Krmivo pre generacne pstruhy Aquamix



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Krmivo pre generacne pstruhy Aquamix

Odoslaťod mardzo » 13 Okt 2012 13:15 pm

Caute ludia,

dovolil som si zalozit novu temu, ohladom krmiva pre generacne pstruhy.Obsahuju cez 40% proteinov, a v pomere s malym komercnym baleniam maju relativne priazdnivu cenu. Nezastrelte ma, zaujima ma to, nakolko znamy s tym krmi mrenky ktore ma na odchov.
Mohol by som s nim podla vas krmit aj v akvariu? Samo ze po pripadnej uprave granuliek...

Ak sa tu podobna tema nachadza, nasmerujte ma prosim, ja som nic nenasiel (mozno aj preto lebo som prestal hladat hned ako ma seklo :? :evil: :dead: )

nech sa paci link ohladom zlozenia krmiva: http://members.aon.at/gregorc/Futterpro ... e_2006.pdf

aj toto vyzera zaujimavo: http://www.zahradnejazierka.sk/produkt/ ... struhy-3mm

Zaujima ma to aj preto (teraz niektori necitajte :) ) lebo exkolega krmil svoje cichlidy krmivom, ktore kupuje v granulovanej forme na rybacej farme v Trencine, a vobec sa nestazoval, prave naopak, celkom si pochvaloval.
Obrázok používateľa
mardzo
 
Príspevky: 357
Založený: 17 Jan 2012 13:38 pm

Reklama

Krmivo pre generacne pstruhy Aquamix

Odoslaťod spid3r » 13 Okt 2012 13:28 pm

No nwm nwm ci je to pre akvaryby to prave orechove. Tieto krmiva maju zlozenie namixovane tak aby ryba co najskor dorastla na “jatocnu“ velkost, preto tolko proteinov... + netreba zabudat ze pstruh ne studenovodna ryba, v kombinacii teplejsej vody = rychlejsie travenie a rast svalovej hmoty, mohlo by to sposobit nejaku rastovu poruchu. Opravte ma ak sa mylim.

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: Krmivo pre generacne pstruhy Aquamix

Odoslaťod mardzo » 13 Okt 2012 13:42 pm

Ano suhlasim je to mozne. No ponukaju tieto krmiva aj pre ryby ktore vytieraju. A tie nemusia dorast do jatocnej velkosti ked sluzia na odoberanie ikier.
Ja neviem, preto sa aj pytam, ako som uz vyssie pisal, znamy s tym krmi cichlidy, a vsetko je v poriadku - teda aspon sa to tak tvari v akvarku.

Este som chcel dodat, ze napr. aj toto krmivo je pre studenovodne ryby, a pozri ake teploty tam uvadzaju.

http://www.bestfeed.com.pl/slowacja/pro ... /ryba.html

Ako v niektorych akvarkach. Ja mam v akvarku vzdy tolko, kolko v izbe :) 20-25stupnov.
Opravte mna ak sa mylim co je dost mozne...

(Trapi ma hlavne to, ze drahe placebo krmiva sa mi nikdy nepacili... Navyse rybky mi zasierali nadrz vzdy takou farbou, ako farebne krmivo dostali... Uz nenasrali iba modre z neba, lebo modre krmivo sa mi nepodarilo kupit.)
Obrázok používateľa
mardzo
 
Príspevky: 357
Založený: 17 Jan 2012 13:38 pm

Re: Krmivo pre generacne pstruhy Aquamix

Odoslaťod hofi » 13 Okt 2012 14:40 pm

Niektorí chovatelia z okolia siahli po lacnejšej značke Dibaq pre pstruhy.Je to mastnejšie krmivo v rôznej zrnitosti.Samozrejme neviem to objektívne posúdiť,nakoľko to krmivo nepoužívam.Z nich sa nesťažoval ani jeden.Čo im iné aj ostáva.
http://www.dibaq.cz/hospodarska-zvirata ... acky-dibaq
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Krmivo pre generacne pstruhy Aquamix

Odoslaťod Dusky » 13 Okt 2012 22:26 pm

nechapem preco chces pouzit krmivo pre pstruhy, ked mas na trhu dostatok az moc druhov krmiv pre akvariove ryby, a ja pouzivam iba mrazene a zive, suche len sporadicky hlavne pre ryby zijuce pri dne
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: Krmivo pre generacne pstruhy Aquamix

