CO2-kam s ním v noci?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

CO2-kam s ním v noci?

Odoslaťod Dantes 111 » 28 Sep 2012 17:33 pm

Urobil som si co2 burciak a aplikujem ho cez pocitadlo bubliniek a difuzor do aqua. V noci by sa nemalo hnojit tymto plynom, tak otvaram flasu a pustam ho von. Rano ,ked chcem opat prihnojit,tak nie a nie natlakovat,aby to do aqua bublalo.Ako mam plyn udrzat cez noc vo flasi alebo ho niekde nazbierat? Na ceskej porade som cital, vytiahnut este jednu hadicku z burciakovej flase a dat ju do dalsej naplnenej vodou a na konci vzduchovy kamienok a tak ostane bublat nonstop,len rano zastavim regulator a opat to pustim do aqua.Mam v tom hokej,viete mi poradit?
Dantes 111
 
Príspevky: 25
Založený: 18 Sep 2012 12:18 pm

Reklama

Re: CO2-kam s ním v noci?

Odoslaťod Jozef I. » 28 Sep 2012 17:46 pm

pychnuť vyvod do akva do vody s kyblom, tak to robia viacery ale ja to nechávam bublať aj cez noc. nemám nervy na to sa s tým každy deň brblať. len treba tomu trochu prispôsobiť množstvo kvasnic aby nebola reakcia taka silna, hlavne prve dni, kedy je najsilnejšia a neotrávila ti tak osadku v akva., ja davam menšie množstvo kvasnic, takže ani pri najsilnejšej reakci by mi to ryby otraviť nemalo ale zasa ho častejšie zarabam, lebo my vydrží tyždeň...
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: CO2-kam s ním v noci?

Odoslaťod Dantes 111 » 28 Sep 2012 17:58 pm

mam obavy to nechavat na noc,jedine privzdusnovat cez kamienok v noci,aby co2 vyhanal z vody. Ako dlho to uz takto robis nonstop? Inac dik.
Dantes 111
 
Príspevky: 25
Založený: 18 Sep 2012 12:18 pm

Re: CO2-kam s ním v noci?

Odoslaťod lenin.sk » 28 Sep 2012 18:29 pm

Jednoduchá pomoc ja to na noc dávam do chladničky a ked idem ráno do roboty tak to vytiahnem a pustím.Mám tam škrtítko ktoré pred daním do chladničky zavriem a ráno ho pustím.Flaška sa síce zo začiatku dobre natlakuje ,ale nemusíš sa báť tlak nieje taký silný aby ju roztrhol.Nesmieš to prehnať s kvasnicami na 0.5L flašku používam 2 pol.lyžice cukru a 1mal.lyžicu kvasníc,vydržími to cca týždeň posledné dni keď to už slabne to do chladničky nedávam už to len večer privriem a ráno pustím.
Obrázok používateľa
lenin.sk
 
Príspevky: 278
Obrázky: 9
Založený: 30 Nov 2010 20:56 pm
Bydlisko: piešťany

Re: CO2-kam s ním v noci?

Odoslaťod Dantes 111 » 28 Sep 2012 18:43 pm

Susene su vraj este mocnejsie. Nevytahuje ti hadicky,ked je cerstva napln? Mas ich nejako istene alebo len nastoknute?
Dantes 111
 
Príspevky: 25
Založený: 18 Sep 2012 12:18 pm

Re: CO2-kam s ním v noci?

Odoslaťod Jozef I. » 28 Sep 2012 18:44 pm

Dantes 111 napísal:mam obavy to nechavat na noc,jedine privzdusnovat cez kamienok v noci,aby co2 vyhanal z vody. Ako dlho to uz takto robis nonstop? Inac dik.


od začiatku čo mám co2 v akva čo je asi mesiac, ani raz som to na noc neuzatvaral, ale tiež je pravda, že tam ešte nemám ryby,,, ja si myslím, že pokiaľ to nepreženieš s množstvom kvasnic, tak sa ničoho bať nemusíš, len je treba vedieť koľko tych kvasnic tam môžeš dať aby si mal aj dostatok co2 pre akva a zaroveň aby sa ho na noc nenazhromazdilo až moc - otrava rýb. ja dávam na 112L 3ml praškovych kvasnic a toto množstvo na dany objem mam odporučene od jednej dievčiny, ktorá ma rovnake akva a ma tam aj rybky... ale zaleží aj od toho koľko tam máš rastliniek...
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: CO2-kam s ním v noci?

