej co ju mame v porodnicke a neprezila ani jedna mala :(

btw: slimaky som nekupoval, a naraz ich tam mam plnu rit...ako sa ich zbavit?? :)
Prílohy
akva1.jpg
Petko_Petka
 
Príspevky: 24
Založený: 28 Aug 2012 15:09 pm

Re: :) Zacíname s akvaristikou

Odoslaťod astro » 16 Sep 2012 10:24 am

Clea helena ta zbaví slimakov rychlo a ucinne
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: :) Zacíname s akvaristikou

Odoslaťod dedojozef » 16 Sep 2012 10:59 am

To, že neprežili mladé, nemôže byť vďaka tej bielej skale? Vyzerá ako vápenec.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: :) Zacíname s akvaristikou

Odoslaťod Milan666 » 16 Sep 2012 12:20 pm

dedojozef napísal:To, že neprežili mladé, nemôže byť vďaka tej bielej skale? Vyzerá ako vápenec.

Tiež si myslím



A so slimákmi si starosti nerob
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: :) Zacíname s akvaristikou

Odoslaťod Mariok » 16 Sep 2012 15:47 pm

Vápenec určite nie je príčinou straty mladých gupiek, tým ani veľmi tvrdá voda nevadí. A priori ale tiež nevidím jeho použitie v akváriu s rastlinami (plnenom pitnou vodou) ako šťastný nápad). Premnoženie slimákov však signalizuje jednoznačne prekrmovanie, resp. nadmerné hnilobné procesy v akva (rastliny, zapadnutá zdochnutá rybka?). V súčinnosti s následnou nedostatočnou hygienou vody by som hladal príčiny úhynu tam (otrava dusitanmi?).
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: :) Zacíname s akvaristikou

Odoslaťod vysluzil2 » 16 Sep 2012 16:59 pm

dedojozef napísal:To, že neprežili mladé, nemôže byť vďaka tej bielej skale? Vyzerá ako vápenec.

Nie nemoze
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: :) Zacíname s akvaristikou

Odoslaťod dedojozef » 16 Sep 2012 17:07 pm

Tak prepáč. Mýlil som sa. :angel:
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: :) Zacíname s akvaristikou

Odoslaťod Petko_Petka » 16 Sep 2012 20:50 pm

Tak t v strede nie je vapenec a ryby neprezili kvoli tomu ze ich pozrali druhe ryby pretoze, niektora rybka rodila skôr ako ta v porodnicke, mrtve ryby nemam, krmim raz denne aj to len tak aby vsetko hned pozrali, rastliny nehniju.
Petko_Petka
 
Príspevky: 24
Založený: 28 Aug 2012 15:09 pm

Re: :) Zacíname s akvaristikou

Odoslaťod Milan666 » 16 Sep 2012 21:25 pm

Závidím tu istotu s mrtvými rybkami, zbytkovým krmivom a nehnijucími rastlinami, by si sa divil
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: :) Zacíname s akvaristikou

Odoslaťod Mariok » 16 Sep 2012 22:02 pm

Petko_Petka napísal:Tak t v strede nie je vapenec a ryby neprezili kvoli tomu ze ich pozrali druhe ryby pretoze, niektora rybka rodila skôr ako ta v porodnicke, mrtve ryby nemam, krmim raz denne aj to len tak aby vsetko hned pozrali, rastliny nehniju.

To si mohol napísať hneď, že si si chcel len pokecať a všetko ti je jasné! :mrgreen:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: :) Zacíname s akvaristikou

Odoslaťod Petko_Petka » 16 Sep 2012 22:09 pm

Tak mrtve ryby tam niesu...mam ich spocitane snad a v 60l akvariu by som to snad aj videl keby nejaka plavala hore bruchom...nie raz som to konroloval...co sa tyka rastlin tak si 100percent isty niesom, ale tak nevyzeraju ani listy, ani stonka zeby nieco umieralo...mozem sa mylit...nehovorim, ale tak snad vidno ked vam rastlina hnije...:) (dost intenzivne som pestoval kaktusy a zive kamene) a istotu nemas nikdy :)
Petko_Petka
 
Príspevky: 24
Založený: 28 Aug 2012 15:09 pm

Re: :) Zacíname s akvaristikou

Odoslaťod Milan666 » 16 Sep 2012 22:46 pm

V noci odpadne lístok a filter ho zaženie do kúta atď., pri skalároch ti žiadná mladá rybka neprežije. Rastliny v polovici zastrihni a odstrihnuté konce zasuň do substrátu, nech zakorenia a nesaď to ako elektrické stĺpy, ale spolu, do zadu vysoké dopredu nízke
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: :) Zacíname s akvaristikou

Odoslaťod vysluzil2 » 17 Sep 2012 00:32 am

dedojozef napísal:Tak prepáč. Mýlil som sa. :angel:

Dedusko Jozko, ved ty si polozil otazku. :) . Keby bola polozena odpoved , to by som nekomentoval :idea:
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: :) Zacíname s akvaristikou

Odoslaťod Jozef_L » 17 Sep 2012 09:23 am

martin_s napísal:Ospravedlnujem sa za OT, ale toto mi naozaj neda:
Jozef_L napísal: ...Detto ako ty máš na plúcach kopu bordelu (napr. plucne chlamídie), sú prirodzenou mikroflorou tvojho dýchacieho traktu, ale pokial tvoj imunitný systém je dosť silný nikdy sa ti to neprejaví, ak si budeš decimovať svoj imunitný systém až ho úplne zlomíš dostaneš ich. ...