Odoslaťod mardzo » 13 Okt 2012 22:45 pm

lebo je pravdepodobne lacnejsie, a mal by som sa s kym podelit ;) a typek od ktoreho som kupil rybky (ktory ma celu pivnicu iba ryby) pouziva tiez take nieco. Hnede krmivo v 25kg vreciach. Nazov vsak chalan prezradit nechcel, dobry clovek to bol :)
Obrázok používateľa
mardzo
 
Príspevky: 357
Založený: 17 Jan 2012 13:38 pm

Re: Krmivo pre generacne pstruhy Aquamix

Odoslaťod prasan » 13 Okt 2012 23:34 pm

Podľa mňa sa to použiť dá,hlavne v chovniach.A 2,40e za kg je naozaj perfektná cena.
Kto povedal,že sa potom musí skrmovať len toto.Si zoberte,že dáte 5e za 48g v akva predajniach.Šak to je až do neba volajúce.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Krmivo pre generacne pstruhy Aquamix

Odoslaťod mardzo » 14 Okt 2012 00:02 am

prasan napísal:Podľa mňa sa to použiť dá,hlavne v chovniach.A 2,40e za kg je naozaj perfektná cena.
Kto povedal,že sa potom musí skrmovať len toto.Si zoberte,že dáte 5e za 48g v akva predajniach.Šak to je až do neba volajúce.


sak toto...
Obrázok používateľa
mardzo
 
Príspevky: 357
Založený: 17 Jan 2012 13:38 pm

Re: Krmivo pre generacne pstruhy Aquamix

Odoslaťod hongi » 14 Okt 2012 04:27 am

raz davno mi volakto doniesol 4 mlade ocelatusy, ktore som vobec nechcel (mali asi3-4cm), vtedy som mal v jenej nadrzi ameriku tak som ich tam hodil kym najdem niekoho kto ich bude chciet, no za niekolko tyzdnov prerastli vsetko ostatne osadenstvo prave vdaka podobnemu krmivu. boli vecne nenazrane, cakajuce nonstop pri hladine na zradlo a kedze som ich odmietal krmit krmivom ktore som mal pre ostatne ryby, tak som im vyslovene do papule hadzal granule pre pstruhy alebo podobne ryby. rastli z toho zo dna na den, tak som usudil ze to asi bude urcene na rychlovykrm. musel som ich neskor odchytit lebo boli jak prasata. ani nejdem vraviet celu ich historiu, lebo by ste ma tu ukamenovali.. :mrgreen:
co som chcel povedat je ze z podobneho krmiva rastli neuveritelne rychlo(ci to pre nich bolo dobre a zdrave je ina vec), no asi bude rozdiel ci je to krmivo urcene pre chovne ryby alebo pre ryby urcene na predaj. neviem. teoreticky pokial tam nie je ziadne svinstvo tak by sa to pouzit dalo, ako doplnkova zranica. zalezi od zlozenia, ktore som nepozrel v prilozenom linku
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Krmivo pre generacne pstruhy Aquamix

Odoslaťod Zero » 14 Okt 2012 21:28 pm

Jeden zkušený chovatel mne upozornil, že s tím kdysi též krmil a pak zjistil, že to pstruží krmivo má nejspíš pro vysoký obsah tuku i těch proteinů negativní vliv na vnitřní orgány, které se podílejí na trávicích procesech . Tohle krmivo je zaměřením pro studenovodní dravé ryby. Bavili jsme se o tom, protože jsem se mu zmínil čím též krmím - a to drcenými granulkami pro jezírkové jesetery a sumce.

Těmi průmyslovými koncentráty se ryby dají vykrmit, ale otázkou je, co se časem stane u rybek, pro něž není takové krmení určeno. Osobně dávám přednost přirozeným zdrojům potravy, jenže tento sušší rok mě nutí používat i náhražky.
Zero
 
Príspevky: 311
Obrázky: 0
Založený: 02 Sep 2011 09:19 am

Re: Krmivo pre generacne pstruhy Aquamix

Odoslaťod martin_s » 14 Okt 2012 23:34 pm

Taktiez je velmi potrebne si polozit otazku ake vyzivove potreby maju ryby ktore chcem vybranym krmivom krmit - niektore potrebuju viac tukov, niektore viac bielkovin, niektore zvyseny podiel rastlinnej zlozky... To co je dobre pre jeden druh moze byt skodlive pre iny...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Krmivo pre generacne pstruhy Aquamix

Odoslaťod arowana » 15 Okt 2012 09:23 am

Zero napísal:...
Těmi průmyslovými koncentráty se ryby dají vykrmit, ale otázkou je, co se časem stane u rybek, pro něž není takové krmení určeno...


