Africké akvárium



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Africké akvárium

Odoslaťod Seses » 25 Sep 2012 09:47 am

Ahojte všetci. Potrebovala by som poradiť a pomôcť zo zariadením akváriia Afrického biotopu. Mám určitú predstavu o dekoráciach rastlinách i rybách. Chcela by som ale od Vás nejaké rady aby som si to overila. Ktoré rastlinky a ryby sú najvhodnejšie pre spolužitie. Rozmer akvária je 200x60x60 dxvxs
chcem tam dať 3D stenu - kamene koreň. Ak by ste mohli poradiť nejaký filter ktorý by to zvládol prečisťovať bolo by super najlepšie podvodný ktorý by som mohla niekam schovať.
Seses
 
Príspevky: 8
Založený: 24 Sep 2012 09:16 am

Reklama

Re: Africké akvárium

Odoslaťod Seses » 25 Sep 2012 13:40 pm

Vidím že každý pozerá nik neradí tak skúsim detailejšie :
veci čo si predstavujem že by boli fajn do akvária. prosím píšte čo si o tom myslíte 3D pozadie : http://abc-zoo.sk/2750-3d-pozadie-do-ak ... koren.html

rastlinky samozrejme živé... dlhé listy , prevažne zelená, určite tam dám pár skrútených koreňov a chcela by som tam dať obrovakú potopenú loď- torchu gýč viem ale môžem si ho dovoliť :D :D som veľké decko.

ohľadom rybičiek, chcela by som tieto čo vy na to? : Motýlkovec africký, Halančík pestrý, Halančík Rachovův, Halančík Fundulopanchax fallax, Halančík gardnerův, Halančík Palmquistův, Peřovec velkoploutvý, Bichirek úhořovitý , Tetra červenooká, Pestřenec červený, tlamovec, Bichir senegalský, Papuľovec čiernoplutvý, Sumček anjelský, Sumček robertsov, Hrbohlavec africký, N/A - Sciaenochromis fryeri, Bichir senegalský - Polypterus senegalus, Ostriežik purpurový, Sumček buffeov,N/A - Paracyprichromis nigripinnis, Neolamprologus pulcher, Microphis brachyurus aculeatus, Haplochromis phenochilus, Rypákovec petersov - Gnathonemus petersii, Prísavník Guntherov - Euchilichthys guentheri, Ktenopoma škvrnitá - Ctenopoma acutirostre, Copadichromis borleyi, Aulonocara maleri, Kaprozúbka pestrá oranžová - Aphyosemion australe, Ostriežik priečnopruhý,

viem je to kvantum rýb. väčšina z nich by mala byť znášanlivá myslíte že by som na toľko druhov mala dať väčšie akvárium?
Prílohy
3d-pozadie-do-akvaria-200x60-cm-koren.jpg
3d-pozadie-do-akvaria-200x60-cm-koren.jpg (25.88 KiB) Zobrazená 10385 krát
Seses
 
Príspevky: 8
Založený: 24 Sep 2012 09:16 am

Re: Africké akvárium

Odoslaťod astro » 25 Sep 2012 13:43 pm

Oi!! "BIG FAT DOUBLE FACEPALM!" :roll:
Ty si ešte nikdy predtým nemala žiadne akvárium, však?
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Africké akvárium

Odoslaťod Seses » 25 Sep 2012 13:53 pm

mala som 200 l všeliaku zmesku rýb, to som bola ešte malá teraz som sa presťahovala a chcela som si urobiť obrovskú akvárium. Keďže sa mi páčia zvlášne typy rých chcela som africké. Problém je že nemám absolútnu predstavu ako by to akvárium malo vyzerať po dekoračnej stránke. Viem že tých druhov rýb je veľmi veľa no i tak polovicu z nich nezoženiem.. viem že je veľké a bude nákladné ale s tým problém nemám .. preto prosím o radu rada by som ho urobila ako sa sluší a patrí to všetko čo som písala bola len hrubá predstava, chcem to nejak okresať za každú radu budem vďačná
Seses
 
