narodeninovy darcek



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod martin_s » 17 Sep 2012 08:35 am

Milan666 ja si tiez myslim ze ide skor o "krmivo" nez o samotne bakterie... Da sa to zistit - urobit nater, zafarbit a pozriet pod imerziou... Malo by tam byt plno G- bakterii (pri G farbeni sa zafarbia do ruzova, al. cervena podla toho ake farbivo sa pouzije na dofarbenie)...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Reklama

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod Milan666 » 17 Sep 2012 16:48 pm

Ja som o tom presvedčený, škoda, že to nemám ako dokázať
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod Milan666 » 17 Sep 2012 17:14 pm

vysluzil2 napísal:
Milan666 napísal:Práve preto, že je to jeho téma je až povinnosťou upravovať zavádzajúce príspevky, ktoré sa nezakladajú na skutočnosti. Predíde tým nežiadúcim chybám, ide mu predsa o rady. Uvedenie rôznych príkladov je rozvetvenie témy a tým pádom je to v poriadku, či v škole učiteľ len prečíta riadky z knižky a učivo je takto vštiepené?

Tak toto je riadne husty prispevok.
Ak popredna svetova aq firma napise ze jej pripravok umoznuje okamzite vasich ryb, pretoze jej pripravok sa postara o okamzitu biologicku aktivaciu vaseho aq. Cpavok a dusitan jeucinne redukovany.Ze jej pripravok je rťevolucnym vysledkom dlholeteho vyskumu. Siroko rozsireny nazor , ze ako nitrifikujuce bakterie su v aq prevazne aktivne bakterie skupiny Nitrobacter bol vedecky vyvrateny V prirodzenych biofilmoch z aq firmy vyskum zistil ako prevazne zastupcu bakterii znizujucich vyskyt dusitanov bakterie kmena Nitrospira. Cpavok, ktory je pre ryby tiez velmi skodlivy, je odburavany bakteriami Nitrospira a Nitrosomas Najnovsie poznatky mikrobiologie nakoniec viedly k vyvoju ich pripravku. Zive bakterie v nom obsiahnute preukazatelne znizuju obsah nebezpecneho cpavku, a taktiez i dusitanov, v aq.
Je to overene, odskusane aj nami akvaristami , a funguje to.
Niekto tu chce upravovat prispevky. Kto to ma byt. ,Mam to byt ja ? Mal by som. K tomu sa neznizim. Proste, je treba este vela osvety v slovenskej akvaristike. Na niekoho sa nenalepy . pokrok , je zbytocne nim plytvat cas. Ale ani uz overene a pouzivane metodiky.



samicka-mecuna-biely-zakal-na-oku-t14491.html#p241414
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod jiri sajar » 17 Sep 2012 18:52 pm

vysluzil2 napísal:
Milan666 napísal:Práve preto, že je to jeho téma je až povinnosťou upravovať zavádzajúce príspevky, ktoré sa nezakladajú na skutočnosti. Predíde tým nežiadúcim chybám, ide mu predsa o rady. Uvedenie rôznych príkladov je rozvetvenie témy a tým pádom je to v poriadku, či v škole učiteľ len prečíta riadky z knižky a učivo je takto vštiepené?

Tak toto je riadne husty prispevok.
Ak popredna svetova aq firma napise ze jej pripravok umoznuje okamzite vasich ryb, pretoze jej pripravok sa postara o okamzitu biologicku aktivaciu vaseho aq. Cpavok a dusitan jeucinne redukovany.Ze jej pripravok je rťevolucnym vysledkom dlholeteho vyskumu. Siroko rozsireny nazor , ze ako nitrifikujuce bakterie su v aq prevazne aktivne bakterie skupiny Nitrobacter bol vedecky vyvrateny V prirodzenych biofilmoch z aq firmy vyskum zistil ako prevazne zastupcu bakterii znizujucich vyskyt dusitanov bakterie kmena Nitrospira. Cpavok, ktory je pre ryby tiez velmi skodlivy, je odburavany bakteriami Nitrospira a Nitrosomas Najnovsie poznatky mikrobiologie nakoniec viedly k vyvoju ich pripravku. Zive bakterie v nom obsiahnute preukazatelne znizuju obsah nebezpecneho cpavku, a taktiez i dusitanov, v aq.
Je to overene, odskusane aj nami akvaristami , a funguje to.
Niekto tu chce upravovat prispevky. Kto to ma byt. ,Mam to byt ja ? Mal by som. K tomu sa neznizim. Proste, je treba este vela osvety v slovenskej akvaristike. Na niekoho sa nenalepy . pokrok , je zbytocne nim plytvat cas. Ale ani uz overene a pouzivane metodiky.


