Kolibriky na Slovensku ?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Kolibriky na Slovensku ?

Odoslaťod Giftzahn » 19 Sep 2012 08:37 am

njn, volakedy ich bolo habadej .... pekne "stali" vo vzduchu pred kvetom a usilovne "nasavali" .... njn, pravdupovediac tento rok som ani jedneho v akcii este nevidel .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Kolibriky na Slovensku ?

Odoslaťod Sunkafit » 19 Sep 2012 09:10 am

Bežne pri Nitre pozorovatelný napríklad
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Kolibriky na Slovensku ?

Odoslaťod Zero » 19 Sep 2012 09:40 am

Chtěl jsem tu dát odkazy na popis i video, ale nějak se to nechtělo zdárně provést. To co je v příspěvcích probíráno, se v Česku nazývá dlouhozobka svízelová Macroglossum stellatarum. Pozoroval jsem je i v Kazachstánu a zalétají každoročně i na květy do mé zahrady. Též se mě na to u nás lidi ptali oč jde a pletli si je s kolibříky.

V Americe se vyskytují kolibříci, kteří na léto zalétávají do severních oblastí a pak se opět vrací. V Evropě mnohé druhy motýlů podnikají podobné migrační tahy .

Skuteční noční lišajové ( je jich víc druhů) vypadají trošku jinak a v místech, kde jsem obnovil plochy s luční květnatou flórou, je bylo možné za letních nocí pomocí slabé svítilny pozorovat. Přilétali hlavně na kvetoucí vzácný a chráněný hvozdík - klinček pyšný Dianthus superbus, někdy i v několika exemplářích najednou.

Letos jsem pořídil snímek lišaje, pravděpodobně šeříkového ( nezjišťoval jsem druh ) při hodování na mydlici lékařské u mě v zahradě . Jedno foto vám k zhlédnutí sem vložím. Z.
Prílohy
295 Lišaj, asi šeříkový při opylování mydlice lékařské, červenec 2012..jpg
Lišaj š. na mydlici l., 7/2012
Zero
 
Príspevky: 312
Obrázky: 0
Založený: 02 Sep 2011 09:19 am

Re: Kolibriky na Slovensku ?

Odoslaťod hofi » 19 Sep 2012 10:47 am

Odfotografovať tohto motýľa kompaktom bolo čisté šialenstvo
Prílohy
298402_217363864983997_430307339_n.jpg
Llišaj marinkový (Macroglossum stellatarum)
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.