Príspevky: 8
Založený: 24 Sep 2012 09:16 am

Re: Africké akvárium

Odoslaťod astro » 25 Sep 2012 13:55 pm

ty si síce vybrala africké ryby ale totálne bez rozmyslu, niektoré žijú v jazerách, iné v riekach, majú absolútne rozdielne nároky. odporúčam sa zamerať na africké jazerá a vybrať si z množstva druhov, ktoré v nich žijú - Malawi, Tanganyika, príp. Viktóriino jazero a keďže nemáš absolútne žiadny prehľad nechal by som si to na tvojom mieste urobiť firmou na kľúč, od výroby akvárka (ak ho ešte nemáš doma) až po zariadenie nádrže a vpustenie rýb.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Africké akvárium

Odoslaťod Seses » 25 Sep 2012 13:59 pm

jo je pravda že som tam tie ryby nasúkala ako sa mi páčilo nedávala som pozor na ph, podmienky teploty obyvané vrstvy atď. asi to urobím presne tak ako si hovoril na kľúč. je to super nápad :) vedel by si mi i poradiť nejakú takú firmu? okolie Ba?
Seses
 
Príspevky: 8
Založený: 24 Sep 2012 09:16 am

Re: Africké akvárium

Odoslaťod Vlado21 » 25 Sep 2012 13:59 pm

Seses, akvaristika nie je len o "velkosti akva". To rybacie halászlé, ktore chces namiesat si este raz nechaj prejst (chladnou) hlavou a ku kazdemu vymenovanemu druhu (niektore sa ti tam viac krat opakuju) si vyhladaj charakteristiku a naroky na chov: http://rybicky.net/atlasryb/cesky/

potopena lod v africkom biotope je dost gyc, za ktory ta tu nikto nepochvali, ale budiz... hlavne este hodne studuj a vygoogli si co najviac informacii o akvaristike (nielen nazvy ryb), kym sa do tej svojej "afriky" pustis... :pivo:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Africké akvárium

Odoslaťod astro » 25 Sep 2012 13:59 pm

vedel - www.polit.sk
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Africké akvárium

Odoslaťod Vlado21 » 25 Sep 2012 14:02 pm

Seses napísal:jo je pravda že som tam tie ryby nasúkala ako sa mi páčilo nedávala som pozor na ph, podmienky teploty obyvané vrstvy atď. asi to urobím presne tak ako si hovoril na kľúč. je to super nápad :) vedel by si mi i poradiť nejakú takú firmu? okolie Ba?

https://www.google.com/search?hl=en&scl ... bratislava
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Africké akvárium

Odoslaťod Seses » 25 Sep 2012 14:05 pm

Jo Vlado už viem :) nahádzala som tam všetko teraz naraz podľa toho oáké sa mi páčia dám si to urobiť pekne na mieru ako mi poradil Astro takto budem mať viac času na iné veci nebudem zbytočne chaosiť a navyše nebudú trpieť rybičky plus bude to vyzerať úžasne :) aspoň jeden nápad som mala dobrý :) napísať na túto stránku ) ak by som to nespravila bol by to chaos a tú loď tam nedám :) Ďakujem :) Keď ho budem mať doma zavesím fotku :)
Seses
 
Príspevky: 8
Založený: 24 Sep 2012 09:16 am

Re: Africké akvárium

Odoslaťod astro » 25 Sep 2012 14:06 pm

prečítaj si súkromnú správu ;)
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Africké akvárium

Odoslaťod Seses » 25 Sep 2012 14:27 pm

neviem či sa mi ju podarilo odoslať :)
Seses
 
Príspevky: 8
Založený: 24 Sep 2012 09:16 am

Re: Africké akvárium

Odoslaťod martin_s » 25 Sep 2012 14:36 pm

Zariadit si vlastne akvarium k akvaristike jednoducho patri a myslim ze je dost potrebne poznat ako veci funguju uplne od zaciatku... Chciet sa venovat akvaristike a davat si pritom zariadovat akvarium na kluc... neviem no...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Africké akvárium

Odoslaťod Seses » 25 Sep 2012 14:40 pm

ja nechcem rybičky odchovávať ani predávať, chcem ich mať ako potešenie a relax, myslím že všetko čo potrebujem mi povedia , ja som zas taká že prekonzultujem aj každý kamienok :) takže si nechám všetko poriadne vysvetliť :) ale v rybkách som magor ja by som brala všetky čo sa mi páčia :D
Seses
 
