Wonderland



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Wonderland

Odoslaťod Milan666 » 04 Okt 2012 18:05 pm

radusho napísal:mam doma tetru 1200 tiez som si myslel ze je nehlucny az kym som ho trochu potuningoval aby som prinutil vodu co najviac prechadzat cez filtracne media odvtedy je ho aj pocut ale nie je to nic hrozne

:shock: ako potuningoval?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: Wonderland

Odoslaťod radusho » 04 Okt 2012 18:21 pm

na kose som z vonkajsej strany lepil taky lenusky molitam + som zapchal vsetky diery v kosoch v ktorych su uchytene usi na vyratie kosa + som dal do vstupnej casti trubku aby voda isla az na same dno filtra a nemala moznost pretekat spojmi medzi kosmi
Obrázok používateľa
radusho
 
Príspevky: 476
Obrázky: 14
Založený: 19 Okt 2010 16:06 pm
Bydlisko: TT

Re: Wonderland

Odoslaťod Milan666 » 04 Okt 2012 18:51 pm

Ďakujem, rozumiem, ale myslím,že tie otvory doliehajú tak, či tak na seba, tak v podstate vytvárajú trúbku
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Wonderland

Odoslaťod radusho » 04 Okt 2012 19:00 pm

asi to funguje lebo sa o nieco znizil prietok a je aj pocut cerpadlo ale len minimalne predtym islo uplne potichu
Obrázok používateľa
radusho
 
Príspevky: 476
Obrázky: 14
Založený: 19 Okt 2010 16:06 pm
Bydlisko: TT

Re: Wonderland

Odoslaťod Milan666 » 04 Okt 2012 20:26 pm

No ja by som povedal, že ho zbytočne škrtíš a trápi sa preto je hlučnejší. Ak sa bude takto mordovať ďalej, tak sa bude rotor točiť vo vzduchoprázdne a bez dostatku vody a to si odnesie. Trpieť bude aj tesnenie hlavy lebo podtlakom sa bude filter snažiť nasať to čo ide ľahšie a to je vzduch z vonku a hlučnosť sa zvýši. Toť raz sa mi to stalo na fluvale, (už mám nový), podotýkam, neurobil som to naschvál, bol som preč a zabúdol som na neho
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Wonderland

Odoslaťod TTjopo » 04 Okt 2012 20:35 pm

Mozes mi vysvetlit ako by sa tam ten vzduch dostal aby sa to tocilo vo vzduchoprazdne.Moze vytlacit len tolko vody kolko sa do filtra dostane ale nechapem odkial by tam mal prist ten vzduch to by som si rad nechal vysvetlit.Tym ze sa zmensil prietok filtra nema podla mna vpliv na hlucnost.Jednoducho je ta hlucnost taka aka je.Ak by si to Rado teraz povyberal pochybujem ze by sa na hlucnosti nieco zmenilo.Otacky rotora su stale rovnake bez ohladu na to aky je prietok.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Wonderland

Odoslaťod Milan666 » 04 Okt 2012 21:10 pm

Moze vytlacit len tolko vody kolko sa do filtra dostane ale nechapem odkial by tam mal prist ten vzduch to by som si rad nechal vysvetlit.

Presne tak, a koľko vody sa cez poschodia filtračných médií dostane. Ak je tesnenie hlavy už staršie, tak si filter cucne aj vzduch z vonku, pri vypnutí nám potom z pod hlavy slzí. Neviem to ináč vysvetliť a keby sa mi to nestalo, tak by som o tom ani nikdy neuvažoval, preto chápem.
Pri eheime, ktorý už tiež nieje tichý (je už dôchodca) pri zatlačení hlavy stíchol, pri pustení zase akoby tam žblnkotalo. Vymenil som tesnenie a o polovicu stíchol.
Skús filtrom pokývať, samozrejme zapnutom, zboka na bok a budeš počuť ako si nasaje vzduch a potom znovu stíchne , no a skade tam je? To už musíš vedieť
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Wonderland

