ako ma vyzerat idealne akva pre panciernickov?



Všetko okolo akvarijných rýb

panciernickov chovam:

Anketa bola ukončená dňa 10 Okt 2004 17:20 pm

v spolocenskej nadrzi
12
92%
v samostatnej nadrzi
1
8%
 
Celkový počet hlasov : 13

ako ma vyzerat idealne akva pre panciernickov?

Odoslaťod fugu » 25 Sep 2004 17:20 pm

ako by mala vyzerat nadrz, v ktorej sa budu citit dobre panciernickovia? rozmery, osvetlenie, rastliny, zlozenie dna, korene, ukryty, doplnky :?:
Obrázok používateľa
fugu
 
Príspevky: 193
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2004 15:08 pm

Reklama

Re: ako ma vyzerat idealne akva pre panciernickov?

Odoslaťod Spectre » 25 Sep 2004 23:25 pm

Jemnozrnne dno napr. z kremiciteho strku... Osadene rastlinkami, aby tienili, v ramci moznosti ukryty, ale koncipovane s tym, ze panciernicky su hufove rybky.
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ma vyzerat idealne akva pre panciernickov?

Odoslaťod Peter » 26 Sep 2004 06:12 am

Predovsetkym panciernicky maju radi tmu schovavaju sa medzi rastlinami, pod korenmi, ale musia to byt take provizorne ukryty, s ktorych sa da rychlo prchnut. Dalej su spolocenske, musi ich byt viac, lebo sa radi hraju a nahanaju. Chodia sa "nadychovat", vodny stlpec by nemal byt nejaky vysoky, hladina by nemala byt tak zarastena, aby nemali tuto moznost. Obavam sa, ze kedze ide o dnove ryby, nie je mozne ich "pre potesenie" chovat v druhovom akvariu, v takom len pre "chov a predaj"... proste musi mat nad sebou nejaku spolocnost... no a tak, inak nenarocne a mile rybky su to
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: ako ma vyzerat idealne akva pre panciernickov?

Odoslaťod xDodox » 27 Sep 2004 05:02 am

Mám Corydoras paleates a Corydoras panda spolu s Poecilia reticulata. V sobotu sa mi Corydoras paleatus vytreli - cca. 50 vajíčok.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ma vyzerat idealne akva pre panciernickov?

Odoslaťod e1 » 16 Mar 2005 11:34 am

Peter napísal:Predovsetkym panciernicky maju radi tmu schovavaju sa medzi rastlinami, pod korenmi, ale musia to byt take provizorne ukryty, s ktorych sa da rychlo prchnut....


Tu len jednu moju skusenost. Uz dlhsi cas mam v akvariu panciernickov zlatopasych a pandy. Za tu dobu co ich mam (roky) som si vsimol jednu zaujimavost - zatial co zlatopasy si najradsej oddychuju pod listami rastlin pandicky sa radi usadia na listoch alebo na osvetlenej ploche dna.
Samozrejme ked su vyplasene rychlo sa skryju.
e1
 
Príspevky: 106
Obrázky: 12
Založený: 23 Jan 2004 11:26 am
Bydlisko: Sered

Re: ako ma vyzerat idealne akva pre panciernickov?

Odoslaťod StanleyPWL » 17 Mar 2008 10:39 am

ako je to z tvrdostou pre panciernicky, znesu aj tvrdsiu vodu? a co sa tyka dna, znesu aj nejaku cast gulatozrnneho vacsieho strku, alebo musi byt nutne jemnozrnny piesok vsade?
StanleyPWL
 
Príspevky: 189
Založený: 13 Feb 2008 15:15 pm
Bydlisko: Malacky

Odoslaťod Vojtek » 17 Mar 2008 22:05 pm

Zásadou je, hlavne nech ten substrát nie je ostrý, pretože pri väčších a ostrých kamienkoch si panciernici môžu poškodiť fúzy v snahe vydolovať spomedzi kamienkov nejaké to jedlo. Preto je najlepší taký substrát, ktorým sa môžu jednoducho prehrabovať. Ale keď potrebuješ aj ten štrk, tak ak nebude ostrý, môžeš byť časť dna z neho.
Vojtek
 
Príspevky: 77
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2007 20:26 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod StanleyPWL » 18 Mar 2008 13:02 pm

A ako s tvrdostou, daju sa chovat panciernicky aj v tvrdej vode? Predsalen vacsina z nich je niekde z povodia amazonky, tam sa mi vidi ze tvrda voda nebyva ...
StanleyPWL
 
Príspevky: 189
Založený: 13 Feb 2008 15:15 pm
Bydlisko: Malacky

Re: ako ma vyzerat idealne akva pre panciernickov?

