Moje akva



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Moje akva

Odoslaťod Naftak » 01 Nov 2012 11:48 am

Akva pre skaláre
Skaláre.JPG
Akva 2

Vodný svet
akva 1.JPG
Akva 1
Naftak
 
Príspevky: 21
Založený: 17 Sep 2012 13:01 pm
Bydlisko: Trnava okr. Trnava

Reklama

Re: Moje akva

Odoslaťod doors010 » 01 Nov 2012 11:53 am

to koleseum na druhej fotke tam do toho akvarka fakt pasuje....uz sa tesim na milanove komentare
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Moje akva

Odoslaťod Naftak » 01 Nov 2012 11:56 am

To koloseum je tam z dôvodu toho, že su v akva novonarodene zivorodky a nechcem aby mi ich Betta splendens skonzumovala.
Mimochodom to aj dobre funguje.
Naftak
 
Príspevky: 21
Založený: 17 Sep 2012 13:01 pm
Bydlisko: Trnava okr. Trnava

Re: Moje akva

Odoslaťod doors010 » 01 Nov 2012 12:02 pm

to prve akva ma kolko litrov???
kde v prirode si videl modry strk ????
ako rastu umele rastliny????
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Moje akva

Odoslaťod Naftak » 01 Nov 2012 12:10 pm

Neboj štrk je nazavadny, umele su tam z dovodu, ze v tomto akva mam problem s riasou, ktora mi pohlcuje vsetky zdrave rastlinky a tie žive su tam nato aby som prišiel na dovod riasenia nakolko sa ich snazim zbavit uz dost dlho. Umele funguju dost dobre na zachytavanie bordelu. Momentlane skusam slabsiu filtraciu, kedze to mohlo byt aj z dovodu silnej filtracie ktora mi roznášala drobne bakterie z vykalov. Ked bude akva bez rias tak pridam foto zivych rastlin.
Naftak
 
Príspevky: 21
Založený: 17 Sep 2012 13:01 pm
Bydlisko: Trnava okr. Trnava

Re: Moje akva

Odoslaťod Snoopy » 01 Nov 2012 12:11 pm

držím palce!! :D
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Moje akva

Odoslaťod doors010 » 01 Nov 2012 12:13 pm

Naftak napísal:Neboj štrk je nazavadny, umele su tam z dovodu, ze v tomto akva mam problem s riasou, ktora mi pohlcuje vsetky zdrave rastlinky a tie žive su tam nato aby som prišiel na dovod riasenia nakolko sa ich snazim zbavit uz dost dlho. Umele funguju dost dobre na zachytavanie bordelu. Momentlane skusam slabsiu filtraciu, kedze to mohlo byt aj z dovodu silnej filtracie ktora mi roznášala drobne bakterie z vykalov. Ked bude akva bez rias tak pridam foto zivych rastlin.



nemam co dodat toto som potreboval vediet...
uz viem ako idem bojovat s riasou ...nemas nahodou napredaj odrezky umelych rastlin???? :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Moje akva

Odoslaťod bagra » 01 Nov 2012 12:33 pm

nadhera, stale som chcel mat take akvarium.....
prosim hod popis akvarii, kolko to ma litrov, rozmery, osvetlenie , filtracia a tak...
bagra
 
Príspevky: 62
Obrázky: 0
Založený: 14 Okt 2009 11:52 am

Re: Moje akva

Odoslaťod Naftak » 01 Nov 2012 12:42 pm

doors010 napísal:
Naftak napísal:Neboj štrk je nazavadny, umele su tam z dovodu, ze v tomto akva mam problem s riasou, ktora mi pohlcuje vsetky zdrave rastlinky a tie žive su tam nato aby som prišiel na dovod riasenia nakolko sa ich snazim zbavit uz dost dlho. Umele funguju dost dobre na zachytavanie bordelu. Momentlane skusam slabsiu filtraciu, kedze to mohlo byt aj z dovodu silnej filtracie ktora mi roznášala drobne bakterie z vykalov. Ked bude akva bez rias tak pridam foto zivych rastlin.



nemam co dodat toto som potreboval vediet...
uz viem ako idem bojovat s riasou ...nemas nahodou napredaj odrezky umelych rastlin???? :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:


