Nakup ryb cez w.w.w



Zoznam internetových obchodov a vaše skúsenosti.

Nakup ryb cez w.w.w

Odoslaťod gabrielkoo » 26 Aug 2010 14:58 pm

objednaval niekdo uz ryby cez iternet ak ano preco ste sa tak rozhodli ake mate skusenosti s takymto nakupom a co vas k tomu viedlo :?:
gabrielkoo
 
Príspevky: 177
Obrázky: 3
Založený: 07 Feb 2010 21:26 pm

Reklama

Re: Nakup ryb cez w.w.w

Odoslaťod petriik » 31 Aug 2010 19:32 pm

ako zaciatocnik a nevedomí akvarista som objednaval rybky aj cez net, v domneni ze to bude "kvalitnejsi tovar"
rybky prisli zive ale natolko vycerpane a vystresovane, ze s desiatich to dokazala prekonat len jedna..! pritom ani nerastie ani sa nedokaze rozmnozovat... (ancistrus dolichopterus)
rybycky ani rastlinky cez net neodporucam..! rybky pri tom len trpia a zbytočne hynu..!
Obrázok používateľa
petriik
 
Príspevky: 382
Obrázky: 0
Založený: 05 Apr 2010 13:20 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Nakup ryb cez w.w.w

Odoslaťod trinitysk » 31 Aug 2010 19:48 pm

petriik napísal:ako zaciatocnik a nevedomí akvarista som objednaval rybky aj cez net, v domneni ze to bude "kvalitnejsi tovar"
rybky prisli zive ale natolko vycerpane a vystresovane, ze s desiatich to dokazala prekonat len jedna..! pritom ani nerastie ani sa nedokaze rozmnozovat... (ancistrus dolichopterus)
rybycky ani rastlinky cez net neodporucam..! rybky pri tom len trpia a zbytočne hynu..!

S tymi rastlinkami nestras..:-) Samozrejme je dolezite od koho kupujes. Renomovane firmy ti ale nikdy neposlu sunt...Ja si nechavam doviezt aj letecky zo statov, ci GB a nikdy ziaden problem. Ale mas pravdu, ze ked si objednam (som si objednal..) zo Sumperku z jednej firmy (schvalne nemenujem, je ale dost znama tak si moze kazdy najst...) tak to bola ubohost...ale to je na inu temu a asi by nebolo vhodne hadzat vsetkych predajcov rastlin do jedneho vreca. Skor zalozit temu (ak tu uz nahodou aj nie je) kto je ako spokojny s akym predajcom. Ako taku referenciu pre ostatnych, ktori mozu este s nakupom vahat...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Nakup ryb cez w.w.w

Odoslaťod astro » 01 Sep 2010 14:23 pm

3nity na Ratajove rastlinky som sťažnosti nezaznamenal a keď aj tak vraj v pohode tovar vymení. Vlastnú skúsenosť ale nemám, ja kupujem osobne
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Nakup ryb cez w.w.w

Odoslaťod trinitysk » 01 Sep 2010 15:00 pm

No niektori su z toho tak znechuteni, ze sa im uz ani nechce dotahovat a uz si u neho neobjednaju...staznosti na neho su dost, minimalne v Phe, (nahradza rastliny aj ked je uvedene ze to nema robit, neskore posielanie, malo rastlin napr. riccia, didiplis, eusteralis ale aj ine menej narocne, niektore rastliny nekvalitne az nahnile).
Naopak na take aqua-daho som nepocul este nikoho nic povedat, vzdy nieco pribalia navyse (a naozaj hodnotne) + je moznost ist priamo k nim, nemaju problem pustit cloveka az do sklenikov a priamo si vybrat (a este za lepsie ceny ako cez net..).
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Nakup ryb cez w.w.w

Odoslaťod pha » 01 Sep 2010 23:30 pm

ako ryby neviem, rataj ma pekne rastliny, aj postupuje s dobou ako daho, ale u daho, co sa dohodne to plati, rataj aj nerataj....
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Nakup ryb cez w.w.w