Odoslaťod STH » 18 Mar 2008 13:12 pm

definuj co je u teba tvrda voda :) su pritoky juhoamerickych riek ktore maju parametre ze by si sa cudoval,jeden a ten isty druh panciernika najdes v rieke ktora vyhovuje tetram ale najdes ich aj v rieke s vysokym obsahom rozpustenych mineralov..atd.
este k tomu akvariu..
ja mam cadicovu drt (nevhodnu pre pancierniky)ale pritom nepozorujem ze by sa im poskodili fuzy...naopak pri riecnom strku ich maju takmer obrusene,ale to ma ani tak netankuje :P
dolezite je aby akvarium malo co najvacsi povrch dna...takisto je dobre urobit v akvariu rozne terasy zrazy atd,je dobre pouzit aj viacero substratov resp. rozne frakcie zrn...
no a najdolezitejsie je pravidelna vymena vody..
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Odoslaťod laci » 18 Mar 2008 13:25 pm

StanleyPWL napísal:A ako s tvrdostou, daju sa chovat panciernicky aj v tvrdej vode? Predsalen vacsina z nich je niekde z povodia amazonky, tam sa mi vidi ze tvrda voda nebyva ...


A mohol by si definovať aj konkrétne ktoré pancierničky máš na mysli. :)
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: ako ma vyzerat idealne akva pre panciernickov?

Odoslaťod VLADY » 18 Mar 2008 13:51 pm

STH napísal:..............este k tomu akvariu..ja mam cadicovu drt (nevhodnu pre pancierniky)ale pritom nepozorujem ze by sa im poskodili fuzy.........

Aj taká ryba má nejaký rozum ak zistí že jej dačo nerobí dobre tak sa tomu vyhýba....To je asi len teoretická úvaha že aby náhodou predsa len neprišlo k nejakej ujme .....skrátka bezpečnosť je prvoradá aj v akva u rýb... :lol:
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Odoslaťod StanleyPWL » 18 Mar 2008 14:57 pm

laci napísal:
StanleyPWL napísal:A ako s tvrdostou, daju sa chovat panciernicky aj v tvrdej vode? Predsalen vacsina z nich je niekde z povodia amazonky, tam sa mi vidi ze tvrda voda nebyva ...


A mohol by si definovať aj konkrétne ktoré pancierničky máš na mysli. :)


panciernicky akoze corydoras, trebarz adolfoi, haraldschultzi alebo aeneus resp ci daka dobra dusa pozna panciernicky (corydoras), co znesu tvrdu vodu.

tvrda voda znamena okolo 16 °dGh. Pisal som tvrda, vzhladom k mojej dovere k presnostam jednotlivych beznych testov, kde je uvadzane ze tvrda voda je v rozmedzi 12-18, tak nekde v tomto rozmedzi skor k 18tke to bude), zaroven aj alkalita je u mna vyssia, teda okolo 14-16 °dKh ...
StanleyPWL
 
Príspevky: 189
Založený: 13 Feb 2008 15:15 pm
Bydlisko: Malacky

Odoslaťod laci » 18 Mar 2008 15:37 pm

Corydoras adolfoi Voda Mäkká, mierne kyslá voda pH 6,5.

A tu je stranka :Panciernici - Callichtyidae
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Odoslaťod StanleyPWL » 18 Mar 2008 15:58 pm

laci napísal:Corydoras adolfoi Voda Mäkká, mierne kyslá voda pH 6,5.

A tu je stranka :Panciernici - Callichtyidae


dikes za odkaz, priznam sa, ze ten odkaz poznam, len mi pred par dnami ta stranka nesla a povazoval som ju dalej za zrusenu, dobre ze zasa ide ...

ked na to tak pozeram, tak vacsina bezne dostupnych corydoras ma uvadzanu bud makku vodu, alebo bez uvedenia tvrdosti :-?
StanleyPWL
 