Odoslaťod Miga » 28 Sep 2012 18:50 pm

ja ho uz tiez nechavam cez noc ked je reakcia uz slabsia, inak ho pustam do malej trodecovej flasky vedla burciaku, dam sem fotku aby si videl ako to mam ja, vysvetlím... mam dvojlitrovu flasu a do vrchnaku som urobil dieru a cez nu prestrcil infuznu supravu aku pouzivame v nemocnici (som sestra resp brat :D ) tesne za bankou to mam strihnute a na to mam nasunutu rozvádzac rozdvojku alebo ako to nazvat :D z jedneho konca ide hadicka s tlackou do akvaria a na konci je jemny vzduchovaci kamen a z druheho konca hadicka s tlackou do trojdecovej flasky tiez na konci s kamienkom a tak ked je reakcia silná a nechcem ju tam v noci staci mi uzatvorit privod do akva a otvorit do tej flasticky a potom opacne, ak mas niekoho v nemocnici popros ci by ti to nezohnal vsetko alebo si to poskladaj sam z hadiciek, len ta banka z infuznej supravy je dobra lebo hadicka sa zalamuje ked je pred tym rozvadzacom nakolko ide hore a potom dalsie hadicky idu dolu, preto to mam strihnute natesno ...foto su narychlo z mobilu sorry za kvalitu ale isto je to vidiet

ps. ked ti nechce ta reakcia nastartovat riadne potras flasou
Prílohy
fotogr.0007.jpg
Fotogr.0006.jpg
Obrázok používateľa
Miga
 
Príspevky: 112
Obrázky: 2
Založený: 28 Júl 2012 11:04 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: CO2-kam s ním v noci?

Odoslaťod Vlado21 » 28 Sep 2012 18:52 pm

Dantes 111 napísal: Na ceskej porade som cital, vytiahnut este jednu hadicku z burciakovej flase a dat ju do dalsej naplnenej vodou a na konci vzduchovy kamienok a tak ostane bublat nonstop,len rano zastavim regulator a opat to pustim do aqua.Mam v tom hokej,viete mi poradit?

bezpecnejsie a praktickejsie (ale aj drahsie) riesenie sa mi javi vypustat ten CO2 proste von... Vyhybku by riadil elm. ventil a casovac. Pocas dna by ventil vonkajsi vyfuk zavrel, CO2 by teda bolo tlacene len do akva, na noc by ho otvoril, CO2 by teda cestou mensieho odporu vybublavalo von, bez rizika kritickeho pretlakovania flase, odkladania do chladnicky a pod...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: CO2-kam s ním v noci?

Odoslaťod Dantes 111 » 28 Sep 2012 19:03 pm

bratm Miga,je to dobry tip,len by som to schoval do nejakej skrinky pod aqua alebo za
Dantes 111
 
Príspevky: 25
Založený: 18 Sep 2012 12:18 pm

Re: CO2-kam s ním v noci?

Odoslaťod Miga » 28 Sep 2012 19:08 pm

Dantes 111 napísal:bratm Miga,je to dobry tip,len by som to schoval do nejakej skrinky pod aqua alebo za


mal som na akva kryt a tam to nebolo vidno, teraz som ale kupil lampu a kryt dal prec ( dali sa tam dat iba obyc ziarovky) a uz mi to vidiet ale ked tato varka dobublinkuje tak to hodim bud na pollitrovku alebo litrovku aby to bolo cele pod urovnou, tato dvojka mi bublinkuje aj mesiac mozno aj viac nemam to poznacene
Obrázok používateľa
Miga
 
Príspevky: 112
Obrázky: 2
Založený: 28 Júl 2012 11:04 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: CO2-kam s ním v noci?

