black molly (novo zalozene akva)



Všetko okolo akvarijných rýb

black molly (novo zalozene akva)

Odoslaťod cangoore » 16 Aug 2004 18:59 pm

ahojte, mam asi tyzden akva 60x30x30, kupovane v hornbachu aj ryby a rastlinky a ostatne. Ked sme ho kupovali, nemali sme ani sajnu, co to obnasa. vytvorili sme si celkom pekne akva s 8 rybami - 2xplata, 3x black molly, 3xmecuniky. a prisavnicek. Vsetko bolo OK. po par dnoch sme tam pridali 2 male gupky. Na druhy den sme spozorovali na mollynkach krupicku, tu sme uz dnes uspesne odstranili, ale skapala nam 1 plata a teraz uz asi 3 dni jedna mollynka sa schovava v jaskynke, alebo pod filtrom, vobec neje. co jej moze byt, co mam s nou robit? :?: :?: :?:
cangoore
 
Príspevky: 6
Založený: 12 Aug 2004 17:21 pm

Reklama

Re: black molly

Odoslaťod affinis » 16 Aug 2004 21:56 pm

cangoore napísal: nemali sme ani sajnu, co to obnasa. ? :?: :?: :?:


preco ste si najprv nieco o akvaristike nezistili-mala knizocka ako postupovat,ako ste vedeli o tomto fore, preco ste si nieco neprecitali prv ako ste sa do toho pustili, alebo bola akcia v hornbachu na akvarium? takze ste kupili nove akva narvali do neho kamene napustili vodu, zasadili rastliny a supli ryby a krasa pribytku bola na svete...teda netrvalo to ani tyzden...nuz co...ved ryby neboli take drahe... novozalozene akvarium treba nechat nejaky cas zabehnut kym sa tam daju rybky,prebieha v nom vela procesov, ktore mozu byt pre ryby jedovate...ale to uz si mozno stihol zistit studovanim vo fore, ved tem na zakladanie akvaria je tu neurekom...inak uz mas jednu temu zalozenu, preco si nepokracoval v nej..nieco o platach...tam ti akvaristi chceli pomoct a chceli po tebe nejake informacie...naco zacnes nejaku temu, ked ta potom vysledok nezaujima?
affinis
 
Príspevky: 212
Obrázky: 6
Založený: 12 Feb 2004 17:48 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: black molly

Odoslaťod skala » 17 Aug 2004 07:36 am

cangoore, doporucujem ti darovat zatial ryby nejakemu chovatelovi, ak z nich este nieco bude, a najprv nechat akvarium tak, nechat zapatu prislusnu techniku, snad ju mas, informovat sa, a studovat co treba, pripadne sa spytat niekoho osobne. v opacnom pripade budes mat podobne skusenosti nadalej, o tvojich rybach uz ani nehovoriac. su to zive bytosti a chovat ich nie je az taka sranda.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: black molly

Odoslaťod Asterix » 17 Aug 2004 08:50 am

Chcem vidiet toho chovatela, co si da rybky s krupickou do akvarka :D
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: black molly

Odoslaťod Raviolka » 17 Aug 2004 08:58 am

Cangoore... dopustil ses závažných chyb a platí za ně tvoje ryby :( Affinis má pravdu, včetně poznámky o prvním tématu, které jsi založil (mimochodem název tématu "plata" a "black molly" není zrovna nejšťastnější) :x
Nicméně ti přeju hodně trpělivosti a doufám, že se s tebe časem stane úspěšný akvarista - chybovali jsme všichni :wink:
Takže co můžeš teď udělat? Tu mollynku přelov do karanténní nádrže - předpokládám, že máš, nebo rychle opatříš (použij vodu z akvária!). Pokud nezjistíš žádné zvláštní příznaky choroby, použij preventivně léčivo na bázi acriflavinu (nebo takové, které ti v Hornbachu jistě poradili) - totéž použij i v akváriu s ostatními rybami. A pak to chce už jen trpělivé pozorování akvária - jakékoliv zbrklé nákupy a zásahy se v akvaristice vymstí :? Držím palce tvým rybám :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: black molly (novo zalozene akva)

Odoslaťod Jan?ula » 12 Sep 2004 13:20 pm

cangoore napísal:ahojte, mam asi tyzden akva 60x30x30, kupovane v hornbachu aj ryby a rastlinky a ostatne. Ked sme ho kupovali, nemali sme ani sajnu, co to obnasa. vytvorili sme si celkom pekne akva s 8 rybami - 2xplata, 3x black molly, 3xmecuniky. a prisavnicek. Vsetko bolo OK. po par dnoch sme tam pridali 2 male gupky. Na druhy den sme spozorovali na mollynkach krupicku, tu sme uz dnes uspesne odstranili, ale skapala nam 1 plata a teraz uz asi 3 dni jedna mollynka sa schovava v jaskynke, alebo pod filtrom, vobec neje. co jej moze byt, co mam s nou robit? :?: :?: :?:
:lol: :lol:Je pravda že si treba naštudovať niejaku literatúru.Aj ja som tak niejako začínal ale postupom času som prišiel nato kde sa stala chyba ked som pustil gupky medzi Gurami a Skalare.DO hornbachu chodím aj ja ale nemám dobre skusenosti s predavačmi čo sa týka akva vedia totiž veľmi malo.
Obrázok používateľa
Jan?ula
 
Príspevky: 26
Obrázky: 1
Založený: 18 Máj 2004 21:34 pm
Bydlisko: Slov.Ves

Re: black molly (novo zalozene akva)

Odoslaťod Romeo » 13 Sep 2004 10:16 am

Ja mam v akva gupky spolu s guramami, je na tom nieco zle ?
Obrázok používateľa
Romeo
 
Príspevky: 39
Obrázky: 19
Založený: 24 Feb 2004 11:00 am
Bydlisko: Malacky

Re: black molly (novo zalozene akva)

Odoslaťod Phantom » 13 Sep 2004 19:32 pm

Nemalo by byt na tom nic zle mam 4 guramy a ostatne ryby nechavaju napokoji akurat sa ondia medzi sebou uz mi dokonca samec vyradil 1 guramu:( ale len pozoruj a ak dake utoky uvidis tak sa zbav guram alebo gupiek inac akvarium bez sarvatok neni akvarium:)
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: black molly (novo zalozene akva)

Odoslaťod Peter » 13 Sep 2004 21:20 pm

Mal som gupky s guramami, nebol problem...
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.