Počuvaj neviem ako dlho sa venujes akva, ja to robim zopar mesiacov a nemam asi tolko casu sediet pri internete a mudrovat ako ty. Lebo z tvojich reci si asi velky odbornik na akva ale takych ako ty je kopec aj v petshopoch co vedia o akva asi tak maximalne z for na ktorych vysedavaju cele dni. Viem si predstavit tvoju radu o riasach a ako sa ich zbavit. Este jedna vec ak by im bolo tak zle pravdepodobne by som mal aj uhyn nejakych ryb no zatial sa to nestalo.
Naftak
 
Príspevky: 21
Založený: 17 Sep 2012 13:01 pm
Bydlisko: Trnava okr. Trnava

Re: Moje akva

Odoslaťod M.i.s.o » 01 Nov 2012 12:43 pm

nehnevaj sa na mna ale toto je cele zle, to ako sa chces tej riasy akoze zbavit? ...silna filtracia? silny moze by akorat tak prud, filtracie je bud ucinna alebo neucinna a prave ta ucinna ti tie "bakterie" odfiltruje.
na tvojom mieste by som uz nic nepisal a zacal studovat napr toto forum
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Moje akva

Odoslaťod Naftak » 01 Nov 2012 12:46 pm

M.i.s.o napísal:nehnevaj sa na mna ale toto je cele zle, to ako sa chces tej riasy akoze zbavit? ...silna filtracia? silny moze by akorat tak prud, filtracie je bud ucinna alebo neucinna a prave ta ucinna ti tie "bakterie" odfiltruje.
na tvojom mieste by som uz nic nepisal a zacal studovat napr toto forum


Myslel som prud vody ano. Dobre ak je to cele zle tak mi ukaz tvoje akva aby som mal nejaku predstavu ako si poradit s riasami a celkovo ako mam zalozit akva pan odbornik, alebo nemas ziadne akva?
Naftak
 
Príspevky: 21
Založený: 17 Sep 2012 13:01 pm
Bydlisko: Trnava okr. Trnava

Re: Moje akva

Odoslaťod M.i.s.o » 01 Nov 2012 12:56 pm

:) od pana odbornika mam este daleko a akva mam v profile. s riasamy si poradis tak ze budes mat dobre fungujuce akvarko
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Moje akva

Odoslaťod Snoopy » 01 Nov 2012 12:58 pm

myslím že si si vybral prisilného súpera.. :)
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Moje akva

Odoslaťod kathynka » 01 Nov 2012 13:58 pm

preco nenapises aj rozmery akva a ako dlho je zalozene?
podla toho obalu z tatranky usudzujem, ze to akva pre skalare ma dlzku mozno 50cm, co je priserne malo...a zas podla toho presneho rozlozenia takmer podla diagonaly tych modrych kamienkov si zas myslim, ze velmi dlho asi zalozene nebude...
teraz ti mozno rybky nekapu, ale ony raz zacnu s takymto pristupom...
po akej dlhej dobe od zalozenia si tam rybky vlozil?
v tom druhom mas uz aspon zive rastlinky, ale ta gula je tam fakt jak past na oko...a pozadie vymen za cierne, bude to krajsie, lepsi kontrast...
kathynka
 
Príspevky: 131
Obrázky: 4
Založený: 11 Okt 2009 21:05 pm
Bydlisko: BA

Re: Moje akva

Odoslaťod doors010 » 01 Nov 2012 14:32 pm

Naftak napísal:
doors010 napísal:
Naftak napísal:Neboj štrk je nazavadny, umele su tam z dovodu, ze v tomto akva mam problem s riasou, ktora mi pohlcuje vsetky zdrave rastlinky a tie žive su tam nato aby som prišiel na dovod riasenia nakolko sa ich snazim zbavit uz dost dlho. Umele funguju dost dobre na zachytavanie bordelu. Momentlane skusam slabsiu filtraciu, kedze to mohlo byt aj z dovodu silnej filtracie ktora mi roznášala drobne bakterie z vykalov. Ked bude akva bez rias tak pridam foto zivych rastlin.



nemam co dodat toto som potreboval vediet...
uz viem ako idem bojovat s riasou ...nemas nahodou napredaj odrezky umelych rastlin???? :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:


Počuvaj neviem ako dlho sa venujes akva, ja to robim zopar mesiacov a nemam asi tolko casu sediet pri internete a mudrovat ako ty. Lebo z tvojich reci si asi velky odbornik na akva ale takych ako ty je kopec aj v petshopoch co vedia o akva asi tak maximalne z for na ktorych vysedavaju cele dni. Viem si predstavit tvoju radu o riasach a ako sa ich zbavit. Este jedna vec ak by im bolo tak zle pravdepodobne by som mal aj uhyn nejakych ryb no zatial sa to nestalo.



