kvalitný filter do 600 L akvárka



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: kvalitný filter do 600 L akvárka

Odoslaťod Richard Tokušev » 03 Nov 2012 21:37 pm

áno dva filtre s prietokom po 1000l/h majú väčšiu účinnosť ako jeden s prietokom 2000l/h
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Reklama

Re: kvalitný filter do 600 L akvárka

Odoslaťod Richard Tokušev » 03 Nov 2012 21:50 pm

Figaro napísal:Čo na tom, že filter stratil časť prietoku, ako to mení vec..... šak píšem, že mám v akva min. prietok a všetko fičí ako má..... aj s polovičným prietokom.....mám taký pocit, že na tomto fóre v poslednom čase vládne davová psychóza, čo sa týka tých prietokov v rastlinnom akva.....


Tak nejak to bude.
Pozrite si akvárka Olivera Knotta, Amana. Neviem či sú niekde zmienené také abnormality čo tu uvádzate.

2080 na 150 l akva by som použil vtedy:
- mám dostatok financií
- dám ho na najslabšie a postupne pridávam v úmere so zanášaním.
Inak... nie je cieľom tejto stránky odrádzať od akvaristiky, ale naopak

Pamätám aj filtre na vzduchovací motorček. A čo myslíte? Koľko litrov za hodinu pretečie?
Alebo prekvapká.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: kvalitný filter do 600 L akvárka

Odoslaťod Ajven » 03 Nov 2012 22:08 pm

Nemam 600L akva tak nebudem radit, ale ked sa tu spomina Amano, tak tu je vidiet na ake akva pouziva prave Amano 2217cky:
Obrázok
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: kvalitný filter do 600 L akvárka

Odoslaťod hooopy » 03 Nov 2012 22:10 pm

Richard, to treba zakazdym volat a zjednavat?
http://www.akvaprodukt.sk/akva/index.ph ... ucts_id=46
to sme ako na tureckom trhu. A to nemam rad. Ak si stojis za podla teba "bezne predajnou" cenou, tak preco to nemas na stranke? Ale to som odbocil, no nedalo mi nereagovat. Lebo presne to ma nuti sadnut do auta a ist si kupit nieco za 125€ , a nemusim sa zjednavat ako za kozu v afganistane.
Figaro, zaujimali by ma fakty (vid vyssie) o tom tvojom velkom akva, napises mi to do SS?
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

kvalitný filter do 600 L akvárka

Odoslaťod spid3r » 03 Nov 2012 22:25 pm

Fakty mas v teme o Figarovom akva, Figaro 580l.

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: kvalitný filter do 600 L akvárka

Odoslaťod Caiman » 03 Nov 2012 22:43 pm

ja osobne tiez nie som zastanca mega filtrov pre mini akvaria aj ked mam teda bezne pod rukou taku 2260tku a podobne ale to je do nadrzi inej litraze...
Rastlinne akvarium predsa nie je o prehnanej filtracii (skutocne rastlinne akvarko musi s ohladom na rybaciu osadku bez problemov fungovat aj bez filtra) a jedine,co je dolezite pri rastlinnom akva je dostatocna cirkulacia vody co ale dokazem zabezpecit aj cerpadlom za 20-30€ a nepotrebujem k tomu filter za 2-3 stovky.

Nemam nic proti voci vykonnejsiemu filtru,ale len v pripade ked neviem co s evrami....inak mi to pride ako zbytocnost capat do 40litroveho minicka 2217tku
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: kvalitný filter do 600 L akvárka

Odoslaťod miňo » 03 Nov 2012 23:12 pm

no chlapci dakujem za povisvetlovanie ale tak ako tam uz jeden spominal kazdy mate svoj nazor svoje skusenosti predtim nam stacil aj vzduchovaci motorcek hadickov napojeny vo obicajnom filtry za 10sk a vsetko bezalo ako malo rastliny isli ako dive ziadne hnojiva ziadne co2 nic lebo ked si si kupil rastlinu bola pestovana vo vode teraz ani jedna vsetko emerzne das ju do akvarka a utopis ju a inac co sa tika toho prietoku ties mam skusenosti ze ti nemusi v akvarku tocit ryby dokola aby vsetko spravne fungovalo aj malim prietokom funguje vsetko tak ako ma niektore rastlinky nemaju radi ked sa im hibu listy mam taky pocit ze to asi risknem stim prepadom dam pod neho 80litrove akva cerpadlo a bude to cirkulovat cez cca40litrov filtracnej hmoty dik
miňo
 
Príspevky: 21
Založený: 28 Sep 2012 19:54 pm

Re: kvalitný filter do 600 L akvárka

Odoslaťod Richard Tokušev » 03 Nov 2012 23:13 pm

hooopy napísal:Richard, to treba zakazdym volat a zjednavat?
http://www.akvaprodukt.sk/akva/index.ph ... ucts_id=46
to sme ako na tureckom trhu. A to nemam rad. Ak si stojis za podla teba "bezne predajnou" cenou, tak preco to nemas na stranke? Ale to som odbocil, no nedalo mi nereagovat. Lebo presne to ma nuti sadnut do auta a ist si kupit nieco za 125€ , a nemusim sa zjednavat ako za kozu v afganistane.
Figaro, zaujimali by ma fakty (vid vyssie) o tom tvojom velkom akva, napises mi to do SS?



