Otecene oko guramy



Všetko okolo akvarijných rýb

Otecene oko guramy

Odoslaťod hanzi006 » 09 Sep 2004 08:55 am

Dnes rano som si vsimol, ze jedna moja gurama ma otecene jedno oko :(. Ked som sa snazil prist na to, co jej je v jednej prirucke, tak som presne nenasiel, o co sa moze jednat. Inac sa sprava normalne, zerie, plava rovno, dycha tak, ako doteraz. Este aj nahana mensiu kolegynu v akvarku. Chcem ju zachranit ( najlepsie by bolo, keby to samo preslo 8) ), tak ak viete, o co moze ist, poraddte mi. ( to otecenie oka vyzera ako keby mala na nom modrinu )
Obrázok používateľa
hanzi006
 
Príspevky: 35
Obrázky: 12
Založený: 12 Sep 2003 17:40 pm

Reklama

Re: Otecene oko guramy

Odoslaťod Peter » 11 Sep 2004 07:33 am

Moze to byt mechanickeho povodu... mohla jej to urobit ta druha gurama, aj ked ony ked sa biju navzajom tak si nejdu po ociach... alebo ina rybka.... ake mas ine ryby... mozno je tam nejaka otravna... na chorobu to velmi nevyzera... ak je to mechanickeho povodu da sa to na poriadok aj same....
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Otecene oko guramy

Odoslaťod Maja » 11 Sep 2004 16:17 pm

Guramy, ked su naozaj chore, tak postavaju po akvariu a menej zeru a menej sa biju ( :-) ). Nie je to asi tak velke zranenie, ked je taka "akcna", keby ju to naozaj bolelo, tak sa utiahne niekde do rohu za listy rastlin a tam vyblednuta caka a caka... Guramy su dost lakave, ked je mimo akvaria alebo v akvariu prudky pohyb, tak sa vrhnu oproti sklu ci vybaveniu akvaria a pocut ako udieraju hlavickou o steny :-(. Mozno si to ocko poskolila prave tymto sposoboom. Ale pre istotu napis, ake ostatne ryby spolu s nou chovas.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Otecene oko guramy

Odoslaťod hanzi006 » 12 Sep 2004 07:01 am

Dakujem za odpovede, to oko sa pomalicky dava dokopy. Zrejme sa fakt niekam udrela, lebo od vtedy sa to nezhorsilo, naopak, zlepsuje sa to. Prvy den bola sice dost "otapena" a velmi si svet okolo nevsimala, ale ku veceru uz zacala byt normalna :D . Pre istotu som dal do akva pripravok proti pliesni a teraz sa tesim, ze to bolo pravdepodobne len uderom. Inac mam este jednu guramu, modru ( ta s tym okom je zlata forma ), a ta modra je akasi menej bojazliva a aj ked cistim akva, neboji sa tolko, ako zlata. V druhom akva mam 6 zlatych guram a ked nieco v akva robim, boja sa ako o zivot.
Obrázok používateľa
hanzi006
 
Príspevky: 35
Obrázky: 12
Založený: 12 Sep 2003 17:40 pm

Re: Otecene oko guramy

Odoslaťod Raviolka » 13 Sep 2004 13:58 pm

Hmm, tak já jsem podobné štěstí neměla. Jako ty ve čtvrtek jsem si všimla, že jednomu z mých pancéřníčků chybí oko; to zbývající bylo trochu vykulené (viz foto v mém albumu). V pátek jsem tu nebyla a ouvej, dneska jsem našla jeho kostřičku... ti tři ostatní vůbec nepřišli pro krmení (a to normálně jak ucítí patentky šílí). Jeden z nich je nápadně pohublý a tak nějak se plouží :(
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.