radsej budem vysedavat na fore a internete a hladat informacie ako vylepsovat akvarko ako ist do akvaristiky nakupit plnu igelitku hluposti ktoru este ak si si sam vyberal tak nemam slov :shock: potom zalozit vezenie s umelymi rastlinami a vraviet tu nieco o riasach co nema ani hlavu ani patu...potom to cele odfotit ahodit to na toto forum...
si genius :pivo:

vela ludi takto zacinalo ale vzdy si dalo aspon poradit...
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Moje akva

Odoslaťod M.i.s.o » 01 Nov 2012 15:00 pm

poradit sa da, ale treba si nastudovat niake zakladne veci aby si chapal preco ti tu radia to co ti radia
pozri napr tu
http://domila.webnode.sk/akvaristika/
http://www.horacovoakvarium.cz/clanky_menu.htm
a tu je tych informacii uz dost:
http://akva.wu.cz/
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Moje akva

Odoslaťod Milan666 » 01 Nov 2012 15:45 pm

Naftak, už z názvu by som typoval, že všetko neekologické ti príde vhodné. Tvoje akvárium by som daroval chlapcom z NASA, aby sa mali do čoho pozerať po ceste na Mars, zvykli by si tak na nevhodné prostredie, ktoré ich tam čaká, len ten Mars je v skutočnosti bez tých dier. Myslím tú červenú planétu utopenú v tom celom nezmysle.
Trošku brzdi e neutoč tu na ľudí, ktorí už čo, to pre spravnú vec urobili a veci rozumejú. Neodvracaj dobre mienené rady útokom, skôr skromne počúvaj a každý ti rád pomôže. Rozmýšľaj skôr ako niečo napíšeš, lebo o niejaký čas skutočne budeš chcieť mať pekné akvárium, ktoré nelen lahodí oku, ale aj vytvorí príjemné prostredie pre živočíchy, ktoré nemôžu za to, že sa ocitli v zajatí.
A teraz k akváriu: Ryby choď vrátiť, vymeniť za klasický prírodný štrk-piesok, čaká ich úhyn v tomto akváriu. Vyhoď tie nezmysly, umelé rastlinky vytvárajú výborné podmienky pre sliz, ktorý sa vytvára z prachu z miestnosti. Ten modrý štrk, či kamienky časom uvoľňujú farbivo a nedovoľujú vzniku užitočných baktérií. Tú ropnú škvrnu v podobe kamienka na dne vyber a použi ju na zaťaženie bločkov od tých nakúpených gýčov, aby si si potom spočítal za čo všetko si vyhodil peniaze a zbytočne.

Nikto tu nečumí hodiny do monitora, ale dopĺňa si vedomosti a vymieňa skúsenosti. Určite sa ti snaží každý pomôcť, len ty zle reaguješ. Nakoniec ti nikto nemusí odpovedať, nikto nemusí do tejto témy vstúpiť a ver mi mrzelo by ťa to.
Tak daj to znova a skús prerobiť podľa rád a ver mi už na vianoce keď budeš mať viac času na net sa budeš tešiť z pekného a zdravého akvária za tvojím chrbtom
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Moje akva

Odoslaťod Naftak » 01 Nov 2012 16:14 pm

Ok, tak sorry za to utocenie, beriem spat. Dakujem za ochotu si to pozriet a vobec poradit. Kedze fakt nemam cas sediet pri pc a citat clanky skusim aspon podla moznosti. To akva so skalarmi moze byt nejaka 70 l nakolko je darovane. To akva so zivymi rastlinami ma 54 l. Tu zltu gulu som dal prec. Z akva kde su dva mlade skalare som odstranil tie umele rastliny a nechal tam zive, taktiez som odstranil ten leskly kamen. Ale predtym ako som tam daval kamene skusal som test s octom a neboli zle tak ale asi dam na vase radi a odstranim tie modre kamienky. Este nieco by ste mi mohli poradit? Dakujem
Naftak
 
Príspevky: 21
Založený: 17 Sep 2012 13:01 pm
Bydlisko: Trnava okr. Trnava

Re: Moje akva

Odoslaťod Luker13 » 01 Nov 2012 16:25 pm

kedy si zalozil akvaria a kedy si tam pustil ryby?
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Moje akva

Odoslaťod Naftak » 01 Nov 2012 16:32 pm

Luker13 napísal:kedy si zalozil akvaria a kedy si tam pustil ryby?