veľmi rád by som vedel na čo mi je likvidácia čpavku a dusitanov u novozaloženého akva, ktoré je len osadené rastlinami a ryby ešte v nádrži nie sú ????... odkiaľ by sa mi tam dostal čpavok a dusitany (ak pravda použijem bežnú vodovodnú vodu) keď v novozaloženom akváriu chýbajú živočišné metabolity, ktorých rozkladom tieto látky vznikajú?!? ak tak z veľmi "hodnotného" starého dna, ktoré je plné takýchto metabolitov a ja ho dám do nádrže ktoré postráda užitočné mikroorganizmy, ktoré je spracovávajú.....
tzv. "staré dno" môže mať svoje opodstatnenie len vtedy, keď zo zabehnutého akva zoberiem takýto substrát a ihneď ho použijem v novom akva - teda okrem "živín" v tomto substráte sú v ňom aj všetky živé mikroorganizmy, ktoré sa v profitujúcom, dlhodobo fungujúcom akváriu vyskytujú ...potom docielim to, čo chcem... a to, že v novej nádrži mám hneď od počiatku všetky mikroorganizmy, ktoré pre dobrý chod metabolických procesov potrebujem
ak takéto "staré dno! vyberiem, nasáčkujem do plastových vrecák a potom iho nechám ležať v skladoch či už výrobcu , alebo predajcu aj niekoľko týždňov či mesiacov, tak v ňom bude všetko možné, no živé organizmy - PROSPEŠNÉ PRE ŽIVOT V AKVÁRIU - tam určite nebudú !!!!
a ak nádrž nebude v budúcnu prerybnená a o nádrž bude z hľadiska bežnej údržby riadne postarané, tak ani potom nebezpečenstvo čpavku a dusitanov nie je aktuálne
som si vedomý toho, že budem na základe svojho názoru, ktorý je podložený desiatkami rokov skúseností, zahltený príspevkami rôznych oponentov (či už v tejto téme alebo v ss, no to predýcham :wink: ... aj komáre musia byť....
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod martin_s » 17 Sep 2012 20:32 pm

jiri NH3/NH4+ a NO2- nevznikaju iba rozkladom zivocisnych metabolitov... Je to produkt rozkladu kazdej organickej hmoty, cize aj odumretych casti rastlin (listy, korene, stonky,...), rias, odumretych mikroorganizmov (nalevnik,...) atd.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod jiri sajar » 17 Sep 2012 21:23 pm

máš pravdu.... no ak hovoríme o novozaloženej nádrži, tak - dúúúfam - rastliny do neho sadené by mali byť zdravé a vitálne a sú pred zasadením ošetrené (mám na mysli odstránenie odumretých častí, vrátanie koreňov a ich umytie pod tečúcou vodou, ak nie ich dezinfekcia), takže by sa čpavok nemal tvoriť.... stále mám na mysli novovytvorenú nádrž....
preto si myslím, že použitie prípravkov na redukciu týchto látok je mrhanie peňazí
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod martin_s » 17 Sep 2012 21:35 pm

s mrhanim penazi na pouzitie tychto latok suhlasim, pride mi to len ako placebo, ci "psychoterapia"... Ale co sa tyka organickeho odpadu a ako sa dostane do akva aj ked nemas ryby, tak aj ked osetris rastliny pred zasadenim a umyjes ich pod tecucou vodou tak tam ten odpad budes mat... Niektore rastliny reaguju pri presadeni vytvorenim novych korenov a stare odumru, na povrchu listov mas prichytene mikroorganizmy, riasy atd. aj ked ich nevidis, nejake mikroorganizmy sa ti dostanu do akvaria vzduchom, nejake so substratom (aj ked nepouzijes zrovna stare dno), ...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod jiri sajar » 17 Sep 2012 22:21 pm

no rozhodne je tých "akože nečistôt" také množstvo že prípadný čpavok a dusitany z toho vzniknuté je v tak mizivom objeme, že na to netreba chémiu....
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod leaded » 18 Sep 2012 09:11 am

Takže svetlo je už na ceste domov :) Premyslal som nad osadenstvom, ešte nejdem kupovať len premyslam. U kolegu som videl bettu splenders. Neviem však ci tato ryba nieje mala na 54L. Bral by som samca a samicu. Teplota vody je momentalne 24°C čiže by to chcelo aj nejaký ohrievač. Čo na to poviete ? Alebo čo by si ste tam dali vy ?