Príspevky: 8
Založený: 24 Sep 2012 09:16 am

Re: Africké akvárium

Odoslaťod Giftzahn » 25 Sep 2012 14:40 pm

njn, rozhodne by som navrhol ponahlat sa pomaly .... ako uz bolo napisane aby cely ten tvoj projekt Africkeho akvaria nedopadol ako "rybacia polievka" .... ono, mas vo svojej podstate dve moznosti ... bud si nastudovat nieco o rybkach a ich narokoch a podla narokov chovancov si zadovazit akva, filtre, svetlo, substrat, kamene, korene atd .... alebo druhy sposob ak si limitovana napr. priestorom na na akva .... vybrat akva a podla velkosti akva si vybrat vhodnych obyvatelov .... co sa tyka "plastovych veciciek" tie patria do kosa a nie do akva ... njn, to pozadie od "Back To Nature" je sice plast ale budiz povedzme ze to je snad asi jedny ktory sa da v akva este ako tak akceptovat .... cize vecicky ako priratska truhlica, musla, vrak lode, zamocek, potapac a ine podobne vychytavky ... ono, ani akva na kluc nie je nutne idealne riesenie pre zaciatocnika ... skor by som zacal "od podlahy"a pozrel realite "neohrozene do oka" ... prestudoval dostupnu literaturu, pogooglil, presiel fora, prekonzultoval svoje napady s niekym kto ma aktualne "africke akva" v prevadzke ... tym rozhodne usetris za a.) kopu casu ... za b.) kopu financii a za c) predides zbytocnemu sklamaniu ..... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Africké akvárium

Odoslaťod martin_s » 25 Sep 2012 14:52 pm

Seses napísal:ja nechcem rybičky odchovávať ani predávať, chcem ich mať ako potešenie a relax, myslím že všetko čo potrebujem mi povedia , ja som zas taká že prekonzultujem aj každý kamienok :) takže si nechám všetko poriadne vysvetliť :) ale v rybkách som magor ja by som brala všetky čo sa mi páčia :D

To ako funguje akvarium nepotrebujes vediet iba ak by si chcela odchovavat, ale aj ak chces ryby chovat a so serioznym pristupom... Tomu sa proste nevyhnes... Podla mojho nazoru je zariadovanie akvaria na kluc len zbytocnym vyhadzovanim penazi (pokial akvarium nechces mat niekde napr. vo firme, restauracii, reprezentacnej miestnosti atd. cisto ako dekoraciu a budes mat zaplatenych ludi co sa ti o to budu aj starat)...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Africké akvárium

Odoslaťod j » 26 Sep 2012 08:41 am

Pre inšpiráciu popozeraj tieto linky: http://www.akvamalawi.com/phpBB/portal.php a konkrétne sekciu o nádržiach http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewforum.php?f=12 . Tam si môžeš pozrieť aký typ biotopu a s tým súvisiace osadenstvo sa ti najviac páči a podla toho sa môžeš rozhodnúť ktorou cestou sa vybrať. A pokial máš dosť peňazí, tak by najschodnejšia cesta bola asi to akva na klúč od spolahlivej firmy (trebárs ten Polit). Vyhneš sa vlastným chybám a budeš mať akú-takú istotu že je to všetko OK (teda aspoň dúfam - dnes sa už nedá takmer na nič spolahnúť :) ).
A to že nechceš odchovávať - oni tieto afričanky sa dosť radi množia, takže malých budeš mať pravdepodobne dosť (ale dá sa to riešiť správnou kombináciou rýb), ale to už dosť predbieham.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Africké akvárium

Odoslaťod Seses » 26 Sep 2012 09:03 am

Ďakujem :) tak samozrejme im v potešeniach života brániť nebudem :) nechcela som to ale vyslovene na chov.. ak sa rozmnožia tak to budem riešiť potom :) zatiaľ ďakujem idem na poštu a potom si nad to sadnem :D
Seses
 
Príspevky: 8
Založený: 24 Sep 2012 09:16 am


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.