Presne som vedel ako zareaguješ.
Nuž, keby si častejšie chodil na tú adresu tak by si vedel, že v akciách na august bol za 125,95€ v septembri a októbri po 128,95€ a vlastne iba cv tomto momente nie je v akcii nakoľko je vypredaný a bude k dispozícii za tvou cenu o cca 10 dní.

...a, u mňa sa teda nezjednáva. nespomínam si.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: kvalitný filter do 600 L akvárka

Odoslaťod Richard Tokušev » 03 Nov 2012 23:15 pm

miňo napísal:no chlapci dakujem za povisvetlovanie ale tak ako tam uz jeden spominal kazdy mate svoj nazor svoje skusenosti predtim nam stacil aj vzduchovaci motorcek hadickov napojeny vo obicajnom filtry za 10sk a vsetko bezalo ako malo rastliny isli ako dive ziadne hnojiva ziadne co2 nic lebo ked si si kupil rastlinu bola pestovana vo vode teraz ani jedna vsetko emerzne das ju do akvarka a utopis ju a inac co sa tika toho prietoku ties mam skusenosti ze ti nemusi v akvarku tocit ryby dokola aby vsetko spravne fungovalo aj malim prietokom funguje vsetko tak ako ma niektore rastlinky nemaju radi ked sa im hibu listy mam taky pocit ze to asi risknem stim prepadom dam pod neho 80litrove akva cerpadlo a bude to cirkulovat cez cca40litrov filtracnej hmoty dik


Tak to teraz preháňaš.
Aké rastliny sa v tedy pestovali?
Valisnérie, Cryptocoryny, nejaký echinodorus, anubiasy a zo stonkoviek iba h. polysperma, diformis a corymbosa.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: kvalitný filter do 600 L akvárka

Odoslaťod Milan666 » 03 Nov 2012 23:22 pm

Ani to nie, hovorím za sedemdesiaté roky. Valisnérie, cryptocoríny a tkzv. plávajúce rastliny, občas sa dával zakoreniť scindapsus a to bolo všetko
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: kvalitný filter do 600 L akvárka

Odoslaťod Richard Tokušev » 03 Nov 2012 23:22 pm

Caiman napísal:ja osobne tiez nie som zastanca mega filtrov pre mini akvaria aj ked mam teda bezne pod rukou taku 2260tku a podobne ale to je do nadrzi inej litraze...
Rastlinne akvarium predsa nie je o prehnanej filtracii (skutocne rastlinne akvarko musi s ohladom na rybaciu osadku bez problemov fungovat aj bez filtra) a jedine,co je dolezite pri rastlinnom akva je dostatocna cirkulacia vody co ale dokazem zabezpecit aj cerpadlom za 20-30€ a nepotrebujem k tomu filter za 2-3 stovky.

Nemam nic proti voci vykonnejsiemu filtru,ale len v pripade ked neviem co s evrami....inak mi to pride ako zbytocnost capat do 40litroveho minicka 2217tku


Myslím, že si to vystihol v plnom roszahu.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: kvalitný filter do 600 L akvárka

Odoslaťod hooopy » 03 Nov 2012 23:35 pm

miňo napísal:no chlapci dakujem za povisvetlovanie ale tak ako tam uz jeden spominal kazdy mate svoj nazor svoje skusenosti predtim nam stacil aj vzduchovaci motorcek hadickov napojeny vo obicajnom filtry za 10sk a vsetko bezalo ako malo rastliny isli ako dive ziadne hnojiva ziadne co2 nic lebo ked si si kupil rastlinu bola pestovana vo vode teraz ani jedna vsetko emerzne das ju do akvarka a utopis ju a inac co sa tika toho prietoku ties mam skusenosti ze ti nemusi v akvarku tocit ryby dokola aby vsetko spravne fungovalo aj malim prietokom funguje vsetko tak ako ma niektore rastlinky nemaju radi ked sa im hibu listy mam taky pocit ze to asi risknem stim prepadom dam pod neho 80litrove akva cerpadlo a bude to cirkulovat cez cca40litrov filtracnej hmoty dik


riadne dlha veta, okrem ineho:-) :shock: :shock:
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: kvalitný filter do 600 L akvárka