Pekny deň


Nechcem zakladat dalsiu temu v sekcii ryby, dufam ze to nevadi
leaded
 
Príspevky: 11
Obrázky: 2
Založený: 14 Aug 2012 11:21 am
Bydlisko: Humenné

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod martin_s » 18 Sep 2012 09:15 am

Ci nie je nejaka ryba mala na akvarium? Podla mna moze byt iba akvarium male na rybu, nie naopak...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod Giftzahn » 18 Sep 2012 09:17 am

njn, pre Bettu bude 54L dost .... otazka je ci pre parik ... samcek vie samicku ustvat "pokial" tato nema sa kam ukryt ... cize pokial bude tvoje akva dobre zabehnute a zarastene tak aby sa mala samicka kam skryt ... preco nie isto ... 54L akva bude pre 1 parik dost ... ale na druhej strane napr. na krevetky mozes zabudut .... nakolko si ich "bojovniciari" isto "podaju ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod Miga » 18 Sep 2012 10:26 am

urcite nie je betta malá na 54l, len tie ukryty treba a samicku nie jednu ale viac jednu by ustval aj keby mala ukryty on si ju vyhlada ked ich je viac tak to rozdeli medzi ne, a co sa tyka kreviet aj ja som ich kupil k bojovnici a boli k tomu námietky ale krevety po case skryvania sa uz teraz veselo behaju po akva a ani jedna betta si ich nevsimne, museli si na seba iba zvyknut, ale na druhej strane zavisi aj od povahy konkretnej ryby si myslím
Obrázok používateľa
Miga
 
Príspevky: 112
Obrázky: 2
Založený: 28 Júl 2012 11:04 am
Bydlisko: Ružomberok

narodeninovy darcek

Odoslaťod spid3r » 18 Sep 2012 10:37 am

Parik bojovnic urcite nie. Samicu skor alebo neskor ustve na smrt. Bud samec a aspon 3 samice + poriadna rastlinna dzungla, alebo len solo samec + nejake razborky, tetricky, alebo len samice :)

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod vysluzil2 » 18 Sep 2012 20:08 pm

Mato, Mato. Preco sa sustredujes na na zlozenie. Sam si bol pri ich aplikacii. Videl si ucinky. Ich aplikacia je len zaciatok. Pokracovanie je uz na akvaristovi, na nom zalezi, co sa bude diat v aq. Je na nom ako adaptuje ryby, ako zabehne filter. Toto ho caka , ci uz caka 4 tyzdne bez ryb , alebo tam hned vpusti ryby. Toto je najdolezitejsia faza
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod vysluzil2 » 18 Sep 2012 20:27 pm

martin_s napísal:Ivan aj popredne firmy toho vela popisu... A co sa tyka toho "...toto je Leaderova tema. Komentovat cudzie prispevky nie je veru na mieste. ..." tak vonkoncom nesuhlasim... Ak niekto napise do akejkolvek temy nieco s cim nesuhlasim, tak je na mieste ze svoj nazor vyjadrim...

Martin, ak ja napisem, ze je moznost vpustit ryby okamzite, a niekto, kto si myli vpustenie ryb do aq, so zabehnutim aq mu rozkaze - nevpustaj. Raz sa to da zobrat s humorom. Potom , sa tu dozvedame slachetne myslienky ako priroda trpi, ako vsetko nechat na prirodu. Este ze dalsie slachetne myslienky nezazneli z opacnej strany, ktora by napr tvrdila ze polia treba striekat, lebo miesto obila by tam rastol samy divy mak. Co maju spolocne horske bystriny , alebo divy mak so zabehnutim aq , a adaptaciou ryb v cerstvom aq.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod vysluzil2 » 18 Sep 2012 20:49 pm

vysluzil2 napísal:
martin_s napísal:Ivan aj popredne firmy toho vela popisu... A co sa tyka toho "...toto je Leaderova tema. Komentovat cudzie prispevky nie je veru na mieste. ..." tak vonkoncom nesuhlasim... Ak niekto napise do akejkolvek temy nieco s cim nesuhlasim, tak je na mieste ze svoj nazor vyjadrim...

Martin, ak ja napisem, ze je moznost vpustit ryby okamzite, a niekto, kto si myli vpustenie ryb do aq, so zabehnutim aq , mu dokonca rozkaze - nevpustaj. Raz sa to da zobrat s humorom. Potom , sa tu dozvedame slachetne myslienky ako priroda trpi, ako vsetko nechat na prirodu. Este ze dalsie slachetne myslienky nezazneli z opacnej strany, ktora by napr tvrdila ze polia treba striekat, lebo miesto obila by tam rastol samy divy mak. Co maju spolocne horske bystriny , alebo divy mak so zabehnutim aq , a adaptaciou ryb v cerstvom aq.