Odoslaťod BarbarOSA » 02 Sep 2010 00:31 am

Niekedy nemusi byt ani renomovana firma a vsetko dorazi nacas a v uplnom poriadku tak ako ma byt a ako to bolo vopred dohodnute..
Z vlastnych skusenosti velmi nemam o com rozpravat, ale zo skusenosti ludi co mi referovali, tak par malych chovatelov posiela ryby vo velmi dobrom stave..
Rastliny tazko povedat, najlepsie vidiet na vlastne oci, cez net si poklikat a dojde domov nieco ine ako od rataja tu pisalo uz viac ludi by som neriskoval, a ako sa spominalo aj ked zaskrtnete ze nechcete nic zamienat, stalo sa..
Preto sa treba radsej pobhliadnut, pobehat nejake burzy, chovatelov a ludi co pestuju rastlinky na predaj a je to..
Vediet co kupujete je velmi dobre..

V poslednom case neviem preco, z jednej predajne uz dvaja akvaristi si domov doniesli jeden na jednom samcovi bojovnice a druhy na par kuskoch neoniek krupicku, ktora im zlikvidovala takmer vsetko..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Nakup ryb cez w.w.w

Odoslaťod Robo111 » 02 Sep 2010 07:55 am

Ma niekto skusenosti s rybkami zaslanymi postou z krajin mimo EU (USA, Indocina, RF, ai.)? Tiez ake su skusenosti s batozinou na letisku, v ktorej su rybky? Hlavne by ma zaujimalo, co na to colnici - nemam s tym skusenosti a neviem, ci si skusat dat nieco poslat, resp. pribalit si nieco kupene na trhu. Predpokladam totiz problemy s veterinarnymi potvrdeniami a inymi dokladmi o ktorych existencii netusim.
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Nakup ryb cez w.w.w

Odoslaťod petriik » 02 Sep 2010 13:44 pm

s takymito dialkami skusenosti nemam,,, ale podla mojho nazoru... ak sa objednaju od nejakeho obchodu a posielaju leteckou postov, videl som ako si prehaddzuju psy v klietkach, tak s balickami v ktorych su rybky, sa asi babrat nebudu..!
nieco ine moze byt napr... velke spolocnosti ktore sa venuju výlučne prevozom zivocichov a maju nato aj personal...
napr. ako sa vyvazaju discusy do EU..! aj ked ani to prene neni asi najlepsie...
a nakolko svetom vladnu rozne vyrusy a choroby, na prevoz zivocichov treba iste povolenia...(neviem ci to plati aj pre rybky)
ktore su dost drahe a mozu si ich zaplatit len exportery...
Obrázok používateľa
petriik
 
Príspevky: 382
Obrázky: 0
Založený: 05 Apr 2010 13:20 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Nakup ryb cez w.w.w

Odoslaťod Robo111 » 02 Sep 2010 15:59 pm

O tom ako zaobchadzaju z batozinou na letiskach, zivou, ci nezivou, si ani ja nerobim iluzie.

Iste by boli zaujimave skusenosti o ktore by sa podelili ludia, ktori objednavali cez aquabid alebo si doviezli ryby z dovolenky. Z druhej stranky chapem, ze ak to nebolo uplne koser, ze nechcu pisat. Tema ma zaujala, lebo bola ciastocne rozpracovana na splendenspower, kde sa par jednotlivcov periodicky pokusalo o importy. Ako som pochopil, colnici sa k tomu stavali dost nevypocitatelne, podla toho "kto mal sluzbu". Mnohi z predavajucich, ktori su na aquabide (ziju mimo EU) poskytuju kontakty na svojich "exporterov", co bude mat iste svoje dovody. Problemy by nemali byt na letiskach vramci EU (volny pohyb tovaru), ak neprevazam "tekutinu" v prirucnej batozine.
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Nakup ryb cez w.w.w