Odoslaťod TTjopo » 04 Okt 2012 21:24 pm

Keby aj nasal vzduch ako pises tak by ho hned aj vytlacilo.Kde by sa ten vzduch mal zdrziavat?Cerpadlo by ho cez vystup vytlacilo do akva.Ked cistis filter tiez ti v mediach aj po napusteni filtra ostanu vzduchove bubliny a casom to vsetko vybuble.Vtedy je to hlucnejsie.Tak ma napadlo Rado ty pustas do filtra Co2 nebude ta hlucnost sposobena aj tym?Viem ze ti to sem tam zabuble ked sa To nahromadi ale nez sa nahromadi dostatocne velka bublina aby sa dokazala uvolnit hmm to by mohlo sposobovat vecsiu hlucnost rotoru ako pise Milan.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Wonderland

Odoslaťod Snoopy » 04 Okt 2012 21:29 pm

Dava to celkom logiku, sice neviem ake mnozstvo toho "vzduchu" sa do filtra dostava..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Wonderland

Odoslaťod radusho » 05 Okt 2012 19:14 pm

fitler fici bez skrtenia na vystupe aj vstupe jedinym skrtenim je rozsterova rampa. Co2 sice pustam do nasavania ale hlucnost stupla az po upravch predtym som to davkoval rovnako momentalne dokonca pustam menej co2 ako hned po tej uprave : vrtulka sa ucite naparzdno netoci tu by som si vsimol na prude z rampy obcas vytlaci nahromadene co2 vtedy to zabubla ale vsetko fici v pohode akurat musim castejsie cistit filter. navyse som tam dal jednu vrstvu filtracnej vaty naviac a tesnenie hlavy som kupil nove a o chlp hrubsie ako bolo povodne takze spod hlavy ucite ziadny vzduch neprisava ale stale nie som uplne spokojny s kvalitou fitracie este asi skusim zmenit napln kosov .
Obrázok používateľa
radusho
 
Príspevky: 476
Obrázky: 14
Založený: 19 Okt 2010 16:06 pm
Bydlisko: TT

Re: Wonderland

Odoslaťod TTjopo » 05 Okt 2012 19:53 pm

To nebude podla mna uz ani tak filtrom ako spravnym prudenim vody.Ja pokial som mal nasavaci kos vzadu tak nebolo mozne dostat z akva jemne ciastocky.Pri silnejsom prudeni v akva sa vzdy "rozviri prach" a uz zalezi len na spravnom smere prudenia aby sa tie jemne ciastocky dostali spravnym smerom ku nasavaciemu kosu.Nez som to u mna vyladil tak ako som chcel tak mi to trvalo nejaky ten piatok aby som vychytal vsetky muchy
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Wonderland

Odoslaťod radusho » 05 Okt 2012 21:06 pm

este sa s tym pohram uvvidim ci sa mi to podari vyladit aj s tou novou rampou to bude zasa trochu ine
Obrázok používateľa
radusho
 
Príspevky: 476
Obrázky: 14
Založený: 19 Okt 2010 16:06 pm
Bydlisko: TT

Re: Wonderland

Odoslaťod TTjopo » 05 Okt 2012 21:25 pm

Mne sa rampa pri tom stave ako mam dzungla vobec neosvecila.Ty mas zasa akva o dost dlhsie od mojho takze je to individualne.Treba skusat.Trubku som ti dal na rampu dlhu dost ak sa minie pri nejakych nezdaroch daj vediet nebude problem zohnat dalsiu.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Wonderland