Odoslaťod šarkan » 29 Sep 2012 12:56 pm

ja mám 1,5 litrovku na burčiak + 0,7 na prebublávanie a na hadičku čo ide do akva som si dal téčko s malou hadičkou na ktorej je škrtítko a to na noc otvorím a co2 ide do ovzdušia,na noc vzduchujem a osádka v akva si spokojne nažíva,ráno priškrtím zo dva razy prehrknem burčiak a frčím ďalej,je to jednoduchšie si myslím ako prehadzovať hadičku stále do inej flaše
Obrázok používateľa
šarkan
 
Príspevky: 3
Obrázky: 3
Založený: 21 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: CO2-kam s ním v noci?

Odoslaťod radusho » 29 Sep 2012 19:08 pm

myslim ze cela tato debata je nanic pokial nemate burciak zarobeny v nejake ozaj velkej flasi. 1,5l itrovou flasou buciaku som pol roka pustal co2 ho 25 litroveho minicka s tym ze co2 islo nonstop do nasavania vnutornho filtra ked neratam jednu nehodu ked sa mi do akvarka dostal burcak tak sa nikdy krevetam nic nestalo. Momentalne do tristovky pustam co2 z flase a tiez ide nonstop.
Obrázok používateľa
radusho
 
Príspevky: 476
Obrázky: 14
Založený: 19 Okt 2010 16:06 pm
Bydlisko: TT

Re: CO2-kam s ním v noci?

Odoslaťod Milan666 » 30 Sep 2012 14:41 pm

Môže sa pridávať aj v noci, ale! akvárium nesmie byť prerybnené!
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: CO2-kam s ním v noci?

Odoslaťod remus » 30 Sep 2012 15:16 pm

Elmag. ventil nie je zlý nápad. No pri cene okolo 30 € je to trocha premrštené oproti cene burčáku. Takisto spotreba 6W nie je zanedbateľná. Je to jakkeby ďalší filter.
Menší elmag. ventil sa mi zohnať nepodarilo :/
remus
 
Príspevky: 152
Obrázky: 3
Založený: 16 Jún 2007 18:49 pm

Re: CO2-kam s ním v noci?

Odoslaťod jiri sajar » 30 Sep 2012 18:21 pm

ja súhlasím s milanom666 a raduskom, pri burčiaku a tibi krištálikoch sa s problémom "čo keby" ak nie je akva bez rastlín a prerybnené netreba trápiť....
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: CO2-kam s ním v noci?

Odoslaťod Jozef_L » 03 Okt 2012 13:14 pm

Ja mam na hadici t-čko pripojene na bublinkovač. A podla toho ako sa burciak sprava podla toho zapnem bublinkovac.
Obrázok používateľa
Jozef_L
 
Príspevky: 868
Obrázky: 14
Založený: 10 Aug 2012 08:36 am
Bydlisko: Nitra

Re: CO2-kam s ním v noci?

Odoslaťod Sunkafit » 03 Okt 2012 13:37 pm

Ja do 112l akva burčiakujem dokonca z dvoch dvojlitrových fliaš a na noc nerobím vobec nič umrtia 0.
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: CO2-kam s ním v noci?

Odoslaťod Jozef_L » 03 Okt 2012 13:56 pm

Zalezi aj od velkosti bublin ake do akvaria idu. Ja osobne mam 5 literku v nej asi 400 - 500 g cukru a polka kvasnic.
Ale ja sa snazim aj velkost bublin regulovat. Vyusti hadice mam taku hlacivu ktora sa da povolit a potom vychadzaju mega bubliny, ked slabne, mozem ho trochu utiahnut a bubliny su drobnejsie.
Ale asi si budem musiet zohnat Tibi krystaliky, toto na nebavi, lebo spotreba cukru je enormna. A po tyzdni je tam uz aj velke mnozstvo alkoholu co ten burciak utlmi.
Obrázok používateľa
Jozef_L
 
Príspevky: 868
Obrázky: 14
Založený: 10 Aug 2012 08:36 am
Bydlisko: Nitra

Re: CO2-kam s ním v noci?