Príspevky: 189
Založený: 13 Feb 2008 15:15 pm
Bydlisko: Malacky

Odoslaťod StanleyPWL » 18 Mar 2008 16:07 pm

ovsem podla informacii tuto zasa na tvrdosti a ani pH u corydorasov velmi nezalezi
http://www.akvarijni.cz/ryby.htm#panczeleny

ma dakto skusenosti s corydorasmi v tvrdej (Gh okolo 16-18) vode?
StanleyPWL
 
Príspevky: 189
Založený: 13 Feb 2008 15:15 pm
Bydlisko: Malacky

Odoslaťod pakozdy » 18 Mar 2008 17:02 pm

coridoras dpanda znesie tvrdsiu vodu .
ja mam BA vodu cize tvrda a vysoke ph ale zeby nejako protestoval nevidim. jeden sice uhynul ale pochybujem ze na tvrdu vodu,, dostal nejaku chorobu a posli mu fuzy a koza.
a toto je vypis z vodarenskej spolocnosti

dH 11,4 – 18,3
pH 7,35 – 7,87
dusicnany 3,95 – 17,14
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava

Re: ako ma vyzerat idealne akva pre panciernickov?

Odoslaťod matutko » 18 Mar 2008 21:40 pm

xDodox napísal:Mám Corydoras paleates a Corydoras panda spolu s Poecilia reticulata. V sobotu sa mi Corydoras paleatus vytreli - cca. 50 vajíčok.


vazne mne sa tito rybky strasne pacia mam tu aj jednu temu na rybky ktore s mi zo vsetkych zastupcov tohto rodu pacia su krasne
matutko
 
Príspevky: 5
Založený: 17 Mar 2008 19:07 pm

Odoslaťod matutko » 18 Mar 2008 21:43 pm

pH 7,35 – 7,87
no tak to mas potom nad neutralne ph neutralne je 7 je od nula do 14 14 jeuz velmi zasadita ale inak v poho
matutko
 
Príspevky: 5
Založený: 17 Mar 2008 19:07 pm

Re: ako ma vyzerat idealne akva pre panciernickov?

Odoslaťod jan toman » 19 Mar 2008 00:12 am

STH napísal:definuj co je u teba tvrda voda :) su pritoky juhoamerickych riek ktore maju parametre ze by si sa cudoval,jeden a ten isty druh panciernika najdes v rieke ktora vyhovuje tetram ale najdes ich aj v rieke s vysokym obsahom rozpustenych mineralov..atd.
este k tomu akvariu..
ja mam cadicovu drt (nevhodnu pre pancierniky)ale pritom nepozorujem ze by sa im poskodili fuzy...naopak pri riecnom strku ich maju takmer obrusene,ale to ma ani tak netankuje :P
dolezite je aby akvarium malo co najvacsi povrch dna...takisto je dobre urobit v akvariu rozne terasy zrazy atd,je dobre pouzit aj viacero substratov resp. rozne frakcie zrn...
no a najdolezitejsie je pravidelna vymena vody..


Myslim,ze si to v strucnosti bohato vystihol.
Nejaku tu rastlinku este pridat,alebo koren porasteny machom,aby sa mohli triet.Mne sa pandy tru vo vodovodnej i studnicnej vode tak,ako aj v upravovanej.Ale koren ktori trochu luhuje je dobra vec a vymena vody je dolezita,najme obcasne odkalovanie a pokial mozna, mierne prudenie vody pri dne.
Ale to su uz podmienky na odchov,nie na chov.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Odoslaťod VLADY » 19 Mar 2008 19:13 pm

Ja som kúpil pred cca 2ma mesiacmi 4roch dvoch tigrovaných a dvoch obyčajných tie obyčajné fungujú a tie tigrované záhadne zmizli.... :x
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Odoslaťod dusanko456 » 20 Mar 2008 21:05 pm

radim ti panciernici su dobre a uzitocne ryby ja chovam 2 panciernikov skvrnitych aj predtym som choval ine dryhy radim ti v nadrzi musis mat dostatok strku lebo oni cistia strk
Obrázok používateľa
dusanko456
 
Príspevky: 61
Založený: 09 Feb 2008 12:31 pm

Re: ako ma vyzerat idealne akva pre panciernickov?

Odoslaťod dankooo » 21 Apr 2011 06:28 am

takze je lepsie ked tram panciernikom radsej strk nez hole dno ?
dankooo
 
Príspevky: 325
Obrázky: 0
Založený: 06 Jan 2010 12:35 pm

Re: ako ma vyzerat idealne akva pre panciernickov?

Odoslaťod Vlado21 » 21 Apr 2011 07:26 am

jemnozrnny strk alebo kremicity piesok. urcite ano.
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ma vyzerat idealne akva pre panciernickov?

Odoslaťod dankooo » 21 Apr 2011 10:07 am

diki moc
dankooo
 
Príspevky: 325
Obrázky: 0
Založený: 06 Jan 2010 12:35 pm

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.