chov a odchov corydoras



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: chov a odchov corydoras

Odoslaťod hofi » 11 Nov 2012 19:54 pm

Postup je v podstate správny,len stádo je malé.Odporúčam ti samostatnú nádrž a trs rastlín,aj machu v ktorom sa radi vytierajú.Dobrý stimulant je živé krmivo Tubifex.
Niekedy však k treniu nedochádza.Nie je ten správny čas.Ak ti budú lietať po nádrži smerom z dola nahor a naopak,tak to snaď výjde.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Reklama

Re: chov a odchov corydoras

Odoslaťod Rudiger » 11 Nov 2012 19:57 pm

predtým sa mi vytreli v tom istom prostredí...ale samičky sú zaikrené...lietať lietajú len tomu samčekovy sa nechce...:D
diky moc...;)
Rudiger
 
Príspevky: 8
Založený: 11 Nov 2012 19:00 pm

Re: chov a odchov corydoras

Odoslaťod head » 22 Feb 2013 21:31 pm

Caute,

Mam v podsate cele dno v akvarku zarastene rastlinami (v predu husty "travnicek", v vzadu bars co vysoke...) a chcel by som k existujucej osadke pridat aj panciernickov. Ma to zmysel, alebo im vyhovuje len "volne" dno bez rastlin?

Vdaka za odpovede.
head
 
Príspevky: 175
Obrázky: 3
Založený: 04 Feb 2004 01:54 am

Re: chov a odchov corydoras

Odoslaťod Dusky » 27 Apr 2013 00:00 am

nie, vpohode, nemusia mat volne dno,
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

corydoras, vytieracka

Odoslaťod stano170 » 28 Nov 2013 16:56 pm

Chcem sa opitat ludi ktory sa venuju vytieraniu corydorasov. V literature sa pise ze ako vytieracka staci 40l nadrz pre jednu skupinku (1+2-3). Samozrejme zalezi od konkretneho druhu, moze byt aj vecsia. Po vytreni treba ryby odlovit a zaviest jemne vzduchovanie. No to je pekne ale tu narazam na "problem" ze uvedena nadrz je giganticka pre novy poter.

Osobne som to u paleatusov robil tak ze sa vytreli a ikry som jednoducho pozbieral a nalepil ich do 10-15L akvaria v ktorom bola rovnaka voda ako vo vytieracke. Ikry som nalepil tesne pod hladinu aby mali dostatok kyslika. Z tymto postupom som nemal nikdy problem a vyliahlo sa mi 99% prenesenych ikier. Male akvarium malo z mojho pohladu hlavny ucel v tom ze ked som ryby krmil tak krmivo bolo koncentrovane na mensiu plochu a poter nemal problem z jej zberom v prvych dnoch. Kedze mlady poter si nevie potravu aktivne vyhladavat je nutnost mu potravu strcit pred nos.

Teraz by som ale chcel skusit vytierat viacero druhov a chcel by som si ten proces co najviac zjednodusit pokial mozno aby som nemusel hladat a vylovovat ikry ako doteraz. nezeby ma to nebavilo ale rozhodne je jednoduchsie vylovit 4 ryby ako odlepovat a nalepovat 50 ikier. Preto by ma zaujimalo ako to robite vy "profesionali". Robite to tak ako sa uvadza v literature ze ikry a poter nechate vo vyssie spominanej gigantickej vytieracke z pohladu poteru? Alebo ryby vytierate v niecom ovela mensom? Nemam moznost nahliadnut do nejakej chovne ako to robia tam preto sa pitam.
Obrázok používateľa
stano170
 
Príspevky: 52
Obrázky: 0
Založený: 27 Apr 2010 13:56 pm
Bydlisko: Kosice

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.