Neviem ci si mal vobec niekedy mikrobiologiu, ale ja by som Chlamydia pneumoniae ani Chlamydia psittaci ako prirodzenu mikrofloru mat v plucach rozhodne nechcel (a ak by to niekoho nahodou napadlo tak: nie, ani Chlamydia trachomatis... :lol:)... Nejde o oportunne patogeny ale obligatne intracelularne parazity...


Jasne ze som mal mikrobiologiu. Všetky patogeny sa u kazdeho vyskytuju, ved nedychat cisty vzduch. Niekde som aj nasiel zlozenie mikroflory pluc, ale neviem uz kde. Vždy to je len o tom ako si silny a si schopny nepodlahnut.
Myslis ze nemas v sebe chripku, ked mas kolegov v praci chorych? Vsetko su to kvapockove infekcie. Ale kaslat na to, nema zmysel sa o tom bavit, toto je mimo tejto temy.

Inak Chlamydia psittaci sa na plucach nenachadza. :mrgreen: Ta sa siri inak.
Obrázok používateľa
Jozef_L
 
Príspevky: 868
Obrázky: 14
Založený: 10 Aug 2012 08:36 am
Bydlisko: Nitra

Re: :) Zacíname s akvaristikou

Odoslaťod martin_s » 17 Sep 2012 09:33 am

To co sa siri inak (pohlavnym stykom) nie je Chlamydia psittaci, ale Chlamydia trachomatis (preto som dal aj tu poznamku v zatvorke)...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: :) Zacíname s akvaristikou

Odoslaťod Jozef_L » 17 Sep 2012 09:48 am

Ziadny kmen som nespomenul, to malo byt len na interpretaciu.
Ale uz ked to chces teda dokoncit, tak ano Chlamydia trachomatis je pohlavna choroba.
Chlamydia psittaci napada cele telo, je to zoonoza. Detto ako Chlamydia pecorum.
Chlamydia pneumoniae "plucne chlamidie" napada pluca a srdcovy sval.
Obrázok používateľa
Jozef_L
 
Príspevky: 868
Obrázky: 14
Založený: 10 Aug 2012 08:36 am
Bydlisko: Nitra

Re: :) Zacíname s akvaristikou

Odoslaťod Vlado21 » 17 Sep 2012 09:53 am

Podobne to asi bude aj v crevnom trakte, ktory u cloveka obsahuje miliardy bakterii, dobrych aj zlych. Je potom primarnou ulohou imunitneho systemu, eliminovat tie zle. Ale zas zbavit telo do posledneho jedinca, to predsa len nedokaze. Znizena imunita (zvyseny stres, nevhodna strava, zivotne prostredie...) prinasa disbiozu, ked prospesne bakterie prestanu spolupracovat a zacnu byt z crecnej sliznice vytlacane skodlivymi bakteriami. To vedie k vonkajsim chorobnym prejavom, az totalnemu zruteniu organizmu. Asi dost podobne to bude fungovat aj u ryb...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: :) Zacíname s akvaristikou

Odoslaťod Jozef_L » 17 Sep 2012 10:00 am

DIky Vlado21 za nasmerovanie, uz sa to zacinalo moc posuvat vedecky, v com sa asi poniektory vyžívaju. Nechcem menovať :mrgreen: .

Tak hadam kazdy pochopil co som myslel pod pojmom "prirodzena mikroflora".

Len som tym chcel povedat, že nic nie je sterilne a vsetko je len akcia a reakcia imunologickej odpovede zivocichov.
Obrázok používateľa
Jozef_L
 
Príspevky: 868
Obrázky: 14
Založený: 10 Aug 2012 08:36 am
Bydlisko: Nitra

Re: :) Zacíname s akvaristikou

Odoslaťod martin_s » 17 Sep 2012 10:17 am

Jozef_L k chlamydiam som ti poslal ss...
Nejde o to vyzivat sa v niecom, ale ide o to ze mi to nedalo... Viem ze si chcel naznacit aky vyznam ma imunita a ze niektore mikroorganizmy su pritomne vzdy a prejavia sa ako patogeny az po oslabeni imunitneho systemu (to su tie oportunne - prilezitostne patogeny), len mi nedalo nereagovat na ten nevhodne zvoleny priklad... Dobrym prikladom je aj napr. bezna krupicka - spory sa vo vode nachadzaju bezne, ale staci u niektorych ryb aj male oslabenie napr. stresom a dojde k ochoreniu (k tym nachylnejsim patria napr. neonky)...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.