Odoslaťod Giftzahn » 04 Nov 2012 08:55 am

@mino: njn, 2217 ti skutocne v 600L rastlinnom akva bude casom ( ked zarastie) malo ... a potom bude koli nedostatocnemu prudeniu a distribucie zivin a Co2 akurat tak bojovat s riasou ... cize jasnasnacka da sa aj jedna 2217 s nejakym tym cerpadielkom ...napr. take aspon dva kusky Koralie ... co samozrejme tiez nieco stoji .... cize to je jedna cesta a ta druha sa vola ziaden kompromis a poobhliadnut sa aspon po EHEIM 2250 alebo rovno EHEIM 2260 so vsetkym pre a proti ... :wink:

... len tak pre porovnanie u mna 2217 je na 60L akva aj ked mohol by som supnut 2215 ale sak ked uz je 2217 po ruke ze ano ... 2213 na 30 L akva a 2211 na 20L akva ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: kvalitný filter do 600 L akvárka

Odoslaťod Figaro » 04 Nov 2012 09:13 am

@Caiman - presne si vystihol podstatu :pivo:
@miňo- tak že máš to vysvetlené. Rastlinné akva funguje oboma cestami stačí si len vybrať.
@hooopy - skús pokukať moju tému, je tam v podstate napísané všetko o mojom akva. Pokiaľ niečo, kľudne píš SS alebo do mojej
témy.
Obrázok používateľa
Figaro
 
Príspevky: 345
Obrázky: 118
Založený: 08 Máj 2011 08:01 am
Bydlisko: Krásnohorské Podhradie

Re: kvalitný filter do 600 L akvárka

Odoslaťod Giftzahn » 05 Nov 2012 10:21 am

njn, istotne ze rastlinne akva nie je o prehnanej filtracii ... ale je dolezite zabezpecit dobre prudenie a distribuciu zivin a Co2 po rastlinnom akva ...a zial to v dobre zarastenom akva castokrat ani ten "predimenzovany" filtrik nezvlada a musi mu pomahat nejake to cerpadielko .... a lepsie je mat "vacsi" "silnejsi" filtrik s dostatocnou rezervou ako vo filtracnom objeme nadobky tak aj v samotnom vykone .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: kvalitný filter do 600 L akvárka

Odoslaťod miňo » 10 Nov 2012 23:27 pm

chlapci vymyslel som to tak. Dam pod 600lit akva 65l akva prepadom mi pomalicky bude stekat do 1 prekasky voda 2 bude molitan s hrubsim zrnom ,to iste
bude 3 prekaske,4 bude z mensim a v 5 mensim ale napoly s keramickymi valcekmi zo 6 komory pojde nasavanie do mojho terajsieho externeho filtra tetra tec 1200 a zneho do akvarka .
Malo by to stacit.
Co myslite???
miňo
 
Príspevky: 21
Založený: 28 Sep 2012 19:54 pm

Re: kvalitný filter do 600 L akvárka

Odoslaťod dedojozef » 11 Nov 2012 00:34 am

Tá 65-ka bude uzavretá? Lebo ak nie, riskuješ vytopenie pri vypnutí filtra. A ešte jedna maličkosť. Prepad musí stekať rovnakou rýchlosťou, ako je výtlak filtra, inak pôjde Tetra tec na prázdno. Neviem či som tie tvoje plány dobre pochopil. Hoď nejaký nákres.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: kvalitný filter do 600 L akvárka

Odoslaťod miňo » 11 Nov 2012 01:09 am

dedo v lavom rohu akvaria bude prevrtane dno cez ktore pojde plastova rurka ,s hladiny bude asi tak 0,5mm . Akurat bude treba odsledovat kolko vody stecie po vypnuti elek. Tetra tec zregulovat tak aby stihal tlacit tolko kolko prepadom stecie
miňo
 
Príspevky: 21
Založený: 28 Sep 2012 19:54 pm

Re: kvalitný filter do 600 L akvárka

Odoslaťod dedojozef » 11 Nov 2012 01:12 am

No, veľa šťastia, lebo je tam veľa "ak" a "aby" :) .
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: kvalitný filter do 600 L akvárka

Odoslaťod miňo » 11 Nov 2012 01:21 am

Sam to robit nebudem priznam sa mam cloveka co sa tomu venuje us 30 rokov videl som to aj uneho funguje to bez problemou ked to bude hotove dam foto
miňo
 
Príspevky: 21
Založený: 28 Sep 2012 19:54 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.