Odoslaťod MaximusSk » 12 Okt 2012 10:35 am

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Wonderland

Odoslaťod MaximusSk » 12 Okt 2012 10:45 am

Takze par novych info:
1. Na koreni sa mi tvori nieco podobne ako riasa ale nevyzera to ze by to bolo zive, alebo je to pliesen? vid obr.c.2
2. V akva sa mi zacal robit aj nieco podobne ako prach pripisujem to nejakemu mozno hnilobnemu procesu v akva je pravda ze mam aj slabucky filter koli tomu je pravdepodobne aj hladina taka matna tak isto je na nej nejaky povlak, snad ked kupim lepsi filter poslape to lepsie.
3. Co ma vsak tesi tak HCčko si pekne rastie len na niektorych miestach kde padne ten prach odhniva
4. Eleocharis sa tiez pekne chytil len ma trosku hneva ze sa kruti jak paragraf a nerastie pekne rovno..zeby malo svetla??
5. Blyxa to neprezila.
6 Glossostigma nastastie ano aj ked bola na zaciatku dost zdecimovana
7. Hydrocotyla to neprezila..zachranil som 2 zdrave odrezky.
8 Zatazove kamene z korena som odstranil a pred koren by som chcela dat nieco pekne rozmyslal som nad Staurogyne rapens
9. Idem prerabat svoj nanocube lebo tam mam koren ktory tam neskutocne hnije..z korena chcem pouzit microsorum windelov.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Wonderland

Odoslaťod Giftzahn » 12 Okt 2012 13:52 pm

ad1: njn, to co mas na koreni ...samo od seba zmizme ... ak by si usilovne koren mocil ...v kybly nemal by si bielu "pliesen" na koreni v akva ale na koreni v kybly ...:lol: ..... ale nic sa nedeje ona sama zmizmne chce to len cas ...

ad2: njn, ten "prach" ... teda ak myslis to co je na tvojej bielej hadicke k CO2, kamenoch a samotnom koreni je tiez .... je opat z korena ...pokial by si usilovne mocil v kybly ...pozoroval by si asi po tyzdni ze tento "hnedy" prach je na stenach kybla a tyzden po tyzdni ho pribuda na stenach kybla .... ( mozem ti spravit fotky z mojich kyblov kde uz nejaky ten piatok mocim korienky ..... ze ako tie steny kyblov vyzeraju ... nadherne hnede ... a hned budes v obraze ... :twisted:) ... cize teraz je ten "bordel" v tvojom akva a nie v kybly resp. na jeho stenach ... ale opat ziadnu paniku vobec nic sa nedeje ... tak ako pri bode 1. aj toto casom zmizne ... samozrejme ze treba usilovne vodu menit a "bordelik" odsavat ... ale opat ziadna tragedia ....

.... cize co nam opat s daneho vyplyva ?.... :lol: ... jasnacka ako vzdy .... ponahlaj sa pomaly .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Wonderland

Odoslaťod chnuro » 12 Okt 2012 22:02 pm

Z časti suhlasim s giftom, dostatočne dlhé luhovanie korena je vyborna prevencia, ale musim aj dodať, že v mojom súčasnom miníčkusom mal problém s usadeninou neznámeho pôvodu tiež. Objavila sa, keď som vytiahol komplet tenelus. Nepomahali ani zintenzívnené výmeny vody a čistenie filtra (a to je tam 2222 na 20L akva). Ten bordel zmizol, keď som som nasadil krevety.

S blyxou si nerob hlavu, mas cerstve akva. Pockaj este aspon mesiac a skus to znova. Blyxy mam dosť a cca raz za mesiac sa da z nej pomerne dost nastrihat.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Wonderland

Odoslaťod Giftzahn » 13 Okt 2012 08:46 am

@chnuro: jj, jasnacka ze ten "bordel" zmizol ked si dal krevetky ... presne tie sa on postarali ...je to holt pre nich "daily business" ... supnut si korenovu pochutku .... ale v tomto akva ziadne nie su .... cize treba manualne precistit .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Wonderland

Odoslaťod chnuro » 13 Okt 2012 09:07 am

Ja by som s tým maximusovom mieste vydržal a nerobil si z toho hlavu. Ono sa to porieši časom samo, ako nádrž prejde zábehom a dostane prvých obyvateľov. Moji prvý obyvateľia boli sakury a samotné v akváriu mi tak učarovali, že som to ponechal ako krevetárko :-). Začali sa množiť, takže budú aj poslednými obyvateľmi a nič ďalšie pridávať nebudem.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Wonderland

Odoslaťod Giftzahn » 13 Okt 2012 09:20 am

@chnuro: jj, presne tak ... ziadna tragedia .... cas to poriesi ...:wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.