Odoslaťod Vlado21 » 03 Okt 2012 14:03 pm

este treba pamatat, ze su druhy, ktore horsie znasaju zvyseny obsah CO2 vo vode (SAE, Otocinclus,...) a take, ktore si ho ani nevsimnu...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: CO2-kam s ním v noci?

Odoslaťod Waldo » 19 Apr 2015 19:28 pm

chcem sa spytat co vy nato ak by sa cez noc zaplo ovzdusnovanie a vzduch to CO2 vyzenie z vody. aby sa ten burciak nemusel na noc odpajat alebo neako regulovat.
btw. je to len napad co ak... nemam to odskusane len ma to napadlo ci by to nemohlo takto fungovat.
Obrázok používateľa
Waldo
 
Príspevky: 26
Založený: 05 Apr 2015 12:49 pm
Bydlisko: Giraltovce

Re: CO2-kam s ním v noci?

Odoslaťod triscene » 19 Apr 2015 21:29 pm

Zbytočne natlacis cez den co2 do vody ked ho v noci vyženies von. Zároveň ti bude ph skakat.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: CO2-kam s ním v noci?

Odoslaťod Loki12 » 19 Apr 2015 21:41 pm

Waldo napísal:chcem sa spytat co vy nato ak by sa cez noc zaplo ovzdusnovanie a vzduch to CO2 vyzenie z vody. aby sa ten burciak nemusel na noc odpajat alebo neako regulovat.
btw. je to len napad co ak... nemam to odskusane len ma to napadlo ci by to nemohlo takto fungovat.


ahoj
zacnime z mosta do prosta.
1. fakt si o CO2 co to nastuduj. Ako to funguje, preco sa to dava a hlavne ako s tym CO2 to naozaj je.
2. burciak je velmi nestabilny prijem CO2 a zaroven nie je burciak ako burciak - zalezi aj od receptu, ktory pouzivas
3. vypnutie burciaku na noc, je uplna blaznovina - lebo bud ho tam davas menej a burciakovo bezpecne a v tedy kludne aj cely cas, aj cez noc, alebo ho dam "chces" davat viac a potom je burciak nedostatocny pridavac CO2 - samozrejme ze zalezi od velkosti akvaria (opat neznama pre nas, takze aj rada je len taka vseobecna)
4. ako ti uz predomnou napisal @triscene - naco tlacis do akvarka CO2 ked ho potom chces vytlacat vzduchom? to nedava logiku. Ak myslis na ryby, tak sa opat dostava k tomu co vlastne tym CO2 chces dosiahnut, preco ho tam davas? Ake hodnoty CO2 mavas v akvarku a to nas dostane na uplny zaciatok - je zrejme ze CO2 je este stale pre teba skor magicke zaklinadlo na rast rastlin a proti riasiam ako realny pomocnik.

Neblbni a skus akva aj bez CO2. Je takych miliony a su krasne. Burciak je funkcna zalezitost, ludia s tym dosahuju pekne vysledky, ale urcite to nie je len o kvasniciach, vode a lipovom drievku.

Drz sa.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: CO2-kam s ním v noci?

Odoslaťod Stone1991 » 20 Apr 2015 12:11 pm

ja mam burčiak, 1,8l vody, 3 dcl cukru a asi 10g kvasiniek - čerstvych, pekne na noc ho odstavim, mam flašu s burčiakom navedenu do čistiacej 7dcl kde je asi 2dcl vody a ešte jeden vyvod z nej do velkej 2l prazdne, ked odjde burčiak vytlačam CO2 z nej do akva - napustim zvon nim, rozrobim novy, na noc vypnem a otvorim kohutik do flaše, zatial nebuchlo a ani nema ako taky tlak to neurobi
Stone1991
 
Príspevky: 77
Založený: 22 Feb 2015 17:44 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.