Odoslaťod trinitysk » 02 Sep 2010 16:06 pm

V ramci EU problem je, konkretne GB robi velke problemy (u ryb teda neviem, ale konkretne u psov ked tam ides napr. len na dovolenku je to vcelku dost velka sekiracia). Takze s tym volnym pohybom "tovaru" je nie je az take volne...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Nakup ryb cez w.w.w

Odoslaťod barky » 02 Sep 2010 17:00 pm

V ramci EU naozaj nie je problem, dovazal som si v batozine ryby ci uz z nemecka alebo z talianska, jedina vynimka je len GB, ktory ako ostrovny stat maju specialne vynimky, co sa ostatnych krajin tyka nie je problem.

Dal som si doviezt ryby aj z indonezie, nie je problem - problemy vznikaju alebo vznikli vtedy ak sa objednava vacsie mnozstvo ryb, co je colnikom napadne (ked ale zas posielajuci chovatel posle veterinarne osvedcenie, tak je to tiez ok), ked je pocet maly, tak to dovezie kurier az domov...
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Nakup ryb cez w.w.w

Odoslaťod petriik » 03 Sep 2010 20:53 pm

mam discusa z indonezie... pokial viem, tiez stym problem nebol...
ked vybehla ta pliaga,,, jak sa to volalo..? nenapadne ma...
uz stym mensi problem bol...
Obrázok používateľa
petriik
 
Príspevky: 382
Obrázky: 0
Založený: 05 Apr 2010 13:20 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Nakup ryb cez w.w.w

Odoslaťod lukáš » 03 Sep 2010 22:36 pm

Predpokladam, ze zasielka prisla do Viedne - treba na prebranie zasielky nejake osobitne povolenie, resp. ako to tam funguje? Nezda sa mi, ze by stacili papiere iba od exportera, ale mozno sa mylim.

Dovoz ryb (male jedince v obmedzenom mnozstve) z ktorejkolvek destinacie vo svete v okruhu 6 (8) hodin letu nie je technicky ziadny problem. Staci bezna PET flasa - naplnit do 1/3 vodou, 2-3 male ryby a hotovo - pokial sa nejedna o zvlast citlive druhy. Legislativne podmienky si ale treba zistit dopredu a ich respektovenie, resp. nerespektovanie je uz na indiviualnom zvazeni.
Obrázok používateľa
lukáš
 
Príspevky: 218
Obrázky: 1
Založený: 07 Okt 2005 17:09 pm
Bydlisko: SC

Re: Nakup ryb cez w.w.w

Odoslaťod Robo111 » 06 Sep 2010 10:00 am

Technicky taka 2 l PET flasa znesie aj viac ryb a pokojne aj na 48 hodin vlakom - osobne odskusane povedzme Chanda rangy, Red Parvy, cervene neonky. Kupoval som rano pred odchodom. Vypytal som si od predajcu este aspon 1 l "jeho" vody na pripadnu vymenu vody alebo jej dolievanie. Ziaden kontraband, rybky boli do vlastneho akvaria.:)

Dnes by som sa uz do takej dialky netrepal vlakom a netusim ake su skusenosti s prevozom rybiek lietadlom. Ma niekto skusenost s kupou rybiek mimo EU? Povazovali to na hraniciach (tej ktorej krajiny) za kontraband alebo to beru ako beznu sucast batoziny, samozrejme pokial nejde o miestne ohrozene druhy a mam este vo vrecku blocek?
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Nakup ryb cez w.w.w

Odoslaťod Davac_pb » 07 Okt 2012 01:44 am

Ak viete niake stranky odkial sa da zo zahranicia objednat tak dajte okrem samozrejme ebayu :)
Davac_pb
 
Príspevky: 40
Obrázky: 7
Založený: 29 Apr 2012 23:03 pm
Bydlisko: PB


Naspäť na Internetové obchody

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.