Krupica, nekoordinované pohyby a červené fliačky



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Krupica, nekoordinované pohyby a červené fliačky

Odoslaťod cuker » 23 Okt 2012 18:45 pm

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť, hľadala som po internete, listovala som niekoľko krát aj vo vašom fóre avšak mám v tom dosť ako sa vraví " mišung ".. Zhruba týždeň a nejaký deň dozadu, som dostala darom sklenené guľaté cca 3l akvárium s jedným samčekom Betty, kamienkami, dvoma umelými rastlinkami a krmivom Sera Bettagram.. Prvé dni mi robila rybka veľkú radosť, bola veľmi živá a vnímavá.. :) Potom začala mať nekoordinované prudké pohyby, dostala krupicu a včera som si všimla aj malé začervenanie na koncoch všetkých zadných plutiev. Živá už moc nie je väčšinou sa zdržuje tesne pod hladinou, dokonca je tak "oťapená" vyzerá to tak, že zaspí aj pri žranici.. V obchode mi predali roztok ACRIFLAVIN, tak som jej dala 7 kvapiek.. Vodu v akvarku mením tak každý 4 deň, čistím ho horúcou vodou a kefkou. Raz som jej kúpila také dekoračné kamienky ktoré neboli určené pre rybky, snažila som sa ich prečistiť tiež horúcou vodou.. mohli jej ublížiť? Inak akvárium mám v obývačke kde sa najčastejšie zdržujem je tu však aj vchod z vonkajšej terasy.. Mohli by ste mi poradiť, nechcela by som aby mi Bertuška zomrela, chcela by som aby bola zdravá a šťastná u mňa..
Ďakujem..
Prílohy
IMG_0056 (250x204).jpg
IMG_0056 (250x204).jpg (56.02 KiB) Zobrazená 3311 krát
cuker
 
Príspevky: 2
Založený: 23 Okt 2012 17:11 pm

Reklama

Re: Krupica, nekoordinované pohyby a červené fliačky

Odoslaťod martin_s » 23 Okt 2012 19:14 pm

Uz pri nazve temy ma napadlo - primarne otrava dusikatymi latkami a sekundarne v dosledku otravy a zaroven aj oslabenia imunity krupicka atd.... A to som este necakal na popis ze bude az tak zly...
Ak neodstranis pricinu (rozumej tomu vytvorenie adekvatneho prostredia pre ryby a spravna hygiena v akvariu) tak ta tvoja bojovnica dlho nevydrzi...
Pozorne si precitaj informacie o zabehu, biologickych procesoch v akvariu, informacie o bojovniciach ake potrebuju podmienky na chov (ak ich uz chces chovat) atd.
Na ziskanie tychto informacii ti staci pouzit search.php a najdes napr.:
zabeh-t10782.html
bojovnica-pestra-t231.html
bojovnica-pestra-t2760.html
bojovnica-t10385.html - tu sa dozvies aj ze tvoje akva je nevhodne pre chov akychkolvek ryb...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Krupica, nekoordinované pohyby a červené fliačky

Odoslaťod hofi » 23 Okt 2012 19:49 pm

Samec Betty splendens sa volá Bertuška?Tak mu prosím ťa vytvor vhodné podmienky na život.V tom okrúhlom skle je týraný.
A všetky tie choroby má z nevhodných podmienok.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Krupica, nekoordinované pohyby a červené fliačky

Odoslaťod cuker » 23 Okt 2012 21:34 pm

Ďakujem za naozaj rýchle odpovede..
No samec Betty splendens sa naozaj volá Bertuška pretože predavač v obchode bol "odborník" a po čase sa už nedalo inak..
Tak prečítala som si zbežne všetky linky čo ste mi poradili. Zajtra kupujem väčšie a hranaté akva ( už chytám slang ) a nejaké živé rastlinky.. lenže zdá sa mi ten zábeh dosť komplikovaný, dúfam, že sa z toho "vysomárim" .. nové akva,štrk, kamienky, rastlinky a nejaký roztok? a voda? mám pár dní odstáte 3l to bude málo do nového.. a nechať trochu vody aj z tohto okrúhleho zabijáka.. takže ju tam musím ešte nechať chúďa..
cuker
 
Príspevky: 2
Založený: 23 Okt 2012 17:11 pm

Re: Krupica, nekoordinované pohyby a červené fliačky

Odoslaťod martin_s » 23 Okt 2012 23:35 pm

Ked uz budes mat väcsie akva pre nu tak si skus zohnat od niekoho v okoli vodu zo zabehnuteho akva, pripadne aj s trochou detritu s tym ze ju do tvojho akva musis dat co najskor po odobrati z povodneho akva. Tu bojovnicu tam mozes potom dat hned (bude to mensie zlo ako v tomto co mas teraz), ale velmi dolezite je robit castejsiu vymenu vody, dobe by bolo dosadit hlavne rychlorastuce ratliny a pripadne aj nejake plavajuce rastliny. Nezabudni si pozriet tu vo fore ako sa robi udrzba akvaria, pretoze to co si popisala vyzera prave na navod ako sa to nerobi...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.