Takze prestat si mylit vpustanie ryb s adaptaciou ryb, prestat si mylit vpustanie ryb so zabehnutim aq, Vsetko su velmi dolezite fazy
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod jiri sajar » 18 Sep 2012 22:17 pm

ja by som si vedel predstaviť v takejto nádrži párik Pelvicachromusov, alebo Apistogram a zopár pancierničkov (3-4 ks), pancierničci by sa starali o zvyšky potravy a slúžili by k tomu aby cichlidky cítili potrebu si "tvoriť a strážiť" teritorium..... najmä pelvicachromisy sa v dobre zariadenom a udržiavanom akva pomerne rýchlo adaptujú a bez väčších problémov založia rodinku.... sám som ich pred nejakými rokmi choval, a pohľad na oca s mamou ako sa starajú o drobizg je nezabudnuteľný....
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod leaded » 20 Sep 2012 21:20 pm

Ahojte

Nastal (asi) prvy problem na rastlinach sa vytvara povlak. Podobny piesku, lahko sa da zotriet ale znova sa usadi. Neviete co to je a ako sa toho zbavim ?

Dakujem :))
leaded
 
Príspevky: 11
Obrázky: 2
Založený: 14 Aug 2012 11:21 am
Bydlisko: Humenné

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod vysluzil2 » 21 Sep 2012 00:24 am

Tazko sa radi, pokial tam nemas ryby. Taky ancistrus je v aq nato, aby odstranoval nanosy zo skiel, rastlin,dekoracii, a pod. Tieto nanosy su z vykalov ryb, z rozkladajucich sa rastlin. ktore napr zanasaju na zdravych castiach rastlin pory . Bez ryb ja nedokazem zabehnut filter, dno, vodu. n A silne pochybujem, ze niekto tieto procesy dokaze obist :idea:
Ten biely povlak nie je daka hniloba ? Ak ano, mas problem
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod Milan666 » 21 Sep 2012 09:32 am

Ten bielý povlak sú rovnako baktérie, takže žiadnú paniku, je to dôkaz, že sa proces začína. Zmizne to samo, len meniť vodu, teda spomínanú 1/3 vody. Ryby tam nedávaj ancistrus-prísavník by to možno zvládol, citlivejšie rybky nie.
Rovnaký povlak sa občas objaví na čerstvo vloženom koreni, či dreve, nejedná sa o nič mimoriadné, je to proces
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod Giftzahn » 21 Sep 2012 11:43 am

Bez ryb ja nedokazem zabehnut filter, dno, vodu


njn, ja zasa naopak .... nedokazem zabiehat akva s rybami a natlacenou chemiou vo vode ... aby mi tie ryby neplavali na znak ... :lol:

njn, na zabeh akva, filtra a dna nie su zivochovia vobec za potreby .... filter, voda a dno sa aj bez nich a za pomoci rastliniek a pravidelnej vymeny vody ( aj bez magickych vodiciek a susenych "spacich" bakterii a ineho zazracneho a mocneho KUNG-FU atd.) dopohodky "zabehnu" .... a tak po min. 4 tyzdnoch je akva ready pre vypustenie zivocichov ... a usetrene peniaze za "rybie, krevetie, slimakovite a rastlinne skapaciny" ktore neprezili "zabiehanie" a vsetky "magicke vodicky" sa daju vyuzit na nieco zmysluplnejsie ..... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod vysluzil2 » 21 Sep 2012 14:45 pm

:-). Ja viem zabiehat, tak , aj , tak, aj tak, ajtak. A nekape mi to , ked zabieham tak, aj, tak, ajtak, aj tak, Ked to niekomu kape,potom ma problemy s adaptaciou ryb, starostlivostou o ryby. Takze ak sa niekto nevie starat o ryby, ak ich nevie adaptovat v novom prostredi , tomu je jedno, ze bude mat aq AJ 4 mesiace bez ryb. Takze , :)
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod Giftzahn » 21 Sep 2012 14:48 pm

:lol: ... jj, si ma proste odhalil... proste to neumim ... idem sa do kuta hambit ..... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: narodeninovy darcek

Odoslaťod vysluzil2 » 21 Sep 2012 14:53 pm

. Nemusis hambit, ani hanbit ... :) .
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.