Naviažem niekoľko úvah k tejto dobre vystihnutej poznámke...

Všetky podobné krmivá, bez rozdielu výrobcu, sú určené podľa kategórie určenia buď ako tzv. štartovacie krmivá pre plôdik, alebo následne na rýchly jatočný výkrm. Valná väčšina je určená pre karnivorné, čiastočná produkcia pre omnivorné druhy rýb, podotýkam však, že všetky bez rozdielu, sú primárne určené pre studenovodné druhy.
Kôli tomu sú v týchto krmivách posunuté hraničné hodnoty proteinov a tukov, do maximálne možnej straviteľnej miery , avšak pre vyššie uvedené skupiny rýb.
Mnoho akvaristov a žiaľ aj chovateľov, používajú tieto krmivá hlavne kôli cenovej dostupnosti a aj z dôvodu, že obsahujú veľké množstvo atraktantov / látky zvýrazňujúce chuťové a pachové vnemy / a sú kôli tomu dobre prijímané takmer každými rybami, včetne akvarijných. Ako doplnkové krmivo je ich občasné používanie možné, ale nedoporučoval by som ho ako primárne krmivo, nakoľko kôli vyššie uvedenému nutričnému obsahu, môže dochádzať u mnohých rýb, ku rýchlejšiemu fyzickému vývoju organizmu, na úkor vývoja gonád / opozdený vývoj a časté stukovatenie / a následne k problémom pri odchovoch týchto jedincov v ďalších generáciách.
Mnoho akvaristov možno s týmto názorom nebude súhlasiť s odôvodnením, že takto odchovávajú XY rýb, avšak na vyššie uvedené negatíva doplatili hlavne cichlidári, ktorý tieto krmivá začali v masovej miere užívať pred 15 - 20 rokmi.

Boli tu aj poznámky v duchu, že akvarijné krmivá sú zbytočne predražené, s čím síce čiastočne súhlasím, ale...
Pri týchto krmivách tvorí nemalú položku / rovnako ako napr. pri športovom vybavení / vývoj, suroviny, reklama, položky na sponzoringy, čo ich cenu určite v nemalej miere dvihne. Valná väčšina značiek je však hlavne zložením, primárne vyvýjaná pre tropické, teda teplomilné druhy, ale dokonca zvlášť pre jednotlivé skupiny rýb, s rozdielnými potravnými nárokmi.

Nech si na túto problematiku urobí záver každý sám, podľa svojej individuálnej preferencie.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Krmivo pre generacne pstruhy Aquamix

Odoslaťod mardzo » 15 Okt 2012 12:47 pm

dakujem za pocitanie, istu logiku to ma, aj ked niesom v ziadnom pripade odbornik. Viem len tolko, ze dnes ide kazdemu o biznis, a tak sa vela veci aj robi...nafuknut-predat, hotovo (vid Heri)
Potesil ma aspon fakt, ze ked by takato potrava nemala byt pouzivana ako primarna, tak hadam ako doplnok potravy nebude robit az taku neplechu. Mozno keby som ju pouzil v den, ked maju rybky den nato pauzu s krmenim...neviem...

Ano nech si kazdy vytvori svoj nazor, nic ine asi ani neostava, nakolko predpokladam, ze ked nieje na krmive nieco OK, moze sa to prejavit na neviem ktorej generacii, no uz vtedy bude mozno neskoro.

Nastastie biznis s rybami sa ma netyka, chcem len pomoct... a tentokrat nie len sebe...
Obrázok používateľa
mardzo
 
Príspevky: 357
Založený: 17 Jan 2012 13:38 pm

Re: Krmivo pre generacne pstruhy Aquamix

Odoslaťod paloi » 15 Okt 2012 12:52 pm

Poznám zopár cichlidárov, čo prikrmujú veľké americké cichlidy granulami pre pstruhy, na podporu rastu. Ale je to len doplnková strava, max. 1-2x týždenne. Lebo, presne ako už vyššie viacerí napísali, obsahujú veľké množstvo tuku. Na spestrenie jedálnička asi môže byť, dlhodobo by sa tým kŕmiť nemalo.
Obrázok používateľa
paloi
 
Príspevky: 197
Založený: 18 Aug 2010 06:58 am


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.