To kde su skalare bolo zalozene asi necele 3 tyzdne, mensie akva ma zhruba pol roka, to bolo zalozene bez rybyciek asi mesiac a tyzden, nasledne boli dane rybycky do akva. Viem ze to akva pre skalare nieje idealne, no podla moznosti bude vacsie.
Naftak
 
Príspevky: 21
Založený: 17 Sep 2012 13:01 pm
Bydlisko: Trnava okr. Trnava

Re: Moje akva

Odoslaťod kathynka » 01 Nov 2012 16:43 pm

no ale vacsie cim skor, lebo:
http://rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska
kathynka
 
Príspevky: 131
Obrázky: 4
Založený: 11 Okt 2009 21:05 pm
Bydlisko: BA

Re: Moje akva

Odoslaťod Naftak » 01 Nov 2012 16:50 pm

kathynka napísal:no ale vacsie cim skor, lebo:
http://rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska


samozrejme, planujeme stahovanie na novy rok tak si nemozem momentalne zadovazit vacsie. Problem pri stahovani. Ale dakumej za radu.
Naftak
 
Príspevky: 21
Založený: 17 Sep 2012 13:01 pm
Bydlisko: Trnava okr. Trnava

Re: Moje akva

Odoslaťod Milan666 » 01 Nov 2012 18:43 pm

Pre živé rastlinky by to chcelo ešte pridať substrát-piesok, štrk, aby mali do čoho zakoreniť. Nemáš uvedené bydlisko, možno je tu niekto z okolia čo by ti s rastlinkami pomohol, doplnil. Svetlo v tom prvom vyzerá dostačujúco, myslím na potreby rastliniek. Zatiaľ sa obzeraj po valisnériach, kryptocorynách, anubiasoch a popozeraj aj microssorium, použi googla.
Všetky veľké predmety uberajú priestor v akváriu a to aj tebe, zistíš pri údržbe ako všetko zavadzia, takže vysoké rastliny dozadu a čím viac dopredu, tým nižšie rastliny-nky.
Ako úkryty použi prírodný material ako kokos, môžeš aj hlinený malý črepník, tým nič nepokazíš. Zájdi niekde do lesa, hory a nazbieraj opadané dubové lístie, tie zaleješ ako kávu, čaj, scedíš a šupneš do akva. Pomôžeš tým vode, ale aj tým, čo sa chcú schovať. Navodíš tým prírodzenú atmosféru rieky teraz na jeseň, tak ako to je všade v prírode. Má to nielen svoje čaro, ale aj význam. Tak do toho! Pýtaj sa
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Moje akva

Odoslaťod Naftak » 01 Nov 2012 19:00 pm

Milan666 napísal:Pre živé rastlinky by to chcelo ešte pridať substrát-piesok, štrk, aby mali do čoho zakoreniť. Nemáš uvedené bydlisko, možno je tu niekto z okolia čo by ti s rastlinkami pomohol, doplnil. Svetlo v tom prvom vyzerá dostačujúco, myslím na potreby rastliniek. Zatiaľ sa obzeraj po valisnériach, kryptocorynách, anubiasoch a popozeraj aj microssorium, použi googla.
Všetky veľké predmety uberajú priestor v akváriu a to aj tebe, zistíš pri údržbe ako všetko zavadzia, takže vysoké rastliny dozadu a čím viac dopredu, tým nižšie rastliny-nky.
Ako úkryty použi prírodný material ako kokos, môžeš aj hlinený malý črepník, tým nič nepokazíš. Zájdi niekde do lesa, hory a nazbieraj opadané dubové lístie, tie zaleješ ako kávu, čaj, scedíš a šupneš do akva. Pomôžeš tým vode, ale aj tým, čo sa chcú schovať. Navodíš tým prírodzenú atmosféru rieky teraz na jeseň, tak ako to je všade v prírode. Má to nielen svoje čaro, ale aj význam. Tak do toho! Pýtaj sa


Dakujem velmi pekne, ten napad s kokosom je fajn, ozaj nemam to vyplnene dakujem za upozornenie. Co mam robit s rastlinov, ked mi tak rastie, ze trci az nad hladinu vody, mozem tu rastlinku nejako zastrihnut alebo nie?
Naftak
 
Príspevky: 21
Založený: 17 Sep 2012 13:01 pm
Bydlisko: Trnava okr. Trnava

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.