Choré rastliny



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Choré rastliny

Odoslaťod kocka » 19 Sep 2004 19:08 pm

Ahojte všetci!
Chcem sa Vás opýtať na jeden moj problem s rastlinami. Mam novo zalozene akvarko (300 litrové-120x60x40cm), v ktorom mam dva týždne zatial iba 8 prísavníkov a dvoch skalárov. Mam v nom piesok, štrk, 2 väcsie kamene, dva velke korene a rastliny Echinodorus fluitans, Echinodorus Marble Queen, Hygrophila polysperma. Po tejto dobe sa mi na niektorých rastlinách objavil tmavohnedý povlak, akokeby boli špinavé. Na hladine vody sa mi objavil "film", ktorý po aplikovaní Preventínu zmizol. Ale po týždni sa mi objavil znova. Neviem ešte aké informácie by som doplnil. Poradte mi, prosim?
Obrázok používateľa
kocka
 
Príspevky: 10
Obrázky: 3
Založený: 19 Sep 2004 16:06 pm

Reklama

Re: Choré rastliny

Odoslaťod Stuka » 19 Sep 2004 20:37 pm

cau
nebude ten tmavohnedy povlak na rastlinach hneda riasa? jake silne mas svetlo? Ten film alebo "mastny povlak" na hladine je bezna vec hlavne v novozalozenych akvariach. Staci vyckat a sam casom zmizne.
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Choré rastliny

Odoslaťod pernik » 20 Sep 2004 08:55 am

jojo vyckej tak 3 mesice, nez se to zabehne a hlavne tam nasad nejake zivorodky at se to zabehne rychleji.
pernik
 
Príspevky: 145
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2004 22:39 pm

Re: Choré rastliny

Odoslaťod Peter » 21 Sep 2004 06:28 am

normalne by mali ten povlak na rastlinach zlikvidovat prisavniky... mozno este nie su zorientovane... ten povlak na hladine je problem, dost sa tu o tom popisalo... moderator by mohol usmernit na prispevky... ak sa mu chce... ale horepisuci maju pravdu, este vyckaj....
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Choré rastliny

Odoslaťod salik » 21 Sep 2004 08:24 am

kocka napísal: sa mi na niektorých rastlinách objavil tmavohnedý povlak, akokeby boli špinavé
malo svetla

kocka napísal:Na hladine vody sa mi objavil "film"
bezna vec, netreba riesit, zmizne sam, vela sa tu o tom popisalo

kocka napísal:ktorý po aplikovaní Preventínu..
vyvaruj sa pouzivaniu akychkolvek chemikalii v akvariu
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.